Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ПОМЕРЛА ПРАВОЗАХИСНИЦЯ, ЯКА КРИТИКУВАЛА ПУТ╤НА ╤ П╤ДТРИМУВАЛА УКРА╥НУ
"Не звертайте уваги на те, що я рос╕янка. Мен╕ соромно за те, що ми робимо в╕дносно Укра╖ни....


НА ХАРК╤ВЩИН╤ СКАСУВАЛИ РЕГ╤ОНАЛЬНИЙ СТАТУС РОС╤ЙСЬКО╥ МОВИ
Про це у Facebook написав депутат Харк╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Булах.


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАВ АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА ДО 11 ЛЮТОГО
Адвокати, посилаючись на здоров'я Бек╕рова, просили для свого п╕дзахисного як запоб╕жний зах╕д...


У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 23.01.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#4 за 23.01.2009
╢ майбутн╓ в укра╖нського футболу!

Нав╕ть той, хто перегляда╓ в газетах лише заголовки ╕ пр╕звища автор╕в (переконана, що серед «св╕тличан» таких нема!)... прочита╓ цю публ╕кац╕ю до к╕нця. Бо, по-перше, хто ж не хот╕в би, нарешт╕, дов╕датися, яке воно, те наше укра╖нське футбольне майбутн╓? А по-друге (це якщо на п╕дпис глянути) — що взагал╕ в цьому тямлять д╕вчата?
Звичайно ж, я, як ╕ багато мо╖х ровесниць, далеко не спец╕ал╕ст у футбольн╕й галуз╕, але нав╕ть не фах╕вцю в╕домо, що цей наймасов╕ший вид спортивних змагань здатний об’╓днати в одну-╓дину нац╕ю м╕льйони громадян кожно╖ кра╖ни, як╕ нев╕дривно сл╕дкують за кожним рухом на футбольному майданчику гравц╕в-сп╕вв╕тчизник╕в ╕ надзвичайно емоц╕йно й щиро (деколи зда╓ться — як д╕ти!) вбол╕вають за свою команду та за свою державу.
Отже, футбол — це дуже серйозно ╕, якщо можна так сказати, — державно — це якщо оц╕нювати лише його моб╕л╕зуючу роль для вбол╕вальник╕в. А спортивно-оздоровче, нав╕ть виховне значення — цьому взагал╕ не скласти ц╕ни! Чому ж тод╕ так небагато в держав╕ спортивних шк╕л, як╕ повинн╕ готувати як╕сну футбольну зм╕ну для профес╕йних команд? Чому така коротка в╕тчизняна футбольна «лава запасних» ╕ в укра╖нських клубах гра╓ ст╕льки «лег╕онер╕в»? ╤ чому укра╖нськ╕ футбольн╕ «з╕рки» — Шевченко, Тимощук, Ворон╕н та ╕нш╕ радують сво╖м футбольним мистецтвом ╕тал╕йц╕в, н╕мц╕в, рос╕ян, виступаючи в ╕ноземних клубах?
Тож чи ╓, зрештою, майбутн╓ в укра╖нського футболу? Зна╓те, до ц╕╓╖ зустр╕ч╕ з юними кримськими футбол╕стами, я ще, може, й сумн╕валася. А тепер твердо переконана: ╓!
Отже, знайомтеся з нашим в╕тчизняним футбольним майбутн╕м! На фото угор╕ (зл╕ва направо) — гравц╕ с╕мферопольського молод╕жного клубу «Спартак» (колишн╓ юнацьке «Динамо»): Артур Троцький, Дмитро Задира, ╤гор Пустов╕т та Олександр Сн╓г╕рьов. Хлопц╕ вчаться грати у футбол в Спец╕ал╕зован╕й дитяч╕й молод╕жн╕й спортивн╕й школ╕ ол╕мп╕йського резерву. ╤ це у них непогано виходить! Нещодавно в Палац╕ культури профсп╕лок у С╕мферопол╕ в╕дбулося п╕дбиття п╕дсумк╕в гри молод╕жного футбольного клубу «Спартак» та визначення найкращих футбол╕ст╕в клубу 2008 року.
Званням «Найкращий воротар» в╕дзначили Дмитра Задиру (в╕н, до реч╕, кандидат у молод╕жну зб╕рну Укра╖ни), «Найкращим бомбардиром» став ╤гор Пустов╕т. Тож як у таких молодих та ранн╕х футбольних ас╕в не взяти ╕нтерв’ю!
— Хлопц╕, як допомага╓ вам спорт у житт╕? Чи уявля╓те ви тепер свою долю без футболу?
— Н╕, не уявля╓мо! — розпочав першим Артур Троцький. — Футбол став нев╕д’╓мною частиною нашого життя. Завдяки ньому ми ста╓мо витривал╕шими, сильн╕шими. У спорт╕ дуже важлив╕ наполеглив╕сть, дисципл╕на ╕ характер, який ми (спасиб╕ тренеру, що не дуже нас жал╕╓!) й загартову╓мо на тренуваннях. До реч╕, дуже повчальн╕ моменти, коли щось не вда╓ться. Тод╕ ми змушен╕ працювати з подв╕йною енерг╕╓ю, анал╕зувати невдач╕, робити висновки. Для того, щоб перемогти когось, спочатку треба перемогти себе.
— Ми вважа╓мо, — додав Дмитро Задира, — що кожен хлопець обов’язково повинен займатися спортом, або, принаймн╕, ф╕зкультурою. ╤ не т╕льки для накачаних б╕цепс╕в ╕ захоплених погляд╕в д╕вчат, а для порядку, дисципл╕нованост╕ в житт╕. Тим б╕льше, самим життям доведено, що люди, як╕ займаються ф╕зкультурою, менше хвор╕ють або не хвор╕ють взагал╕.
— У вас ╓ кумири, на кого ви хочете бути схожими?
— Я вважаю найсильн╕шим гравцем на сьогодн╕ португальця Кр╕ст╕ано Роналдо, майстерност╕ якого варто повчитися, — розпов╕да╓ Артур Троцький. — Незважаючи на юний в╕к, в╕н уже багато чого досяг у футбол╕. У 2008 роц╕ Роналдо був визнаний кращим гравцем Л╕ги чемп╕он╕в У╢ФА, отримав «Золотий м’яч» — як кращий футбол╕ст ╢вропи, ╕ «Д╕амантовий м’яч» — як кращий футбол╕ст св╕ту. Кр╕ст╕ано легкий, швидкий, влучно попада╓ у ворота суперника ╕ дуже (бачили б ви, як у цей момент Артур посм╕хнувся!) подоба╓ться д╕вчатам.
— А у мене, — каже Дмитро Задира, — з дитинства один кумир – Фаб’╓н Бартез. Пам’ятаю, рок╕в у с╕м я вперше побачив чемп╕онат св╕ту з футболу. Мене вразила майстерн╕сть, пильн╕сть, зосереджен╕сть французького воротаря Бартеза, ╕ я вир╕шив обов’язково займатися футболом та стати таким же профес╕йним воротарем.
— Спорт — як Всесв╕т, у ньому теж запалюються ╕ згасають з╕рки, — долучився до розмови ╤гор Пустов╕т. — Але ╓ з╕рки, як╕ осв╕тлюють шлях для майбутн╕х покол╕нь. Вони показують той р╕вень, до якого треба тягнутися, працювати ╕ вдосконалюватися.
Ось, наприклад, визнаний найкращим футбол╕стом XX стол╕ття Пеле. У ньому по╓днувались величезна працездатн╕сть з даром в╕д Бога. Окремо ц╕ якост╕ мало чого варт╕, та разом вони творять дива, як╕ залишаються у пам’ят╕ людства нав╕ки. Для мене кумиром залиша╓ться також Андр╕й Шевченко. Я теж форвард ╕ теж дуже люблю наступальний, атакуючий футбол!
— Вибачте, але чула, як в народ╕ кажуть: «було у мами два сини – один розумний, а другий... футбол╕ст». Невже це справедливо?
— Хто таке каже, той н╕коли в житт╕ не грав у футбол! — заперечив Артур Троцький. — Футбол, м╕ж ╕ншим, прир╕вню╓ться до гри у шахи. ╤нтелект, св╕тла голова дуже важлив╕ для футбол╕ста, який мр╕╓ справд╕ стати найкращим. Колективна гра — дуже непроста р╕ч. За матч треба прорахувати й виконати безл╕ч р╕зноман╕тних комб╕нац╕й, з нап╕впогляду, нап╕вжесту розум╕ти сво╖х колег по команд╕. Легендарний тренер ки╖вського «Динамо» Валер╕й Лобановський часто повторював футбол╕стам: «Мен╕ не потр╕бн╕ рем╕сники, мен╕ потр╕бн╕ творч╕ люди». Футбол – це мистецтво, для якого важлив╕ ╕ швидк╕ ноги, ╕ ╕нтелект, ╕ творча натура.
— Хлопц╕, ви згадали незабутнього футбольного наставника Валер╕я Лобановського. А хто вас трену╓?
— Наш тренер — В’ячеслав В╕тал╕йович Б╓ля╓в, — каже ╤гор Пустов╕т. — В╕н колись грав у командах вищо╖ л╕ги «Тавр╕я» та «Чорноморець». Ми його дуже поважа╓мо, в╕н — чудовий тренер ╕ прекрасна людина. В’ячеслав В╕тал╕йович нас вихову╓, насамперед, як людей, а вже пот╕м — як спортсмен╕в. Тренер вчить нас бути працелюбними ╕ наполегливими. Ц╕ якост╕ дуже важлив╕ не лише у спорт╕, а й у житт╕ взагал╕. Для досягнення високих результат╕в щоденно доводиться долати багато труднощ╕в. Майбутн╓ укра╖нського футболу в наших руках, адже в╕ра в себе ╕ праця здатн╕ подолати ус╕ перепони, що стоять на шляху до усп╕ху. Про це наш наставник пост╕йно говорить на тренуваннях.
— Хлопц╕, я дуже вдячна вам за ц╕каву розмову. А ще б╕льше — за над╕ю, що в укра╖нського футболу справд╕ ╓ майбутн╓! В╕д ╕мен╕ ус╕х «Св╕тличних» вбол╕вальник╕в бажаю вам футбольних чемп╕онських лавр╕в, н╕коли не втрачати в╕ри в себе, залишатися такими ж оптим╕стами ╕ впевнено крокувати до сво╓╖ мети!
Юл╕я КАЧУЛА.

* * *
Л╕воруч на фото — тренер В’ячеслав Б╓ля╓в ╕ Юл╕я Качула.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 23.01.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6819

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков