Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОБИМО ВСЕ, ЩОБ У НАШИХ ВО╥Н╤В БУЛО Б╤ЛЬШЕ МОЖЛИВОСТЕЙ, Б╤ЛЬШЕ ЗБРО╥; ЦЕ БУДЕ
Звернення Президента Укра╖ни.


ЗЕЛЕНСЬКИЙ: РОС╤Я ГОТУ╢ НОВИЙ НАСТУП
Нав╕ть завтра рос╕йськ╕ ракети можуть долет╕ти до будь-яко╖ держави…


╢ВРОПА МА╢ БУТИ ЩИТОМ ДЛЯ УКРА╥НИ
Президентка ╢вропейсько╖ ком╕с╕╖ Роберта Мецола - за п╕дсумками зустр╕ч╕ у Брюссел╕…


НАШ╤Й ╢ВРОП╤ ПОТР╤БНА РЕАЛЬНА ОБОРОННА САМОДОСТАТН╤СТЬ
Виступ Президента Укра╖ни на зас╕данн╕ ╢вропейсько╖ ради.


У ДЕНЬ УКРА╥НСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ МИ ДЯКУ╢МО КОЖНОМУ Й КОЖН╤Й, ХТО СТАВ НА ЗАХИСТ УКРА╥НСЬКО╥ ДЕРЖАВИ ТА СУСП╤ЛЬСТВА
Президент вручив нагороди во╖нам…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 13.02.2009 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#7 за 13.02.2009
В╤КТОР ЮЩЕНКО: «ЦЕ ╢ АНТИУКРА╥НСЬКА ПОЛ╤ТИКА!»

Низка умов контракт╕в на постачання газу м╕ж РФ ╕ Укра╖ною несуть сутт╓в╕ ризики для укра╖нсько╖ економ╕ки. Про це йдеться в Р╕шенн╕ Ради нац╕онально╖ безпеки й оборони Укра╖ни в╕д 10 лютого 2009 р., яке вв╕в у д╕ю Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко Указом № 82/2009 «Про р╕шення Ради нац╕онально╖ безпеки й оборони Укра╖ни в╕д 10 лютого 2009 року «Про нев╕дкладн╕ заходи ╕з забезпечення енергетично╖ безпеки Укра╖ни», – пов╕домля╓ УН╤АН.
У р╕шенн╕ РНБО, оприлюдненому на оф╕ц╕йному сайт╕ Президента, сказано, що базова ц╕на на природний газ, закладена у формулу ц╕ни природного газу для Укра╖ни в контракт╕ в╕д 19 с╕чня 2009 р. м╕ж ВАТ «Газпром» ╕ НАК «Нафтогаз Укра╖ни» на 2009-2019 рр., ╓ одн╕╓ю з найвищих у ╢вроп╕.
Це ставить перед укра╖нськими п╕дпри╓мствами надзвичайно складн╕ завдання щодо терм╕ново╖ (впродовж 1-2 рок╕в) модерн╕зац╕╖ основних засоб╕в ╕ сутт╓вого скорочення споживання енергоресурс╕в у ц╕лому ╕ природного газу зокрема. Брак кошт╕в на модерн╕зац╕ю може призвести до зниження конкурентоспроможност╕ укра╖нсько╖ економ╕ки вже в 2010-2011 рр. ╕ вит╕снення продукц╕╖ укра╖нських п╕дпри╓мств з╕ св╕тових ринк╕в.
*  *  *
Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко наголошу╓, що сьогодн╕ для Укра╖ни ключове завдання – зм╕цнення ╖╖ енергетично╖ незалежност╕. Про це Глава держави сказав 10 лютого на зас╕данн╕ Ради нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони щодо нев╕дкладних заход╕в ╕з забезпечення енергетично╖ безпеки Укра╖ни. Ця тема надзвичайно важлива, особливо в контекст╕ останньо╖ «газово╖ кризи», зазначив Президент.
В╕н наголосив на необх╕дност╕ зробити детальний анал╕з укладених у Москв╕ документ╕в, щоб м╕н╕м╕зувати втрати ╕ додатков╕ ризики для економ╕ки нашо╖ кра╖ни ╕ для нац╕онально╖ безпеки.
В╕ктор Ющенко розкритикував домовленост╕, досягнут╕ в ход╕ газових переговор╕в м╕ж Укра╖ною та Рос╕╓ю. Президент зауважив, що в той час як Рос╕я за останн╕ три роки втрич╕ п╕двищила ц╕ну на газ для Укра╖ни, Укра╖на, у свою чергу, не п╕двищувала ставку на транзит рос╕йського газу. В. Ющенко наголосив, що на сьогодн╕ НАК «Нафтогаз Укра╖ни» несе велик╕ збитки через низьку ц╕ну на транзит: «Для того, щоб закупити рос╕йський газ за нин╕шньою ц╕ною для технолог╕чно╖ прокачки, ми несемо затрати, як╕ б╕льш╕, н╕ж виручка в╕д транзиту. Ну чи це не парадокс дипломат╕╖?».
Глава держави вкотре висловився за необх╕дн╕сть переходу на ринков╕ в╕дносини м╕ж Укра╖ною та Рос╕╓ю в газов╕й сфер╕ та принцип синхронност╕ ╖хнього ведення, в╕докремлення пол╕тики в╕д комерц╕йних питань.
 Президент Укра╖ни наголосив, що вважа╓ загрозливою для енергетично╖ безпеки Укра╖ни домовлен╕сть уряду Укра╖ни з Рос╕╓ю про щор╕чну куп╕влю в не╖ 50 млрд. кубометр╕в газу. За словами В. Ющенка, в контрактах м╕ж НАК «Нафтогаз Укра╖ни» ╕ ВАТ «Газпром» на 10 рок╕в заф╕ксовано, що укра╖нська сторона зобов’язана купувати в рос╕йсько╖ не менше 50 млрд. кубометр╕в газу на р╕к. При цьому в╕н зазначив, що в «легендарному» 2008 роц╕ Укра╖на спожила 62 млрд. кубометр╕в газу, з яких 20 млрд. кубометр╕в – власного видобутку. «42 млрд. кубометр╕в – це ╕мпортований газ у 2008 роц╕. А ми з 2010 року ма╓мо або взяти 50 млрд. кубометр╕в, або якщо ╕ не брати, то заплатити за нього», – сказав Президент. При цьому В. Ющенко додав, що зг╕дно з умовами контракту реекспорт цього газу заборонений. При цьому, зазначив Президент, починаючи з 2010 року, рос╕йська сторона не несе н╕яких зобов’язань щодо обсяг╕в транзиту газу територ╕╓ю Укра╖ни.
 Окр╕м того, п╕дписан╕ довгостроков╕ угоди передбачають значн╕ штрафн╕ санкц╕╖ за недов╕дб╕р законтрактованого обсягу газу (150% та 300% в╕д його вартост╕ залежно в╕д пори року).
 «Чому це зроблено? Це питання компетенц╕╖ Тимчасово╖ сл╕дчо╖ ком╕с╕╖ з питань розсл╕дування стану функц╕онування газотранспортно╖ системи Укра╖ни ╕ забезпечення газом споживач╕в у 2008-2009 роках», – вважа╓ в╕н.
 Президент також закликав учасник╕в зас╕дання проанал╕зувати х╕д виконання Плану заход╕в щодо реал╕зац╕╖ Енергетично╖ стратег╕╖ нашо╖ держави, а також р╕шення РНБОУ в╕д грудня 2005 року, як╕ визначають пр╕оритетн╕ напрями державно╖ пол╕тики у сфер╕ енергетично╖ безпеки. В╕н п╕дкреслив, що йдеться про пр╕оритети: п╕двищення енергоефективност╕ нац╕онально╖ економ╕ки, диверсиф╕кац╕ю джерел енергонос╕╖в, нарощування власного видобутку енергонос╕╖в.
 В. Ющенко наголосив, що сьогодн╕ Укра╖н╕ необх╕дно говорити про рац╕онал╕зац╕ю пол╕тики енергозбереження. Президент нагадав, що вчора в ╤вано-Франк╕вську пров╕в нараду з питань реал╕зац╕╖ державно╖ пол╕тики у сфер╕ енергоефективност╕, енергозбереження та використання нетрадиц╕йних ╕ в╕дновлюваних джерел енерг╕╖. «На р╕вн╕ м╕сцево╖ влади – ╕ виконавчо╖, ╕ орган╕в м╕сцевого самоврядування – можна багато зробити в рац╕онал╕зац╕╖ пол╕тики енергозбереження», – сказав Президент.
 Глава держави констатував, що, на жаль, стан справ ╕з використанням нетрадиц╕йних ╕ в╕дновлюваних джерел енерг╕╖ сьогодн╕ ╓ незадов╕льним. На сьогодн╕, за його словами, частка залучення цих джерел в Укра╖н╕ склада╓ близько 0,9% споживання енергоресурс╕в. Президент п╕дкреслив, що Укра╖на спожива╓ на р╕к близько 200 млн. тонн умовного палива. За п╕драхунками ╤нституту в╕дновлювано╖ енергетики НАНУ, щор╕чний техн╕чно доступний потенц╕ал в╕дновлюваних джерел енерг╕╖ становить не менше 79 млн. тонн умовного палива, або понад третину в╕д споживання. «Як би того хтось не хот╕в, ми повинн╕ поставити дуже ч╕тку пол╕тику енергозбереження 2009 року. Ми повинн╕ вийти на максимально можливе обмеження споживання газу, формування ╕нших зам╕нник╕в – б╕льш доступних для Укра╖ни, диверсиф╕кац╕╖ в ц╕лому нашого енергетичного балансу», – сказав Президент.
 «Я буду просити, щоб на контроль Радбезу були поставлен╕ нова пол╕тика економного використання в Укра╖н╕ енерг╕╖ вс╕х вид╕в, пол╕тика енергозбереження», – сказав В╕ктор Ющенко.
 Президент також констатував, що залежн╕сть Укра╖ни в╕д постачання стратег╕чно важливих ресурс╕в з ╕ншо╖ кра╖ни склада╓ понад 50% в╕д потреби. В╕ктор Ющенко нагадав, що св╕това практика св╕дчить: залежн╕сть в обсяз╕ 30% уже створю╓ пряму загрозу для нац╕онально╖ безпеки. «Сьогодн╕ ми не т╕льки спожива╓мо, а ще й беремо м╕льярдн╕ кредити, цим самим утверджуючи, що сформовану залежн╕сть треба розвивати, що, переконаний, категорично не в╕дпов╕да╓ нац╕ональним ╕нтересам Укра╖ни», – заявив В. Ющенко.
 В╕н також наголосив, що уряд Укра╖ни фактично з╕рвав переведення нафтопроводу «Одеса –Броди» на роботу за проектним напрямом. Ми дос╕ не ма╓мо альтернативного джерела постачання нафти. «Переконаний, що «Одеса – Броди» як проект доставки касп╕йсько╖ нафти до Укра╖ни та кра╖н ╢С буде реал╕зовано, у мене в цьому сумн╕в╕в нема╓, незалежно в╕д того, яка персональна думка Прем’╓р-м╕н╕стра», – сказав Глава держави.
 За словами Президента, в наш╕й держав╕ не нарощу╓ться власний видобуток енергонос╕╖в. Це стосу╓ться, передус╕м, розв╕даних джерел нафти ╕ газу.
 В╕ктор Ющенко наголосив, що виключно через позиц╕ю Прем’╓р-м╕н╕стра Укра╖ни зриваються програми видобутку нафти й газу на Чорноморському шельф╕, в╕длякуються ╕снуюч╕ й потенц╕йн╕ ╕нвестори, розв╕дка ╕ видобуток вуглеводн╕в у Чорному мор╕ в╕дкладаються на невизначен╕ терм╕ни. «У контекст╕ енергетично╖ безпеки так ставитися до Чорноморського шельфу – це антиукра╖нська пол╕тика», – сказав Президент.
 За словами Глави держави, не повною м╕рою використовуються можливост╕ у забезпеченн╕ атомних електростанц╕й паливом з урану власного видобутку. В╕ктор Ющенко наголосив, що Укра╖на займа╓ десяте м╕сце у св╕т╕ та друге в ╢вроп╕ за розв╕даними запасами урану. Водночас потреби за рахунок власного видобутку задовольняються лише на 30%. Решта закупову╓ться в Рос╕йськ╕й Федерац╕╖.
 Президент також звернув увагу на стан державного матер╕ального резерву. «Стан державного матер╕ального резерву говорить про те, що уряд втратив спроможн╕сть компенсувати в раз╕ потреби кризов╕ перебо╖, починаючи в╕д енергетичних продукт╕в, нафти, вуг╕лля», – зазначив Глава держави. Усе це, за словами В. Ющенка, створю╓ п╕д╜рунтя для економ╕чного ╕ пол╕тичного тиску на нашу державу.
 «Тому тема нашого сьогодн╕шнього зас╕дання – це тема, яка межу╓ з поняттями суверен╕тет ╕ незалежн╕сть нашо╖ кра╖ни. Це не просто поставка газу, дискус╕я про тарифи, не просто стан матер╕альних резерв╕в. Переконаний, н╕коли так гостро не стояла енергетична залежн╕сть в розум╕нн╕ залежност╕ пол╕тично╖ й економ╕чно╖», – заявив Президент.
 В╕ктор Ющенко наголосив: стан справ вимага╓ терм╕ново╖ розробки ╕ виконання ц╕лого комплексу д╕╓вих заход╕в, мета яких – нейтрал╕зац╕я ╕снуючих загроз ╕ над╕йне запоб╕гання можливим викликам.

Прес-служба Президента Укра╖ни.

ЮЛ╤Я ТИМОШЕНКО:
«ЖОДНА ЗАЯВА ПРЕЗИДЕНТА, ЗРОБЛЕНА НА ЗАС╤ДАНН╤ РНБО З ГАЗОВОГО ПИТАННЯ, НЕ В╤ДПОВ╤ДА╢ Д╤ЙСНОСТ╤...» 
Зас╕дання РНБО з газового питання носило виключно показовий характер ╕ скликане лише для того, щоб дискредитувати Уряд, зруйнувати прям╕ угоди, укладен╕ м╕ж НАК «Нафтогаз» ╕ ВАТ «Газпром» та повернутися до корупц╕йного посередника «РосУкрЕнерго», – заявила 10 лютого на бриф╕нгу Прем’╓р-м╕н╕стр Укра╖ни Юл╕я Тимошенко.
«Сьогодн╕ з╕брали показову Раду нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони. ╤ сьогодн╕ остаточно стало зрозум╕ло, що це не Рада нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони, це просто дах для вс╕х корупц╕йних оборудок, як╕, на жаль, сьогодн╕ в╕дбуваються ╕ в енергетичному комплекс╕. Насправд╕, сьогодн╕ була зроблена спроба розламати вс╕ прям╕ угоди м╕ж НАК «Нафтогазом» ╕ ВАТ «Газпромом» ╕ повернутися до корумпованих т╕ньових посередник╕в «РосУкрЕнерго», – переконана глава уряду.
Юл╕я Тимошенко пов╕домила, що зг╕дно з проектом р╕шення РНБО, яке плану╓ться сьогодн╕ прийняти, уряд зобов’язують повернутися до послуг «РосУкрЕнерго», а також повернути ц╕й компан╕╖
11 млрд. кубометр╕в газу, як╕ належать Укра╖н╕, були придбан╕ у «Газпрому» за п╕льговою ц╕ною, аби РУЕ заробило на цьому 4 млрд. долар╕в. «А я хочу, щоб ц╕ 4 млрд. п╕шли на здешевлення ц╕ни на газ для населення та для промисловост╕», – зауважила Юл╕я Тимошенко.
«Це р╕шення РНБО спрямоване на те, щоб зруйнувати енергетичну незалежн╕сть Укра╖ни», – наголосила Прем’╓р-м╕н╕стр.
Юл╕я Тимошенко також п╕дкреслила, що н╕ за яких обставин не п╕дписала б жодних контракт╕в, як╕ б ставили ╕нтереси Укра╖ни на другий план.

ЮЛ╤Я ТИМОШЕНКО ПЕРЕКОНАНА, ЩО ╢ВРОПЕЙСЬК╤ ЕКСПЕРТИ П╤ДТВЕРДЯТЬ ВИСОКУ ЯК╤СТЬ УКРА╥НСЬКО-РОС╤ЙСЬКИХ ГАЗОВИХ КОНТРАКТ╤В

 Прем’╓р-м╕н╕стр Укра╖ни Юл╕я Тимошенко впевнена у висок╕й якост╕ укра╖нсько-рос╕йських контракт╕в про постачання природного газу та його транзит, а також вважа╓ ╖х вза╓мовиг╕дними. Про це вона заявила 11 лютого п╕д час зустр╕ч╕ з послами Велико╖ с╕мки, ╢вропейсько╖ Ком╕с╕╖ та представниками МВФ ╕ Св╕тового банку в Укра╖н╕.
 Юл╕я Тимошенко пов╕домила, що ма╓ нам╕р звернутися до ╢вропейського Союзу з проханням провести додаткову експертизу таких контракт╕в. «Я хот╕ла би звернутися в першу чергу до ╢вропейського Союзу для того, щоб залучити експерт╕в ╕ проанал╕зувати додатково т╕ контракти, як╕ були п╕дписан╕, щоб не було н╕яких сумн╕в, що вони ╓ ефективними, прозорими ╕ складен╕ в традиц╕ях ╕нших кра╖н», – п╕дкреслила вона.
 На думку Юл╕╖ Тимошенко, все, що потр╕бно перев╕рити – це в╕дпов╕дн╕сть формули ц╕ни на газ ╕ транзит ╕снуюч╕й практиц╕ ╕ стандартам, як╕ д╕ють у кра╖нах ╢вропейського Союзу.
 Юл╕я Тимошенко також нагадала про сво╖ переговори у Мюнхен╕ з Президентом ╢вроком╕с╕╖ Жозе Мануелем Баррозу, де також обговорювалося питання залучення експерт╕в для експертизи укра╖нсько-рос╕йських газових угод. Прем’╓р-м╕н╕стр впевнена, що ╓вропейськ╕ експерти доведуть високу як╕сть газових угод.
 Юл╕я Тимошенко також нагадала, що п╕д час газово╖ кризи, яка розгорнулася на початку 2009 року, Укра╖на не перешкоджала транзиту рос╕йського природного газу до ╢вропи. «Ми несанкц╕оновано не в╕д╕брали жодного кубометра газу ╕ не перешкоджали його транзиту», – п╕дкреслила вона. За словами Прем’╓р-м╕н╕стра, незважаючи на те, що газов╕ угоди укладалися в умовах кризи ╕ в цейтнот╕ часу, вони ╓ збалансованими й ефективними, як для Укра╖ни, так ╕ для ╕нших кра╖н ╢вропи, оск╕льки «дають нам стаб╕льн╕сть на найближч╕ десять рок╕в». Юл╕я Тимошенко також переконана, що перех╕д на формульний метод визначення ц╕ни на газ та його транзит – «це певний ступ╕нь енергетично╖ незалежност╕ Укра╖ни». Також Юл╕я Тимошенко зауважила, що в╕дсутн╕сть посередник╕в м╕ж Укра╖ною ╕ Рос╕╓ю у питанн╕ постачання газу ╓ важливим елементом боротьби з корупц╕╓ю ╕ захисту газового ринку.

 Управл╕ння у зв’язках ╕з ЗМ╤ Секретар╕ату Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни.

ОЛЕГ ТЯГНИБОК: «Д╤ЯЛЬН╤СТЬ УРЯДУ ЮЛ╤╥ ТИМОШЕНКО В╤ДВЕРТО ПРОРОС╤ЙСЬКА»

 Л╕дер Всеукра╖нського об’╓днання «Свобода» Олег Тягнибок п╕д час зустр╕ч╕ ╕з мешканцями Теребовлянського району Терноп╕льсько╖ област╕ заявив: «Вважаю, що д╕яльн╕сть Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни п╕д урядуванням Ю. Тимошенко в╕дверто пророс╕йська.
 Св╕дченням цього ╓ р╕зноман╕тн╕ поступки перед ╕мперською пол╕тикою РФ. Зокрема, повна безпорадн╕сть у газових перемовинах, коли «б’ют╕вський уряд» фактично зрадив економ╕чн╕ нац╕ональн╕ ╕нтереси на користь п╕вн╕чно-сх╕дного сус╕да. А тепер Рос╕я намага╓ться нав’язати сател╕тному укра╖нському уряду зручн╕ для себе умови кредитування. Йдеться, зокрема, про ратиф╕кац╕ю угоди про «нульовий вар╕ант». Тобто Укра╖на, зам╕сть сплати борг╕в СРСР з боку Рос╕╖, в╕дмовля╓ться в╕д сво╖х претенз╕й на будь-яку власн╕сть СРСР. Це в╕дверта мах╕нац╕я, адже на 1991 р╕к борг СРСР становив 100 млрд. дол. США, а варт╕сть власност╕ – приблизно 400 млрд. дол. США.
 Визнання борг╕в укра╖нських п╕дпри╓мств держборгом перед Зовн╕шекономбанком СРСР – це автоматично заборгован╕сть майбутн╕х укра╖нц╕в перед РФ. Вир╕шення сп╕рних питань щодо рос╕йсько╖ власност╕ в Укра╖н╕ (за умовами кредиту) – це, насамперед, дозв╕л на приватизац╕ю Газотранспортно╖ системи Укра╖ни – стратег╕чно важливо╖ для економ╕чно╖ незалежност╕. Якщо Укра╖на в╕зьме в РФ цю позику на суму 5 млрд. дол., то потрапить у кредитну залежн╕сть в╕д не╖. Для економ╕чного суверен╕тету держави це особливо небезпечно, зважаючи на кредит 16,5 млрд. дол. у МВФ та на зовн╕шн╕й борг Укра╖ни – 105 млрд. дол. Це може призвести до дефолту економ╕ки Укра╖ни.
В умовах системно╖ кризи РФ намага╓ться використати сво╖х резидент╕в в укра╖нському уряд╕ задля поширення свого пан╕вного впливу в Укра╖н╕. Тому вимага╓мо в╕д СБУ провести розсл╕дування щодо антиукра╖нсько╖ пол╕тики представник╕в КМУ».

Прес-служба ВО «Свобода».

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 13.02.2009 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6886

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков