Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ХУДОЖН╢ ЗОБРАЖЕННЯ «МОВНОГО РЕЙДЕРСТВА» У ПОЕТИЦ╤ ╤ВАНА НИЗОВОГО
╤ван Низовий – один ╕з найяскрав╕ших творц╕в художнього слова друго╖ половини ХХ –...


ЛИШ ЧЕКАЛИ Б НА МЕНЕ ДИТЯЧ╤ ДОПИТЛИВ╤ ОЧ╤, ╤ ДЗВ╤НКИМ «ДОБРИЙ ДЕНЬ!» ПОЧИНАВСЯ ЩОРАЗУ УРОК…
Дякую тоб╕, вчителько, що розв╕яла м╕й смуток, що допомогла мен╕ перебороти особист╕ негаразди...


ТАРАС ШЕВЧЕНКО ╤ ВОЛОДИМИР СОСЮРА
...використовуючи образи Шевченка, Сосюра не вдавався до ╖хн╕х простих рем╕н╕сценц╕й, а творчо...


«ВЧИТЕЛЬКО МОЯ, ЗОРЕ СВ╤ТОВА!»
Про талановитого молодого педагога — вчителя укра╖нсько╖ мови ╕ л╕тератури...


«…МЕН╤ ╤ ВДЕНЬ, ╤ ВНОЧ╤ СНИТЬСЯ ОТА БЛАГОДАТЬ НАД ДН╤ПРОМ…»
ОБРАЗ УКРА╥НИ В ТВОРЧОСТ╤ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 13.02.2009 > Тема "На допомогу вчителеві"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#7 за 13.02.2009
КОЛИ ТВОРЧ╤СТЬ СТА╢ ВИЗНАЧАЛЬНОЮ...

ЗА УКРА╥НСЬКИМ ДОСВ╤ДОМ... У СЕВАСТОПОЛЬ

11 лютого у Севастопол╕ в╕дбулася робоча зустр╕ч м╕сцевих осв╕тян з фах╕вцями М╕н╕стерства осв╕ти ╕ науки Укра╖ни та Академ╕╖ педагог╕чних наук Укра╖ни з питань розробки методичних рекомендац╕й з реал╕зац╕╖ галузево╖ Програми пол╕пшення вивчення укра╖нсько╖ мови в загальноосв╕тн╕х навчальних закладах з навчанням мовами нац╕ональних меншин.
У ход╕ зустр╕ч╕ були розглянут╕ методичн╕ напрацювання педагог╕в Севастопольсько╖ б╕л╕нгвально╖ г╕мназ╕╖ № 2 та загальноосв╕тньо╖ школи № 37.
– Цей зах╕д не ╓ перев╕ркою, – запевнила заступник начальника управл╕ння осв╕ти ╕ науки м╕ста Жанна Слюсар. Це – обм╕н методичними напрацюваннями, як╕ можуть бути усп╕шно використан╕ не лише в нашому, а й в ╕нших рег╕онах компактного проживання нац╕ональних меншин.
У травн╕ виповню╓ться р╕к, як наказом М╕н╕стерства осв╕ти ╕ науки Укра╖ни прийнята галузева Програма пол╕пшення вивчення укра╖нсько╖ мови в загальноосв╕тн╕х закладах з навчанням мовами нац╕ональних меншин. Управл╕ння осв╕ти ╕ науки м╕ста вже з червня минулого року активно впроваджу╓ вс╕ настанови, визначен╕ ц╕╓ю Програмою. Настав час зробити перш╕ висновки щодо ╖╖ запровадження в р╕зних рег╕онах, в тому числ╕ ╕ в нашому. Спостер╕гаючи за Севастополем, фах╕вц╕ м╕н╕стерства зробили висновок, що ми вже ма╓мо чимало напрацювань. Ще в червн╕ ми створили робочу групу, опрацювали свою галузеву програму, затвердили ╖╖ на колег╕╖ управл╕ння та направили до Ки╓ва. У м╕н╕стерств╕ зрозум╕ли, що ми посл╕довно й наполегливо будемо запроваджувати цю Програму. Але одразу постало чимало питань стосовно методики, щоб це було грамотно, не викликало скарг тощо. Сьогодн╕ у Севастопол╕ вже ╓ методичн╕ розробки, якими зац╕кавилися в М╕н╕стерств╕ осв╕ти ╕ науки Укра╖ни та Академ╕╖ педагог╕чних наук.
Фах╕вець Академ╕╖ педагог╕чних наук Укра╖ни Гудзик ╤рина Пилип╕вна та головний спец╕ал╕ст М╕н╕стерства осв╕ти ╕ науки Укра╖ни Кошк╕на Жанна Олекс╕╖вна прибули не з перев╕ркою, а щоб ознайомитися з методичними доробками наших педагог╕в, аби використати цей досв╕д ╕ в ╕нших рег╕онах. П╕д час зустр╕ч╕ викладач╕ севастопольських шк╕л д╕лилися сво╖ми методиками. Ось зараз школа
№ 37 представила ц╕лий том методичних розробок. Серед них: словники, уроки, методичн╕ поради, сво╖ ноу-хау тощо.
2-га г╕мназ╕я також блискуче провела зустр╕ч, показавши модель б╕л╕нгвального навчання, – пишаючись колегами зазначила Жанна Слюсар.
Отже, севастопольськ╕ осв╕тяни цього тижня демонстрували столичним колегам власне бачення та методику реал╕зац╕╖ галузево╖ Програми пол╕пшення вивчення укра╖нсько╖ мови в загальноосв╕тн╕х навчальних закладах з навчанням мовами нац╕ональних меншин.
Кр╕м шк╕льних методик, що пол╕пшують вивчення державно╖ мови, з першого с╕чня поточного року опрацьован╕ ╕ вже д╕ють два сп╕льн╕ проекти управл╕ння осв╕ти м╕ста та Севастопольсько╖ державно╖ рег╕онально╖ телерад╕окомпан╕╖: “Сп╕лкуймося укра╖нською!” та “Укра╖нська мелод╕йна”, що також св╕дчить про посл╕довн╕сть ╕ наполеглив╕сть севастопольських осв╕тян в реал╕зац╕╖ вищезгадано╖ Програми. Заступник начальника управл╕ння осв╕ти ╕ науки м╕ста Жанна Слюсар каже, що запроваджуючи перший з проект╕в, вони мали на мет╕ навчити громаду м╕ста грамотно сп╕лкуватися укра╖нською. У ньому зад╕ян╕ вчител╕ укра╖нсько╖ мови та л╕тератури. У другому ж проект╕ беруть участь школяр╕, котр╕ читають твори укра╖нських автор╕в або власн╕. Проект розрахований на календарний р╕к, у к╕нц╕ якого фах╕вц╕ визначатимуть переможц╕в.
З огляду на таку наполегливу працю севастопольських педагог╕в у пол╕пшенн╕ вивчення укра╖нсько╖ мови, ста╓ зрозум╕лим, чому севастопольськ╕ школяр╕ – завжди серед кращих на Всеукра╖нських ол╕мп╕адах з укра╖нсько╖ мови та л╕тератури, та яким чином м╕сцев╕ випускники без особливих проблем впоралися минулого року з тестуванням.
П╕сля робочо╖ зустр╕ч╕ столичних гостей з педагог╕чними колективами Севастопольсько╖ б╕л╕нгвально╖ г╕мназ╕╖ № 2 та загальноосв╕тньо╖ школи № 37 головний фах╕вець Департаменту загально╖, середньо╖ та дошк╕льно╖ осв╕ти М╕н╕стерства осв╕ти ╕ науки Укра╖ни Жанна Кошк╕на щиро подякувала колегам за пл╕дну серйозну роботу, зазначивши, що ╖хня методика надзвичайно ц╕кава й може бути усп╕шно використана в ╕нших рег╕онах держави. Методичн╕ доробки севастопольських педагог╕в розм╕стять на сайт╕ М╕н╕стерства осв╕ти ╕ науки Укра╖ни. Вони також будуть надрукован╕ в осв╕тянських журналах та використан╕ на нарадах ╕ сем╕нарах.

Л╕д╕я Степко.
м. Севастополь.

На фото: директор севастопольсько╖ школи № 37, викладач укра╖нсько╖ мови та л╕тератури Тетяна Волошинська.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 13.02.2009 > Тема "На допомогу вчителеві"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6888

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков