Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 27.02.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#9 за 27.02.2009
УЧАСНИКИ ПОБУТОВОГО ЗАТОПЛЕННЯ

Я дв╕ч╕ ставав винуватцем затоплення сус╕д╕в, але робив ╖м ремонт за св╕й рахунок. Проте нов╕ сус╕ди, що в’╖хали поверхом вище, затопивши мене гарячою водою, в╕дмовляються сплатити запод╕яний збиток. Як ╕ куди мен╕ звернутися за захистом сво╖х прав?
Квартирний потоп – зараз досить поширене явище. Причини його р╕зн╕: це ╕ поганий стан труб, ╕ перебо╖ з водою, ╕ проста халатн╕сть мешканц╕в. Добре, коли винний виявля╓ться людиною доброчесною ╕ в╕дшкодову╓ запод╕ян╕ збитки або сам за св╕й рахунок робить ремонт. Проте часто полюбовно розв’язати проблему не вда╓ться. Що робити, якщо сус╕д в╕дмовля╓ться добров╕льно в╕дшкодувати збитки? Куди звертатися ╕ кому скаржитися?
Якщо в╕дбулося затоплення, насамперед, потр╕бно заф╕ксувати насл╕дки затоплення. При цьому можна використовувати фотоапарат або в╕деокамеру. Можна також залучити св╕дк╕в. Якщо винуватець встановлений (сус╕д зверху), краще з ним спробувати домовитися, оск╕льки мирн╕ способи вир╕шення заощадять масу часу ╕ нерв╕в. Але деяк╕ д╕╖ треба виконати у будь-якому випадку, оск╕льки пот╕м, коли насл╕дки стануть менш пом╕тними, сус╕д може в╕дмовитися в╕д даних об╕цянок. Необх╕дно скласти акт про затоплення. Акт склада╓ться ком╕с╕╓ю з представник╕в постачальника водопостачання, ЖЕО ╕ власника будинку, будинкового ком╕тету, п╕дпису╓ться мешканцями квартир ╕ затверджу╓ться начальником ЖЕО. В ньому описуються насл╕дки (що залите, який обсяг роб╕т, що пошкоджене, як╕ реч╕ пошкоджен╕) ╕ причини затоплення. Акт ╓ основним документом, що п╕дтверджу╓ факт затоплення для суду. Щоб акт скласти без тяганини, треба виходити з того, що причиною затоплення служить яка-небудь авар╕я внасл╕док несумл╕нного виконання постачальником водопостачання сво╖х обов’язк╕в. Заяви про под╕бне повинн╕ розглядатися в день ╖х отримання. В╕дпов╕дно до Правил будь-як╕ несправност╕ водопостачання, включаючи течу з бачка, повинн╕ усуватися негайно. Оск╕льки затоплення може трапитися або внасл╕док недогляду постачальника послуг, або з вини сус╕да, то перший зробить все, щоб довести, що винуватий другий. Як правило, ЖЕО не посп╕ша╓ л╕кв╕довувати несправност╕ в систем╕ водопостачання, але в╕дпов╕дно до типового договору про надання послуг з централ╕зованого опалювання, постачання холодно╖ ╕ гарячо╖ води ╕ водов╕дведення, затвердженого Постановою Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 21 липня 2005 року № 630, представники ЖЕО повинн╕ з’явитися для складання ╕ п╕дписання акту-претенз╕╖ споживача за його викликом не п╕зн╕ше двох дн╕в. Якщо ж цього не трапиться, акт-претенз╕я вважатиметься д╕йсним, якщо його п╕дпишуть не менше двох споживач╕в зг╕дно ╕з Законом Укра╖ни «Про житлово-комунальн╕ послуги». Це не зовс╕м те ж саме, що акт про затоплення, але краще мати хоч якийсь документ, який п╕дтверджу╓ затоплення.
Можна, якщо ╓ потреба, визначити заздалег╕дь варт╕сть запод╕яно╖ шкоди, ЖЕО може скласти так званий дефектний акт в╕дпов╕дно до сп╕льного листа Держбуду ╕ Держиткомунгоспа № 7/8-134 / 4/3-260 в╕д 24 лютого 2005 року. Проте, краще за все виявити збиток, його причини ╕ розм╕р зможе експерт, пров╕вши буд╕вельно-техн╕чну ╕ товарознавчу (якщо постраждав не т╕льки ремонт) експертизу зг╕дно з ╤нструкц╕╓ю про призначення ╕ проведення судових експертиз. Експертиза проводиться п╕д час судового розгляду, але поки до цього д╕йде – збиток стане менш значним. Тому, якщо дозволяють кошти, краще в╕дразу одержати висновок фах╕вця, оск╕льки це може стати найвагом╕шим доказом. Його послуги у раз╕ усп╕ху сплатить в╕дпов╕дач. П╕сля дотримання вс╕х формальностей необх╕дно звернутися до суду для подач╕ позовно╖ заяви.
Кр╕м виплати матер╕ального збитку, з халатного сус╕да можливо затребувати ╕ компенсац╕ю за моральну шкоду. Зг╕дно з Цив╕льним кодексом Укра╖ни моральний збиток поляга╓ у ф╕зичному бол╕ ╕ стражданнях, як╕ ф╕зична особа зазнала, зокрема, у зв’язку з╕ знищенням або пошкодженням його майна. В╕дпов╕дно до статт╕ 137 Цив╕льно-процесуального кодексу в позовн╕й заяв╕ повинно бути прописано, в чому поляга╓ моральний збиток, як╕ неправом╕рн╕ д╕╖ або безд╕яльн╕сть до нього призвели, з яких м╕ркувань позивач виходив, визначаючи розм╕р збитку, ╕ якими доказами це п╕дтверджу╓ться.
Якщо ж Ви – винуватець затоплення, то вам краще брати активну участь в ус╕х д╕ях, що стосуються виявлення збитку ╕ визначення його вартост╕. Акт про затоплення ви також повинн╕ п╕дписувати, якщо вас призначають винуватцем. При цьому, звичайно, треба стежити, щоб на вас не переклало вину ЖЕО, ╕ робити зауваження в акт╕. Стежити за справн╕стю устаткування шляхом проведення проф╕лактичних огляд╕в хоча б раз на п╕вроку – обов’язок ЖЕО. Якщо причина – у несправност╕ сантехн╕ки усередин╕ квартири, можуть виникнути проблеми в тому випадку, якщо ви його встановлювали без участ╕ прац╕вник╕в ЖЕО. Потр╕бно буде доводити, що установка була виконана як╕сно. При визначенн╕ розм╕ру збитку потр╕бно стежити, щоб враховувалась зношен╕сть постраждалого майна ╕ точно виявлялися причини його поганого стану.
Матер╕ал п╕дготувала
С. М. ДЯЧОК,
головний спец╕ал╕ст С╕мферопольського м╕ського управл╕ння юстиц╕╖ Автономно╖ Республ╕ки Крим.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 27.02.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6947

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков