Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРАКТИКУ БОРОТЬБИ З КНИГАМИ РОС╤ЯНИ ЗАПОЗИЧИЛИ В НАЦИСТСЬКО╥ Н╤МЕЧЧИНИ
У Криму загарбники роз╕слали вказ╕вки прибрати з б╕бл╕отек книги про Голодомор та кримських...


ПРИМУСОВО «МОБ╤Л╤ЗОВАНИХ» ДО РОСАРМ╤╥ КРИМЧАН МОЖУТЬ ЗВ╤ЛЬНИТИ В╤Д В╤ДПОВ╤ДАЛЬНОСТ╤
Наявн╕сть доказ╕в, що в╕дносно особи зд╕йснювався примус, може бути п╕дставою для непритягнення...


ОКУПАНТИ ОКОПУЮТЬСЯ
У Криму рос╕яни звели ще понад 100 к╕лометр╕в фортиф╕кац╕й на узбережж╕ Чорного моря…


"ДОВГИЙ НЕПТУН": У ЗСУ АНОНСУВАЛИ НОВ╤ "СЮРПРИЗИ" ДЛЯ ОКУПАНТ╤В В КРИМУ
Кожен в╕йськовий корабель Рос╕╖ залиша╓ться для укра╖нських в╕йськ лег╕тимною ц╕ллю…


ЖОДНИХ ПЕРЕМОВИН ╤З РОС╤╢Ю ПРО СТАТУС КРИМУ БУТИ НЕ МОЖЕ
Зв╕сно, Крим ╓ складовою частиною Укра╖нсько╖ держави, тому жодних перемовин з РФ щодо його...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 27.02.2009 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#9 за 27.02.2009
Шлях до ╓дност╕ ╕ процв╕тання

Наприк╕нц╕ минулого тижня у концертному зал╕ С╕мферопольського музичного училища ╕м. П. ╤. Чайковського в╕дбулася етнокультуролог╕чна акц╕я-фестиваль «З любов’ю до Криму: д╕алог культур – шлях до ╓дност╕ й процв╕тання».
У фестивал╕ взяли участь заступник голови Ради м╕н╕стр╕в Автономно╖ Республ╕ки Крим Т. Умрих╕на, перший заступник Пост╕йного Представника Президента Укра╖ни в Криму ╢. Драп’ятий, м╕н╕стр культури й мистецтв Криму О. ╢рмачков, м╕н╕стр осв╕ти ╕ науки АРК В. Лавров, Почесний консул Республ╕ки Туреччини в Криму С. Османов, представники нац╕ональних громад Криму.
Зах╕д проводиться з метою розвинути й об’╓днати нов╕ форми роботи державних структур осв╕ти ╕ культури з нац╕ональними й громадськими орган╕зац╕ями, спрямован╕ на формування у молод╕ й учн╕в св╕тогляду, що ╜рунту╓ться на принципах толерантност╕, вза╓морозум╕ння й вза╓мод╕╖ в умовах багатонац╕онального Криму.
В╕дкриття фестивалю «З любов’ю до Криму» розпочалося з╕ знайомства з етнограф╕чною виставкою, яку п╕дготували вчител╕, учн╕ та ╖хн╕ батьки «С╕мферопольсько╖ м╕жнародно╖ школи». Тут були представлен╕ нац╕ональний побут, посуд, страви укра╖нц╕в, рос╕ян, б╕лорус╕в, кримських татар, турк╕в, чеченц╕в, поляк╕в та корейц╕в. Гост╕ фестивалю мали можлив╕сть покуштувати б╕лоруськ╕ деруни, кримськотатарськ╕ чебуреки, надзвичайно гостр╕ (сама переконалась) корейськ╕ страви – к╕мчх╕ ╕ куксу, рос╕йськ╕ пельмен╕, чеченський чепалгаш (пир╕жки з сиром), турецьку пахлаву ╕, звичайно ж, традиц╕йне укра╖нське сало. Виявля╓ться, нац╕ональною польською стравою вважа╓ться «б╕гос» з тушковано╖ квашено╖ ╕ св╕жо╖ б╕локачанно╖ капусти з додаванням р╕зних вид╕в м’яса, копченини ╕ гриб╕в. А одним з улюблених польських ласощ╕в ╓ пампушки, начинен╕ повидлом з дико╖ троянди!
П╕сля тако╖ «смачно╖» екскурс╕╖ вс╕х гостей та глядач╕в запросили до концертно╖ зали музичного училища, де в╕дбувся святковий концерт. На сцен╕ учн╕ «С╕мферопольсько╖ м╕жнародно╖ школи» представляли р╕зн╕ культури, сп╕вали народн╕ п╕сн╕, читали в╕рш╕. Найб╕льше вс╕х присутн╕х вразив нац╕ональний корейський танець: яскрав╕ костюми, розмальован╕ в╕яла, заворожлива музика полонили глядач╕в та гостей фестивалю. Маленьк╕ артисти досконало передали колоритну, самобутню, незвичайну культуру цього народу. Зак╕нчився концерт виступом танцювального ансамблю «В╕зав╕» – студент╕в Кримського ун╕верситету культури, мистецтв та туризму, як╕ виконали укра╖нський народний танок, та оркестру народних ╕нструмент╕в ЗОШ № 34 м╕ста С╕мферополя.
За словами директора школи Галини Грищенко, завдяки цьому фестивалю учн╕ мають можлив╕сть ознайомитися з фольклорними особливостями р╕зних народ╕в, що проживають на територ╕╖ Криму. У М╕жнародн╕й школ╕ навчаються д╕ти понад 10 нац╕ональностей, учн╕-╕ноземц╕, працю╓ великий штат ╕ноземних учител╕в, ус╕ вони належать до р╕зних конфес╕й. Але ви н╕коли не почу╓те там образливих сл╕в на адресу представника ╕ншого в╕роспов╕дання й не побачите розходження за нац╕ональною ознакою. Про це д╕ти просто не думають. Тому що кожен зна╓ – в╕н учень школи, яка ╓ маленькою моделлю Криму в майбутньому, в якому вс╕ щаслив╕, ус╕ поважають одне одного, ус╕ р╕вн╕.
Юл╕я КАЧУЛА.
Фото Олекс╕я Носаненка.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 27.02.2009 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6959

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков