Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СОЛ╤ДАРН╤ З УКРА╥НОЮ
Пошти св╕ту презентують поштов╕ випуски, зокрема благод╕йн╕, на п╕дтримку укра╖нц╕в…


СЕРЕД ПОВЕРНЕНИХ ╤З РОС╤ЙСЬКОГО ПОЛОНУ ЗАХИСНИК╤В МАР╤УПОЛЯ ╢ ДВО╢ КРИМЧАН
Серед захисник╕в, яких внасл╕док обм╕ну повернули з рос╕йського полону, ╓ дво╓ кримчан.


УКРА╥НА ПОВЕРНУЛА З РОС╤ЙСЬКОГО ПОЛОНУ 215 ЛЮДЕЙ, ЗОКРЕМА Й ЗАХИСНИК╤В «АЗОВСТАЛ╤»
«Це найпотужн╕ший результат у питанн╕ зв╕льнення полонених за весь час повномасштабного...


ЩАСЛИВА ЛЮДИНА СЕРГ╤Й МАРТИНЮК
- Я щаслива людина, - говорить письменник Серг╕й Мартинюк, якому 10 липня нин╕шнього року...


ПЕРЕМОГА НА П╤ДСТУПАХ ДО КИ╢ВА
Виставка присвячена геро╖чн╕й оборон╕ столиц╕ Укра╖ни в╕д московських окупант╕в.




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 21.03.2003 > Тема ""Будьмо!""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 21.03.2003
З ЮВІЛЕЄМ, РІДНА ШКОЛО!
Оксана ЛИХОВЕЦЬКА

14 березня навчально-виховний комплекс "Школа-ліцей" № 3 ім. А. Макаренка відзначив свій перший 100-літній ювілей. Чимало моїх однолітків зустріли цю подію сповнені особливого почуття, оскільки саме в цьому закладі їм були вручені атестати зрілості, саме тут  разом з однокласниками у актовому залі вони збиралися на вранішніх "розспівах", розучуючи нові, такі актуальні на ту пору, комсомольські пісні, а нинішній директор школи - Людмила Максимівна Вишняк (на фото), обіймаючи у той час посаду завуча, вела уроки історії, на котрі старшокласники очікували з нетерпінням не тільки тому, що викладала предмет чарівна жінка, а й тому, що вона ставилась, передусім, з повагою до кожної особистості. Тож не дивно, що у Людмилу Максимівну були потай закохані чи не всі наші парубки, а дівчата, все це розуміючи, хотіли бути багато в чому на неї схожими...
Спливли роки... Не віриться, що школа, котра, здається, лише недавно так щиро раділа новій прибудові на початку 80-х,  відзначила своє 100-річчя. Небагато шкіл в Криму, та й, що там казати, в Україні також, мають за плечима такий поважний педагогічний досвід.  Крокуючи її коридорами, відчуваєш, що час не владний над її духом, а над вчителями - й поготів, - такі ж вони невгамовні, цілеспрямовані, принципові й... вічно молоді.
Свого часу школа № 3 потужно заявила про себе як новатор, впроваджуючи ідеї та принципи виховання Антона Семеновича Макаренка, і згодом стала носити його ім'я. Саме тут вперше в Україні були започатковані педагогічні класи. А згодом школа стала в авангарді навчальних закладів, котрі виступили з ініціативою вивчати іноземні мови з першого класу. Тут одними з перших почали працювати за програмою обміну учнями із-за кордону, зокрема, з німецького міста Хайдельберга.
Школа стала відомою не лише власними традиціями самоуправління, а й як кузня майбутніх педагогічних кадрів, котрі згодом очолили інші навчальні заклади Сімферополя (серед них - Євген Макаренко - директор школи № 35, Раїса Маслюк - директор школи
№ 25, Тетяна Сухіна - директор школи № 29). Вдячні за науку своїй школі нині відомі артисти, діячі культури, представники багатьох галузей науки, промисловості...
У вересні 2003-го виповниться 28 років, як Людмила Вишняк працює у педагогічному колективі школи № 3. І, за словами Людмили Максимівни, школа їй нагадує корабель у бурхливому морі нашого життя. А керівники - прокладають маршрут, визначають стратегію, тож побажати йому хочеться, перш за все, далекого плавання.
Так, справді, за сторіччя існування закладу змінювалися керівники, адреси, статус (деякий час вона була й суто чоловічою), назва, але незмінними завжди залишалися спрямування та моральний кодекс школи, чільне місце в якому завше посідали загальнолюдські категорії - любов та повага до праці, відданість науці, професіоналізм. Навчально-виховний комплекс "школа-ліцей" № 3 об'єднала фахівців, більшість з яких - вчителі вищої категорії. Завдяки їм школу нині добре знають і в Криму, і в державі.
На урочисте зібрання, присвячене відзначенню 100-річчя закладу, прийшли привітати колектив численні гості - представники уряду, громадських організацій, колеги та друзі. Панувала атмосфера приязні, доброзичливості та гостинності. Зібранню передувала виставка, розгорнута у фойє, на якій демонстрували своє мистецтво вишивки, в'язання, плетіння, живопису не лише вихованці шкільних гуртків, а й самі вчителі - аматори декоративно-прикладного мистецтва.
Перший заступник міністра освіти АРК Володимир Каврайський подякував педагогам за плідну роботу і, побажавши зустріти ще не одне 100-ліття, вручив почесну грамоту від Міністерства освіти АРК педагогічному колективу в цілому, а персональні грамоти-відзнаки - більш ніж 15 педагогам школи.
Міністр охорони здоров'я Автономної Республіки Крим Сергій Донич зазначив, що лише спільними зусиллями команди та кормчого в особі Людмили Максимівни, котра впевнено
веде свій корабель знань, можна було досягти певних успіхів. Додав, що без всебічного розвитку душі неможливе фізичне здоров'я. На честь 100-річчя Сергій Георгійович подарував школі телевізор.
Директор сімферопольської загальноосвітньої школи № 33 Людмила Горб розповіла, що заклади, котрі очолює вона та Людмила Максимівна, мають чимало спільного: є класи з російською та українською мовами навчання, учні - переможці багатьох олімпіад, і навіть те, що колись школа № 3 була 33-ю... І про це  керівництво школи № 33 дізналося лише минулого року, відзначаючи свій перший 10-річний ювілей. Людмила Іванівна побажала від імені колективу свого закладу колегам зі школи-іменинниці здоров'я, щастя та любові.
Почесні грамоти та при-вітання були вручені колективу від голови Верховної Ради АРК Б. Дейча, мініст-ра освіти А. Борисова, Постійного Представника Президента України в Криму О. Діденка, заступника голови Державної інспекції навчальних закладів В. Мудрика, Сімферопольського міського товариства "Коло друзів Сімферополь - Хайдельберг", інших організацій та посадових осіб.
Радіючи за сьогоднішні досягнення школи, очікували на святі й на начальника управління освітою міськвиконкому Т. Єльцову, керівників Київського райвиконкому, інших керівних осіб вищого рангу, які б, принаймні, висловили подяку директору школи за її подвижницьку, самовіддану працю, котра, без сумніву, заслуговує на найвищу відзнаку. Але так і не дочекалися... Наша місцева влада просто не помітила 100-річчя закладу.
Але свято вдалося навіть без цих непорозумінь. На вечорі згадали тих, хто започаткував школу, хто очолював її у різні роки, хто з вчителів поліг на фронтах Великої Вітчизняної і відроджував її з руїн. За щасливим збігом обставин у день 100-ліття школи відзначала своє 85-річчя колишній директор школи Марія Карпівна Кручиніна, котра пропрацювала в ній 17 років і на долю якої випали чи не найважчі випробування з відновлення шкільного життя одразу після війни. Перегорнувши сторінки історії,
Марія Карпівна побажала сьогоднішнім вчителям ніколи не зазнати тих поневірянь, мук, котрі спіткали їхніх попередників на ниві науки та освіти. Людмила Максимівна повідомила, що спогади Марії Кручиніної обов'язково будуть вписані в історію музею школи, котрий створюється.  
Чимало поздоровлень пролунало в цей день на адресу закладу. Свої привітання висловили заступник міського голови Петро Баскаков, інспектор Державної інспекції національних закладів Міністерства освіти та науки України Катерина Ільясова, заступник голови рескому профспілок працівників освіти та науки Катерина Волкова та інші.
Свято прикрасили виступи шкільного оркестру, хору Сімферопольського музичного училища ім. П. Чайковського, танцювальні номери у виконанні вихованців студії бального танцю "Ювента", а також виступи талановитих випускників різних років, серед яких були актор Кримського академічного російського драматичного театру ім. М. Горького Валерій Шитовалов, лауреат міжнародних конкурсів Надія Дорофєєва, "золотий голос" Таврійського національного університету Тетяна Пак.
З ювілеєм, школо!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 21.03.2003 > Тема ""Будьмо!""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=700

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков