Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПАР╢ ВИЗНАЛА НЕЛЕГ╤ТИМНИМ ПРЕЗИДЕНТА РФ ПУТ╤НА, А РПЦ – ╤НСТРУМЕНТОМ ПРОПАГАНДИ
Асамблея вкотре п╕дтвердила, що за пут╕на рф перетворилася на фактичну диктатуру…


ПАР╢ УХВАЛИЛА РЕЗОЛЮЦ╤Ю ПРО П╤ДТРИМКУ В╤ДНОВЛЕННЯ УКРА╥НИ
За резолюц╕ю ПАР╢ проголосували 134 учасники зас╕дання, проти – жоден…


ФОРТЕЦЯ МАР╤УПОЛЬ
Режисерка Юл╕я Гонтарук створила цикл ф╕льм╕в п╕д загальною назвою “Фортеця...


ЗАКОН ПРО МОБ╤Л╤ЗАЦ╤Ю ПРИЙНЯТО: ДО НЬОГО ╢ ПРЕТЕНЗ╤╥, АЛЕ В╤Н П╤ДСИЛИТЬ ЗСУ
Закон проголосовано 283-ма голосами депутат╕в Верховно╖ Ради. Експерти: його треба було приймати...


НАША БАТЬК╤ВЩИНА ╢ НАЙЗАМ╤НОВАН╤ШОЮ КРА╥НОЮ В СВ╤Т╤
╤з 2015 року Джайлз Дьюл╕ документу╓ зам╕нування земл╕ в Укра╖н╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 13.03.2009 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#11 за 13.03.2009
ЯК РОБЛЯТЬ «ПРАВДУ» ПРО УПА

Мабуть, я б не повертався до ц╕╓╖ теми, якби не телефонна розмова у травн╕ нин╕шнього року. Те, що чолов╕к, який зателефонував, не назвався, а в╕дчутно сх╕дняцький, як кажуть ╕нод╕ на Волин╕, д╕алект видавав у ньому людину в тутешн╕х краях при╖жджу або про╖жджу, – у св╕домост╕ в╕дклалося якось не в╕дразу. Увагу привернули слова, суть яких зводилася ось до чого: «Ви робите героями сво╖х бандер╕вц╕в, а я ось прочитав у наш╕й газет╕ «спов╕дь» колишньо╖ активно╖ бандер╕вки Над╕╖ Вдовиченко ╕ думаю, що, зам╕сть того, що брехати, краще б ви ╖╖ передрукували. Аби вс╕ знали, як було насправд╕».
Тод╕ й подумав про згадану чолов╕ком, який телефонував, «спов╕дь» ╕ ту «правду», справжня ц╕на яко╖ на Волин╕ в╕дома (розпов╕дала про не╖ найавторитетн╕ша серед м╕сцевих ЗМ╤ незалежна сусп╕льно-пол╕тична газета «Волинь-нова»), але яку десь усе ще приймають за чисту монету. Св╕дчить про останн╓ й анон╕мний лист ╕з села Преображенне Сват╕вського району Лугансько╖ област╕, отриманий газетою «Волинь-нова» у лютому 2007 року. Потрапив в╕н туди абсолютно випадково, бо в╕дправлений був за адресою: «Волинська обл., редакц╕я газети», а газет на Волин╕ багато... ╤ ось мимовол╕ подумав про та╓мничу умисн╕сть, ╕з якою розпорядився цим листом випадок, спрямовуючи його саме в редакц╕ю ц╕╓╖ газети, аби ще раз показати, хто ╓ хто. А в╕дразу й спростувати грубо виткану з нап╕вправди брехню, яку розносять по Укра╖н╕ та за ╖╖ межами пер╕одичн╕ видання, що належать в╕домим пол╕тичним силам, а всл╕д за ними й дов╕рлив╕ читач╕. Як ╕ автор згадано╖ анон╕мки, котрий, зокрема, написав (тут ╕ дал╕ використан╕ тексти цитую скорочено, мовою ориг╕налу, без правки. — П. Б.): «От Ветерана труда села Преображенное. Прошу Обласную Волынскую Редакцию Газеты напечатать в газету… про бендеровцив как они убивали мирных людей у прошлые годы. Я буду за ранне благодарен».
До цього й додав в╕н вир╕зку з газети «Новини Сват╕вщини» з публ╕кац╕╓ю, яку пропонував передрукувати. Редакц╕йна ж преамбула до тексту пов╕домляла: «До… газети «Новини Сват╕вщини» над╕йшов лист в╕д ветеран╕в… села Преображенне. Ось про що… йдеться: «…Коли загострю╓ться увага на пор╕внянн╕ вояк╕в ОУН-УПА з ветеранами Велико╖ В╕тчизняно╖ в╕йни, ми не можемо мовчати. Нам… довелося винести вс╕ тяготи… во╓нних рок╕в… Вивчили, хто так╕ друз╕, а хто — вороги… Висила╓мо Вам статтю з газети… Дуже просимо надрукувати ╖╖, аби знали земляки про чорн╕ справи бандер╕вц╕в…». Виконуючи це прохання, й опубл╕кували в «Новинах Сват╕вщини» статтю, яка «не може не викликати страху». А точн╕ше сказати — передрукували ╖╖ з газети «Радянська Луганщина» як першоджерела.
Але одного погляду на статтю було досить, щоб згадати: навесн╕ 2006 року хтось також анон╕мно над╕слав у редакц╕ю газети «Волинь-нова», того разу – з Бреста, ксерокоп╕ю тако╖ ж публ╕кац╕╖ в заре╓строван╕й ком╕тетом Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ з питань преси газет╕ «За СРСР», яка, однак, вида╓ться... у Б╕лорус╕. Тим часом вона, як виплива╓ з тексту, передрукувала ╖╖ з першого 2004 року номера газети «Правда Придн╕пров’я». Виявилося, що у вересн╕ 2005 року цю ж статтю, але п╕д заголовком «Сл╕зно благаю — прост╕ть мене, люди!», надрукувала ще й газета парт╕╖ прогресивно╖ конотопсько╖ соц╕ал╕стки Натал╕╖ В╕тренко «Народна опозиц╕я», а т╕льки 2006 року ввели в цю шеренгу «Радянську Луганщину» та «Новини Сват╕вщини». Однак уперше цей текст було опубл╕ковано п╕д заголовком «Не може бути примирення з катами!» в╕д 26 вересня 2002 року в компарт╕йн╕й газет╕ «Радянська Волинь», що вида╓ться в Луцьку. ╤ в ус╕х в╕домих автору (до «Радянсько╖ Луганщини») випадках в╕н починався досить привабливим сво╓ю правдопод╕бн╕стю пов╕домленням про те, що ось, мовляв, мало не вчора в редакц╕ю «Радянсько╖ Волин╕» нав╕далася «л╕тня ж╕нка й передала цей матер╕ал — спов╕дь активно╖ в минулому бандер╕вки». А спов╕датися вир╕шила «жителька Волин╕», або ж «одного ╕з с╕л Луцького району», уродженка села Роман╕в цього району Над╕я Тимоф╕╖вна Вдовиченко, щоб «спокутувати св╕й гр╕х перед людьми». Начебто власноруч написала: «Я ╕ моя с╕м’я просимо прощення у народу... ус╕м посмертно, бо... ╕ мене вже не буде (а це... порушить моя подруга)».
Згадана вище публ╕кац╕я в «Радянськ╕й Волин╕» трапилася мен╕ на оч╕ т╕льки 2006 року. ╤ багато чим здивувала, тому що ╕нформац╕╓ю про родину роман╕вських Вдовиченк╕в волод╕ю ще з року 1993-го. Вона й п╕дштовхнула до висновку: «спов╕дь» — груба фальшивка. ╤ належить аж н╕як не перу Над╕╖ Вдовиченко. Хоча б тому, що не могла ця ж╕нка, спов╕дуючись за всю родину, забути: було в ╖╖ батьк╕в – Тимоф╕я ╕ Дарини д╕тей не п’ятеро, як у текст╕ сказано, а шестеро. ╤нш╕ неточност╕ лише посилили сумн╕ви. Щоб ╖х розв╕яти, зустр╕вся я 2006 року з редактором «Радянсько╖ Волин╕» ╤горем Кузьм╕нським. В╕д нього почув: у вересн╕ 2002 року в редакц╕ю газети прийшла похилого в╕ку ж╕нка. Сказала, що вона з села Роман╕в, назвалася Над╕╓ю Вдовиченко ╕ дала написаний нер╕вним почерком матер╕ал, запевняючи, що сама була св╕дком ус╕х под╕й, про як╕ йдеться. Однак дуже просила, щоб при публ╕кац╕╖ пр╕звища ╖╖ в газет╕ як в╕дв╕дувачки не вказували. Тод╕, з╕знався Кузьм╕нський, ╕ вигадали в редакц╕╖ «подругу», яка н╕бито принесла цю «спов╕дь» за дорученням автора. А невдовз╕ в газету прийшла ╕нша ж╕нка. Вже ╕з села Маяки. В╕дрекомендувалася родичкою Вдовиченко й забрала залишений нею рукопис, бо «хтось авторц╕ погрожував». Не в╕рячи сво╖м вухам, я перепитав, чи було все саме так, як вона розпов╕да╓, ╕ чи було все це у вересн╕ 2002 року. «Я вам кажу, ось хрест святий, що так!» — почув у в╕дпов╕дь.
Можна б ╕ пов╕рити. Але р╕ч у тому, що принести в редакц╕ю «Радянсько╖ Волин╕» так звану «спов╕дь» у вересн╕ 2002 року Над╕я Вдовиченко аж н╕як не могла з т╕╓╖ просто╖ причини, що померла ще в травн╕ 2000 р. Отже, ╕ будь-як╕ погрози були ╖й уже не страшн╕. Оск╕льки ж ╕з 1996 року, п╕сля чергового ╕нсульту, в не╖ (розпов╕дала мен╕ дочка Над╕╖ Ольга Оверчук) «нав╕ть ложка з рук випадала», то й протягом останн╕х рок╕в життя написати матер╕ал ╕ привезти його в Луцьк не могла Н. Вдовиченко просто ф╕зично. Та й не пом╕чали домашн╕, щоб ╕з 1991 року, п╕сля першого ╕нсульту, вона бралася за написання якихось текст╕в. А з 1956 р., про що в «Радянськ╕й Волин╕» нав╕ть не здогадувалися, як не здогадувалися ╕ про пр╕звище ц╕╓╖ ж╕нки в зам╕жж╕, жила вона у Волинськ╕й (до реч╕, безви╖зно. — П. Б.) област╕, ╕ не в Романов╕ чи в Маяках, а в сел╕ Л╕ще. ╤ н╕яко╖ «подруги» б╕ля не╖ н╕хто н╕коли тут не бачив. Однак, якщо не в редакц╕╖ «Радянсько╖ Волин╕» чи Волинському обком╕ нин╕шньо╖ КПУ (що най╕мов╕рн╕ше) склепали названу «спов╕ддю» фальшивку, то чому тут нав╕ть пальцем не поворухнули, аби ╖╖ перев╕рити? «Я цей матер╕ал пам’ятаю, — казав ╤гор Кузьм╕нський. — Просто так до друку його не дав би. Я дав почитати Пхиденков╕, Наконечному. Ну, такий матер╕ал!.. Зразу ж на комп’ютер╕ набрали».
╤ ось ╕з тим, що «просто так» у газету зазначений текст Кузьм╕нський не дав би, я охоче погодився. З почутого неважко було зрозум╕ти, що «благословляли» фальшивку до друку перший секретар Волинського обкому КПУ (в радянському минулому — лектор-ате╖ст цього ж обкому КПУ-КПРС), а 2002 року – ще й депутат Верховно╖ Ради Укра╖ни Стан╕слав Пхиденко разом ╕з Владиславом Наконечним, який недавно помер, — попередником Кузьм╕нського на посад╕ редактора «Радянсько╖ Волин╕» ╕ секретарем того ж таки обкому КПУ. А той факт, що в радянськ╕ часи Наконечний в╕дав партарх╕вом Волинського обкому ╕ не т╕льки мав доступ до багатьох документ╕в, а й сам ╖х складав, спонукав до деяких припущень. Наприклад, про те, як л╕тня ж╕нка, що перебувала мало не на смертному одр╕, а насправд╕ упоко╖лася за два роки до того, н╕бито зум╕ла з ус╕╓╖ роман╕всько╖ округи з╕брати чимало факт╕в про р╕зного роду тяжк╕ випадки минулих рок╕в, про як╕ багато жител╕в Романова не т╕льки не пам’ятають, а й не чули. А поклавши в╕дпов╕дальн╕сть за них на укра╖нських повстанц╕в, для б╕льшо╖ переконливост╕ оголосила себе особисто причетною до вс╕х тих випадк╕в (╕ ╖х св╕дком!), чого насправд╕ бути не могло хоча б тому, що не може одна людина в один ╕ той же час бути в р╕зних м╕сцях. Та й вина повстанц╕в у деяких ╕з тих випадк╕в часто дуже сумн╕вна.
Дал╕ — б╕льше. Чи то факт╕в, про як╕ йшлося, комусь видалося мало, чи то в очах автор╕в «спов╕д╕» видавалися вони не досить переконливими, але найб╕льш емоц╕йно насичену частину свого «твору» вони побудували на вимисл╕. Маю на уваз╕ розпов╕дь про те, що бандер╕вц╕ н╕бито одн╕╓╖ зимово╖ ноч╕ задушили в Романов╕ 84 особи. За 40 рок╕в роботи у волинськ╕й журнал╕стиц╕ про цю под╕ю до 2006 року я не т╕льки н╕де не читав, а й не чув. Того ж 2006 року ╕ вир╕шив перев╕рити цей н╕бито факт ╕з допомогою вчительки ╕стор╕╖ Роман╕всько╖ середньо╖ школи Жанни Маголен. З’ясувалося: н╕ вона, н╕ ╖╖ колеги з роботи, з якими розмовляв, про такий тяжкий злочин повстанц╕в у ╖хньому сел╕ зроду-в╕ку не чули. ╤ 90-р╕чна тод╕ Ганна Пал╕чук, яка безви╖зно провела в Романов╕ сво╓ життя, до «спов╕д╕» в «Радянськ╕й Волин╕» про це н╕чого не знала, хоч не звернути увагу на таку жахаючу под╕ю, якби вона в╕дбулася насправд╕, не могла. З повною в╕дпов╕дальн╕стю спростував цей н╕бито факт ╕ житель найближчого до Романова села Ботин, ветеран Друго╖ св╕тово╖ в╕йни Серг╕й Бохонко. А уродженець цього ж села В╕тал╕й Кондратюк, який давно ц╕кавиться ╕стор╕╓ю краю, мимовол╕ звернув увагу на те, що зазначена у «спов╕д╕» к╕льк╕сть н╕бито знищених бандер╕вцями в Романов╕ людей дивним чином зб╕га╓ться з чисельн╕стю жител╕в роман╕всько╖ округи, заарештованих комун╕стами в передво╓нний пер╕од. Ус╕х ╖х було розстр╕ляно в Луцьку 22-23 червня разом ╕з 2000 громадян (цифра з арх╕вних документ╕в. — П. Б.), як╕ тод╕ утримувалися у в’язниц╕ п╕д сл╕дством або ж були засуджен╕ на р╕зн╕ строки позбавлення вол╕.
2007 року мен╕ знову довелося побувати в Романов╕ ╕ провести розсл╕дування з приводу все т╕╓╖ ж «спов╕д╕». Цього разу на наст╕йну вимогу одн╕╓╖ з прокомун╕стично налаштованих читачок. До перел╕чених там н╕бито злочин╕в нац╕онал╕ст╕в був доданий ╕ звичайний нещасний випадок. Ус╕ ж аргументи з приводу бандер╕всько╖ активност╕ Над╕╖ Вдовиченко, яку н╕хто й н╕коли до в╕дпов╕дальност╕ за це не притягував, виявилися голосл╕вними. Як же назвати таку «спов╕дь», як не в╕двертим знущанням ╕з правди, блюзн╕рством над мораллю ╕ крайн╕м цин╕змом? Але «Радянська Луганщина» стрибнула ще вище. Нев╕домо зв╕дки передрукувавши цю фальшивку, у преамбул╕ до не╖ пов╕домила: «…в редакцию нашей газеты зашла пожилая женщина и передала пакет от своей ушедшей недавно из жизни подруги, жительницы Луганска». Чи треба казати, що мовиться все про ту ж Над╕ю Вдовиченко, яка в Луганську навряд чи бувала нав╕ть у снах? ╤ ось це справд╕ «не може не викликати страху». Особливо коли уявити, що, можливо, ц╕╓╖ само╖ хвилини без жодних докор╕в сумл╕ння хтось п╕дпису╓ до друку все ту ж «спов╕дь» н╕бито все т╕╓╖ ж Над╕╖ Вдовиченко. Але вже як недавньо╖ жительки Харкова, Донецька, Микола╓ва...
Петро БОЯРЧУК,
член Нац╕онально╖ Сп╕лки письменник╕в Укра╖ни.
Волинська область.
* * *
В╤Д РЕДАКЦ╤╥. Ця публ╕кац╕я з’явилася в газет╕ «Дзеркало тижня» 5 липня 2008 року. 15 серпня 2008 р. «Исповедь бывшей бандеровки» Н. Вдовиченко передрукувала «Крымская правда» – «без докор╕в сумл╕ння», як провидчо зазначав вище Петро Боярчук...


ЛИСТ У НОМЕР

Неправдою св╕т пройдеш,
але назад не вернешся!
Шановна редакц╕╓! У № 6 (1525) «Кримсько╖ св╕тлиц╕» за 6 лютого 2009 року уважно прочитала «Исповедь бывшей бандеровки». Ця «Исповедь…» – звичайн╕с╕нька вигадка, що бандер╕вц╕ – це бандити-вбивц╕, як╕ вбивали, душили р╕дний народ, щоб в╕дчути насолоду в╕д мук тих, кого вони вбивали. Яке лицем╕рство вигадник╕в!
Якщо й справд╕ таке було, то ця «Вдовиченко Надежда Тимофеевна», яка н╕би ка╓ться перед народом, якраз ╕ була псевдобандер╕вкою ╕з тих псевдобо╖вок УПА, як╕ орган╕зовувало НКВС. Адже ж в╕домо, що створювалися п╕дрозд╕ли з╕ сп╕вроб╕тник╕в МВС, МДБ, котр╕ п╕д виглядом вояк╕в ОУН-УПА мали дискредитувати укра╖нський нац╕онально-визвольний рух. Якраз ц╕ «геро╖» ╕ робили все, що опису╓ться у статт╕.
«Вдовиченко Надежда Тимофеевна» – м╕сцева жителька Волин╕ пише спов╕дь рос╕йською мовою, яка ╖й дуже близька ╕ р╕дна. Ясно, що р╕дною рос╕йська мова ставала з примусу для тих, хто жив на Сх╕дн╕й Укра╖н╕. Р╕дною вона була й для тих, хто переселявся з Рос╕╖ у порожн╕ хати, господар╕ яких вмирали в╕д голоду у 1932-1933 роках. Для жител╕в Волин╕ ця мова н╕коли не була р╕дною. То ж задумаймось над тим, ким насправд╕ була душителька «Вдовиченко Надежда Тимофеевна». Укра╖нкою? Чи зайдою, яка так ╕ не змогла полюбити народ, на земл╕ якого оселилася?
В УПА йшли найсв╕дом╕ш╕, найчесн╕ш╕ хлопц╕ ╕ д╕вчата. Вони знали, що на них, можливо, чека╓ смерть, але йшли боротися проти тих, хто й робив саме те, про що опису╓ться в статт╕ «Исповедь бывшей бандеровки». Неправдою св╕т пройдеш, але назад не вернешся. Невже автори ц╕╓╖ вигадки не розум╕ють, що народ вже не той, яким був 17 рок╕в тому? Невже вони не усв╕домлюють, що у ц╕ жах╕ття, як╕ описуються в дан╕й вигадц╕, можуть пов╕рити на╖вн╕ несв╕дом╕ люди, як╕ ц╕кавляться лише «Крымской правдой»? Та таких жах╕ть, як╕ творили чек╕сти на землях Укра╖ни, св╕т не знав. Не треба нас дурити. Ми вас пам’ята╓мо. ╢ ще жив╕ люди, як╕ пам’ятають голодомори, репрес╕╖, вивезення до Сиб╕ру, нелюдськ╕ знущання ╕ пост╕йну гидку брехню, де б╕ле ставало чорним, а чорне – б╕лим. Народ прозр╕ва╓, шановн╕ вигадники. Не треба мати нас за ╕д╕от╕в-телепн╕в, як╕ в╕рять будь-як╕й брехн╕.
У статт╕ «Спов╕дь колишнього псевдобандер╕вця» описан╕ реальн╕ факти. Так, таке було. ╤ людина з╕ Сх╕дно╖ Укра╖ни, яка була солдатом спецгрупи НКВС ╕ п╕д виглядом бандер╕вц╕в у 1944-1945 роках проводила масов╕ вбивства невинних людей на Терноп╕льщин╕, справд╕ в╕дчува╓ муки сумл╕ння ╕ вимолю╓ прощення, чесно описала все, що вона творила з примусу. Така людина варта сп╕вчуття, а судити нас ус╕х ╕ його буде всемогутн╕й Бог, той Бог, проти якого воювала сатанинська влада СРСР. Нема Бога – нема гр╕ха. От ╕ чинили нелюди з невинними людьми те, що робили безбожники-чек╕сти. Не треба нас лякати тими, хто в╕ддав життя за волю Укра╖ни. Коли б ми мали зараз у влад╕ таких патр╕от╕в, як вони, то Укра╖на б давно вже стала багатою ╕ процв╕таючою, ╓диною ╕ м╕цною.
Ольга ГРИЦИНА.
с. Тишкович╕ Мостиського району Льв╕всько╖ област╕.

НЕСКОРЕНИЙ
ЛИЦАРЮ УКРА╥НСТВА ВОЛОДИМИРУ КАРАТАШУ

Козацьким духом б╕ограф╕ю писав
В смертних боях за долю Укра╖ни –
В сотн╕ «Сталевого» тримав устав,
Зал╕зну непохитну дисципл╕ну.

В Повстанськ╕й Арм╕╖ пройшов вишк╕л юнак
За вимогами бойового часу.
Людський природний страх
душу кидав навзнак,
Та не п╕ддався в╕н йому н╕ разу.

Тернистий шлях вояк пройшов
По стал╕нських концтаборах, в’язницях,
Де густо – р╕ками лилася в’язн╕в кров
Й мертв╕ли з жаху наймужн╕ш╕ лиця.

Повстанець готував повстання в Воркут╕,
Виготовляв ╕з побратимами гранати.
Хапкий арешт… д╕знання… допити густ╕
╤ вирок: винний.. вишка… роз-стр╕-ля-ти…

Та режим розстр╕л зам╕нив на «четвертак»*
Спецтабор╕в. Де БУР╕в** м╕цн╕ ╜рати,
Вишки, «шмони»***, колючий др╕т, гавк╕т собак,
Конвой, ладний щомить життя забрати.

Нескорений з козацьким духом чолов╕к
╤ нин╕ твердо йде в найперш╕й лав╕.
Йде наступом на захахлячених кал╕к,
Державн╕сть збороня╓ в╕д неслави.
Петро КОВАЛЬ.
с. Олександр╕вка на С╕чеславщин╕.

* 25 рок╕в невол╕.
** Барак «усиленного» режиму.
*** Обшуки.

* * *
КОЗАК-НЕВМИРАКА З РОДУ «ХАРАКТЕРНИК╤В»
Читайте в наступному номер╕ «Кримсько╖ св╕тлиц╕» розпов╕дь нашого спец╕ального кореспондента Серг╕я Лащенка про колишнього вояка УПА, багатор╕чного пол╕тв’язня, правдоборця, патр╕ота Укра╖ни Володимира Михайловича Караташа. (На фото – зл╕ва направо – В. Караташ ╕ С. Лащенко).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 13.03.2009 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7017

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков