Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРОКИНУВСЯ ВОДЯНИК
Наш╕ традиц╕╖


САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 03.04.2009 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#14 за 03.04.2009
ЖИТТЯ ТА КАРАТЕ – СЛОВА Р╤ЗН╤, А СУТЬ ОДНАКОВА...

МИСТЕЦТВО ПЕРЕМАГАТИ

Карате по сут╕ сво╖й ╓ мистецтвом перемоги над самим собою.
Нещодавно у С╕мферопол╕ за п╕дтримки Республ╕канського ком╕тету АРК з ф╕зично╖ культури ╕ спорту, Нац╕онально╖ федерац╕╖ к╕окушин кан шогакукай карате Укра╖ни, Кримського республ╕канського в╕дд╕лення, в╕дд╕лення Нац╕онального ол╕мп╕йського ком╕тету Укра╖ни в АРК, управл╕ння у справах неповнол╕тн╕х, с╕м’╖, молод╕, ф╕зично╖ культури ╕ спорту С╕мферопольсько╖ м╕сько╖ ради в╕дбувся Всеукра╖нський турн╕р з к╕окушин кан карате, який був присвячений виводу радянських в╕йськ з Афган╕стану.
У змаганнях взяли участь команди з Одеси, Херсона, Запор╕жжя, Микола╓ва, Ки╓ва та Криму (Алушти, Джанкоя, Бахчисарая, ╢впатор╕╖, Красноперекопська, С╕мферополя, С╕ме╖зу, Судака, Феодос╕╖, смт. Чорноморського, Щолк╕ного, Ялти, Керч╕, К╕ровського та Лен╕нського район╕в) в╕д спортивних орган╕зац╕й к╕окушин кан, к╕окушин, аш╕харо, дайдоджуку карате, тайського боксу, самбо ╕ дзюдо федерац╕й – всього 188 спортсмен╕в, з них – 21 д╕вчина. У командному зал╕ку перше м╕сце виборов Крим, друге – команда з Микола╓ва, трет╓ – ╕з Запор╕жжя.
За словами головного судд╕ турн╕ру В╕ктора Ушакова, заслуженого тренера Укра╖ни з карате (3-й дан), судд╕вська бригада турн╕ру складалася б╕льше н╕ж з 25 майстр╕в сх╕дних ╓диноборств, ╕ якщо виникали сп╕рн╕ питання, то вони вир╕шувалися на нарадах судд╕в. Заслужений тренер Укра╖ни з карате вважа╓, що турн╕р вдалося провести усп╕шно ╕ на високому р╕вн╕.
Загалом, кр╕м цього традиц╕йного турн╕ру, який проводиться ось уже майже в╕с╕м рок╕в посп╕ль, протягом року кримчани орган╕зовують ще близько 15-16 чемп╕онат╕в на територ╕╖ п╕вострова, ╕ беруть участь у 4 – 8 турн╕рах на територ╕╖ Укра╖ни та поза ╖╖ межами.
У рамках цього турн╕ру також в╕дбулася зустр╕ч з м╕жстильових бо╖в: представники к╕окушин кан карате протиставляли свою техн╕ку, ум╕ння, навички та силу духу ум╕нням та навичкам майстр╕в ╕нших вид╕в ╓диноборств. Орган╕затори турн╕ру зробили все можливе, аби б╕йц╕вськ╕ пари у м╕жстильових протистояннях складалися лише з г╕дних супротивник╕в.
Кр╕м того, п╕д час турн╕ру в╕дбулася презентац╕я книги сенсея В╕ктора Ушакова п╕д назвою: «Сучасн╕ та традиц╕йн╕ методики в практиц╕ бойових мистецтв», у як╕й, за словами автора, в╕н намага╓ться дати в╕дпов╕дь на т╕ питання, як╕ виникали у нього самого п╕д час вивчення карате, але в╕дпов╕д╕ на як╕ в╕н в╕дшукав самотужки, практикуючи ╕ вдосконалюючи власне волод╕ння сх╕дним бойовим мистецтвом.
Нам випала щаслива нагода посп╕лкуватися ╕з сенсе╓м, ╕ ось що в╕н розпов╕в про себе, про сво╓ бачення бойових мистецтв загалом, ╕ карате зокрема: «Я займаюся карате практично все сво╓ життя. Вважаю, що карате – це ун╕версальний зас╕б, який да╓ можлив╕сть розвивати розум ╕ збагачувати душу. Це – не спорт, це той метод, який да╓ людин╕ змогу самовдосконалюватися. На в╕дм╕ну в╕д спорту, в якому ор╕╓нтуються виключно на результат, в карате не важливо, хто виграв, а хто програв... Важливо, як людина поводилася п╕д час бою! ╤ «переможений», хоча це слово не зовс╕м коректне у даному випадку, якщо в╕в себе г╕дно, ма╓ ус╕ т╕ сам╕ здобутки, що й «переможець». У програш╕ з честю сильному супротивников╕ нема╓ н╕чого ганебного», – впевнений В╕ктор Ушаков.
Що стосу╓ться кримських каратист╕в, то, за словами пана В╕ктора, вони завжди достойно представляють наш п╕востр╕в на чемп╕онатах, турн╕рах, змаганнях... «Наш╕ б╕йц╕ пост╕йно «беруть» призов╕ м╕сця, – розпов╕в сенсей. – У м╕жнародному рейтингу нас вважають одними з найкращих. ╢ юнаки, як╕ входять у десятку кращих: наприклад, Максим Книш. Хоча в╕н уже й припиня╓ свою спортивну д╕яльн╕сть у карате, але зм╕на йому п╕дроста╓ г╕дна. Наприклад, бахчисара╓ць ╤лля Шокур брав участь у цьому турн╕р╕ в╕дразу у двох вагових категор╕ях – до 80 кг, ╕ б╕льше, тобто в абсолютн╕й вагов╕й категор╕╖. До реч╕, в╕н став геро╓м турн╕ру, адже ╕ в одн╕й, ╕ в ╕нш╕й виборов перше м╕сце.
Якщо ж говорити про наш вид сх╕дного ╓диноборства – к╕окушин кан карате, то в╕н ╓ повноконтактним видом карате. Бо╖ проходять за двома сюжетами: перший, коли у б╕йц╕в гол╕ руки, тод╕ б╕й нагаду╓ слов’янський кулачний. Бити можна куди завгодно, кр╕м голови, також дозволен╕ удари ногами. Другий вар╕ант – б╕й у боксерських рукавицях. Така соб╕ альтернатива, яка дозволя╓ на одному татам╕ зустр╕чатися суперникам, котр╕ працюють у р╕зних стилях. Б╕й знову ж таки повноконтактний, але заборонен╕ удари, котр╕ можуть призвести до травматизму: наприклад, удари в пах, на злам суглоба тощо.
Хоч я вважаю, що люди, як╕ знають, що таке справжн╕й б╕ль, як правило, не хочуть ╕ намагаються не завдавати його ╕ншим, а ведуть себе благородно».
На питання, чи ╓ як╕сь тенденц╕╖ щодо зац╕кавленост╕ людей у сх╕дних ╓диноборствах, зокрема й в карате, залежно в╕д соц╕альних умов життя у кра╖н╕, сенсей в╕дпов╕в: «Я пом╕тив таку законом╕рн╕сть, що чим складн╕ша ситуац╕я у держав╕, тим б╕льше людей починають займатися сх╕дними бойовими мистецтвами. Наприклад, на початку
90-х рок╕в у нас займалося близько 3-4 тисяч людей, ╕ зараз ╕де прит╕к людей у групи. Мен╕ зда╓ться, що люди розум╕ють: треба вчитися захищатися, ╕ намагаються йти у т╕ види спорту, як╕ дають впевнен╕сть. Карате – воно ж як життя: у житт╕ тебе «б’ють» у в╕дкрит╕ м╕сця, ╕ в карате так само, у карате намагаються закрити слабк╕ м╕сця, ╕ в житт╕ теж... Життя ╕ карате – вони ╕дентичн╕ по сво╖й сут╕».
Що стосу╓ться тренерсько╖ роботи, то В╕ктор Ушаков до 2000 року навчав як д╕тей, так ╕ дорослих, а з 2000 до 2006 року займався т╕льки зб╕рною. Та сенсей впевнений, що виховання та навчання маленьких ╕ дорослих – це вза╓мопов’язан╕ процеси.
Кр╕м того, саме у к╕окушин кан карате ╓ гарн╕ перспективи стати ол╕мп╕йським видом спорту. М╕жнародний ком╕тет сплатив внесок, ╕ скор╕ше за все на наступних Ол╕мп╕йських ╕грах к╕окушин кан карате буде показовим видом спортом, ╕ якщо все буде гаразд, то у наступних п╕сля них, як╕ в╕дбуватимуться в Япон╕╖, к╕окушин кан карате ма╓ ус╕ п╕дстави, аби стати повноц╕нним ол╕мп╕йським видом спорту. До реч╕, за словами пана В╕ктора, сьогодн╕ у цьому вже н╕хто не сумн╕ва╓ться, а питання вир╕шено в╕дсотк╕в на 99.
«Зараз ╓ сенс займатися д╕тьми, яким по 6-7 рок╕в. Адже через в╕с╕м рок╕в саме вони ╕ мають ус╕ шанси стати тим потенц╕алом, який зможе дати ол╕мп╕йських чемп╕он╕в наш╕й кра╖н╕», – впевнений майстер.
Дасть Бог, буде саме так, як прогнозу╓ В╕ктор Ушаков, але ж великий шлях, як в╕домо, почина╓ться з першого кроку... Коли вихованц╕ цього тренера роблять св╕й «перший крок» на татам╕, то сенсей обов’язково ╖м каже, що справедлив╕сть без сили – пуста, а от сила без справедливост╕ – бридка. Навчаючи юнак╕в та д╕вчат, пан В╕ктор не забува╓ ╖м нагадувати, що у першу чергу людина повинна вдосконалюватися ╕ вчитися навчатися, якщо ж вона опану╓ мистецтво вчитися, то у житт╕ ╖й буде легко оволод╕вати усе новими та новими вершинами, ╕ не буде мати значення, в як╕й царин╕ життя ц╕ вершини.
Катерина КРИВОРУЧЕНКО.
Фото А. НОСАНЕНКА.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 03.04.2009 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7100

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков