Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 17.04.2009 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#16 за 17.04.2009
КРИМСЬК╤ ╤НТЕЛЕКТУАЛИ – НА ВИСОТ╤!

КОНКУРС!

Для б╕льшост╕ ╕з нас поняття «╕нтелектуальний рух» асоц╕ю╓ться у першу чергу з в╕домою телепрограмою «Що? Де? Коли?» та «Брейн-рингом». Насправд╕ ж це ц╕лий св╕т з╕ сво╖ми правилами та мешканцями, в яких просто неймов╕рний потяг до все нових та нових знань.
Нам випала гарна нагода не просто прив╕дкрити лаштунки цього св╕ту, посп╕лкувавшись ╕з президентом Кримсько╖ л╕ги «Що? Де? Коли?» Серг╕╓м Клименком, а й запросити наших читач╕в взяти участь у ерудит-марафон╕ в╕д Кримсько╖ республ╕кансько╖ асоц╕ац╕╖ шк╕льних ╕нтелектуальних клуб╕в (умови та конкурсн╕ запитання див. нижче).
Ось що розпов╕в Серг╕й Клименко про сво╖х вихованц╕в ╕ про с╕мферопольський ╕нтелектуальний рух: «Перший Клуб ╕нтелектуально╖ творчост╕ був створений 1998 р. у Криму в С╕мферопол╕ на баз╕ Мало╖ академ╕╖ наук (МАН). У перш╕ роки свого ╕снування у сезон╕ 1999-2000 наша дитяча команда привезла у Крим перший нац╕ональний трофей – кубок Укра╖ни серед школяр╕в. Пот╕м у нас були перемоги на р╕вн╕ м╕ста та республ╕ки. Ми вибороли право представляти Крим не лише в укра╖нських чемп╕онатах, а й на м╕жнародних змаганнях. Маю сказати, що наш╕ д╕ти грають на профес╕йному р╕вн╕, – ╕з впевнен╕стю у голос╕ продовжував свою розпов╕дь про юних знавц╕в пан Серг╕й. – Кожного року в╕дбува╓ться оновлення складу команд. Пов╕рте, це дуже великий обсяг роботи: кожного разу ми беремо д╕тей фактично з нуля. У школ╕ або ж вдома ╖х, як правило, не готують ц╕леспрямовано для участ╕ в ╕нтелектуальних ╕грах. Потр╕бн╕ чимал╕ зусилля, щоб зробити з них саме профес╕йних знавц╕в. Але ми ма╓мо гарний стимул для самовдосконалення, адже людина, яка створила усю технолог╕ю брейн-рингу та «Що? Де? Коли?», народилася на наш╕й кримськ╕й земл╕, а точн╕ше – у С╕мферопол╕ 18 грудня 1930 року. Йдеться, безперечно, про Володимира Яковича Ворошилова, який з 1930 до 1941 р. мешкав у кримськ╕й столиц╕. Ми нав╕ть знайшли будинок, у якому в╕н жив.
У сезон╕ 2002-2003 рр. наша зб╕рна команда досягла чималих висот, а на баз╕ Укра╖нсько╖ г╕мназ╕╖ д╕тям нав╕ть вдалося створити власний профес╕йний клуб ╕нтелектуально╖ творчост╕, який, на щастя, д╕╓ ╕ дотепер.
До реч╕, саме ця команда неоч╕кувано для ус╕х виграла у Павлоград╕ нац╕ональну перш╕сть з двох дисципл╕н: з брейн-рингу та «Що? Де? Коли?». А це дв╕ золот╕ медал╕ – так званий золотий дубль. До цього такого у нас в Криму ще н╕коли не було. А дал╕ кожного сезону наш╕ ерудити виборювали лише перш╕ м╕сця ╕ нин╕ входять у перш╕ п’ят╕рки».
Але чомусь у нас р╕дко коли обходиться без ложки дьогтю у бочц╕ меду. Так ╕ кримським ерудитам довелося скуштувати «г╕рко╖ приправи». Незважаючи на те, що влада автоном╕╖ сво╖ми грамотами в╕дзначила фактично тр╕умфальну д╕яльн╕сть ╕ Кримсько╖ л╕ги «Що? Де? Коли?», ╕ досягнення юних ерудит╕в (а у С╕мферопол╕ нав╕ть провели «Кубок мера»), все ж сьогодн╕ ╓ охоч╕ нажитися чи п╕двищити власний рейтинг за рахунок л╕ги, проводячи змагання з брейн-рингу та «Що? Де? Коли?», не маючи на це права. Адже у Криму, за словами Серг╕я Клименка, лише одна орган╕зац╕я ма╓ законне авторське право на таку д╕яльн╕сть – це Кримська л╕га «Що? Де? Коли?», яку в╕н сьогодн╕ очолю╓. «Якщо хтось зможе нам надати юридичну допомогу для захисту нашого авторського права, ми будемо дуже вдячн╕, – сказав президент л╕ги. – Тим паче, що ус╕ документи у нас на руках ╕ в порядку».
Але не будемо про сумне: клуби ╕нтелектуально╖ творчост╕ працюють по всьому Криму, ╖хн╕ члени продовжують не т╕льки зростати духовно та ╕нтелектуально ╕ виборювати призов╕ м╕сця, а ще й д╕литися сво╖ми знаннями з ╕ншими.
Катерина КРИВОРУЧЕНКО.

ЕРУДИТ-МАРАФОН — РОЗМИНКА ДЛЯ РОЗУМУ!

Доброго дня, шановн╕ св╕тличани!
Не перериваючи, так би мовити, певну тенденц╕ю цьогор╕чно╖ весни, «КС» продовжу╓ вас радувати ц╕кавими проектами. Напередодн╕ Св╕тлого Христового Воскрес╕ння ми разом з Кримською республ╕канською асоц╕ац╕╓ю шк╕льних ╕нтелектуальних клуб╕в (КРА Ш╤К) в особ╕ Серг╕я Гунчака розпочина╓мо ерудит-марафон, ╕ пропону╓мо вам взяти у ньому участь та при╓днатися до маг╕чного св╕ту ╕нтелектуальних ╕гор, щоб не т╕льки перев╕рити власний ╕нтелект, а й д╕знатися щось нове та корисне для себе!
Правила надзвичайно прост╕. Взяти участь у марафон╕ не завадять ан╕ примхи весняно╖ пори, ан╕ в╕дсутн╕сть поштових марок чи конверт╕в. Вам просто необх╕дно у телефонному чи ╕нтернет-режим╕ дати у зазначений терм╕н в╕дпов╕д╕ на п’ять запитань трьох тур╕в, з яких склада╓ться марафон. За результатами ус╕х тур╕в ╕ буде визначено переможця.
Сьогодн╕ у нас розпочина╓ться перший тур!
КРА Ш╤К пропону╓ вам так╕ п’ять запитань:
1. У назвах книг цього автора зустр╕чаються цифри 5, 15, 80, 20 тисяч ╕ нав╕ть 500 м╕льйон╕в. Назв╕ть цього письменника.
2. У Кита╖ це називають «дзю-ню» або «цю-чжоу». У Древн╕й Грец╕╖ це ╕менували «еп╕ск╕рос», «фен╕нда», «гарпанон». У Древньому Рим╕ це використовували як в╕йськове тренування. Зараз для цього використовують шк╕ряний або ж гумовий об’╓кт. Аналог цього в еск╕мос╕в – аксектук. Назв╕ть англ╕йський вар╕ант цього, який став популярним у багатьох кра╖нах св╕ту.
3. Як в╕домо, на одн╕й ноз╕ французького короля Карла VIII було ш╕сть пальц╕в. Саме цьому королю увесь св╕т зобов’язаний мод╕ на черевики. А якою була особлив╕сть саме цих черевик╕в?
4. Одного разу хворий Антон Павлович Чехов в╕дправив посильного в аптеку за касторкою. Аптекар видав дв╕ велик╕ капсули. Розгн╕ваний письменник в╕д╕слав посильного назад ╕з запискою: «Я не к╕нь». У в╕дпов╕дь аптекар вислав ш╕сть маленьких капсул. Чому в╕н не зробив так в╕дразу?
5. Ран╕ше донорам в СРСР видавали безкоштовний об╕д, щоб п╕сля добров╕льно╖ здач╕ кров╕ вони в╕дновили сили. А от у Н╕меччин╕ людин╕, яка вперше ста╓ донором, традиц╕йно видають квиток у к╕но. А на який ф╕льм?
В╕дпов╕д╕ на ц╕ запитання першого туру Серг╕й Гунчак чека╓ в╕д вас лише протягом 20 кв╕тня за електронною адресою siokmed@mail.ru або протягом години з 19.00 до 20.00 теж 20 кв╕тня за телефоном +38(0652)-25-08-77.
Правильн╕ в╕дпов╕д╕ на ц╕ запитання разом ╕з наступними п’ятьма другого туру, а також ╕мена л╕дер╕в першого туру шукайте на стор╕нках «КС» у наступному номер╕.
Грайте, щоб д╕знатися, чого ви варт╕! ╤ хай щастить!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 17.04.2009 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7156

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков