Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ДМИТРО КАПРАНОВ: БРАТ, ЯКОГО НЕ СТАЛО
З╕ смертю Дмитра не стало ╕ явища Брат╕в Капранових…


УКРА╥НУ МА╢ ЗАХИЩАТИ КОЖЕН, А Н╤ – ТО МОЖНА В╤ДМОВИТИСЯ В╤Д ГРОМАДЯНСТВА
Дмитро Курилович, «Дронго», во╖н-доброволець…


«Я ПРЕДСТАВНИК БОГООБРАНОГО НАРОДУ, ЯКИЙ МА╢ ПОК╤НЧИТИ З НАЙБ╤ЛЬШИМ ЗЛОМ»
Капелан ПЦУ про служ╕ння в окоп╕, РПЦ та м╕с╕ю укра╖нц╕в…


СТЕПАН РУДАНСЬКИЙ: ПРОЧИТАНИЙ, АЛЕ ДО К╤НЦЯ НЕ ОСМИСЛЕНИЙ
Твоя слава у могил╕/А воля в Сиб╕ру/Ось що тоб╕, матусенько/Москал╕ зробили!..


ПОМЕР ДИСИДЕНТ СТЕПАН ХМАРА
«В╕н так любив Укра╖ну ╕ укра╖нц╕в. В╕н рвав свою душу ╕ серце за не╖…»




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 08.05.2009 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#19 за 08.05.2009
МЕЛЕН ВЕРВ╤Р ГОВОРИТЬ ПРО СВО╢ УКРА╥НСЬКЕ ПОХОДЖЕННЯ

УКРА╥НЦ╤ У СВ╤Т╤

Свого часу в Адм╕н╕страц╕╖ Президента ЗСА Б╕лла Кл╕нтона працювала Мелен Верв╕р, американка укра╖нського походження. Вона була пом╕чницею, а згодом очолювала Секретар╕ат першо╖ пан╕ Х╕лар╕ Кл╕нтон ╕ чимало зробила для налагодження укра╖нсько-американських в╕дносин.
Д╕ди та бабус╕ Мелен Верв╕р по обох л╕н╕ях при╖хали до Америки на початку минулого стор╕ччя. Ос╕ли в Пенс╕льван╕╖, де тяжко працювали, однак виховували д╕тей та онук╕в в укра╖нському дус╕.
Через понад сто рок╕в з часу ╖хнього при╖зду, ╖хня онука ма╓ б╕льше двадцяти п’яти рок╕в усп╕шно╖ кар’╓ри в Уряд╕ ЗСА та громадському сектор╕. У 2000 роц╕ Мелен заснувала й очолила орган╕зац╕ю – «Vital Voices», «Житт╓во Важлив╕ Голоси». Ця, розташована у Вашингтон╕ неурядова установа, допомага╓ ж╕нкам по всьому св╕т╕ ставати пров╕дниками у сво╖х громадах, бореться з торг╕влею людьми та насильством проти ж╕нок. Орган╕зац╕я об’╓дну╓ ж╕нок-пров╕дник╕в з 85-ти кра╖н св╕ту.
╥хн╕ досягнення орган╕зац╕я щороку в╕дзнача╓ нагородами в американськ╕й столиц╕. Серед в╕дзначених ж╕нок-пров╕дник╕в з усього св╕ту – чимало укра╖нок. Мелен в╕рить у можливост╕ укра╖нських ж╕нок та укра╖нц╕в загалом: «Вони повинн╕ в╕дчувати, що, незважаючи на вс╕ розчарування, кожен з них, як громадянин, в╕д╕гра╓ дуже важливу роль. Можливо, вони не можуть зм╕нити усе за одну н╕ч чи багато м╕сяц╕в, чи нав╕ть багато рок╕в, але те, що вони зробили п╕д час «Помаранчево╖ революц╕╖», ╓ символом людських можливостей укра╖нц╕в».
Укра╖на пос╕да╓ особливе м╕сце в ╖╖ серц╕. Народжена у ЗСА Мелен знала про Укра╖ну лише з розпов╕дей д╕д╕в… Звича╖ та культуру Укра╖ни вона несла у соб╕ з дитинства. Тож, коли на початку 1990-х рок╕в доля привела Мелен до Б╕лого Дому, куди в’╖хав новий президент, ╖╖ однокурсник ╕ друг по Джорджтавнському ун╕верситету Б╕лл Кл╕нтон, профес╕йн╕ обов’язки Мелен т╕сно переплелись з ╖╖ нац╕ональною тотожн╕стю: «Бути укра╖нкою було дуже важливою частиною мого життя. Я ходила до укра╖нсько╖ школи, де ми сп╕вали американський г╕мн, а пот╕м – укра╖нський. Ми вивчали, що в╕дбува╓ться на батьк╕вщин╕, ми знали, наск╕льки важким було там життя, ╕ ми робили все можливе, звичайно багато молились, щоб допомогти у складн╕ часи».
Хоча, коли Мелен виростала, Укра╖на не ╕снувала як незалежна держава, вона, як ╕ багато ╕нших ем╕грант╕в-укра╖нц╕в, свято в╕рила та переконувала ╕нших, що така кра╖на колись з’явиться на мап╕ св╕ту. У сво╖ студентськ╕ роки Мелен вдалося переконати у цьому нав╕ть майбутнього Президента ЗСА. Вона розпов╕ла, що п╕зн╕ше Б╕лл Кл╕нтон про це згадував: «Вона мен╕ говорила, що одного дня Укра╖на стане в╕льною». Я справд╕ цього не пам’ятала. Але вигляда╓ на те, що вс╕ знали, що я – американка укра╖нського походження. ╤ це було частиною мо╓╖ тотожност╕. Це якраз ╓ чудом Укра╖ни, що через ус╕ ц╕ роки були люди, як╕ знали, що вони – укра╖нц╕. Вони мали мову та культуру, як╕ вони несли у соб╕ та передавали через покол╕ння. Подив╕ться на ╕стор╕ю Укра╖ни, незважаючи на все, люди, як╕ знають, що вони – укра╖нц╕, залишаються укра╖нцями, вони не ╓ частиною Сов╓тського Союзу, вони знають, хто вони ╓. ╤ я виросла з цим в╕дчуттям».
Вперше в Укра╖ну Мелен Верв╕р при╖хала з Президентом Кл╕нтоном. У л╕таку команда Президента вир╕шила, що вона, як найвища оф╕ц╕йна особа ЗСА укра╖нського походження, буде сходити по сходах л╕така на укра╖нську землю в╕дразу за Президентом: «Вони виконували американський та укра╖нський нац╕ональн╕ г╕мни. Я була у дуже чутливому емоц╕йному стан╕ й у мене текли сльози. Я думала про сво╖х д╕д╕в ╕ бабусь. Вони ем╕грували з Укра╖ни та були робочою силою в Америц╕, а ╖хня онука поверта╓ться у цю кра╖ну з Президентом З’╓днаних Стейт╕в. Це надзвичайна ╕стор╕я».
Працюючи в адм╕н╕страц╕╖, Мелен Верв╕р намагалася пожвавити сп╕впрацю з д╕аспорою. Родина Кл╕нтон╕в, за ╖╖ словами, завжди була в╕дкрита до ново╖ ╕нформац╕╖ та нових контакт╕в: «Як Б╕лл, так ╕ Х╕лар╕, часто запитували мене про Укра╖ну. Ми проводили багато заход╕в з укра╖нською д╕аспорою п╕д час мого перебування у Б╕лому Дом╕. Ми запрошували представник╕в д╕аспори, працювали з орган╕зац╕╓ю «Д╕ти Чорнобиля» й орган╕зували одне з перших в╕дзначень у Б╕лому Дом╕ р╕чниц╕ Чорнобильсько╖ трагед╕╖».
Тепер, коли Х╕лар╕ Кл╕нтон стала Державним Секретарем ЗСА, Мелен переконана, що набут╕ знання про Укра╖ну допоможуть Х╕лар╕ у процес╕ формування пол╕тики ново╖ адм╕н╕страц╕╖ щодо Укра╖ни: «Вона безумовно дуже добре зна╓ Укра╖ну. Вона побувала там три рази. Звичайно, зовн╕шня пол╕тика визнача╓ться Президентом. Барак Обама буде визначати рамки сп╕впрац╕ м╕ж ЗСА й ╕ншими державами. Але я думаю, що в╕дносини з Укра╖ною не зм╕няться. З’╓днан╕ Стейти хочуть бути добрим побратимом ╕ хочуть бачити розвиток демократ╕╖, ефективно╖ економ╕ки та повну злуку Укра╖ни ╕з Заходом».
У кв╕тн╕ 2008 року Мелен Верв╕р нагородили Орденом Княгин╕ Ольги третього ступеня за ╖╖ багатор╕чну д╕яльн╕сть на благо Укра╖ни. Мелен плану╓ ╕ надал╕ допомагати сво╖й ╕сторичн╕й батьк╕вщин╕, на як╕й би посад╕ вона не працювала.
* * *
6 березня 2009 року Президент ЗСА Барак Обама призначив Мелен Верв╕р Послом у глобальних ж╕ночих справах).
«Голос Америки».

(Публ╕кац╕ю над╕слав до «Св╕тлиц╕» пан Зинов╕й Кв╕т з Ф╕ладельф╕╖).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 08.05.2009 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7225

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков