Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«З НАБЛИЖЕННЯМ НЕБЕЗПЕКИ ДО НЕ╥ ВЕРТАВ ДОБРИЙ НАСТР╤Й»
Про траг╕чну долю в╕дважно╖ розв╕дниц╕ холодноярських повстанц╕в Ольги...


НА ЗАХИСТ╤ НАШО╥ СТОЛИЦ╤
Виставка висв╕тлю╓ знаков╕ под╕╖ во╓нно╖ ╕стор╕╖ Ки╓ва…


╤СТОР╤Я УКРА╥НИ В╤Д МАМОНТ╤В ДО СЬОГОДЕННЯ У 501 ФАКТ╤
Не вс╕м цим фактам знайшлося м╕сце у шк╕льних п╕дручниках, але саме завдяки ╖м ╕стор╕я ста╓ живою...


ДМИТРО ДОНЦОВ - ТВОРЕЦЬ ПОКОЛ╤ННЯ УПА, НАСТУПАЛЬНИЙ ТА БЕЗКОМПРОМ╤СНИЙ
Тож за яку Укра╖ну? Вкотре перекону╓мося, що питання, як╕ ставив Дмитро Донцов, сьогодн╕ ╓...


ПОВЕРНУТИ ╤СТОРИЧНУ ПАМ’ЯТЬ
╤сторична пам'ять – головний феномен в╕дтворення ╕стор╕╖ сусп╕льства, кра╖ни, нац╕╖…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 08.05.2009 > Тема ""Білі плями" історії"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#19 за 08.05.2009
ТРИ ЗАСЛУГИ ОУН-УПА
В╕ктор ТИХЕНКО, пенс╕онер.

(Зак╕нчення. Поч. у № 17, 18).

 Вважаю, що найб╕льшим гр╕хом Леон╕да Макаровича з ус╕х його великих гр╕х╕в перед Укра╖ною (передано недружн╕й до нас Рос╕╖ всю нашу тактичну ядерну зброю, шалена ╕нфляц╕я, антинародна «прихватизац╕я», втрата ╕нформац╕йного простору тощо) ╓ те, що в╕н так ╕ не роз╕гнав застар╕лу вже на той час Верховну Раду Укра╖ни ╕ не призначив нов╕ вибори або вв╕в би пряме президентське правл╕ння. Згадаймо, що в той пер╕од Укра╖на знаходилася на гребн╕ хвил╕ загального нац╕онального п╕днесення, тож ╕ народних депутат╕в змогла б обрати переважно патр╕отичних. А проукра╖нська парламентська б╕льш╕сть створила б справедлив╕ економ╕чн╕ й пол╕тичн╕ закони, ╕ не було б у нас того безладу, який ма╓мо ось уже 17 рок╕в…
 Найб╕льш яскравим прикладом пост╕йно╖ ненавист╕ парламентсько╖ б╕льшост╕ до укра╖нського народу ╕ його незалежност╕ в╕д колишньо╖ метропол╕╖ ╓ той ганебний факт, що ц╕ «слуги народу» ще й дос╕ не визнають вояк╕в ОУН-УПА воюючою стороною ╕ ветеранами Друго╖ св╕тово╖ в╕йни, ╕ дивляться на цих славних борц╕в за незалежн╕сть зл╕сними очима Москви та м╕сцевих комун╕ст╕в-укра╖ноненависник╕в. Хоча для вс╕х громадян Укра╖ни було б справедливо ╕ лог╕чно дивитися на укра╖нську ╕стор╕ю не через чужинськ╕ окуляри, а через сво╖, укра╖нськ╕.
 Останн╕й командир УПА Василь Кук (1913-2007), якому пощастило дочекатися ╕ жити в незалежн╕й Укра╖н╕, говорив в одному з останн╕х сво╖х ╕нтерв’ю: «Це не наша Верховна Рада, ми дочека╓мося сво╓╖ ╕ тод╕ нас визнають. Ми ж не за блага воювали, а за Укра╖ну». ╤ дал╕: «Укра╖нська держава ма╓ сповнитися укра╖нським зм╕стом. Держава повинна вм╕ти себе захищати… Президент ма╓ теж бути нац╕онал╕стом…». Ц╕ хвилююч╕ слова яскраво показують, що останн╕й головнокомандувач УПА залишався до к╕нця дн╕в сво╖х на бойовому посту патр╕ота-нац╕онал╕ста, а його слушн╕ думки – це як стратег╕я, тактика ╕ наснага духу для нашого тривожного сьогодення, бо для Укра╖ни кожн╕ парламентськ╕ вибори завершуються, як правило, н╕би сво╓р╕дною, злощасною «полтавою»…
 Як можна в╕дпов╕сти на головне сучасне запитання: чому ми, укра╖нськ╕ виборц╕, щоразу обира╓мо таку Верховну Раду, яка ╓ «не нашою», бо часто-густо депутатську б╕льш╕сть складають так╕ «громадяни Укра╖ни», як╕ або не мають нац╕онально╖ самосв╕домост╕ взагал╕, або ж та св╕дом╕сть не ╓ укра╖нською? Значною м╕рою це в╕дбува╓ться, певно, тому, що сам╕ виборц╕ ставляться до вибор╕в по-р╕зному, адже мають р╕зну нац╕онально-сусп╕льну св╕дом╕сть. Мен╕, наприклад, уявля╓ться, що вс╕ люди за сво╖м ╕нтелектуально-духовним розвитком стоять н╕би на якихось певних, сво╖х щаблях – сходинках.
 Щабель № 1 я називаю «Его╖стичний», бо на ньому людина дба╓ найчаст╕ше т╕льки за сво╖ особист╕ ╕нтереси («сам п’ю, сам гуляю…»). Так╕ «виборц╕» або взагал╕ не ходять на виборч╕ д╕льниц╕, або ж часто голосують «проти вс╕х»…
 Щабель № 2 – «Родинний» (с╕мейно-б╕олог╕чний), де найвищ╕ ╕нтереси – це лише благополуччя сво╓╖ власно╖ родини (с╕м’╖), а дев╕з: «Моя хата скраю – н╕чого не знаю». (Таких людей у кожному сусп╕льств╕, мабуть, найб╕льше). Як виборц╕, вони найчаст╕ше спокушаються на певн╕ матер╕альн╕ приманки кандидат╕в…
 Щабель № 3 – «Соц╕альний» (товариство, громадськ╕сть), на якому люди дбають уже й за ╕нтереси, скаж╕мо, навчального або трудового колективу, громадсько╖ чи пол╕тично╖ орган╕зац╕╖, за св╕й соц╕альний прошарок тощо. Так╕ виборц╕ досить активно голосують за «свою» парт╕ю, особливо не ц╕кавлячись ╖╖ загальнонац╕ональними якостями…
 Щабель № 4 – «Територ╕альний» (рег╕онний, земляцько-обласний) засв╕дчу╓, що цим людям близьк╕ ╕нтереси в основному лише сво╓╖ «мало╖ батьк╕вщини», починаючи в╕д свого села, м╕ста, району аж до всього рег╕ону включно (можливо, це територ╕я ╖хнього колишнього племен╕). Виборц╕ з такою самосв╕дом╕стю полюбляють «тягнути ковдру на себе» ╕ мають певну схильн╕сть до сепаратизму…
 Щабель № 5 – «Нац╕онально-державний», на якому громадяни, добре осво╖вши вс╕ попередн╕ «щабл╕», мають уже досить розвинену загальнонац╕ональну самосв╕дом╕сть, вбол╕вають за сп╕льн╕ нац╕ональн╕ ╕нтереси (мову ╕ культуру, територ╕ю, економ╕ку, незалежн╕сть, ╓дн╕сть) ╕ завжди напоготов╕ ц╕ ╕нтереси захищати в╕д будь-чи╖х посягань. Така самосв╕дом╕сть певною м╕рою ╓ природженою (оце ╕ ╓ справжня нац╕ональна ел╕та), а також ╕ набутою в процес╕ правильного нац╕онального виховання, власних роздум╕в та корисно╖ практично╖ д╕яльност╕.
 До реч╕, можна назвати ╕ще два «щабл╕» («Расово-континентальний» та «Глобальний»), але зараз мова не про них…
 Якщо б╕льш╕сть громадян ╕з щаблевих сходинок № 1-4 лише вряди-годи б╕льш-менш серйозно й активно переймаються нац╕ональними ╕нтересами сво╓╖ кра╖ни, а п╕д час вибор╕в голосують як заманеться, то виборц╕ з нац╕онально-державницькою самосв╕дом╕стю н╕коли не стануть голосувати за т╕ парт╕╖ й блоки парт╕й, програма й практична д╕яльн╕сть яких не в╕дпов╕дають нац╕ональним ╕нтересам Укра╖ни, або ж коли окрем╕ л╕дери конкретних пол╕тичних парт╕й сво╖ми д╕ями п╕дривають нац╕ональну економ╕ку й суверен╕тет р╕зними способами: вивозом великих кап╕тал╕в за кордон, внутр╕шн╕м рейдерством чи небезпечними угодами за кордоном.
 ╤ все ж я особисто н╕коли не стану всю провину за «не нашу Верховну Раду» покладати т╕льки на одних «несв╕домих виборц╕в», бо, як казав наш ген╕альний Т. Шевченко: «Люди гнуться, як т╕ лози, куди в╕тер в╕╓». А в╕╓ цей в╕тер нин╕шн╕м часом зовс╕м не в той б╕к, бо та, д╕йсно, велика несв╕дом╕сть наших виборц╕в форму╓ться в основному двома ганебними факторами нашого тривожного сьогодення, а саме: 1) приналежн╕стю антидержавницьким, антиукра╖нським силам б╕льшо╖ частини укра╖нського ╕нформац╕йного простору, 2) неймов╕рно легковажним допуском до балотування антиукра╖нських по сут╕ парт╕й чи окремих кандидат╕в, що ╓ практично ╕гноруванням нац╕ональних ╕нтерес╕в Укра╖ни.
 Як зробити весь наш ╕нформац╕йний прост╕р справд╕ укра╖нським ╕ державницьким, про те мають найкраще знати наш╕ найвищ╕ державн╕ посадовц╕ (Президент Укра╖ни, Голова Верховно╖ Ради, Генеральний прокурор ╕ Голова Конституц╕йного Суду, Прем’╓р-м╕н╕стр Укра╖ни тощо), бо, як мовиться, «вони зверху, ╖м видн╕ше». Але вони чомусь майже н╕чого не роблять у цьому напрямку. Можливо, це тому, що б╕льш╕сть ЗМ╤ уже «прихватизован╕» окремими особами чи компан╕ями, а, як говорить Основний Закон: «Право приватно╖ власност╕ ╓ непорушним». Але ж у т╕й сам╕й 41-╕й статт╕ Конституц╕╖ Укра╖ни ╓ застереження: «Використання власност╕ не може завдавати шкоди... ╕нтересам сусп╕льства».
 Кажуть, що безвих╕дних ситуац╕й не бува╓. Тож вих╕д ╕з ц╕╓╖ негативно╖ для Укра╖ни ситуац╕╖ може бути, наприклад, ╕ таким: ╕ще раз оф╕ц╕йно, документально попередити вс╕х власник╕в в╕дпов╕дних ЗМ╤ щодо неприпустимост╕ ╖хньо╖ подальшо╖ антидержавницько╖ д╕яльност╕, а якщо вони не одумаються, тод╕ всю цю ╖хню приватну власн╕сть треба негайно нац╕онал╕зувати. При цьому за кожну антиукра╖нську по сут╕ публ╕кац╕ю в прес╕ за вс╕ попередн╕ роки, за кожну антиукра╖нську телепередачу, рад╕опередачу, ╕нтернет╕вську ╕нформац╕ю тощо в╕дшкодувати у судовому порядку з тих горе-власник╕в в╕дпов╕дну багатом╕льйонну «кругленьку суму» на користь держави та ╖╖ народу. «Держава повинна вм╕ти себе захищати», – як запов╕дав останн╕й головнокомандувач УПА Василь Кук.
 Мати п╕д контролем держави ╖╖ ╕нформац╕йний прост╕р – це означа╓ мати власну голову на плечах, щоб не збитись на ман╕вц╕ п╕д впливом чужих, нечесних ╕нформатор╕в та ╖хн╕х хитромудрих технолог╕й. ╤ це стосу╓ться будь-яко╖ кра╖ни. Якби, скаж╕мо, Рос╕я (наша колишня метропол╕я, на яку ще й дос╕ моляться деяк╕ несв╕дом╕ укра╖нц╕), з якогось дива раптом утратила св╕й контроль над сво╖м ╕нформац╕йним простором, то й там, певно, знайшлися б так╕ «патр╕оти», що морочили б рос╕янам голови ╕ монгольською мовою як другою державною, ╕ «оновленою» Золотою Ордою ╕ т. д., ╕ т. п.
 Дуже важливою, як на м╕й погляд, ╓ стаття 37 Конституц╕╖ Укра╖ни, яка забороня╓ не т╕льки антидержавницьку д╕яльн╕сть, а й саме утворення таких пол╕тичних парт╕й та громадських орган╕зац╕й, програмн╕ ц╕л╕ яких суперечать нац╕ональним ╕нтересам Укра╖ни. ╤ все було б гаразд, якби в наш╕й кра╖н╕ була звичайна, нормальна, а не бардачна демократ╕я вседозволеност╕ з ╖╖ сумн╕вним принципом: «что хочу, то и ворочу». Тож ╕ ма╓мо досить багато д╕ючих антиукра╖нських по сут╕ структур, що особливо яскраво проявля╓ться щоразу в пер╕од виборчих кампан╕й. Тут, мабуть, ╕ голосування виборц╕в за в╕дкритими списками кандидат╕в мало чим допоможе, якщо ц╕ кандидати й надал╕ залишатимуться антиукра╖нськими за духом…
 А тому, щоб уже традиц╕йно «не наша» Верховна Рада стала нарешт╕ д╕йсно нашою, тобто укра╖нською за духом ╕ суттю, вкрай необх╕дно уже зараз, щоб в╕дпов╕дн╕ (патр╕отичн╕ й компетентн╕) органи кра╖ни ретельно перев╕рили вс╕ програми й практичну д╕яльн╕сть ус╕х укра╖нських пол╕тичних парт╕й та громадських орган╕зац╕й, а також щоб суворо заборонили балотуватися тим ╕з них, в яких ╓ хоча б один ╕з програмних пункт╕в або практична д╕яльн╕сть, що суперечать нац╕ональним ╕нтересам Укра╖ни. Укра╖на повинна вм╕ти себе захищати! Слава Укра╖н╕!

 с. Видне Красногвард╕йського району в Криму.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 08.05.2009 > Тема ""Білі плями" історії"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7228

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков