Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕРБНА НЕД╤ЛЯ
Наш╕ традиц╕╖


ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 08.05.2009 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#19 за 08.05.2009
УКРА╥НА МОЯ ВИШИВАНА

П╕д такою назвою у виставков╕й зал╕ Всеукра╖нського ╕нформац╕йно-культурного центру у С╕мферопол╕ в╕дкрилась виставка укра╖нсько╖ вишивки з колекц╕╖ Укра╖нсько╖ греко-католицько╖ церкви Священомученика Йосафата.
З в╕танням виступили директор ДО «В╤КЦ» ╢рмаков В. Е., Перший заступник Пост╕йного Представника Президента Укра╖ни в АР Крим Драп’ятий ╢. М., священик С╕мферопольського храму Священомученика Йосафата отець В╕ктор Гуменюк, його дружина пан╕ Зинов╕я, заступник генерального директора ДО «В╤КЦ» Леонова С. В., заслужений прац╕вник культури Укра╖ни, зав╕дувач культурно-осв╕тнього в╕дд╕лу ДО «В╤КЦ» Безкоровайний Б. М., вишивальники Лесик М. М., Б╓л╕ч Т. О.
Б╕льше сорока рушник╕в, скатертин, покривал, серветок р╕зножанрово╖ тематики, у тому числ╕ пасхально╖ ╕ церковно╖ атрибутики, ознайомлять любител╕в ╕ шанувальник╕в цього древнього рукотворного народного мистецтва Криму з творч╕стю майстр╕в Терноп╕льсько╖, Волинсько╖, Льв╕всько╖ та ╤вано-Франк╕всько╖ областей, особливостями орнамент╕в ╕ колористики зах╕дного рег╕ону Укра╖ни.
╥х подарували народн╕ майстрин╕ краю храму Укра╖нсько╖ греко-католицько╖ церкви, а священик С╕мферопольського храму Священомученика Йосафата отець В╕ктор Гуменюк створив ╕з них колекц╕ю, яка переда╓ характерн╕ ознаки ц╕╓╖ м╕сцевост╕.
Укра╖нська народна вишивка ╓ одним з найб╕льш поширених та доступних вид╕в народно╖ художньо╖ творчост╕. Вона вдосконалювалась протягом багатьох стол╕ть та до нас д╕йшла у вигляд╕ чудових р╕зноман╕тних орнамент╕в, шв╕в, котрими вони виконан╕, ц╕кавих по╓днань кольор╕в ниток. Зразки старовинно╖ народно╖ вишивки вражають нас простотою й лакон╕чн╕стю, р╕зноман╕тн╕стю ╕ художньою майстерн╕стю та служать невичерпним джерелом розвитку декоративно-прикладного мистецтва.
З давн╕х-давен ручною вишивкою оформлювали р╕зноман╕тн╕ вироби, необх╕дн╕ людям у побут╕. Популярна вишивка й сьогодн╕. Гарн╕ та ориг╕нальн╕ сучасн╕ вироби, оформлен╕ укра╖нською народною вишивкою: серветки, скатертини, рушники, панно, блузи, чолов╕ч╕ сорочки та ╕нш╕ види одягу.
У сучасн╕й укра╖нськ╕й вишивц╕ поступово зм╕нюються колорит та шви, котрими виконан╕ в╕зерунки. Традиц╕йн╕ орнаменти збагачуються новими елементами та ц╕кавими композиц╕йними р╕шеннями. Оформлюючи вироби за народними мотивами, сучасн╕ майстри збер╕гають багатов╕ков╕ традиц╕╖ народно╖ вишивки, використовують кольоров╕ р╕шення, орнаменти, техн╕ку виконання, характерн╕ для окремих областей Укра╖ни.
Створюючи орнаменти для вишивки, художники у вс╕ часи повертались до природи, але не просто коп╕ювали ╖╖, а переробляли, стил╕зуючи спрощували, збер╕гали найхарактерн╕ше. В укра╖нськ╕й народн╕й вишивц╕ зустр╕чаються рослинн╕, геометричн╕, рослинно-геометризован╕ орнаменти ╕з зображенням тварин, орнаменти з емблемами. Рушниками прикрашають житло, вони ╓ нев╕д’╓мною частиною народних звича╖в та обряд╕в: зустр╕ч гостей, вес╕лля та ╕нш╕. Орнамент зосереджений на к╕нцях, ╕нод╕ переходить до центру легким в╕зерунком, що склада╓ться з в╕льно розкиданих елемент╕в.
Рушники в╕дом╕ з давн╕х час╕в та розповсюджен╕ майже по вс╕й територ╕╖ Укра╖ни. Залежно в╕д м╕сцевост╕ мають сво╖ особливост╕ в характер╕ вишивки, в орнамент╕, техн╕ц╕ виконання та в кольор╕.
Спод╕ва╓мося, що проведення таких виставок стане доброю традиц╕╓ю ╕ кращ╕ зразки сучасного укра╖нського декоративно-прикладного мистецтва будуть завжди знаходити сво╖х прихильник╕в.

Н. В. Енверова.
(Прес-служба ДО «В╤КЦ»).

АНОНС!

КРИМСЬКОТАТАРСЬКИЙ МУЗЕЙ МИСТЕЦТВ ЗАПРОШУ╢ В╤ДВ╤ДУВАЧ╤В
6 травня у Кримськотатарському музе╖ мистецтв у м. С╕мферопол╕ в╕дкрилася виставка «Уц╕л╕л╕ скарби», присвячена 65-й р╕чниц╕ депортац╕╖ кримськотатарського народу.
Експонати виставки (предмети традиц╕йного кримськотатарського декоративно-прикладного мистецтва з приватних колекц╕й ╕ с╕мейн╕ рел╕кв╕╖) разом з народом пройшли довгий ╕ важкий шлях депортац╕╖.
 Виставка «Уц╕л╕л╕ скарби» працю╓ з 6 травня 2009 р. за адресою: м. С╕мферополь, вул. Чехова, 17, щодня, кр╕м нед╕л╕, з 9.30 до 17.00, у суботу – з 9.30 до 15.00. Телефон для дов╕док: 249-532.
* * *
8 травня о 14-00 у Кримськотатарському музе╖ мистецтв в╕дбудеться презентац╕я книги Гульнари Бек╕рово╖ «Кримськ╕ татари. 1941-1991. (Досв╕д пол╕тично╖ ╕стор╕╖)», присвячено╖ найтраг╕чн╕шому пер╕оду ╕стор╕╖ кримськотатарського народу: в╕йн╕, п╕вв╕ковому вигнанню, боротьб╕ за повернення до втрачено╖ батьк╕вщини.
Запрошу╓мо вс╕х, хто ц╕кавиться ╕стор╕╓ю Криму й кримських татар, до музею.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 08.05.2009 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7234

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков