Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 26.06.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#26 за 26.06.2009
ЧИ ПАСУЮТЬ НАРУЧНИКИ ЛАУРЕАТАМ ПРЕМ╤Й?

Ця ╕стор╕я розпочалася ще вл╕тку 2005 року, коли аб╕тур╕╓нти зазвичай складають ╕спити. Ольгу, мат╕р Тетяни Хар╕но╖, яка мала нам╕р вступити до Кримського ф╕л╕алу Нац╕онально╖ академ╕╖ образотворчого мистецтва ╕ арх╕тектури, запросила директор ц╕╓╖ установи, а водночас ╕ голова приймально╖ ком╕с╕╖, дал╕ – за текстом Ухвали колег╕╖ судд╕в Судово╖ палати у крим╕нальних справах Верховного суду Укра╖ни: «╕ стала вимагати з не╖ грошову винагороду (хабар) у сум╕ 1500 долар╕в США за вир╕шення питання про вступ ╖╖ дочки до навчального закладу, а якщо Хар╕на О. в╕дмовиться, то вона як голова приймально╖ ком╕с╕╖ зробить усе можливе для того, щоби ╖╖ дочка не була зарахована до навчального закладу. П╕дкоряючись незаконним вимогам З. Нага╓во╖, О. Хар╕на дала згоду на передачу зазначено╖ суми, ╕ 15 серпня в парку ╕м. Шевченка у м. С╕мферопол╕ передала З. Нага╓в╕й грош╕ в сум╕ 7500 грн.». В╕дразу ж, як в╕дбулася ця под╕я, директор Кримського ф╕л╕алу НАОМ опинилася в наручниках ╕ у не╖ було вилучено одержану суму грошей, пом╕чених у спец╕альний спос╕б. Ще одним доказом став ауд╕озапис розмови двох ж╕нок, одна з яких у сво╓му службовому каб╕нет╕ вимагала грош╕ в ╕ншо╖.
Жодна з апеляц╕й, поданих Заремою Нага╓вою, не була задоволена. Так само розц╕нив ситуац╕ю ╕ Верховний Суд Укра╖ни. До реч╕, Тетяна Хар╕на так ╕ не стала студенткою омр╕яного нею ВНЗ ╕ вступила навчатися до ╕ншого навчального закладу. Як же склалася подальша доля вимагачки хабар╕в, яку вивели на чисту воду? Про це, ╕ не т╕льки розпов╕дають у сво╓му лист╕ до редакц╕╖ батьки Тан╕.
Допоки в наш╕й держав╕ не працюватимуть закони ╕ все вир╕шуватиметься за грош╕, люди, под╕бн╕ З. Нага╓в╕й, почуватимуться комфортно, дискредитуючи все найц╕нн╕ше – в╕ру в закон, у можлив╕сть здобути престижну осв╕ту, в профес╕онал╕зм викладач╕в, у вагом╕сть ╕ заслужен╕сть високих нагород, якою ╓, зокрема, прем╕я ╕мен╕ Великого Кобзаря.
Насправд╕ ж лауреатом прем╕╖ виявилася звичайна злочинниця. З. С. Нага╓ва пере╖хала на помешкання до Криму з Узбекистану, вже маючи багато звань, науковий ступ╕нь у галуз╕ арх╕тектури ╕ майже одразу пос╕ла в╕дпов╕дальн╕ посади – зав╕дувачки кафедри Кримського державного ╕нженерно-педагог╕чного ун╕верситету та директора ф╕л╕╖ Нац╕онально╖ академ╕╖ мистецтв. До того ж вона зайнялась власним б╕знесом. Орендувала прим╕щення для потреб академ╕╖ ╕ готувала майбутн╕х аб╕тур╕╓нт╕в до вступу у ВНЗ. Навчала малюнку, живопису, композиц╕╖, не маючи художньо╖ осв╕ти. В такий спос╕б збирала з╕ слухач╕в значн╕ суми, об╕цяючи ╖м вступ до ВНЗ. Але, коли наставав час вступних ╕спит╕в, вимагала додатково╖ оплати в сум╕ 1500 долар╕в, ╕ якщо батьки аб╕тур╕╓нт╕в не могли виплатити ц╕ кошти, п. Нага╓ва не показувала «непроплачен╕» роботи представникам приймально╖ ком╕с╕╖ з Ки╓ва. А члени ком╕с╕╖ вдовольнялися ╕ тим, що для них орган╕зовувався к╕лькаденний в╕дпочинок на П╕вденному берез╕ Криму. Такий стан справ тривав досить довго, ╕ за цей час п. Нага╓ва встигла стати лауреатом прем╕╖ ╕м. Т. Шевченка в галуз╕ арх╕тектури. А д╕яльн╕сть ╖╖ як арх╕тектора полягала лише в т╕м, що вона виконала арх╕тектурну прив’язку скульптури до м╕сцевост╕, що п╕д силу кожному ╕нженеру-буд╕вельнику. Чи, можливо, ╖╖ заслуга в тому, що «вибила» м╕сце п╕д скульптуру у ректора ун╕верситету Февз╕ Якубова? Але, швидше за все, ц╕на ц╕╓╖ прем╕╖ дещо ╕нша. Надто вже багато темних плям у д╕яльност╕ п. Нага╓во╖. П╕сля того, як вона була затримана прац╕вниками СБУ п╕д час одержання хабара, ╖╖ судили, але вироком став умовний строк. ╤ це людин╕, яка нав╕ть не усв╕домила сво╓╖ провини, як ╕ того, що зганьбила сво╖ми вчинками ╕м’я Тараса Григоровича Шевченка? Та ╕ яке ╖й д╕ло до Укра╖ни, до Шевченка, якщо переважну частину життя вона прожила в ╕нш╕й держав╕? А лауреатство, то це – для престижу та як «в╕дмазка» в╕д вс╕лякого бруду. Головне ж – грош╕ ╕ придбане на них майно.
Зг╕дно з судовим р╕шенням, вона впродовж к╕лькох рок╕в позбавлялася права займатися певною д╕яльн╕стю, ╕ ╖╖ було зв╕льнено ╕з КД╤ПУ на Нац╕онально╖ академ╕╖. Але пан╕ Нага╓ва не розгубилася ╕ влаштувалася зав╕дувачкою кафедри НАПКБ, де працю╓ ╕ зараз.
Ще б пак, адже лауреат тако╖ визначно╖ прем╕╖! Вважа╓мо, що на под╕бн╕ прем╕╖ мають право не просто усп╕шн╕ профес╕онали, але лише т╕ з них, хто не заплямував себе морально. Та останн╓ не береться до уваги. Тому й д╕йсно г╕дн╕ такого високого звання лауреати н╕бито потрапляють у т╕нь чужих злочин╕в. Тож вважа╓мо, що ц╕ люди мають порушити питання про зняття цього престижного звання з╕ злочинниц╕ та корупц╕онерки. ╤накше з’явля╓ться п╕дозра, що, з╕бравши пакет документ╕в ╕ маючи певн╕ зв’язки, у нас в держав╕ можна придбати будь-яке звання. Жахливо уявити, якою була б реакц╕я Тараса Григоровича, аби в╕н д╕знався про сво╖х «посл╕довник╕в». Добре, що в╕н не дожив до такого глумл╕ння над сво╖м ╕менем. Отже, хочемо звернутися до голови ком╕тету з присво╓ння Шевченк╕вських прем╕й п. Жулинського та ╖╖ лауреат╕в: досить псувати бочку меду ложкою дьогтю, не ганьб╕ть н╕ себе, н╕ державу, н╕ св╕тлу пам’ять Тараса Григоровича, видал╕ть з╕ сво╖х лав ╕нородне т╕ло!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 26.06.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7425

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков