Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 26.06.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#26 за 26.06.2009
СТАСИК

ЛЮДИ ╤ ДОЛ╤

Якось я прослухав рад╕опередачу про чудову кра╖ну Аргентину ╕ в╕дразу до мене прилинули спогади про мого давнього товариша Стасика. З ним ми познайомились, як т╕льки стали студентами першого курсу веч╕рнього факультету Донецького пол╕техн╕чного ╕нституту. Мене причарував уродженець Аргентини, веселий балакун ╕ анекдотист, розумник з явно не радянським мисленням ╕ дуже в╕дчутним ╕спанським акцентом. Виявилось, що його батьки, в╕н ╕ ще семеро д╕тей у 1956 роц╕ припливли з ц╕╓╖ кра╖ни, спокушен╕ комун╕стичним «ра╓м», наслухавшись пропаганди з Радянського Союзу. Далось взнаки ╕ те, що мама – укра╖нка, а батько – рос╕янин. Повн╕стю скуштував радощ╕в «раю» в Сиб╕ру ╕ на Орловщин╕, вони в╕д примхи дол╕ «зачепились» за Донбас, та батько не витримав колотнеч╕ ╕ нестатк╕в – помер. Мати ╕ д╕ти с╕ли на сх╕дцях Донецького обкому парт╕╖ ╕ всупереч погрозам ╕ вимогам властей не п╕шли, поки ╖м не пооб╕цяли допомогу: квартиру в багатоповерх╕вц╕, працевлаштування старших д╕тей (16-18 рок╕в) ╕ школу молодшим. До чест╕ режиму об╕цянка була виконана. Стасик потрапив до ╕нституту, але мама, виростивши в╕сьмох д╕тей, пенс╕╖ так ╕ не добилась. Ми дружили с╕м’ями, разом ходили на риболовлю, та життя внесло сво╖ корективи. Мо╓ м╕н╕стерство перевело мене з Донецька в Алушту з п╕двищенням на посад╕, а Стасик залишився ╕ зв’язки м╕ж нами спочатку послабли, а пот╕м ╕ зовс╕м перервались. П╕сля рад╕опередач╕ у мене виникло велике бажання поновити ╖х. Перевернувши вс╕ с╕мейн╕ арх╕ви, я знайшов адресу товариша. Написав листа, не дуже спод╕ваючись на усп╕х, адже минуло двадцять п’ять рок╕в. ╤ раптом – телефонний дзв╕нок, у слухавц╕ звучить такий знайомий голос товариша. Посипалися жарти, примовки все з тим же акцентом. Веселим голосом в╕н розпитав про мою с╕м’ю, розпов╕в, що в╕н – приватний п╕дпри╓мець. Виготовля╓ канал╕зац╕йн╕ колодяз╕ з бетону. Дво╓ д╕тей виросли, зак╕нчили ╕нститути, ж╕нка Л╕дочка – здорова, клопочеться по господарству, в саду, в город╕, в будинку. Не дуже давно ╖хня дочка переселилась в новий двоповерховий будинок. Наче п╕дводячи риску п╕д розмовою, я запитав про здоров’я товариша. Пом’явшись секунду, в╕н сказав, що терп╕ти можна, нав╕ть враховуючи те, що в нього нема обох н╕г. На мить в мене в╕д╕брало мову. Це був удар у серце, в мозок. Оговтавшись, я не став охати ╕ зак╕нчив розмову на весел╕й, запропонован╕й Стасиком нот╕, а в голов╕ брин╕ло: як же в╕н живе? Чому я н╕чого не знав, не втрутився, не допом╕г? На с╕мейн╕й рад╕ вир╕шили – терм╕ново ╖демо з дружиною, пров╕да╓мо, та й прив╕д був – у найближчу нед╕лю Пасха. Рано-вранц╕ на зал╕зничному вокзал╕ Донецька нас зустр╕чали Стасик ╕ його син. Не доводилось мен╕ ц╕лувати дорогу людину ось так, нагнувшись до земл╕. Оч╕ в╕дразу углед╕ли зовс╕м коротеньку ф╕гуру людини, в╕зок, на якому зазвичай ╖здять по вокзалах безног╕ ╕нвал╕ди, руки, загруб╕л╕ в╕д пост╕йних навантажень. Стасик вже сипав жарти, розпов╕в, що поки до╖хав до нас – м╕г п╕дзаробити, бо люди углед╕вши його на в╕зку, пропонували милостиню.
– Я не беру, кажу, що сам заробляю. Хорош╕ люди у нас, – ствердив товариш. На привокзальн╕й площ╕ Стасик спритно ╕ звично стрибнув на сид╕ння вод╕я, п╕дхопив з земл╕ в╕зок ╕ поклав його поруч ╕з собою. П╕зн╕ше я роздивився його пристро╖ для ручного управл╕ння автомоб╕лем. Все це в╕н робив сам: проектував, фрезерував, зварював: каже, що ╕нколи да╖шники проявляють принципов╕сть, але, в основному, поблажливо ставляться до його реконструкц╕╖. П╕сля заст╕лля в╕н при мен╕ зробив соб╕ укол ╕нсул╕ну в жив╕т, розпов╕в, як щоденно робить зарядку ╕ самомасаж в╕д бр╕в до таза ╕ ми п╕шли-покотили дивитись господарство: чепурний будинок, чудовий сад ╕ город, д╕ляночку з трояндами, майстерню, де стояли стар╕, але в робочому стан╕ верстати, зварювальний апарат, пристро╖, форми для колодяз╕в. Ш╕стдесятил╕тн╕й ╕нвал╕д з дивовижною спритн╕стю застрибнув на сид╕ння б╕ля пристрою для згинання арматури, продемонстрував його роботу.
– Я, – каже Стасик, – до к╕нця в╕с╕мдесятих був учителем прац╕ в м╕сцев╕й школ╕, а пот╕м – цукровий д╕абет. Спочатку втратив одну ногу. Я тод╕ зводив будинок для дочки. Н╕чого. Побудував, а пот╕м ╕ другу ногу Бог забрав ╕ ось вже одинадцять рок╕в так живу. Головне – у мене м╕цний тил. Дружина Л╕дочка – розумниця ╕ справжн╕й друг – королева саду ╕ городу, досконало зна╓ агротехн╕ку. Д╕ти влаштован╕. Що ще треба?
Побачивши мою увагу до гнутих металевих каркас╕в колодяз╕в, Стасик пов╕домив, що незабаром прийдуть тро╓ роб╕тник╕в. Вони щор╕чно працюють до к╕нця осен╕. – Плачу нормально, вони задоволен╕. Ще взимку телефонують, бронюють робоче м╕сце, а я взимку каркаси гну ╕ зварюю, форми п╕дготовляю.
Я дивився ╕ думав: Боже м╕й! Ск╕льки здорован╕в швендяють по пивничках, не хочуть працювати, спиваються, нар╕кають на державу, а цей мужн╕й чолов╕к з╕брав у соб╕ сили не зламатися в б╕д╕, знайшов м╕сце в житт╕, виростив д╕тей, дав ╖м осв╕ту ╕ житло ╕, при цьому, ще трьом чолов╕кам да╓ роботу, а держав╕ платить податки ╕ не скиглить, з оптим╕змом дивиться у майбутн╓. Бува╓, випадковим, на м╕й погляд, людям присвоюють звання Героя, а ось такого справжнього Героя не бачать, бо в╕н не виставля╓ себе напоказ. Працю╓. Живе.
Взимку я зателефонував Стасику, прив╕тав з Новим роком, а заодно ╕ спитав, чи зачепила його якимсь чином криза. – Колю! Все це брехня. Криза – видумка тих, хто не хоче працювати. Не будуть у мене купувати колодяз╕ – я ╕нше щось придумаю. У г╕ршому випадку проживу за рахунок саду ╕ городу. Працювати треба – зак╕нчив в╕н.
– Передай мен╕, будь ласка, потягом дв╕ сотн╕ розсади солодко╖ цибул╕. Спробу╓мо акл╕матизувати ╖╖ в донецьких умовах.
Ще сто рок╕в життя тоб╕, дорогий друже!

Микола МАТВ╤ЙЧУК.
м. Алушта.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 26.06.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7430

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков