Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 10.07.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#28 за 10.07.2009
ЯКЕ ╥ХАЛО, ТАКЕ Й ЗДИБАЛО...

1 липня 2009 року Парламентська асамблея ОБС╢ виступила ╕з резолюц╕╓ю «Возз’╓днання розд╕лено╖ ╢вропи», в як╕й прир╕вняла комун╕зм до нацизму та закликала до засудження тотал╕тарних режим╕в на м╕жнародному р╕вн╕.
«Р╕шення ОБС╢, яким комун╕зм прир╕вняно до нацизму, ╓ встановленням ╕сторично╖ справедливост╕. Парламентська асамблея ОБС╢ вимага╓, щоб Москва в╕дмовилася в╕д прославляння сов╓тсько╖ минувшини та позбулася структур, що прикрашають ╕стор╕ю. По сут╕, кремл╕вському кер╕вництву вказали на те, що воно фальсиф╕ку╓ ╕стор╕ю ╕ не повинно проводити гучних в╕йськових парад╕в п╕д кривавими прапорами. ОБС╢ пропону╓ встановити загально╓вропейський день пам’ят╕ жертв стал╕н╕зму та нацизму, який в╕дзначати щороку 23 серпня, тобто в день п╕дписання Московського пакту в 1939 роц╕. Цим пактом, також в╕домим в ╕стор╕╖ як пакт Молотова-Р╕ббентропа, Сов╓тський Союз ╕ Н╕меччина под╕лили ╢вропу ╕ розв’язали Другу св╕тову в╕йну. Засудження злочинно╖ комун╕стично╖ системи однозначно стане для Укра╖ни п╕дставою вимагати в╕д Москви оф╕ц╕йного вибачення та компенсац╕й за геноцид укра╖нц╕в та окупац╕ю Укра╖ни.
Ми також домагатимемося заборони комун╕стично╖ ╕деолог╕╖ в Укра╖н╕ та л╕кв╕дац╕╖ вс╕х московсько-большевицьких символ╕в, пам’ятник╕в та назв на честь кат╕в Укра╖ни. Це передбачено в Програм╕ захисту укра╖нц╕в, у розд╕л╕ «Геноцид укра╖нц╕в у ХХ стол╕тт╕. Подолання насл╕дк╕в та в╕дновлення справедливост╕».
╤сторична та нац╕ональна справедлив╕сть щодо укра╖нсько╖ нац╕╖ ма╓ бути в╕дновлена. Тому символ╕чно, що резолюц╕я ОБС╢ з’явилася в╕дразу п╕сля руйнування у Ки╓в╕ пам’ятника м╕жнародному терористу Ульянову-Л╓н╕ну. По сут╕, головного пам’ятника цьому катов╕ в Укра╖н╕. Тепер процес декомун╕зац╕╖ ╕ деколон╕зац╕╖ набагато пришвидшиться. Наступним кроком буде проведення люстрац╕╖ в Укра╖н╕, тобто докор╕нне очищення влади в╕д комуно-комсомольсько╖ номенклатури», –  прокоментував под╕ю заступник голови Всеукра╖нського об’╓днання «Свобода» Андр╕й Мохник.
Прес-служба Всеукра╖нського об’╓днання «Свобода».

Пам’ятник В. Лен╕ну на бульвар╕ Т. Шевченка у Ки╓в╕ н╕коли не було внесено до списку Всесв╕тньо╖ спадщини ЮНЕСКО, в╕н не ╓ претендентом до внесення до згаданого списку!
Шевченк╕вський районний суд Ки╓ва минулого тижня зв╕льнив з-п╕д варти на п╕дписку про неви╖зд п’ятьох ос╕б, як╕ пошкодили пам’ятник Лен╕ну в центр╕ Ки╓ва. Про це УН╤АН пов╕домили у Центр╕ громадських зв’язк╕в М╕н╕стерства внутр╕шн╕х справ Укра╖ни в столиц╕. Вони перебуватимуть на п╕дписц╕ на час досудового сл╕дства. Суд ма╓ в╕дбутися за дек╕лька м╕сяц╕в. Тим часом, комун╕сти вир╕шили оголосити зб╕р кошт╕в на реставрац╕ю пошкодженого пам’ятника...

╤НФОРМАЦ╤ЙНА ДОВ╤ДКА
М╤Н╤СТЕРСТВА КУЛЬТУРИ ╤ ТУРИЗМУ УКРА╥НИ ПРО ПАМ’ЯТНИК В. ЛЕН╤НУ НА БУЛЬВАР╤ Т. ШЕВЧЕНКА У М. КИ╢В╤

Пам’ятник В. Лен╕ну на бульвар╕ Т. Шевченка у м. Ки╓в╕ був споруджений в╕дпов╕дно до постанови Ради М╕н╕стр╕в УРСР ╕ ЦК КП(б)У в╕д 04.12.1946 р. до 10-р╕ччя стал╕нсько╖ конституц╕╖ на м╕сц╕ масових страт цив╕льного населення п╕д час Друго╖ св╕тово╖ в╕йни (автори: скульптор С. Меркулов, арх╕тектори О. Власов, В. ╢л╕заров) ╕ ╓ зменшеною коп╕╓ю ╕ншо╖ скульптури. (Киянам ця м╕сцев╕сть в╕дома п╕д назвою “Бессарабка’’, оск╕льки неподал╕к знаходився Бессарабський базар, згодом таку ж назву отримала спец╕ально зведена споруда –  Бессарабський ринок).
Скульптурна постать В. Лен╕на (засновника б╕льшовицько╖ парт╕╖, ╕деолога комун╕зму, ╕н╕ц╕атора “червоного’’ терору та л╕кв╕дац╕╖ укра╖нсько╖ державност╕) створена 1938 р. (скульптор С. Меркулов) для пав╕льйону СРСР на Всесв╕тн╕й виставц╕ в Нью-Йорку. Вона ╓ зменшеною коп╕╓ю скульптури, встановлено╖ 1937 р. п╕д час в╕дкриття каналу Москва-Волга. (В аванпорту каналу було встановлено парне скульптурне зображення –  Лен╕на ╕ Стал╕на). П╕сля завершення виставки в США скульптуру В. Лен╕на перевезли спочатку до Москви, а п╕сля в╕йни –  до Ки╓ва. Ще одну коп╕ю встановлено 1939 р. у зал╕ зас╕дань Верховно╖ Ради СРСР у московському Кремл╕. Аналог╕чна скульптура В. Лен╕ну встановлена у столиц╕ В╕рмен╕╖ –  ╢реван╕. Точна к╕льк╕сть таких коп╕й скульптури не в╕дома, тому ╓ п╕дстави вважати ╖╖ тиражованою коп╕╓ю.
Зг╕дно з наявними даними, для постаменту пам’ятника В. Лен╕ну в м. Ки╓в╕ використано пол╕рований лабрадоритовий цил╕ндр, який було встановлено в 1937 р. в тогочасн╕й столиц╕ Радянсько╖ Укра╖ни –  м. Харков╕ п╕д майбутн╕й пам’ятник О. С. Пушк╕ну. Постамент так ╕ не дочекався свого пам’ятника ╕ був перевезений до Ки╓ва.
Постановою Ради М╕н╕стр╕в УРСР в╕д 21 липня 1965 р. № 711 “Про затвердження списку пам’яток мистецтва, ╕стор╕╖ та археолог╕╖ Укра╖нсько╖ РСР’’ пам’ятник Лен╕ну в м. Ки╓в╕ занесений до Списку пам’яток мистецтва, ╕стор╕╖ та археолог╕╖ Укра╖нсько╖ РСР, що перебувають п╕д охороною держави. Зг╕дно з пунктом 4 Прик╕нцевих положень Закону Укра╖ни „Про внесення зм╕н до Закону Укра╖ни „Про охорону культурно╖ спадщини” об’╓кти, включен╕ до списк╕в (перел╕к╕в) пам’яток ╕стор╕╖ та культури республ╕канського значення в╕дпов╕дно до Закону Укра╖нсько╖ РСР „Про охорону ╕ використання пам’яток ╕стор╕╖ та культури” до вир╕шення питання про ╖хн╓ включення (невключення) до Державного ре╓стру нерухомих пам’яток Укра╖ни вважаються пам’ятками нац╕онального значення.
Зазначений пам’ятник н╕коли не було внесено до списку Всесв╕тньо╖ спадщини ЮНЕСКО, в╕н не ╓ претендентом до внесення до згаданого списку, –  таких пропозиц╕й Укра╖на н╕коли не подавала.
Пам’ятник В. Лен╕ну на бульвар╕ Т. Шевченка у м. Ки╓в╕ ув╕йшов до тексту п╕дготовленого МКТ ╕ внесеного на розгляд Уряду проекту постанови Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни про перел╕к пам’яток, як╕ не п╕длягають занесенню до Державного ре╓стру нерухомих пам’яток Укра╖ни. В╕дпов╕дно до Регламенту Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни проект цього урядового документа погоджено з рядом ╕нших м╕н╕стерств та схвалено на зас╕данн╕ урядового ком╕тету.
П╕сля виходу в╕дпов╕дно╖ постанови Уряду р╕шення про подальшу долю об’╓кта ухвалюватиме м╕сцева рада.

http://mincult.kmu.gov.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 10.07.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7486

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков