Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НУ МА╢ ЗАХИЩАТИ КОЖЕН, А Н╤ – ТО МОЖНА В╤ДМОВИТИСЯ В╤Д ГРОМАДЯНСТВА
Дмитро Курилович, «Дронго», во╖н-доброволець…


«Я ПРЕДСТАВНИК БОГООБРАНОГО НАРОДУ, ЯКИЙ МА╢ ПОК╤НЧИТИ З НАЙБ╤ЛЬШИМ ЗЛОМ»
Капелан ПЦУ про служ╕ння в окоп╕, РПЦ та м╕с╕ю укра╖нц╕в…


СТЕПАН РУДАНСЬКИЙ: ПРОЧИТАНИЙ, АЛЕ ДО К╤НЦЯ НЕ ОСМИСЛЕНИЙ
Твоя слава у могил╕/А воля в Сиб╕ру/Ось що тоб╕, матусенько/Москал╕ зробили!..


ПОМЕР ДИСИДЕНТ СТЕПАН ХМАРА
«В╕н так любив Укра╖ну ╕ укра╖нц╕в. В╕н рвав свою душу ╕ серце за не╖…»


10 УКРА╥НСЬКИХ С╤ЯЧ╤В
Сво╓ю невтомною працею вони творили маси нових св╕домих укра╖нц╕в…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 17.07.2009 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#29 за 17.07.2009
НА СТОРОЖ╤ УКРА╥НСЬКО╥ КУЛЬТУРИ

Укра╖нський культурно-╕нформац╕йний центр Севастополя – оаза культури не лише для укра╖нц╕в: ╖╖ благодать поширю╓ться на вс╕х мешканц╕в м╕ста. А з огляду на те, що Центр – улюблене м╕сце для Асоц╕ац╕╖ нац╕онально-культурних товариств, можна, без переб╕льшення, вважати, що в╕н ╓ ╕ об’╓днавчим фактором, ╕ фактором стаб╕льност╕ ц╕лого рег╕ону. Попри вс╕ кризов╕ й некризов╕ проблеми, оновлена буд╕вля приваблю╓ все б╕льше й б╕льше в╕дв╕дувач╕в. Якщо так триватиме й надал╕, Центру треба буде приростати корпусами. Керувати такою установою культури нелегко й непросто, особливо в наш непевний час. Але в╕д директора Олександра Артемовича Коротуна – жодних скарг на сьогодення. Працю╓ самов╕ддано, пиша╓ться установою та колективом прац╕вник╕в, а тим часом роки летять. Цього тижня вже минув 72-й...
Правда, дивлячись на цього м╕цного чолов╕ка ошатно╖ статури, так ╕ хочеться пару десяточк╕в л╕т збавити та ще й вив╕дати секрет молодост╕ й бадьорост╕. Напевне в╕н – у пристраст╕ до к╕мнатних рослин, як╕ в його каб╕нет╕ простягли пагони аж до стел╕: тепло ╖м там ╕ комфортно. Не г╕рше цих улюбленц╕в почуваються й п╕длегл╕ кер╕вника.
Тетяна ╢вген╕вна Тимоф╓╓ва працю╓ з Олександром Коротуном 13 рок╕в й зовс╕м не жалку╓, а, схоже, навпаки, пиша╓ться такою сп╕впрацею:
– Олександр Артемович – ╕н╕ц╕атор створення Укра╖нського культурно-╕нформац╕йного центру у Севастопол╕. Саме в╕н, можна сказати, врятував цю буд╕влю. Свого часу тут був очолюваний ним Будинок культури рибалок п╕дпри╓мства “Атлантика”. У 1996 роц╕ ф╕нансування п╕дпри╓мства було припинене й буд╕влю мали в╕ддати в оренду комерц╕йним структурам. Велика зала за нових умов мала стати салоном для продажу автомоб╕л╕в. Можливо, той комерц╕йний проект ╕ прин╕с би Олександру Артемовичу певн╕ див╕денди. Та пам’ятаючи, що це – все-таки установа культури високого рангу, в╕н вважав неприпустимим перепроф╕лювати ╖╖ в комерц╕йну структуру. З тим ╕ в╕дбув до Ки╓ва.
Тод╕ йому вдалося переконати кер╕вництво М╕н╕стерства культури в доц╕льност╕ в╕дкриття в Севастопол╕ Укра╖нського культурно-╕нформац╕йного центру й це, на мою думку, – найголовн╕ша заслуга нашого директора.
Якщо говорити про Олександра Артемовича як кер╕вника, то треба зазначити, що, передус╕м, в╕н – добрий господар. Адже директор тако╖ установи – це людина, котра не лише займа╓ться культурою, але й сл╕дку╓ за станом буд╕вл╕. Завдяки його зусиллям Центр модерн╕зований сучасними буд╕вельними матер╕алами, що зробило комфортним перебування в ньому творчих колектив╕в. Буд╕вля розташована майже на берез╕ моря, ран╕ше ╕ в прим╕щеннях такий в╕тер гуляв... А, погляньте, як стильно вигляда╓ наш старенький паркет: буд╕вл╕ 30 рок╕в ╕ йому ст╕льки ж. Як╕ ж зусилля потр╕бн╕, аби п╕дтримувати все у такому бездоганному стан╕! Так бува╓ лише в гарного господаря.
Здавалося б, в╕н – людина далека в╕д культури, зак╕нчував техн╕чний ВНЗ, але творч╕сть в╕дчува╓ серцем. Вс╕ творч╕ колективи знаходять у нього п╕дтримку. Ми купу╓мо тканини для костюм╕в, у нас працю╓ швацький цех. Ми сл╕дку╓мо, аби наш╕ колективи завжди виглядали презентабельно. Це також завдяки директору, адже можна грош╕ витрачати по-р╕зному.
А як зворушливо в╕н п╕клу╓ться про б╕бл╕отеку. Кер╕вництво “Атлантики” в часи занепаду п╕дпри╓мства, перестало дбати про не╖: книги винесли до п╕двалу. Коли в лютому 1996 року був створений Центр, а я працюю з перших м╕сяц╕в його створення, ми власноруч розбирали купи книжок, сортували ╖х. Техн╕чну л╕тературу в╕дправляли до техн╕чних ВНЗ та ПТУ. З художньо╖ створювали б╕бл╕отеку Центру, виокремлюючи фонд укра╖нсько╖ л╕тератури. Того часу укра╖нських книг у б╕бл╕отец╕ було дуже мало. Зате зараз – близько 10 тисяч прим╕рник╕в. Це – чимала робота, значна частка яко╖ належить директоров╕. В╕д усього колективу я хочу побажати Олександру Артемовичу здоров’я, довгол╕ття та творчого запалу на довг╕ роки.
Наступн╕ двер╕, як╕ гостинно в╕дчинилися перед журнал╕стом, належали ╕нформац╕йно-методичному в╕дд╕лу. Його зав╕дувачка, красуня-полтавчанка ╤рина Яворська, також пом╕тила у свого кер╕вника неабияк╕ зд╕бност╕:
– Варто в╕дзначити, бо це надважливо, в╕н – талановитий орган╕затор ╕ толерантна людина. Завдяки цьому у Центр╕ збираються довол╕ р╕зн╕ фах╕вц╕ та колективи: в╕д в╕дд╕лу виховно╖ роботи ВМС ЗС Укра╖ни, Асоц╕ац╕╖ нац╕онально-культурних товариств Севастополя до громадських орган╕зац╕й, парт╕йних осередк╕в тощо. Вс╕ ц╕ групи людей надзвичайно р╕зняться м╕ж собою культурою, ментал╕тетом. Але вс╕ знаходять порозум╕ння з нашим директором ╕ пот╕м з ус╕ма ╕ншими. У нас дуже т╕сна й, головне, пл╕дна сп╕впраця, ми ма╓мо за це безл╕ч подяк. Кр╕м того, наш директор зац╕кавлений, аби кожен прац╕вник якнайповн╕ше розкрив св╕й творчий потенц╕ал: сво╖ зд╕бност╕, сво╖ таланти. Хтось, кр╕м того, що пише сценар╕й, ще й гарно сп╕ва╓ чи, скаж╕мо, танцю╓: все це ста╓ у нагод╕ п╕д час створення вистав. Директор дуже поважно ╕ з вдячн╕стю ставиться до нашо╖ творчо╖ прац╕. Якщо ми гарно провели зах╕д ╕ ма╓мо подяки за нього, то в╕н шука╓ спос╕б, як заохотити прац╕вник╕в. Це може бути грамота чи прем╕я, але стов╕дсотково це не залишиться поза його увагою.
Олександр Артемович уважно ставиться до умов нашо╖ прац╕. Майже кожен каб╕нет оснащений належною оргтехн╕кою, кондиц╕онером, новими меблями. Сьогодн╕ отримати на все це кошти – надскладно, але йому вда╓ться. Ось зараз, що назива╓ться, треба вибивати кошти на наш ╕нформац╕йний бюлетень – “Криницю”. Олександр Артемович телефону╓ до Ки╓ва, терпляче поясню╓, як це важливо для Центру.
Вся ця робота проходить непом╕тно, за ст╕нами директорського каб╕нету, але в к╕нцевому результат╕ розум╕╓ш ╖╖ вагом╕сть. З таким талановитим кер╕вником працю╓ться легко та комфортно.
╤, насамк╕нець, я потрапляю до б╕бл╕отеки – улюбленого куточка пана Коротуна, яким в╕н дуже пиша╓ться ╕, як виявилося, – небезп╕дставно. Адже сам безпосередньо брав участь у створенн╕ б╕бл╕отеки й упродовж б╕льш як 10-ти рок╕в п╕клу╓ться про ╖╖ зм╕стовне наповнення.
Б╕бл╕отекар Неля Сиротова багато рок╕в посп╕ль об╕йма╓ цю посаду:
– Наша б╕бл╕отека, – каже пан╕ Неля, – просто ун╕кальна, особливо виданнями з ╕стор╕╖ Укра╖ни. Це й радянська ╕стор╕ограф╕я, й погляд на ╕стор╕ю держави з боку д╕аспори, й створена вже сучасними науковцями ╕стор╕я з досл╕дженням документ╕в, як╕ ран╕ше приховувалися в╕д сусп╕льства. Б╕бл╕отека пост╕йно поповню╓ться. Я вже писала директору допов╕дну записку, пропонуючи в╕днайти можлив╕сть розширити прим╕щення, й моя пропозиц╕я не залишилася поза увагою. Адже до нас ╕нколи приходять по два класи одразу з м╕сцевих шк╕л. Тод╕ тут бува╓ т╕сно, ми змушен╕ зносити ст╕льц╕ зв╕дус╕ль, але за такого маленького прим╕щення це не завжди ряту╓. Тому директор вже ма╓ певн╕ нам╕ри щодо розширення площ╕ б╕бл╕отеки.
Я вдячна дол╕, що працюю за фахом та ще й у так╕й поважн╕й установ╕ культури, як наш Центр. Адже, прибувши до Севастополя, нав╕ть не уявляла, як п╕сля Ки╖вського ╕нституту культури ╕м. Корн╕йчука, в╕днайду тут соб╕ м╕сце за фахом. Шукаючи роботу, чула однаково байдуже: “Ми вам зателефону╓мо...”. А Олександр Артемович подивився документи, вислухав ╕ запропонував одразу вийти на роботу. Сьогодн╕ я щаслива, бо почуваюся на сво╓му м╕сц╕. Адже працювати за фахом – це надзвичайне задоволення.
Про чуйн╕сть, толерантн╕сть та вза╓моповагу директора та прац╕вник╕в Центру розпов╕дали мен╕ майже в кожному в╕дд╕л╕. Тим часом, у виставков╕й зал╕ Центру прац╕вники розм╕щували експонати укра╖нського скульптора Олекс╕я Леонова. Один з орган╕затор╕в виставки, голова Севастопольського Фонду Рерих╕в, Олександр Анох╕н, також додав певних штрих╕в до портрета директора:
“Мен╕ надзвичайно ╕мпону╓ Олександр Артемович: в╕н сто╖ть на сторож╕ культури Севастополя. Укра╖нський культурно-╕нформац╕йний центр ма╓ величезне значення. Яку потужну емоц╕йно-культурну енергетику поширю╓ на м╕сто! Ось ╕ зараз, на День флоту, тут був надзвичайний симфон╕чний оркестр, ран╕ше – хор Г. Верьовки, ансамбль П. В╕рського... вс╕х не перел╕чити. А ск╕льки в Центр╕ студ╕й для творчого розвитку д╕тей! Я вважаю Олександра Артемовича Коротуна видатною постаттю у кол╕ д╕яч╕в культури Севастополя. В╕н – справжн╕й л╕дер, подив╕ться, який колектив з╕брав. В╕н не терпить фальш╕, тому як магн╕т притягу╓ порядних людей. До того ж, у час суто матер╕альних ц╕нностей в╕днаходить можлив╕сть в╕дроджувати культуру.
Таким бачиться севастопольцям Центр укра╖нсько╖ культури та його кер╕вник – Олександр Артемович Коротун. Йому, укра╖нцев╕, патр╕оту з Полтавщини, редакц╕я “КС” зичить здоров’я, довгол╕ття, людсько╖ шани ╕ любов╕.

Л╕д╕я Степко.
м. Севастополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 17.07.2009 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7519

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков