Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #31 за 31.07.2009 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#31 за 31.07.2009
ВРАЖЕННЯ – В╤Д ГЛИБИНИ ЧОРНОГО МОРЯ ДО ВЕРШИН КАРПАТСЬКИХ Г╤Р

 З 29 червня до 12 липня на територ╕╖ приватно╖ в╕дпочинково╖ осел╕ «Три брати» в сел╕ Гребен╕в Скол╕вського району Льв╕всько╖ област╕ в╕дбувся новацький таб╕р «За покликом нескорених».
 Учасниками табору були ╕ четверо юних севастопольц╕в на чол╕ з вихователем. ╢вген╕я Владислав╕вна Атрохова виклада╓ укра╖нську мову ╕ л╕тературу в г╕мназ╕╖ № 8 з рос╕йською та укра╖нською мовами навчання. Вона захоплено розпов╕ла про щаслив╕ ╕ незабутн╕ дн╕ в Карпатах. Власне, заголовок допису – це перш╕ слова педагога при наш╕й зустр╕ч╕.
 Ц╕ дн╕ були насичен╕ ╕грами, розвагами, конкурсами, майструванням, сп╕вами, заняттями з укра╖нознавства ╕ приносили велике задоволення як д╕тям, так ╕ дорослим, бо зм╕на занять ╕ була в╕дпочинком. А починався кожний день з руханки ╕ обов’язково╖ молитви та п╕дняття державного прапора.
 На початку табору кожна дитина отримувала ╕м’я видатно╖ людини ╕ повинна була впродовж двох тижн╕в перебування у табор╕ дов╕датись б╕льше про цю постать. Проводились рольов╕ ╕гри ╕ таборов╕ вогники, готувались невелик╕ вистави з ╕стор╕╖ Укра╖ни. Активн╕сть д╕тей стимулювалась нарахуванням бал╕в, як╕ пот╕м обм╕нювались на пластуники. На п╕дсумковому ярмарку в обм╕н на них можна було отримати певн╕ вироби ╕ товари.
 У д╕тей оц╕нювались пластова постава, дисципл╕на, вм╕ння стояти в кол╕, виконувати накази, увага, чистота й порядок, повед╕нка в ╖дальн╕.
 Д╕ти були розпод╕лен╕ на хлопчач╕ ро╖ – «Верховинськ╕ лег╕нники» ╕ «Под╕льськ╕ опришки» та д╕вчачий р╕й «Карпатськ╕ чички». Пластуни в╕дсвяткували ╤вана Купала, ходили у пох╕д до ун╕кальних скель Довбуша, на Мак╕вку – до мемор╕алу, збудованого на честь геро╖в УСС, як╕ полягли у кв╕тн╕-травн╕ 1915 р. п╕д час Першо╖ св╕тово╖ в╕йни у битв╕ з в╕йськами царсько╖ Рос╕╖. В╕дв╕дали вони й пам’ятку арх╕тектури – могилу Святослава (982-1015), сина Володимира Великого.
 Прекрасну орган╕зац╕ю табору забезпечив тернополянин, пластовий сеньйор В’ячеслав Свердун.
 ╢вген╕я Владислав╕вна привезла з табору б╕льше 800 фотограф╕й та к╕лька в╕деоматер╕ал╕в, на яких зображена неповторна краса Карпат, заняття в табор╕, походи до визначних м╕сць природи та ╕стор╕╖, ╕, тепер вже новаки, – ╖╖ донька Марина, Лук╕я ╕ Тереза Квич╕ та Нестор Андр╕яс.
 Вчителька каже, що хоче продовжити роботу з пластунами ╕ що добре було б, якби до ц╕╓╖ роботи при╓днались люди небайдуж╕, талановит╕, як╕ любили б роботу з д╕тьми. Вдячна вона ╕ голов╕ Союзу укра╖нок Севастополя Богдан╕ Процак, яка передала кошти на про╖зд, харчування ╕ проживання нашо╖ делегац╕╖.
 Богдана Михайл╕вна показала лист, який отримала в╕д Лес╕ Храпливо╖-Щур – «Л╕сово╖ Мавки» з далекого канадського м╕ста Лондон. У ньому написано: «Дорога Морська З╕рко! Ми втратили сердечну Подругу. 28 кв╕тня в╕д╕йшла на В╕чну Ватру – наша Христя Ковч – «Волошка». П╕сля довготривало╖ недуги, яку зум╕ла переносити ╕з християнською покорою та справд╕ пластовою мужн╕стю й р╕вновагою.
 Наша Стежа 1-го куреня «Ср╕бна Земля» вир╕шила пошанувати ╖╖ пам’ять: зам╕сть кв╕т╕в, як╕ все одно скоро в’януть, зб╕ркою на Ваш╕ л╕тн╕ табори цього л╕та. Особливо на подорож пластунят у Зах╕дну Укра╖ну – для скр╕плення духовно╖ соборност╕».
 Вдячн╕стю наших севастопольських пластунят поверта╓ться добро, яке робить багатор╕чна д╕ячка у справ╕ виховання молод╕, письменниця, поетка, пластунка ╕ патр╕отка Укра╖ни Леся Храплива-Щур. Вони теж любитимуть Укра╖ну, будуть г╕дними ╖╖ любов╕, будуть справжн╕ми укра╖нцями.

Микола ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #31 за 31.07.2009 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7586

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков