Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 07.08.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#32 за 07.08.2009
ЧИНОВНИЦЬКА КРУГОВЕРТЬ ТРИВА╢

ОБЛИЧЧЯ ВЛАДИ

Майже три роки тому Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко, вручаючи у Л╕вад╕╖ найвищу державну в╕дзнаку Героя Укра╖ни знан╕й у всьому св╕т╕ Майстрин╕-вишивальниц╕ В╕р╕ Ро╖к, запропонував створити у С╕мферопол╕ музей ╖╖ мистецьких шедевр╕в.
Нема╓ сумн╕в╕в, що музей вишивки всесв╕тньо в╕домо╖ художниц╕ став би визначною мистецькою под╕╓ю в житт╕ не лише Криму, але й вс╕╓╖ Укра╖ни. В╕н, на наш погляд, був би ун╕кальним центром св╕тового р╕вня художнього феномена, яким ╓ укра╖нська вишивка, витоки якого простежуються ще з Трип╕льсько╖ цив╕л╕зац╕╖.
Здавалося, що м╕сцева кримська влада (як республ╕канська, так ╕ с╕мферопольська м╕ська) мала б обома руками вхопитися за таку вельми важливу не лише культурницьку, але й державницьку ╕дею, висловлену Главою держави. Адже наявн╕сть тако╖ мистецько╖ установи саме в Криму, значною м╕рою п╕двищила б туристичну приваблив╕сть як Криму, так ╕ С╕мферополя. Переконаний, що п╕сля цього зр╕с би ╕ авторитет ╕ само╖, на жаль, вельми запол╕тизовано╖ влади.
Сама Майстриня, як╕й скоро виповниться сто рок╕в, готова безкоштовно надати Укра╖нськ╕й держав╕ вс╕ мистецьк╕ твори – результат титан╕чно╖ багатол╕тньо╖ прац╕. На думку Майстрин╕, при музе╖ ма╓ д╕яти республ╕канська школа укра╖нсько╖ вишивки, в як╕й би до високого народного мистецтва долучалася шк╕льна та юнацька молодь. В експозиц╕ях музею мали б бути представлен╕ вишивки як р╕зних народ╕в Криму, так ╕ мистецьк╕ твори з ус╕х рег╕он╕в Укра╖ни.
Наукове товариство ╕м. Т. Шевченка, членом якого ╓ видатна кримська Майстриня, та ╕нш╕ укра╖нськ╕ громадськ╕ орган╕зац╕╖ автоном╕╖ упродовж трьох рок╕в ведуть листування з кримськими чиновниками вс╕х р╕вн╕в щодо орган╕зац╕╖ музею укра╖нсько╖ вишивки В╕ри Ро╖к. За вс╕ ц╕ роки кримськ╕ посадовц╕ на виконання доручення Президента нав╕ть не поворухнули пальцем. Про небажання м╕сцевих посадовц╕в створити у Криму музей вишивки св╕дчать в╕дпов╕д╕ на наш╕ листи (коп╕ю одного з них, з резолюц╕╓ю голови ВР АРК пана Гриценка – «ознакомить Бахарева, Лукашова и Вольвача» – друку╓мо нижче). Склада╓ться враження, що чиновники у кримських каб╕нетах добре вивчили рос╕йську класику ╕ д╕ють за принципом знаменитого байкаря: «А Васька слушает да ест».
Як нам зда╓ться, справу з орган╕зац╕╓ю музею вишивки можна вир╕шити або змусивши кримських посадовц╕в виконати доручення Глави держави, або дати в╕дпов╕дне розпорядження М╕н╕стерству культури та туризму Укра╖ни. Пошуки г╕дного прим╕щення для музею вишивки В╕ри Ро╖к – то вже турбота республ╕канського та м╕ського кер╕вництва.
Тож, як казав компарт╕йний класик – «За работу, товарищи».

 Петро ВОЛЬВАЧ,
голова Кримсько╖ ф╕л╕╖ НТШ, академ╕к УЕАН, д╕йсний член НТШ, заслужений д╕яч науки ╕ техн╕ки АР Крим.


Верховная Рада
Автономной Республики Крым
№ 1498/28-33
13.07.09

О создании музея В. Роик и размещении «Украинского дома» 
 
Министерство культуры и искусств Автономной Республики Крым, во исполнение поручения заместителя Председателя Совета министров Автономной Республики Крым Умрихиной Т. В. от 24 июня 2009 года, сообщает.
В Автономной Республике Крым регулярно проводятся выставки, знакомящие посетителей с творчеством В. Роик. В первой половине текущего года ее произведения экспонировались в КРУ «Историко-археологический заповедник «Калос Лимен» и Красногвардейском районном историко-краеведческом музее.
Крымский этнографический музей выражает готовность в создании отдела «Украинский рушничек» в структуре музея. В данном экспозиционном разделе могут быть представлены вышивки В. Роик, а также образцы традиционной украинской вышивки из фондовых коллекций музея. С целью создания вышеупомянутой экспозиции необходимо, чтобы часть произведений личного собрания В. Роик была передана на временное или постоянное хранение в Крымский этнографический музей.
Одновременно, КРУ «Центральный музей Тавриды» и Крымский этнографический музей готовы оказать методическую помощь в деле создания частного музея В. Роик.
За последние 10 лет информация о деятельности Ялтинского филиала «Украинского дома» в исполнительном комитете Ялтинского городского совета отсутствует. С 1997 он не проходил юридической перерегистрации, а его директор Матура И. М., с ходатайством в Ялтинский исполком о предоставлении помещений не обращался.
В связи с невыясненным фактом правового и финансового характера существования Ялтинского филиала «Украинского дома» и отсутствием свободных помещений у Ялтинского историко-литературного музея (ул. Екатерининская, 8), размещение «Украинского дома» в здании музея не представляется возможным.
В соответствии с постановлением Верховной Рады Автономной Республики Крым от 15 марта 2000 года № 984-2/2000 помещения, находящиеся по адресу: город Симферополь, улица М. Горького, 10 (бывшее здание Крымской республиканской библиотеки имени И. Франко), включены в перечень имущественных комплексов, предприятий, организаций, других структурных подразделений, которые принадлежат Автономной Республике Крым, не подлежат приватизации и находятся в сфере управления Министерства культуры и искусств Автономной Республики Крым. Данные помещения длительное время эксплуатировались без капитального ремонта и в связи с этим требуют значительного финансирования, которое не предусмотрено в бюджете Автономной Республики Крым на 2009 год.
В настоящее время 5 из 32 учреждений, которые находятся в сфере управления Министерства культуры и искусств Автономной Республики Крым, не имеют собственных помещений и на правах оперативной аренды занимают помещения, которые относятся к коммунальной собственности города Симферополя. В 2009 году, в связи с увеличением арендной платы для республиканских учреждений культуры, эти затраты составят свыше 300 тыс. гривен.
Исходя из вышеизложенного, вопрос по использованию помещений по адресу: город Симферополь, улица М. Горького, 10, будет рассмотрен с учетом экономической целесообразности и дальнейшего размещения в данных помещениях республиканских учреждений культуры.

Министр А. Ермачков.


ТИМ ЧАСОМ…

В АВТОНОМН╤Й РЕСПУБЛ╤Ц╤ КРИМ СТАРТУ╢ ДРУГИЙ ВСЕУКРА╥НСЬКИЙ КОНКУРС «ПРИЯЗНА АДМ╤Н╤СТРАЦ╤Я»

В╕дпов╕дно до постанови Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 18 липня 2007 року № 933 в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим з 2 липня 2009 року оголошу╓ться початок другого щор╕чного Всеукра╖нського конкурсу «Приязна адм╕н╕страц╕я».
Метою конкурсу ╓:
– виявлення кращих форм ╕ метод╕в орган╕зац╕╖ роботи з населенням;
– вивчення, узагальнення та поширення кращого досв╕ду з питань якост╕ та сво╓часност╕ надання державних (адм╕н╕стративних) послуг громадянам Укра╖ни;
– п╕двищення престижу державно╖ служби та державного службовця;
– заохочення, стимулювання державних орган╕в, як╕ працюють на високому профес╕йному р╕вн╕ до нових стандарт╕в ╢вропейського союзу.
Конкурс проводиться у чотирьох ном╕нац╕ях:
– центральн╕ органи виконавчо╖ влади;
– територ╕альн╕ органи центральних орган╕в виконавчо╖ влади;
– Рада м╕н╕стр╕в Автономно╖ Республ╕ки Крим, обласн╕, Ки╖вська ╕ Севастопольська м╕ськ╕ державн╕ адм╕н╕страц╕╖;
– районн╕, районн╕ у мм. Ки╓в╕ та Севастопол╕ державн╕ адм╕н╕страц╕╖.
╤нформац╕я про конкурс розм╕щена на веб-сайт╕ Головдержслужби та Управл╕ння державно╖ служби Головдержслужби Укра╖ни в АРК та м. Севастопол╕ за адресою: www.guds.gov.ua та www.guds.gov.ua/sub/krym/ Всеукра╖нський конкурс «Приязна адм╕н╕страц╕я».
Також ╕нформац╕ю щодо орган╕зац╕╖ та порядку проведення конкурсу можна отримати в Управл╕нн╕ державно╖ служби Головдержслужби Укра╖ни в АРК та м. Севастопол╕ (95011, м. С╕мферополь, вул. Гоголя, 9), тел.: 8 (0652) 601489.

«Сусп╕льство проти корупц╕╖»

З метою забезпечення дотримання чинного антикорупц╕йного законодавства посадовими особами орган╕в виконавчо╖ влади та орган╕в м╕сцевого самоврядування, проф╕лактики корупц╕йних прояв╕в Управл╕нням державно╖ служби Головного управл╕ння державно╖ служби Укра╖ни в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим та м. Севастопол╕ сп╕льно з Прокуратурою Автономно╖ Республ╕ки Крим, Головним управл╕нням М╕н╕стерства внутр╕шн╕х справ Укра╖ни в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим, Головним управл╕нням Служби безпеки Укра╖ни в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим та Державною податковою адм╕н╕страц╕╓ю Укра╖ни в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим впроваджено у практику проведення щом╕сячних «прямих телефонних л╕н╕й» «Сусп╕льство проти корупц╕╖». За перше п╕вр╕ччя 2009 року зазначеними органами проведено 6 таких л╕н╕й, послугами яких скористалися 75 громадян.
╤нформац╕ю щодо проведення зазначено╖ л╕н╕╖ можна отримати в Управл╕нн╕ державно╖ служби Головного управл╕ння державно╖ служби Укра╖ни в АРК та м. Севастопол╕ за адресою: 95011, м. С╕мферополь, вул. Гоголя, 9, тел.:
8 (0652)601489, www.guds.gov.ua/sub/krym/

Управл╕ння державно╖ служби Головдержслужби Укра╖ни в АРК та м. Севастопол╕

Щор╕чний рейтинг «╤ндекс сприйняття корупц╕╖»

Ефективний розвиток держави, економ╕чн╕ та соц╕альн╕ реформи залежать в╕д як╕сного та прозорого державного управл╕ння, на яке, в свою чергу, вплива╓ р╕вень корупц╕╖ в кра╖н╕.
Терм╕н «корупц╕я» походить в╕д латинського слова corruptio – п╕дкуп або продажн╕сть державних, громадських ╕ пол╕тичних д╕яч╕в, а також зрощення орган╕в державно╖ влади ╕з структурами орган╕зовано╖ злочинност╕.
Сучасне значення терм╕н «корупц╕я» придбав в ╢вроп╕ в XV-XVI ст. Нормативно терм╕н був закр╕плений у м╕жнародн╕й резолюц╕╖ «Практичн╕ методи боротьби з корупц╕╓ю», п╕дготовлен╕й секретар╕атом VIII Конгресу ООН (27 серпня – 7 вересня 1990 р., Гавана, Куба).
В╕дпов╕дно до дов╕дника ООН, корупц╕я – це зловживання державною владою для отримання вигоди з особистою метою.
23 вересня 2008 року м╕жнародна антикорупц╕йна орган╕зац╕я Transparency International оприлюднила св╕й щор╕чний рейтинг оц╕нки поширення корупц╕╖ у св╕т╕ (╤ндекс сприйняття корупц╕╖). Про це пов╕домили у Нац╕ональн╕й Контактн╕й Груп╕ Transparency International в Укра╖н╕ ГО „Антикорупц╕йний ком╕тет”.
Дов╕дково. Transparency International (Т╤) – заснований у 1993 роц╕ м╕жнародний недержавний ╕ некомерц╕йний громадський рух, метою якого ╓ моб╕л╕зац╕я через мережу, яка розширю╓ться, нац╕ональних представництв громадянського сусп╕льства, д╕лових, вчених ╕ урядових к╕л на боротьбу з корупц╕╓ю як на нац╕ональному, так ╕ на м╕жнародному р╕вн╕.
Основною складовою ╤ндексу ╓ р╕зноман╕тн╕ опитування, що узагальнюють оц╕нки громадян кра╖ни, ╕ноземц╕в, як╕ пост╕йно проживають в н╕й, п╕дпри╓мц╕в ╕ анал╕тик╕в. ╤ндекс TI ╓ зр╕зом ос╕б, як╕ ухвалюють ключов╕ р╕шення щодо ╕нвестиц╕й ╕ торг╕вл╕. Повна в╕дсутн╕сть корупц╕╖ в╕дпов╕да╓ значенню ╕ндексу 10. Чим нижче позиц╕я в рейтингу, тобто менше значення ╕ндексу, тим вище р╕вень корупц╕╖.
Ще минулого року укра╖нський показник був вищим ╕ становив 2,7 (2007 р╕к), у 2006 роц╕ – 2,8, у 2005 роц╕ – 2,6 (107 м╕сце ╕з 159), у 2004 – 2,2, у 2003 – 2,3, а у 2002 роц╕ – 2,4.
Нараз╕ Укра╖на розд╕ля╓ 134-ту позиц╕ю в рейтингу з╕ 180-ти кра╖н з такими кра╖нами, як Н╕карагуа, Пакистан, а також Коморськими островами, як╕ також мають ╕ндекс 2,5, в той час як ще минулого року Укра╖на пос╕дала 118 м╕сце. Це ставить Укра╖ну в один ряд з кра╖нами, як╕ вважаються в ╢вроп╕ найб╕льш корумпованими, при цьому кра╖на розц╕ню╓ться як така, де методи боротьби з корупц╕╓ю ╓ неефективними, а масштаби корупц╕╖ зростають. Такий низький ╕ндекс сприйняття корупц╕╖ в Укра╖н╕ говорить про негативний ╕м╕дж ╕нституц╕йно╖ системи Укра╖ни та низьку ╕нвестиц╕йну приваблив╕сть ╖╖ за кордоном. Пол╕тична корупц╕я та корупц╕я в державних органах, знев╕ра народу у спод╕ваннях на ф╕нансову доброчесн╕сть пол╕тик╕в, непрозорий бюджетний менеджмент, ц╕лковита корумпован╕сть системи державних закуп╕вель та хабарництво у податков╕й ╕нспекц╕╖ вважаються проблемами, що знаходяться у критичному стан╕. Надзвичайно серйозними ╓ так╕ проблеми, як неефективн╕сть, затягнут╕сть, непрозор╕сть бюрократичних процедур, неп╕дзв╕тн╕сть та корумпован╕сть кадр╕в державно╖ служби, непрозор╕сть ухвалення р╕шень у державних управл╕нських структурах, вразлив╕сть державно╖ служби до пол╕тичних тиск╕в.
Кричущими ╓ проблеми у судов╕й сфер╕: звичними явищами вважаються несправедлив╕сть суду, залежн╕сть його в╕д впливу пол╕тик╕в та п╕дпри╓мц╕в, в╕дсутн╕сть гарант╕й виконання судових р╕шень. Потерпають в╕д корупц╕╖ п╕дпри╓мства, що змушен╕ витрачати на неналежн╕ додатков╕ виплати (хабар╕) посадовим особам значний в╕дсоток р╕чного прибутку. Чинниками, що спричиняють низький показник ╕ндексу сприйняття корупц╕╖ Укра╖ни, стали також: високий р╕вень орган╕зовано╖ злочинност╕, шахрайство та в╕дмивання грошей, пол╕тична корупц╕я, корупц╕я у ф╕нансуванн╕ виборчих кампан╕й, слабк╕сть гарант╕й права приватно╖ власност╕, корупц╕я у законодавч╕й влад╕ та недов╕ра до антикорупц╕йно╖ пол╕тики держави.
З колишн╕х радянських республ╕к нижчий ╕ндекс (а отже, вищий р╕вень корупц╕╖, на думку експерт╕в та опитаних респондент╕в всередин╕ кра╖ни та за ╖╖ межами) мають Казахстан (2,2), Рос╕я (2,1), Таджикистан, Б╓ларусь (╕ндекс 2,0), Азербайджан (1,9), Узбекистан, Туркмен╕стан та Киргизстан (1,8). Натом╕сть, кращий в╕д укра╖нського результат мають Молдова та В╕рмен╕я (2,9), Болгар╕я (3,6), Румун╕я (3,8), Груз╕я (3,9), Польща, Литва ╕ Туреччина (4,6), Словаччина ╕ Латв╕я (5,0), Угорщина (5,1), Чех╕я (5,2)...
Кра╖нами з найкращим показником, в╕дпов╕дно до рейтингу, ╓ Дан╕я, Швец╕я та Нова Зеланд╕я. У вс╕х трьох л╕дер╕в ╕ндекс сприйняття корупц╕╖ становить 9,3. Минулого року ╕ндекс кра╖н-л╕дер╕в становив 9,4 – цей приклад, а також приклад низки ╕нших кра╖н, що пог╕ршили цьогор╕ч сво╖ показники, ╓ ╕ндикатором того, що в зон╕ ризику перебува╓ також ╕ ефективн╕сть контрольних механ╕зм╕в кра╖н, що усп╕шно борються з корупц╕╓ю, а отже, це негативне соц╕альне явище потребу╓ пост╕йно╖ пильно╖ уваги з боку урядовц╕в. Серед кра╖н з найг╕ршими показниками, як ╕ у 2007 роц╕, ╓ Га╖т╕ (1,4), ╤рак та М’янма (1,3), Сомал╕ (1,0).

П╕дготувало Управл╕ння державно╖ служби Головдержслужби Укра╖ни в АРК та м. Севастопол╕.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 07.08.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7607

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков