Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У ПАЛАТ╤ ПРЕДСТАВНИК╤В США ОПРИЛЮДНИЛИ ЗАКОНОПРО╢КТИ ПРО ДОПОМОГУ, УКРА╥Н╤ - МАЙЖЕ $61 М╤ЛЬЯРД
Сп╕кер Майк Джонсон заявив у середу, що плану╓ провести голосування щодо пакета допомоги ц╕╓╖...


ЗВЕРНЕННЯ ЗЕЛЕНСЬКОГО ДО Л╤ДЕР╤В КРА╥Н ╢ВРОСОЮЗУ
Нам ус╕м ╕з вами треба зараз переграти Пут╕на в р╕шучост╕, щоб ця в╕йна нарешт╕ почала йти до...


КАНЦЛЕР ШОЛЬЦ БО╥ТЬСЯ ЯДЕРНИХ ПОГРОЗ ПУТ╤НА
Володимир Зеленський, Президент Укра╖ни…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ДОРУЧИВ ПОСИЛИТИ ППО ДЛЯ ХАРК╤ВЩИНИ, СУМЩИНИ ТА П╤ВДЕННИХ РЕГ╤ОН╤В
Це абсолютно неприйнятно, що ст╕льки кра╖н св╕ту дос╕ думають, як протид╕яти терору…


РОБИМО ВСЕ, ЩОБ У НАШИХ ВО╥Н╤В БУЛО Б╤ЛЬШЕ МОЖЛИВОСТЕЙ, Б╤ЛЬШЕ ЗБРО╥; ЦЕ БУДЕ
Звернення Президента Укра╖ни.




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 14.08.2009 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#33 за 14.08.2009
ЛИСТ ПРЕЗИДЕНТА УКРА╥НИ В╤КТОРА ЮЩЕНКА ПРЕЗИДЕНТУ РОС╤ЙСЬКО╥ ФЕДЕРАЦ╤╥ ДМИТРУ МЕДВЕД╢ВУ

СТОР.1
Президент Рос╕╖ Дмитро Медвед╓в направив послання Президентов╕ Укра╖ни В╕ктору Ющенку, в якому пов╕домив, що «в умовах антирос╕йського курсу укра╖нського кер╕вництва мною прийнято р╕шення в╕дкласти при╖зд в Укра╖ну нашого нового посла». «Конкретн╕ терм╕ни будуть визначен╕ п╕зн╕ше, з урахуванням реального розвитку рос╕йсько-укра╖нських в╕дносин», йдеться в посланн╕ рос╕йського президента. Текст послання опубл╕кований цього тижня на сайт╕ Кремля.
«Проблеми в двосторонн╕й сп╕впрац╕, звичайно, ╕снували й ран╕ше. Проте те, що ми спостер╕га╓мо в роки Вашого президентства, не можна сприймати ╕накше, як в╕дх╕д укра╖нсько╖ сторони в╕д принцип╕в дружби ╕ партнерства з Рос╕╓ю», вважа╓ Медвед╓в. «Рос╕йсько-укра╖нськ╕ в╕дносини п╕ддаються випробуванням ╕ в результат╕ взято╖ Вашою адм╕н╕страц╕╓ю л╕н╕╖ на перегляд сп╕льно╖ ╕стор╕╖, геро╖зац╕ю нацистських попл╕чник╕в, звеличення рол╕ радикал-нац╕онал╕ст╕в, нав’язування м╕жнародному сп╕втовариству нац╕онал╕стично забарвлених трактувань масового голоду в СРСР 1932–1933 рок╕в як «геноциду укра╖нського народу». Продовжу╓ться вит╕снення рос╕йсько╖ мови з сусп╕льного життя, науки, осв╕ти, культури, засоб╕в масово╖ ╕нформац╕╖», йдеться в пов╕домленн╕. «Для Рос╕╖ укра╖нц╕ споконв╕ку були й залишаються не просто сус╕дами, а братн╕м народом, до якого ми завжди матимемо найл╕пш╕ почуття. Переконаний, що кер╕вництво Рос╕╖ ╕ Укра╖ни зобов’язане дорожити цим добросус╕дством», зазнача╓ Президент РФ. (Газета.ру)

ЛИСТ ПРЕЗИДЕНТА УКРА╥НИ В╤КТОРА ЮЩЕНКА ПРЕЗИДЕНТУ РОС╤ЙСЬКО╥ ФЕДЕРАЦ╤╥ ДМИТРУ МЕДВЕД╢ВУ

Шановний Дмитре Анатол╕йовичу. Уважно ознайомився з Вашим листом в╕д 6 серпня 2009 року. Буду в╕двертим, я дуже розчарований його недружн╕м характером.
Не можу не погодитися з тим, що у стосунках м╕ж нашими кра╖нами ╓ серйозн╕ проблеми, проте дивно, коли Ви повн╕стю виключа╓те в╕дпов╕дальн╕сть за це з боку Рос╕╖.
Наша держава н╕коли не в╕дходила в╕д принцип╕в дружби ╕ партнерства, заф╕ксованих у Великому договор╕ 1997 року, робила максимум можливого для пл╕дного, вза╓мовиг╕дного розвитку двосторонн╕х в╕дносин. Б╕льше того, зг╕дно ╕з зазначеним Договором наш╕ кра╖ни мають будувати в╕дносини одна з одною, зокрема, на основ╕ принцип╕в вза╓мно╖ поваги та суверенно╖ р╕вност╕.
╤ все ж хот╕лося б в╕д╕йти в╕д емоц╕й та неупереджено проанал╕зувати стан двосторонн╕х в╕дносин.
Позиц╕я Укра╖ни щодо минулор╕чних под╕й у Груз╕╖ – загальнов╕дома та зб╕га╓ться з позиц╕ями практично вс╕х кра╖н св╕ту. Вона поляга╓ у виключн╕й поваз╕ до суверен╕тету, територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ ╕ непорушност╕ кордон╕в грузинсько╖ або будь-яко╖ ╕ншо╖ суверенно╖ держави.
Безп╕дставними ╓ й закиди щодо постачання збро╖ до Груз╕╖. Прикро, що незважаючи на неодноразов╕ ч╕тк╕ ╕ зрозум╕л╕ роз’яснення укра╖нсько╖ сторони щодо законност╕ ╖╖ д╕й на ринку збро╖, рос╕йська сторона продовжу╓ посл╕довну кампан╕ю, спрямовану на формування сприйняття Укра╖ни як держави, що не дотриму╓ться м╕жнародних правил та режим╕в у галуз╕ в╕йськово-техн╕чного сп╕вроб╕тництва. У зв’язку з цим варто нагадати, що Груз╕я не була ╕ зараз не ╓ об’╓ктом жодних м╕жнародних санкц╕й чи ембарго Ради Безпеки ООН, ОБС╢, ╢вропейського Союзу та ╕нших м╕жнародних орган╕зац╕й на поставки озбро╓нь, в╕йськово╖ техн╕ки чи товар╕в подв╕йного використання. Кр╕м того, рос╕йськ╕ пропозиц╕╖ запровадити так╕ обмеження в рамках ОБС╢, внесен╕ п╕сля рос╕йсько-грузинського конфл╕кту, п╕дтриман╕ не були.
Не може бути предметом пол╕тичних нар╕кань з боку Рос╕╖ ╕ курс Укра╖ни на ╕нтеграц╕ю в НАТО. Це змушу╓ нас знову повторювати прописн╕ ╕стини про те, що право на виб╕р м╕жнародних засоб╕в забезпечення нац╕онально╖ безпеки, зокрема участ╕ у в╕йськово-пол╕тичних союзах, ╓ нев╕д’╓мним елементом державного суверен╕тету будь-яко╖ кра╖ни, ╕ Рос╕я ма╓ його поважати. Нагадую Вам, що Закон Укра╖ни «Про основи нац╕онально╖ безпеки Укра╖ни», який був ухвалений Верховною Радою Укра╖ни у 2003 роц╕, у тому числ╕ й кер╕вництвом нин╕шньо╖ опозиц╕╖, передбача╓ пряму ╕нтеграц╕ю Укра╖ни до НАТО, аж до прямого членства. Цим керу╓ться Президент Укра╖ни.
Також хот╕в би вкотре наголосити, що прагнення нашо╖ держави до набуття членства в Альянс╕ жодним чином не спрямоване проти Рос╕╖, а остаточне р╕шення щодо вступу до НАТО ухвалюватиметься лише п╕сля проведення всенародного референдуму.
Хочу особливо в╕дзначити, що стаття 17 Конституц╕╖ Укра╖ни не допуска╓ розташування на територ╕╖ Укра╖ни в╕йськових баз ╕ноземних держав. У той же час наша держава залиша╓ться в╕рною сво╖м м╕жнародним догов╕рним зобов’язанням щодо тимчасового перебування Чорноморського флоту Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ на територ╕╖ Укра╖ни до 28 травня 2017 року та у повному обсяз╕ викону╓ положення в╕дпов╕дних базових угод 1997 року. Натом╕сть мушу констатувати наявн╕сть серйозних проблем в ╕мплементац╕╖ базових угод з боку рос╕йсько╖ сторони в питаннях земл╕, нерухомого майна, рад╕очастот, засоб╕в нав╕гац╕╖ тощо. Протягом всього пер╕оду базування Чорноморського флоту Рос╕╖ на територ╕╖ Укра╖ни його командуванням систематично допускалися груб╕ порушення двосторонн╕х домовленостей та законодавства Укра╖ни, про що укра╖нська сторона пост╕йно ╕нформувала рос╕йську сторону.
Укра╖на посл╕довно виступа╓ за розвиток прагматичних стосунк╕в з Рос╕╓ю в економ╕чн╕й сфер╕, передус╕м в енергетиц╕. Укра╖на розпочала програму модерн╕зац╕╖ укра╖нсько╖ газотранспортно╖ системи для доведення ╖╖ р╕вня до високих м╕жнародних стандарт╕в ╕ готова залучати до цього процесу потенц╕ал ╓вропейських кра╖н та ╕нших учасник╕в. Наша кра╖на неодноразово на практиц╕ п╕дтверджувала свою над╕йн╕сть як партнера у транспортуванн╕ енергоресурс╕в: газу, нафти та матер╕ал╕в для ядерно╖ енергетики. Укра╖на – одна з небагатьох кра╖н св╕ту, яка у червн╕ цього року прив╕тала ╕н╕ц╕ативу Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ щодо ╖╖ готовност╕ розпочати багатосторонн╕й д╕алог з удосконалення м╕жнародно-правово╖ бази у сфер╕ енергетично╖ безпеки, яка, на наше переконання, ма╓ базуватися на Енергетичн╕й Харт╕╖ та документах, напрацьованих в ╖╖ рамках.
У Вашому лист╕ також м╕ститься чергове повторення в╕домих закид╕в, мета яких – спробувати позбавити Укра╖ну свого погляду на власну ╕стор╕ю, власн╕ нац╕ональн╕ ╕нтереси, пр╕оритети зовн╕шньо╖ пол╕тики. Переконаний, що питання ╕стор╕╖ разом ╕з р╕дною мовою, культурою, родинною етикою ╓ фундаментальними засадами для формування держави та ╕дентиф╕кац╕╖ укра╖нсько╖ нац╕╖.
Порушуючи на м╕жнародн╕й арен╕ питання про визнання Голодомору в Укра╖н╕ 1932-1933 рок╕в, укра╖нський народ в╕дда╓ також данину пам’ят╕ м╕льйонам рос╕ян, б╕лорус╕в, казах╕в та представник╕в ╕нших нац╕ональностей, що померли в╕д голоду у Поволж╕, на П╕вн╕чному Кавказ╕, в Казахстан╕ та ╕нших рег╕онах колишнього СРСР. В╕домо, що п╕д час проведення Акц╕╖ пам’ят╕ «Незгасима св╕чка», присвячено╖ 75-м роковинам Голодомору в Укра╖н╕, у в╕кнах сотень м╕ст в усьому св╕т╕, у тому числ╕ й у Рос╕╖, гор╕ли св╕чки, що ╓ св╕дченням багатонац╕онально╖ сол╕дарност╕ з Укра╖ною у визнанн╕ цього факту.
Жодним чином не можу погодитися з н╕бито вит╕сненням рос╕йсько╖ мови з громадського життя в Укра╖н╕. Елементарн╕ неупереджен╕ оц╕нки мовно╖ ситуац╕╖ в Укра╖н╕ ╕ Рос╕╖ св╕дчать зовс╕м про зворотн╕ факти. Саме в Рос╕йськ╕й Федерац╕╖ укра╖нська меншина практично позбавлена можливост╕ реал╕зовувати право на задоволення сво╖х нац╕онально-культурних потреб. П╕дтвердженням цього ╓ в╕дом╕ висновки м╕жнародних орган╕зац╕й.
В╕дпов╕даючи на зауваження про начебто втручання влади Укра╖ни у справи православно╖ церкви, зазначу таке. Укра╖нське кер╕вництво поважа╓ канони ╕ традиц╕╖ церков та рел╕г╕йних орган╕зац╕й. Церква в Укра╖н╕ в╕докремлена в╕д держави, кожний громадянин ма╓ право спов╕дувати будь-яку рел╕г╕ю. Водночас н╕хто не може заборонити громадянам в╕льно висловлювати свою позиц╕ю щодо будь-яких питань, у тому числ╕ ╕ рел╕г╕йних.
Стосовно в╕зиту Патр╕арха Московського ╕ вс╕╓╖ Рус╕ Кирила в Укра╖ну сл╕д наголосити, що ним були висловлен╕ слова вдячност╕ на адресу кер╕вництва нашо╖ держави за високий р╕вень орган╕зац╕╖ його перебування в Укра╖н╕. При цьому жодних негативних або критичних оц╕нок, як╕ наводяться у Вашому лист╕ ╕ дискредитують сам дух цього в╕зиту, Предстоятель Рос╕йсько╖ православно╖ церкви, звичайно ж, не робив. Загалом ми вважа╓мо надуманим та недоречним пов’язування питань в╕зиту в Укра╖ну Патр╕арха Кирила з двосторонн╕ми пол╕тичними в╕дносинами.
Коментуючи вимушене р╕шення укра╖нсько╖ сторони щодо двох дипломатичних представник╕в Рос╕╖, сл╕д п╕дкреслити, що перед таким кроком ми трич╕ оф╕ц╕йно доводили до рос╕йсько╖ сторони ╕нформац╕ю про неправом╕рн╕ д╕╖ зазначених високопоставлених дипломат╕в. Укра╖нська сторона надала достатню доказову базу ╖хньо╖ д╕яльност╕ в Укра╖н╕, яка завдавала шкоди нац╕ональним ╕нтересам Укра╖ни. Натом╕сть, в╕дпов╕дн╕ д╕╖ рос╕йсько╖ сторони стосовно укра╖нського дипломата ╓ абсолютно невмотивованими та безп╕дставними. Спод╕ваюся, що у майбутньому нашим обом державам вдасться уникнути повторення таких прикрих випадк╕в, як╕ затьмарюють двосторонн╕ в╕дносини.
П╕дсумовуючи наведене, хот╕в би висловити переконання, що вир╕шення наявних проблем укра╖нсько-рос╕йських двосторонн╕х в╕дносин потребу╓ ╕нтенсивно╖ роботи. Тому р╕шення в╕дкласти при╖зд нового рос╕йського посла в Укра╖ну, безумовно, не сприятиме конструктивному розвитку наших в╕дносин.
Укра╖на продовжу╓ залишатися прихильником широко╖ сп╕впрац╕ з Рос╕йською Федерац╕╓ю на основ╕ вза╓мно╖ поваги, р╕вноправ’я, шляхом п╕дтримання конструктивного д╕алогу, в тому числ╕ ╕ на найвищому р╕вн╕. Готовн╕сть вести д╕алог за столом переговор╕в я п╕дтверджував протягом останнього року щонайменше трич╕ у сво╖х листах на Вашу адресу. Цей заклик залиша╓ться актуальним ╕ сьогодн╕. На жаль, ран╕ше у в╕дпов╕дь я отримував лише запрошення на участь у скачках на приз Президента Рос╕╖ та ╕нших багатосторонн╕х заходах. Спод╕ваюся, що цього разу Ваша реакц╕я на нього буде конструктивною.
Я впевнений у гарному майбутньому укра╖нсько-рос╕йських в╕дносин, як╕ базуються на глибоких традиц╕ях дружби та добросус╕дства м╕ж народами наших двох кра╖н ╕ як╕ очевидно ╓ м╕цн╕шими, н╕ж ╕нтереси окремих пол╕тичних к╕л, та не залежать в╕д ситуативно╖ кон’юнктури пол╕тичного моменту.

З повагою,
В╕ктор ЮЩЕНКО.
* * *

У четвер, 13 серпня, лист-в╕дпов╕дь Президента Укра╖ни В╕ктора Ющенка Президентов╕ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ Дмитру Медвед╓ву передано дипломатичними каналами. О 14.30 т. в. о. М╕н╕стра закордонних справ Укра╖ни Володимир Хандог╕й вручив листа тимчасовому пов╕реному у справах Рос╕╖ в Укра╖н╕ Всеволоду Лоскутову.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 14.08.2009 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7628

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков