Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 28.08.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#35 за 28.08.2009
С╤МФЕРОПОЛЬ ЗНОВУ ПЕРЕПОЛОХАЛА... КНИЖКА!

КНИГА — ЦЕ ПОЛ╤ТИКА?

Напередодн╕ Дня Незалежност╕ у С╕мферопол╕ в╕дбулася презентац╕я книжки «Див╕з╕я «Галичина» в запитаннях та в╕дпов╕дях». ╥╖ провели голова Севастопольсько╖ м╕сько╖ орган╕зац╕╖ ВО «Свобода» Олександр Болтян та заступник голови КОО ВО «Свобода» з пол╕тосв╕ти Серг╕й Савченко. Це трет╓ видання з ц╕╓╖ сер╕╖ книжок. Перш╕ дв╕: «УПА у в╕дпов╕дях Василя Кука» та «Нахт╕галь» у в╕дпов╕дях Мирослава Кальби». Цей проект розпочався ще минулого року на виконання Указу Президента про подальше ╕ поглиблене вивчення ╕стор╕╖ УНР, ЗУНР, визвольного руху та об’╓ктивного вивчення проблем Друго╖ св╕тово╖ в╕йни взагал╕. Як розпов╕в Олександр Болтян, на сайт╕ «Майдан» було створене опитування ╕ кожен, хто туди заходив, м╕г поставити запитання щодо див╕з╕╖ «Галичина». Пот╕м ц╕ питання передавалися трьом ветеранам див╕з╕╖ — Роману Кол╕снику, Богдану Мац╕ву та Леон╕ду Мус╕, як╕, дякувати Богов╕, ще жив╕ ╕ можуть дати аргументован╕ в╕дпов╕д╕ як очевидц╕ тих траг╕чних под╕й. ╥хн╕ в╕дпов╕д╕ набиралися ╕ розм╕щалися на сайт╕. Як т╕льки цей проект зак╕нчився в онлайн-верс╕╖, то все, що було розм╕щено на сайт╕, видрукували книжкою разом з╕ св╕тлинами ╕ передмовою голови ВО «Свобода» Олега Тягнибока.
У н╕й, зокрема, зазначено, що «...╕стор╕я див╕з╕╖ «Галичина – це взагал╕ не питання нац╕онал╕зму. Це – питання елементарно╖ ╕сторично╖ правди. ╤ пол╕тичн╕ див╕денди тут також н╕ до чого. Народ повинен знати правдиву власну ╕стор╕ю, ╕ використовувати цю ╕сторичну правду для того, щоб у майбутньому приймати ╕сторичн╕ р╕шення у власних ╕нтересах... Боротьба за ╕сторичну правду – це боротьба не за минуле, а за майбутн╓ Укра╖нського Народу».
Продовжуючи цю думку, Олександр Болтян зауважив: «Це все було зроблено для того, аби люди, яким ц╕кава ╕стор╕я, мали змогу д╕знатися з перших вуст, що насправд╕ в╕дбувалося у т╕ траг╕чн╕ часи, ╕ щоб вони могли робити власн╕ висновки на основ╕ достов╕рних факт╕в».
За словами орган╕затор╕в презентац╕╖, розповсюджуватися книжка буде по б╕бл╕отеках ╕ наукових центрах, щоб громадськ╕сть мала доступ до ╕нформац╕╖ ╕ вивчала ц╕ питання. Також ╓ домовлен╕сть щодо передання десятка прим╕рник╕в у б╕бл╕отечний фонд КРБ ╕м. ╤. Франка.
П╕д час презентац╕╖ заступник голови КОО ВО «Свобода» з пол╕тосв╕ти Серг╕й Савченко прокоментував загальну ситуац╕ю навколо под╕й: «Не розум╕ю, чому навколо презентац╕╖ ц╕╓╖ книжки зчинили такий аж╕отаж (намагання сторонн╕х сил з╕рвати презентац╕ю, яка через це в╕дбулася на дв╕ години ран╕ше ╕ не там, де планувалося – авт.). Я взагал╕ не вбачаю у цьому жодно╖ проблеми. ╤стор╕я ╓ така, яка вона ╓. ╥╖ треба знати. Треба знати р╕зн╕ точки зору ╕ погляди саме учасник╕в тих под╕й, як╕, на щастя, ще жив╕ ╕ мають власне ╖х бачення. Н╕хто ж не вимага╓, щоб ус╕ пристали на одне й те саме бачення чи думки, але не можна говорити про те, чого ти взагал╕ не зна╓ш. Т╕ люди, як╕ завадили провести презентац╕ю, мабуть, хочуть, щоб знали т╕льки ╖хню точку зору. Вважаю, що така книжка ма╓ бути у кожн╕й районн╕й та шк╕льн╕й б╕бл╕отец╕. А боротися з ╕нформац╕╓ю, тим паче, коли це все ╓ в ╕нтернет╕, на мою думку, безглуздо. Це так, н╕би ти закрив сонце рукою, не бачиш його ╕ дума╓ш, що й ╕нш╕ його не бачать... Але ж це см╕шно».
* * *
А поки одн╕ зривали, а ╕нш╕ намагалися провести презентац╕ю книжки «Див╕з╕я «Галичина» в запитаннях та в╕дпов╕дях», у центр╕ кримсько╖ столиц╕ у Кримському академ╕чному укра╖нському музичному театр╕ в╕дбувалися урочистост╕ з нагоди Дня Незалежност╕ та Дня укра╖нського прапора. На майданчику перед театром розм╕стилися пав╕льйони народ╕в, як╕ мешкають у Криму не одне стол╕ття. Вони демонстрували гостям та мешканцям п╕вострова сво╖ звича╖ ╕ традиц╕╖, нац╕ональний одяг, частували традиц╕йними стравами тощо. А на сцен╕ в╕дбувався святковий концерт, на якому були присутн╕ перш╕ особи автоном╕╖ та м╕ста, ╕ п╕д час якого сп╕вали укра╖нською, рос╕йською, кримськотатарською, в╕рменською, грузинською та ╕ншими мовами ╕ танцювали колективи з р╕зних куточк╕в п╕вострова, а народн╕ майстри презентували сво╖ високохудожн╕ мистецьк╕ твори з глини, дерева, металу та ╕н.
╤ п╕дн╕малася у височ╕нь чудова барвиста п╕сня братерства та миру як г╕мн прекрасно╖ кримсько╖ земл╕. Можемо ж, якщо хочемо жити у вза╓моп╕дтримц╕ та розум╕нн╕! Але чого ж хочемо не завжди?

Катерина КРИВОРУЧЕНКО.
Фото автора.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 28.08.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7696

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков