Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…


МИСТЕЦЬКА «ЗДИБАНКА В «НОР╤»
Виставка в╕дбулася без обмежень ╕ упереджень. В╕дб╕р ╕ цензура були в╕дсутн╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 11.09.2009 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#37 за 11.09.2009
«ГЛИБОКА ДРУЖБИ ТЕЧ╤Я»...

КНИЖКОВА ПОЛИЦЯ

7 вересня на факультет╕ укра╖нсько╖ ф╕лолог╕╖ та укра╖нознавства Тавр╕йського нац╕онального ун╕верситету ╕мен╕ В. ╤. Вернадського в╕дбулася презентац╕я книги в╕домого л╕тературознавця, критика, публ╕циста, колишнього професора кафедри укра╖нсько╖ л╕тератури Олександра ╤вановича Губаря «Глибока дружби теч╕я».
В╕дкрив презентац╕ю вступним словом декан факультету укра╖нсько╖ ф╕лолог╕╖ та укра╖нознавства Тавр╕йського нац╕онального ун╕верситету Юр╕й Федорович Прад╕д. «Вже 6 рок╕в нема╓ поруч з нами професора кафедри укра╖нсько╖ л╕тератури нашого ун╕верситету Олександра ╤вановича Губаря. Та разом з тим в╕н завжди з нами – у сво╖х книгах, публ╕кац╕ях, у ц╕й аудитор╕╖, яка з особливою любов’ю оформлена на факультет╕, у наш╕й б╕бл╕отец╕, яка носить ╕м`я професора. Олександр ╤ванович майже п╕вв╕ку в╕ддав нашому факультетов╕. Творч╕сть «яблуневоцв╕тного ген╕я Укра╖ни» стала пров╕дною темою його досл╕дницьких пошук╕в. Губар зробив дуже поважний внесок в укра╖нське тичинознавство, став одним ╕з пров╕дних його репрезентар╕в».
Зав╕тав на факультет укра╖нсько╖ ф╕лолог╕╖ ╕ кримськотатарський поет, проза╖к, перекладач Нузет Умеров. «Коли Олександр ╤ванович заходив до аудитор╕╖, в╕н заповнював сво╓ю усм╕шкою, доброю енергетикою весь прост╕р. В╕н одним ╕з перших наприк╕нц╕ ХХ ст. звернув пильну увагу на пл╕дн╕ укра╖нсько-кримськотатарськ╕ культурн╕ вза╓мини. Олександр ╤ванович досл╕джував у сво╖х роботах потужний зв’язок Укра╖ни ╕ Криму, причину величезно╖ к╕лькост╕ запозичених татарських, турецьких, тюркських сл╕в в укра╖нськ╕й мов╕. Багато рок╕в в╕н присвятив сп╕впрац╕ з кримськотатарською культурою. А ск╕льки праць опубл╕кував Олександр Губар у часописах, альманахах, наукових зб╕рках про творч╕сть видатних укра╖нських поет╕в та письменник╕в. Дуже багато було написано, зокрема, про Агатангела Кримського. В╕н написав передмову до книги, в як╕й окреслив багатогранну творч╕сть А. Кримського ╕ наголосив на значенн╕ його д╕яльност╕ в розвитку укра╖нсько-кримськотатарських культурних вза╓мин».
Основним ╕н╕ц╕атором видання книги «Глибока дружби теч╕я» Олександра Губаря стала його дружина Майя Олександр╕вна. За ╖╖ словами, розпочав писати книгу Олександр ╤ванович ще у 1976 роц╕. «У сво╓му глибокому досл╕дженн╕ в╕н простежу╓ ╕стор╕ю дружби революц╕онера Миколи Подвойського ╕ поета Павла Тичини. У книз╕ публ╕куються стар╕ листи, мемуари та ╕нш╕ арх╕вн╕ документи, в яких описуються складн╕, траг╕чн╕ 30-т╕ роки ╕, в╕дпов╕дно, траг╕чний шлях великого поета Укра╖ни П. Тичини. Олександр Губар працював з арх╕вними даними с╕м’╖ Подвойського, в яких простежувалося т╕сне переплет╕ння доль з поетом Павлом Тичиною. Нам багато рок╕в не вдавалося надрукувати книгу, були дуже непрост╕ часи перебудови, пер╕од «очорнення» пострадянсько╖ л╕тератури, мистецтва, культури. П╕д це колесо потрапила ╕ книга «Глибока дружби теч╕я». Але зараз, коли у нас все-таки спок╕йн╕ш╕ часи, ╓ своя власна незалежна кра╖на, книга вийшла у св╕т, ╕, що важливо, не втратила сво╓╖ актуальност╕».
Книга О. ╤. Губаря про дружбу поета з революц╕онером ╓ в б╕бл╕отец╕ «КС», тож читач╕ сам╕ можуть зробити висновки ╕ про актуальн╕сть, ╕ про дружбу, ╕ про епоху, що, дякувати Богу, вже минула, але ось озвалася до нас представленим виданням...
Юл╕я КАЧУЛА.

На фото: виступа╓ Нузет Умеров

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 11.09.2009 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7773

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков