Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 18.09.2009 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#38 за 18.09.2009
НАСП╤ВИ МО╢╥ ДУШ╤

Саме п╕д такою назвою 15 вересня у Всеукра╖нському ╕нформац╕йно-культурному центр╕ (В╤КЦ) в╕дкрилась виставка кара╖мсько╖ художниц╕ Св╕тлани Хаджи. В експозиц╕╖ представлено 14 роб╕т авторки. Але, за ╖╖ словами, вдома вона ма╓ ще багато картин, як╕ могла б представити широкому загалу глядач╕в.
Св╕тлана Хаджи — не профес╕йна художниця. За фахом вона — арх╕тектор. Певний пер╕од свого життя пан╕ Св╕тлана працювала ╕нженером-проектувальником, що не завадило захопитися малюванням. Трохи згодом залюблення у живопис переросло з простого хоб╕ у справжню пристрасть. Сьогодн╕ арх╕тектор пише маслом, пастеллю, створю╓ граф╕чн╕ роботи.
Щоправда, на виставц╕ у В╤КЦ презентован╕ роботи, як╕ виконан╕ ол╕╓ю та пастеллю. Серед них — «Портрет кара╖мки в нац╕ональному убор╕» (2007 р.), «Гурзуфська антика» (2007 р.), «Будинок Дувана в С╕мферопол╕» (2008 р.), «Гурзуфський полудень» (2007 р.), «Камен╕ П╕вденного узбережжя» (2009 р.), «Хвиля, що б╕жить» (2009 р.), «Гурзуф. Спуск» (2007 р.) та ╕н.
Минуло б╕льше двадцяти рок╕в з того часу, як Св╕тлана Хаджи пере╖хала до Криму, а тому чимало роб╕т у не╖ пов’язан╕ саме з п╕востровом, що можна побачити ╕ з назв роб╕т. Тут ╕ пейзаж╕ г╕рського Криму; ╕ море у вс╕й його м╕нливо-неповторн╕й крас╕; й арх╕тектурн╕ надбання, оминути увагою як╕ художниця ╕ арх╕тектор в одн╕й особ╕ просто не могла; ╕, безперечно, культура кара╖м╕в, яскравою представницею яко╖ ╓ сама художниця.
За словами в╕дв╕дувач╕в виставки, з-пом╕ж ╕нших в╕домих художник╕в-кара╖м╕в Св╕тлана Хаджи вид╕ля╓ться, як н╕хто, адже у ╖╖ творчому доробку чимало роб╕т присвячено саме кара╖мському народов╕ ╕ всьому, що з ним пов’язано.
За словами орган╕затор╕в виставки, одним ╕з головних месидж╕в, як╕ сво╖ми полотнами намага╓ться донести до глядач╕в Св╕тлана Хаджи, ╓ важлив╕сть збереження давнини, яка д╕сталася нам у спадок в╕д попередн╕х покол╕нь, ╕ яку, до реч╕, треба вм╕ти любити ╕ поважати. Адже це наше кор╕ння, наше минуле, без якого нема майбутнього.
Виставка триватиме у виставковому зал╕ В╤КЦ протягом м╕сяця, а тому скористайтеся нагодою, щоб ознайомитися з «насп╕вами душ╕» кара╖мсько╖ живописиц╕ Св╕тлани Хаджи.
* * *
Щоб знати...
Кримськ╕ кара╖ми — один ╕з наймалочисельн╕ших народ╕в. На ╕сторичн╕й батьк╕вщин╕ у Криму нарахову╓ться к╕лькасот ос╕б – представник╕в цього народу, а до революц╕╖ ╖х було близько п’яти тисяч. У минулому кара╖ми жили переважно в горах ╕ передг╕р’ях Криму, в окруз╕ фортец╕ Кирк-╢р (Кале, Джуфт-Кале).
За одн╕╓ю з верс╕й слово кара╖м — рел╕г╕йний терм╕н — походить в╕д арабсько-╓врейсько╖ основи й означа╓ «читаюч╕», «знавц╕ Святого Письма». За ╕ншим поясненням «кара╖» — давньотюркське слово. Складова його частина «кара» входить у назви багатьох турецьких племен ╕ народ╕в (карахозари, карача╖ та ╕н.).
Катерина КРИВОРУЧЕНКО.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 18.09.2009 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7810

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков