Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 25.09.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#39 за 25.09.2009
ГРОШ╤ СЬОГОДН╤ – БЕЗ Л╤СУ ЗАВТРА?

Найц╕нн╕ш╕ л╕си Укра╖ни вирубують швидше, ан╕ж вони в╕дновлюються. Про це напередодн╕ Дня прац╕вник╕в л╕су пов╕домив Нац╕ональний еколог╕чний центр Укра╖ни. Найб╕льше потерпають Карпати ╕ Пол╕сся, ╕ нав╕ть запов╕дний статус не зупиня╓ л╕созагот╕вл╕. Проте в М╕нприроди стверджують, що навантаження на укра╖нський л╕с нав╕ть менше, н╕ж у ╢вроп╕.
Карпати – один ╕з найц╕нн╕ших л╕сових масив╕в Укра╖ни. ╤ саме в╕н найб╕льше потерпа╓ в╕д л╕созагот╕вель. Вони тривають нав╕ть в околицях Карпатського нац╕онального природного парку, де розташована найвища в Укра╖н╕ гора Говерла, говорить громадський актив╕ст ╕з захисту карпатських л╕с╕в ╤ван Масикевич. П’ять рок╕в тому поблизу Говерли почали вирубувати величезну д╕лянку – н╕бито для буд╕вництва лижно╖ траси. Громадськ╕сть зупинила ту вирубку. Але цього року почали ╕ншу, м╕ж Говерлою та селом Лазещина.
Розпов╕да╓ ╤ван Масикевич:
«Те що, в╕д села Лазещина в б╕к Говерли рубають не за правилами, це факт. Вирубують вище, н╕ж на 1500 метр╕в над р╕внем моря, тягнуть дерева тракторами – це все ╓ порушенням закону. Водночас на все це ╓ дозв╕л Держкомл╕сгоспу. У мене ╓ дан╕, коли запов╕дний об’╓кт п╕д маркою сан╕тарного догляду вирубу╓ться на дв╕ третини, ╕ кажуть, що це його оздоровлю╓», – розпов╕да╓ еколог.
Околиц╕ Карпатського нац╕онального природного парку оглянув ╕ кореспондент Рад╕о «Свобода». У долинах р╕чок, у передг╕р’ях Говерли смуги вирубок сягають к╕лькохсот метр╕в завширшки. Зр╕заний нав╕ть л╕с на крутосхилах, що заборонено цьогор╕чними урядовими постановами.
Заради прибутку вирубують передовс╕м найстар╕ш╕ л╕сов╕ масиви Укра╖ни. Лише у Карпатах за останн╕ п╕втора десятил╕ття к╕льк╕сть п╕дпри╓мств, як╕ зд╕йснюють л╕созагот╕влю, зб╕льшилася у 25 раз╕в, говорить Василь Головашк╕н, колишн╕й експерт Державного ком╕тету л╕сового господарства.
«Т╕ надприбутки, як╕ йдуть до бюджету в╕д л╕сового господарства, вс╕ вони за рахунок того, що ми втрача╓мо ц╕нн╕ л╕сов╕ масиви п╕д виглядом сан╕тарних рубок, догляду за л╕сом, суц╕льно╖ сан╕тарно╖ рубки», – зазнача╓ експерт.
За оф╕ц╕йними даними Держкомл╕сгоспу, у серпн╕ загот╕вл╕ л╕су в Укра╖н╕ зросли на 4% пор╕вняно з серпнем минулого року. Щороку в╕домство отриму╓ в╕д реал╕зац╕╖ деревини близько двох м╕льярд╕в гривень. Тим часом Каб╕нет М╕н╕стр╕в розгляда╓ проект ново╖ програми «Л╕си Укра╖ни», яка передбача╓ подальше зб╕льшення л╕созагот╕вель, хоча нин╕шня ма╓ д╕яти до 2015 року. Кер╕вник Нац╕онального еколог╕чного центру Укра╖ни ╤гор С╕ренко назива╓ це «св╕домим знищенням укра╖нського л╕су». За його словами, оф╕ц╕йна площа укра╖нських л╕с╕в зб╕льшу╓ться за рахунок нових насаджень – але це однаково не компенсу╓ зникнення в╕кових бор╕в та д╕бров, на в╕дновлення яких п╕де б╕льше стол╕ття.
У Державному ком╕тет╕ л╕сового господарства коментувати проблему в╕дмовляються, пояснюючи тим, що вс╕ посадовц╕ – на урочистостях з нагоди Дня л╕с╕вника.
Тод╕ як начальник в╕дд╕лу охорони рослинного св╕ту М╕н╕стерства охорони навколишнього природного середовища Володимир Тарасенко переконаний, що укра╖нськ╕ л╕си ростуть швидше, ан╕ж ╖х вирубують.
«Укра╖на заготовля╓ ледве половину р╕чного приросту деревини, тод╕ як Болгар╕я, Швец╕я та ╕нш╕ ╓вропейськ╕ держави – близько 90%. Проблема в ╕ншому: контроль за л╕сами зд╕йснюють дек╕лька в╕домств, а зв╕дси – незаконн╕ вирубки, в тому числ╕ й у запов╕дниках».
За словами фах╕вця М╕нприроди, 16 вересня на зас╕данн╕ уряду було запропоновано створити ╓диний центр з управл╕ння л╕сом, незалежно в╕д його в╕домчого п╕дпорядкування. Також Володимир Тарасенко пооб╕цяв Рад╕о «Свобода» перев╕рити законн╕сть л╕созагот╕вель в околицях Говерли.

╢вген Солонина.
http://www.radiosvoboda.org/content/article/1825550.html

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 25.09.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7826

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков