Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 25.09.2009 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#39 за 25.09.2009
В МУЗЕЙ ЗАВ╤ТАЛА КАЗКА

Наше з вами п╕знання життя почина╓ться з казки. Мабуть, жодна ╕нша р╕ч не здатна краще навчити дитину в╕др╕зняти добро в╕д зла, погане в╕д хорошого, поважати старших, прислухатися до мудрих порад, розум╕ти, що треба поводити себе так, як хочеш, щоб з тобою вели себе ╕нш╕... ╤ цього всього здатна навчити одна з найдавн╕ших л╕тературних форм вивчення та сприйняття д╕йсност╕ – казка. Але казка – це не лише слово ╕ сюжет, казка – це образ. У н╕й дитина вперше зустр╕ча╓ться з еталоном краси ╕ мужност╕, гострого розуму, за допомогою не╖ вчиться сп╕впереживати. Певне, саме тому геро╖ ╕ символи з казок завжди були, ╓ ╕, дасть Бог, будуть одними з найважлив╕ших тем творчост╕ ╕ не лише в л╕тератур╕, а й декоративно-вжитковому, живописному та ╕нших мистецтвах.
Так, нещодавно в Кримському етнограф╕чному музе╖ (м. С╕мферополь) в╕дкрилась третя персональна виставка майстрин╕ декоративно-прикладного мистецтва В╕ри Гл╕нки п╕д назвою: «Ми вс╕ родом з дитинства...» (Казки. Дивись, слухай, бався). Якраз казков╕ сюжети ╕ персонаж╕ р╕зних народ╕в св╕ту стали основою для створення експозиц╕╖. У н╕й представлено близько 40 роб╕т з використанням найр╕зноман╕тн╕ших техн╕к та матер╕ал╕в, як╕ можна застосувати в декоративно-прикладному мистецтв╕. Це панно, д╕орами, картини, гобелени ╕ просто ляльки, у створенн╕ яких були використан╕ керам╕ка, шк╕ра, б╕сер, нитяна граф╕ка, рейзеле (паперове мереживо), р╕зноман╕тн╕ тканини тощо.
Сама ж майстриня б╕льше 30 рок╕в «опанову╓» св╕т декоративно-прикладного мистецтва ╕ вдосконалю╓ сво╖ вм╕ння. На сьогодн╕ В╕ра В╕ктор╕вна волод╕╓ б╕льше н╕ж 40 видами техн╕к: вишивка, апл╕кац╕я, макраме, мереживоплет╕ння тощо. Також вона ╓ учасницею понад 80 виставок та фестивал╕в м╕жнародного, всеукра╖нського та республ╕канського р╕вня, а ╖╖ роботи «мешкають» в 23 кра╖нах св╕ту.
Дорогу ж у св╕т мистецтв В╕р╕ Гл╕нц╕, б╕ологу за фахом ╕ кер╕вников╕ астроном╕чного гуртка в дитяч╕й обсерватор╕╖ м. С╕мферополя, вперше в╕дкрила створена нею колекц╕я керам╕чних ф╕гурок п╕д назвою «Мешканц╕ р╕зних планет». А от дв╕ персональн╕ виставки – «╤грашка — дзеркало життя» (Кримський етнограф╕чний музей, 2007 р.) та «Поез╕я руки ╕ серця» (╤сторико-кра╓знавчий музей м. Саки, 2008 р.) – в╕дкрили нов╕ гран╕ таланту майстрин╕.
Що ж стосу╓ться експозиц╕й третьо╖ персонально╖ виставки «Ми вс╕ родом з дитинства...», то кожна робота ╓ особливою ╕ неповторною, а головне (!) – св╕тлою та щирою. Про кожну, до реч╕, можна окремо робити матер╕ал. Але прикметним ╓ те, що саме цю виставку майстриня створювала р╕вно 9 м╕сяц╕в, а одним ╕з головних ╕дейних натхненник╕в ╕ пом╕чник╕в став онук, для якого спочатку й робилися казков╕ геро╖, а пот╕м ╕ в╕н допомагав бабус╕ робити, наприклад, глинян╕ мисники у композиц╕╖ «Муха-цокотуха».
Сьогодн╕ ж виставка експону╓ться в Етнограф╕чному музе╖ ╕ кожен, кому не вистача╓ в житт╕ тепла ╕ дитячого см╕ху, може туди зав╕тати, щоб в╕дчути, що ус╕ ми — все ж таки родом з дитинства ╕ в кожному з нас живе маленьке маля, яке, незважаючи на ус╕ житт╓в╕ перипет╕╖, свято в╕рить у перемогу добра ╕ готове для цього докласти чимало сво╖х зусиль!

Катерина КРИВОРУЧЕНКО.
Фото О. НОСАНЕНКА.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 25.09.2009 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7837

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков