Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«Cв╕тлицю» читайте — ноутбук вигравайте!
Ми продовжу╓мо наш газетний мовно-л╕тературно-╕сторично-п╕сенно-комп’ютерний конкурс...


«СВ╤ТЛИЦЮ» ЧИТАЙТЕ — НОУТБУК ВИГРАВАЙТЕ!
Ми продовжу╓мо наш газетний мовно-л╕тературно-╕сторично-п╕сенно-комп’ютерний конкурс,...


«СВ╤ТЛИЦЮ» ЧИТАЙТЕ — НОУТБУК ВИГРАВАЙТЕ!
Шановн╕ «св╕тличани»! Ми продовжу╓мо наш газетний...


«СВ╤ТЛИЦЮ» ЧИТАЙТЕ — НОУТБУК ВИГРАВАЙТЕ!
Шановн╕ читач╕, потенц╕йн╕ конкурсанти ╕ майбутн╕ переможц╕ нашого ун╕кального (а де ще такий ╓?)...


«СВ╤ТЛИЦЮ» ЧИТАЙТЕ — НОУТБУК ВИГРАВАЙТЕ!
Доброго дня, шановна редакц╕╓! Ми, учн╕ 6 класу Славн╕всько╖ ЗОШ Роздольненського району,...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 25.09.2009 > Тема "Мовно-комп'ютерний конкурс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#39 за 25.09.2009
КОМУ КОМП’ЮТЕР? ВИГРАВАЙТЕ!

УВАГА: КОНКУРС!

«Кримська св╕тлиця» разом ╕з «Джерельцем» запрошують школяр╕в взяти участь у заключному етап╕ МОВНО-Л╤ТЕРАТУРНО-╤СТОРИЧНО-П╤СЕННОГО-КОМП`ЮТЕРНОГО КОНКУРСУ, головний приз якого – ПЕРСОНАЛЬНИЙ КОМП`ЮТЕР!
Потр╕бно в╕дпов╕сти на конкурсн╕ завдання ╕ над╕слати ╖х на адресу редакц╕╖ з позначкою «Аладд╕ну». Унизу друку╓ться МОВНЕ завдання: уважно прочитайте цей текст (можна – вс╕╓ю родиною), виправте помилки, вир╕жте ╕ над╕шл╕ть нам. Ск╕льки знайдете помилок – ст╕льки заробите бал╕в! Хто набере найб╕льше бал╕в в ус╕х п`яти завданнях, потрапить у ф╕нал, де й будуть роз╕гран╕ ус╕ призи.

Л╤ТЕРАТУРНЕ ЗАВДАННЯ
ВП╤ЗНАЙТЕ ЗА НАВЕДЕНИМ ТЕКСТОМ, ПРО КОГО ТУТ ЙДЕТЬСЯ?
«...Була вона якось особливо гарна? Н╕, зовс╕м н╕. Нав╕ть не вважали чолов╕ки ╖╖ красунею. Просте кругле обличчя, бл╕дуватий кол╕р... Х╕ба що струнка постать була непогана, х╕ба що туг╕ русяв╕ коси, як╕ закладала в╕ночком на голов╕? Х╕ба що оч╕, велик╕, ясн╕, чесн╕, блакитно-с╕р╕? Але й з приводу очей ж╕нки сперечалися, – надто прозор╕, надто одверт╕ в сво╖х м╕нливих настроях. Оч╕ дивились прямо, в них св╕тився розум, природжений гумор, якого побоювались.
Уся вона – молода двадцятичотирьохр╕чна письменниця – була без прикрас, без ман╕рност╕, без умовностей етикету, не розв’язна ╕ не замкнена. Така як ╓. Серед ж╕нок част╕ше мовчала. Ж╕нки розум╕ли: не тому, що н╕чого ╖й казати – просто не ц╕кав╕ були ╖й ж╕ноч╕ балачки. Серед чолов╕к╕в – письменник╕в ╕ художник╕в – була дотепна, жвава, без кокетування ╕ без спец╕ального бажання подобатись. А вт╕м, н╕чого в н╕й не було в╕д «синього чулка». Навпаки, вона чарувала вс╕х ж╕ночою грац╕╓ю. ╤ нав╕ть найсувор╕ш╕ судд╕ серед ж╕нок не могли не в╕ддати належного ╖╖ смаку, з яким вона одягалась. Скромно ╕ найелегантн╕ше в╕д ус╕х. ╤ що там не кажи, принадною окрасою укра╖нського гуртка в Петербурз╕ звичайно була вона, молода письменниця, самост╕йна ж╕нка – «...............................»
1. Про яку в╕дому письменницю ц╕ слова? (1 очко).
2. ╥╖ справжн╓ пр╕звище (1 очко).
3. Роки життя (1 очко).

╤СТОРИЧНЕ ЗАВДАННЯ
Прочитайте наведений нижче уривок з л╕тературного твору ╕ спробуйте визначити:
1. Про яку в╕дому ╕сторичну постать ц╕ слова? (1 очко).
2. Хто автор цього твору? (1 очко).
3. Роки життя письменника?
(1 очко).
«Князь Ярема стояв б╕ля в╕кна, глибоко замислившись, коли до княжо╖ св╕тлиц╕ ввели ***, м╕цно зв’язаного сир╕вцями. Два княж╕ гайдуки, озбро╓н╕ з голови до п’ят, вели його на зал╕зн╕м повод╕. *** був без шапки, в прост╕й козацьк╕й свит╕; давно не голений чуб нагадував вороняче крило; середн╕й в╕к лише справн╕ше обточив його немов вилите з бронзи т╕ло, над╕лив його сповна козацькою силою, в╕двагою й завзяттям, зробив привабливим для ж╕нок ╕ страшним для ворог╕в. Спок╕йно, нав╕ть гордо, пройшов в╕н тих к╕лька крок╕в по св╕тлиц╕, кинув оком на суворий стр╕й княжих поко╖в, де переважала розв╕шана по ст╕нах зброя, ╕ мовчки став перед князем. Н╕ безсонн╕ ноч╕, н╕ ганьба полону, н╕ те, що в╕н стояв зв’язаний у руках сво╖х ворог╕в, н╕ глум ╕ приниження, яких йому довелося зазнати в дороз╕, – н╕що не могло зламати то╖ вищост╕, того байдужого презирства й мужност╕, що ╕скрилися в погляд╕ бранця.
Князь Ярема метнув сво╖ми зеленуватими очима на приведеного *** ╕ мимовол╕ довго милувався цим безбоязним в╕дважним козаком...».

КОМП’ЮТЕРНЕ ЗАВДАННЯ
(Газетна верс╕я популярно╖ комп`ютерно╖ гри «Буквиця»). У ц╕й таблиц╕ треба знайти три найдовш╕ слова. Це мають бути ╕менники в називному в╕дм╕нку (словников╕ форми), невласн╕ назви. Читатися слова можуть як завгодно (угору, вниз, праворуч, л╕воруч, т╕льки не по д╕агонал╕). Букви, як╕ ╖х утворюють, повинн╕ торкатися одна до одно╖. Сума букв у цих словах ╕ складе к╕льк╕сть зароблених вами призових очок. (Обвед╕ть букви, як╕ утворюють ц╕ слова, та напиш╕ть ╖х окремо).

П╤СЕННЕ ЗАВДАННЯ було опубл╕коване у минулому номер╕ «Кримсько╖ св╕тлиц╕» (№ 38 за 18 вересня, стор. 6). Ус╕ конкурсн╕ матер╕али можна отримати в редакц╕╖. Дов╕дки за тел.: (0652) 51-13-24.

МОВНЕ ЗАВДАННЯ
СЕВАСТОПОЛЮ ╤ ЧЕРНОМОРСЬКОМУ ФЛОТУ – 225
12 вересня 2008 р. в Б╕бл╕отец╕ укра╖нсько╖ л╕тератури в╕дбувся веч╕р-презентац╕я, приурочений 225-р╕ччю М╕ста-Героя Севастополя ╕ Червонопрапорного Чорноморського флоту, що в╕дзнача╓ться у цьому роц╕.
Веч╕р п╕д звуки маршу В╕йськово-морського флоту в╕дкрила директор Б╕бл╕отеки
Н. Г. Шар╕на. У сво╖й промов╕ вона подякувала урядов╕ Москви за допомогу, що нада╓ться Б╕бл╕отец╕ а також прив╕тала присутн╕х: член╕в Севастопольського земляцтва, кадет╕в, член╕в ╕нших укра╖нських земляцтв та просто гостей Б╕бл╕отеки.
Дал╕ виступив голова Севастопольського земляцтва в Москв╕, екс-мер м. Севастополя, ╤ван ╤ванович Кириленко. В╕н в╕дзначив особливу ╕сторичну роль Севастополя ╕ Чорноморського флоту в захист╕ нашо╖ В╕тчизни.
– Слово «Севастоп╕ль» п╕сля двох геро╖чних оборон цього м╕ста стало символом слов`янско╖ ст╕йкост╕, мужност╕ ╕ геро╖зму, а також невпинного прагнення слов`ян до Чорного моря, – в╕дзначив в╕н в сво╖й промов╕. ╤ван ╤ванович представив уваз╕ гостей дв╕ книги, що презентувалися на вечор╕. Це «История г. Севастополя в лицах» (видана в
м. Севастоп╕ль) ╕ «Севастополь. Слава ╕ гордость Отечества» (видана у м. Москва), видан╕ за сприяння ╕ участ╕ Земляцтва Севастопольц╕в м. Москви. Метою видання було якумога ширше ознайомити жител╕в Москви з ╕сторичними под╕ями, пов’язаними з м╕стом-геро╓м, под╕ями, вираженими не лише в текст╕, але ╕ у фотограф╕ях – книги вийшли пол╕граф╕чно як╕сн╕ з великою к╕льк╕стю ╕люстрац╕й.
З г╕ркотою ╤ван ╤ванович був вимушений зазначити, що через пог╕ршення рос╕йсько-укра╖нських в╕дносин Севастоп╕ль ╕ Чорноморський флот перетворилися на предмет пол╕тичних суперечок. Л╕дер московських севастопольц╕в висловив над╕ю, що майбутн╕ покол╕ння зможуть досягти ╓дност╕ м╕ж нашими слов’янськими кра╖нами.
Виступив також почесний голова Ради укра╖нських земляцтв Москви ╕ Московсько╖ област╕ Микола ╤ванович Челомб╕тько. Микола ╤ванович в╕дзначив важливу роль Уряду Москви в становленн╕ дружби ╕ розум╕ння м╕ж народами, що живуть в мегапол╕с╕.
Директор кадетського корпусу – школи № 1700 ╕м. м╕ста-героя Севастополя Юр╕й Олександрович Фом╕н розпов╕в про сучасних гардемарин╕в, майбутн╕х оф╕цер╕в в╕йськово-морського флоту Рос╕╖, про те, як ретельно ╕ дбайливо вони ставляться до традиц╕й ВМФ, а особливо до таких понять, як честь та г╕дн╕сть оф╕цера. Оф╕цери флоту завжди були ел╕тою арм╕╖, ╕ виховання ел╕ти зараз знаходиться в над╕йних руках – в т. ч. в руках тих, хто в╕дстоював Севастополь 250 дн╕в ╕ ночей.
Виступили також жител╕ Севастополя ╕ його уродженц╕, як╕ под╕лилися спогадами про становлення ╕ розвиток р╕дного м╕ста.
Завершився веч╕р святковим концертом. Поетеса Тетяна Люл╕на прочитала сво╖ в╕рш╕, присвячен╕ Севастополю. У виконанн╕ Маргарити Ра╓всько╖ прозвучали фрагменти з оперети «Любаша» ╕ укра╖нськ╕ народн╕ п╕сн╕, п╕ан╕стка Ольга ╢фремова виконала
дек╕лька музичних твор╕в Ф. Шопена ╕ С. В. Рахман╕нова.
П╕д час вечора був також продемонстрований ф╕льм про Чорноморський флот. Вс╕ присутн╕ отримали в дарунок книгу «Севастополь. Слава и гордость Отечества».
(Матер╕ал над╕слано з Б╕бл╕отеки укра╖нсько╖ л╕тератури в Москв╕).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 25.09.2009 > Тема "Мовно-комп'ютерний конкурс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7852

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков