Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 02.10.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#40 за 02.10.2009
СПАСИБ╤ ЗА СВЯТО!

Те, що сьогодн╕ л╕тня людина нав╕ть в╕д випадкового доброго слова ╕ розплакатися ладна, знаю не за чутками. Адже людян╕сть нин╕ не ц╕ну╓ться, оск╕льки не ма╓ грошового екв╕валента. Тож я спочатку нав╕ть очам сво╖м не пов╕рила, коли поряд з Укра╖нським музичним театром побачила в к╕лькох наметах не аг╕татор╕в з лист╕вками про кандидат╕в у Президенти ╕ не торг╕вц╕в всякою всячиною, а дуже важливих для нас людей, як╕ конкретно можуть зм╕нити на краще чиюсь долю.
З ╕н╕ц╕ативи Головного управл╕ння Пенс╕йного фонду Укра╖ни в Криму напередодн╕ дня людини похилого в╕ку пров╕дн╕ соц╕альн╕ служби сам╕ п╕шли «в народ». Тут, в наметах, впродовж робочого дня консультац╕ю м╕г одержати кожен, хто мав запитання до самого Пенс╕йного фонду (у тому числ╕ по районах С╕мферополя), М╕н╕стерства прац╕ ╕ соц╕ально╖ пол╕тики, Служби зайнятост╕ та Управл╕ння виконавчо╖ дирекц╕╖ Фонду соц╕ального страхування в╕д нещасних випадк╕в на виробництв╕ ╕ профзахворювань Укра╖ни в АРК.
Прац╕вники згаданих служб були прив╕тними, охоче д╕лилися ╕нформац╕╓ю, не залишаючи сумн╕в╕в – вони на боц╕ ображено╖ людини, а не захисту бюрократично╖ машини, що десь там глибоко прихову╓ чи╖сь приватн╕ ╕нтереси або ж просто некомпетентн╕сть.
Особливо це стосу╓ться Пенс╕йного фонду, куди, в╕дпрацювавши сво╖ 35-40 рок╕в, люди ходять м╕сяцями у пошуках справедливо╖ компенсац╕╖ за в╕дпрацьоване, але знаходять ╖╖ не завжди.
Так, з розмови ╕з депутатом ВР Укра╖ни Ольгою Герасим’юк, яка куриру╓ Крим, я нещодавно дов╕далась – третина скарг, що надходили до не╖ ╕ були пов’язан╕ з нарахуванням пенс╕й, виявилася небезп╕дставною.
╤ ось сьогодн╕ вс╕ ц╕ питання можна було вир╕шити без допомоги громадських приймалень ╕ к╕лькам╕сячного оч╕кування, а безпосередньо звернувшись до в. о. голови ПФУ в АРК Людмили Олександр╕вни Кудрявцево╖ або ╖╖ першого заступника Натал╕ Петр╕вни Зубаково╖ (це – якщо на найвищому р╕вн╕). Вс╕ претенз╕╖ чи то запитання ф╕ксувалися, отже п╕сля ретельно╖ високопрофес╕йно╖ перев╕рки людина у письмовому вигляд╕ мала одержати вердикт ╕ вже не мучитися сумн╕вами або ж в╕дновити справедлив╕сть.
Та б╕льш╕сть в╕дв╕дувач╕в ц╕кавили досить елементарн╕ реч╕, як╕ не потребували перев╕рок. Можна було ╕ взагал╕ не турбувати фах╕вц╕в, а скористатися великою к╕льк╕стю роздрукованих документ╕в ╕ переконатися, наприклад, що вже майже р╕к прожитковий м╕н╕мум становить в Укра╖н╕ 498 грн., а м╕н╕мальна пенс╕я – 544 грн. або ж дов╕датися, за якими телефонами можна поставити болюч╕ питання та коли побувати на прийом╕ в р╕зних соц╕альних установах. Ки╖вський та Зал╕зничний райони С╕мферополя пов╕домляли також про роботу «гарячих л╕н╕й». Багато ц╕кавого ╕ корисного для себе могли д╕знатися, зокрема, ╕нвал╕ди.
Взагал╕, аби розм╕стити вс╕ ц╕ документи на ╓диному стенд╕ у доступному для громадян м╕сц╕, це хоча б ╕ не завжди оберталося якимось грошовим «екв╕валентом», але зробило б наше життя затишн╕шим ╕ захищен╕шим.
Тож спасиб╕ за свято!

Тамара СОЛОВЕЙ.


МОВОЮ СТАТИСТИКИ

Сьогодн╕ кожний п’ятий житель автоном╕╖ – пенс╕йного в╕ку.
За даними ГУ статистики в АР Крим, продовжу╓ зростати чисельн╕сть ос╕б в╕ком старше працездатного (ж╕нки – 55 рок╕в ╕ б╕льше, чолов╕ки – 60 рок╕в ╕ б╕льше) – 465,1 тис. проти 454,9 тис. в 2001 р.
За останн╕ с╕м рок╕в, що минули в╕д перепису населення 2001 року, частка ос╕б ц╕╓╖ в╕ково╖ категор╕╖ зб╕льшилася, становлячи в╕дпов╕дно 23,8% проти 22,5% в 2001 р.
У рег╕ональному розр╕з╕ найб╕льша частка ос╕б в╕ком старше працездатного заф╕ксована у Феодос╕╖, Джанко╖ й Керч╕.
В АР Крим за шкалою Россета (частка ос╕б в╕ком 60 рок╕в ╕ б╕льше) «дуже старе населення» практично в ус╕х рег╕онах автоном╕╖, кр╕м С╕мферопольського й Сов╓тського район╕в, де заф╕ксований «високий р╕вень стар╕ння». Р╕вень стар╕ння в рег╕онах ма╓ ╕стотн╕ розб╕жност╕: в╕д м╕н╕мального значення в Сов╓тському район╕ до максимального у Феодос╕йськ╕й м╕ськрад╕.
Показник р╕вня демограф╕чного стар╕ння населення за статтю ма╓ значн╕ в╕дм╕нност╕. У ж╕нок цей показник склав понад 20%, у чолов╕к╕в – майже 15%. У м╕стах ╕ селищах м╕ського типу р╕вень демограф╕чного стар╕ння вищий, н╕ж у с╕льськ╕й м╕сцевост╕.
У в╕ков╕й структур╕ населення зб╕льшу╓ться демограф╕чне навантаження особами в╕ком старше працездатного з 378, за даними перепису 2001 року, до 387 станом на 01.01.2009 р.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 02.10.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7857

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков