Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…


МИСТЕЦЬКА «ЗДИБАНКА В «НОР╤»
Виставка в╕дбулася без обмежень ╕ упереджень. В╕дб╕р ╕ цензура були в╕дсутн╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 02.10.2009 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#40 за 02.10.2009
СОЛХАТЕ – П╤СНЯ СОТВОРЕННЯ СТАРОГО КРИМУ

МАНДРУ╢МО З╤ «СВ╤ТЛИЦЕЮ»

Кримська асоц╕ац╕я с╕льського зеленого туризму разом з «Кримською св╕тлицею» пропону╓ Вам зробити захоплюючий етнограф╕чний тур до м╕ста Старий Крим (ран╕ше Солхате).
Першою зупинкою на наш╕м шляху буде невелике село Чорноп╕лля (ран╕ше Карачоль Карасубазарського району Тавр╕йсько╖ губерн╕╖), що ма╓ ц╕каву ╕стор╕ю й ц╕кав╕ визначн╕ пам’ятки ╕стор╕╖ та культури.
Карачоль – грецьке поселення, засноване б╕льше як 160 рок╕в тому вих╕дцями з Румел╕╖ (так називалися п╕сля турецького завоювання територ╕╖ колишньо╖ В╕зант╕йсько╖ ╕мпер╕╖ на Балканах). Сьогодн╕ тут розташовано грецький культурно-етнограф╕чний центр з однойменною назвою. У ньому можна ознайомитися з будинком-музе╓м, подивитися на життя грецько╖ родини того часу, а ще випити неймов╕рно ароматно╖ кави.
Що стосу╓ться Старого Криму, то це м╕сто розташоване на перетин╕ пов╕тряних поток╕в з кримських г╕р, л╕с╕в, степ╕в та моря. Кл╕мат його здавна славиться сво╖ми ц╕лющими властивостями. «Музей п╕д в╕дкритим небом» – саме таке визначення дають люди, як╕ хоча б раз в╕дв╕дали Солхате – цей благодатний куточок п╕вострова, який розм╕стився в п╕вденно-сх╕дн╕й частин╕ Криму.
До реч╕, у ньому варто в╕дв╕дати одну ╕з найдавн╕ших ╕ до сьогодн╕ збережених мечетей у Криму – мечеть хана Узбека, побудовану в Старому Криму 1314 р. Названа вона була на честь хана Золото╖ Орди – Узбека. Мечеть добре збереглася до наших дн╕в, ╕ нин╕ ╓ д╕ючою. У храм╕ можна побачити гарне внутр╕шн╓ оздоблення, почути ╕стор╕ю мечет╕, ознайомитися з ц╕кавими фактами, як╕ стосуються ╕сламсько╖ рел╕г╕╖.
Варто у Солхате – Старому Криму в╕дв╕дати ╕ музей ╕стор╕╖ культури та побуту кримських татар, який розташований у типовому кримськотатарському будинку середини XIX стол╕ття. Тут можна ознайомитися з особливостями життя, традиц╕ями, декоративно-прикладним мистецтвом, яким волод╕ли члени кримськотатарських родин, побачити мебл╕, посуд, одяг, предмети побуту т╕╓╖ епохи.
А недалеко в╕д Старого Криму в мальовничому м╕сц╕ на л╕систому схил╕ гори нас зустр╕ча╓ в╕рменський монастир Сурб-Хач (в переклад╕ «святий хрест»). Це колишн╕й чолов╕чий монастир, який був заснований 1358 р., але як монастир в╕н сьогодн╕ не д╕╓. До реч╕, спочатку була побудована церква, а вже згодом був створений ╕ монастир. Окр╕м ознайомлення з ╕сторичними та арх╕тектурними окрасами цього незвичайного м╕сця, тут можна напитися джерельно╖ води, помилуватися мальовничими кра╓видами ╕ покуштувати колоритних в╕рменських страв.
Повертаючись з╕ Старого Криму у С╕мферополь, можна зав╕тати ╕ в Свято-Параскевський ж╕ночий монастир, розташований поблизу села Топол╕вка. Монастир було названо на честь Свято╖ Параскеви, а в╕дкрито 25 вересня 1864 р. У той час у ньому жили 9 черниць. Одн╕╓ю з особливостей монастиря ╓ ц╕люще джерело, на якому було побудовано куп╕ль, омов╕ння в як╕й, в╕рять прочани, здатне повернути здоров’я.
Також на зворотному шляху нам в╕дкри╓ться вид на Б╕лу Скелю – прекрасне твор╕ння природи-мат╕нки. На н╕й зн╕малося безл╕ч в╕домих ф╕льм╕в: «Вершник без голови», «Мустанг-╕ноходець», «Чиполл╕но», «Людина з бульвару Капуцин╕в» тощо.
Вдалого ╕ ц╕кавого в╕дпочинку!
╤ не забувайте, що в╕дв╕дини культових м╕сць передбачають в╕дпов╕дний одяг, а Кримська асоц╕ац╕я с╕льського зеленого туризму ╕з задоволенням орган╕зу╓ для вас цю надзвичайно ц╕каву етнограф╕чну подорож.

Ведуча рубрики Катерина КРИВОРУЧЕНКО.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 02.10.2009 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7882

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков