Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…


МИСТЕЦЬКА «ЗДИБАНКА В «НОР╤»
Виставка в╕дбулася без обмежень ╕ упереджень. В╕дб╕р ╕ цензура були в╕дсутн╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 09.10.2009 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#41 за 09.10.2009
В╤ЗЕРУНКОМ СЛОВА

Наприк╕нц╕ вересня у Тавр╕йському нац╕ональному ун╕верситет╕ ╕м. В. ╤. Вернадського на факультет╕ укра╖нсько╖ ф╕лолог╕╖ та укра╖нознавства в╕дбулася ╤╤ М╕жнародна науково-практична конференц╕я «Актуальн╕ проблеми фразеолог╕╖». На пленарних та секц╕йних зас╕даннях обговорювали теоретичн╕ проблеми фразеолог╕╖, семантику фразеолог╕чних одиниць, пор╕вняльну ╕ з╕ставну фразеолог╕ю, ╕нновац╕йн╕ технолог╕╖ при вивченн╕ фразеолог╕╖ в середн╕й школ╕ й ун╕верситет╕ та ╕нш╕ актуальн╕ питання, пов’язан╕ з ц╕╓ю л╕нгв╕стичною галуззю.
Програмою конференц╕╖ було передбачено в╕дв╕дування Зоолог╕чного музею, Кримського наукового центру НАН ╕ МОН Укра╖ни, Ботан╕чного саду та Музею р╕дк╕сно╖ книги Тавр╕йського нац╕онального ун╕верситету ╕м. В. ╤. Вернадського. Кр╕м того, за ╕н╕ц╕ативою декана факультету, доктора ф╕лолог╕чних наук, професора Юр╕я Прад╕да для гостей, професор╕в, викладач╕в, найкращих студент╕в з р╕зних ун╕верситет╕в Укра╖ни в ТНУ в╕дкрилася виставка «Укра╖нський рушничок» нашо╖ легендарно╖ кримчанки, Героя Укра╖ни, вишивальниц╕ В╕ри Серг╕╖вни Ро╖к. Без сумн╕ву, ця виставка ╕ прикрасила, ╕ додала натхнення досл╕дникам укра╖нсько╖ фразеолог╕╖, бо наше древн╓ народне мистецтво вишивки т╕сно переплетене ╕ з неосяжним мовним полотном: пригадайте хоча б вес╕льне, обрядове — «на рушничок стати»...
У символ╕чн╕й мов╕ к╕лець, квадрат╕в, ромб╕в, л╕н╕й та ╕нших знак╕в, як на в╕чному дерев╕ життя, можна прочитати ╕стор╕ю нац╕онального кор╕ння ╕ в╕ру в щасливу долю народу, нев╕дривним в╕д яко╖ ╓ житт╓вий ╕ мистецький шлях В╕ри Ро╖к, що яскравою з╕ркою любов╕ до р╕дно╖ земл╕ св╕титься в декоративних твор╕ннях ╖╖ рук. Виставка «Укра╖нський рушничок» демонструвалася в Ки╓в╕, Севастопол╕, вс╕х обласних центрах та ╕нших населених пунктах, а твори майстрин╕ знаходяться в 43-х музеях Укра╖ни та ╕нших держав св╕ту. Саме ╕дея передати свою майстерн╕сть найб╕льшому числу людей, показати красу рукотворно╖ культури укра╖нського народу, осягнути ╖╖ високу естетику як художнього мистецтва ╕ надихнула В╕ру Ро╖к на проведення виставки у Тавр╕йському нац╕ональному ун╕верситет╕. Гост╕ науково╖ конференц╕╖ з╕ справжн╕м захопленням роздивлялися експонати, в╕зерунки на роботах вишивальниц╕. На в╕дкриття виставки прибула ╕ сама В╕ра Серг╕╖вна. Студенти, як горобчики, обс╕дали майстриню ╕ запитували про ╖╖ життя, як ╖й вдалося оволод╕ти багатьма техн╕ками не т╕льки укра╖нсько╖, а й рос╕йсько╖, молдавсько╖, кримськотатарсько╖ вишивки ╕ стати визнаним авторитетом серед вишивальниць ус╕х нац╕ональностей п╕вострова.
Головний орган╕затор виставки Вадим Михайлович Ро╖к розпов╕в, що у проект╕, запропонованому деканом укра╖нсько╖ ф╕лолог╕╖ Юр╕╓м Федоровичем Прад╕дом, – орган╕зац╕я майстерн╕ на факультет╕, де буде викладатися вишивання. Також створення аудитор╕╖-музею ╕мен╕ В╕ри Ро╖к. Але це — проекти, а сьогодн╕ на виставц╕ вже представлен╕ роботи не т╕льки В╕ри Серг╕╖вни, а й ╖╖ учениць — Ал╕ни Вороново╖ та Юл╕╖ Абрамово╖.
«Дуже допомогли в орган╕зац╕╖ виставки студенти факультету укра╖нсько╖ ф╕лолог╕╖ (особливо хлопц╕!), зам╕сник декана Олена Федор╕вна Шатал╕на, Всеукра╖нський ╕нформац╕йно-культурний центр, — розпов╕да╓ син майстрин╕ В. М. Ро╖к. — У нас вийшло справд╕ чудово, бо в╕дв╕дувач╕ кажуть, що це не виставка, а ц╕лий музей! Ми внесли деяк╕ ╕нновац╕╖ — тут ╓ намальован╕ на папер╕ еск╕зи, за якими пот╕м В╕ра Серг╕╖вна вишивала, карти шв╕в, б╕льше 100 роб╕т р╕зних пер╕од╕в, ╓ нав╕ть рушники 30-х рок╕в! Вишит╕ серветки, панно, р╕зноман╕тн╕ комплекти, чайний гарн╕тур, блузи, сорочки, фартухи, шторки, близько 300 вид╕в наперстк╕в з 40 кра╖н св╕ту, книги, каталоги, буклети, статт╕. Тож запрошу╓мо доторкнутися до вишиваного св╕ту В╕ри Серг╕╖вни Ро╖к!».

Юл╕я КАЧУЛА.

На фото: Ю. Ф. Прад╕д в╕та╓ В. С. Ро╖к в ун╕верситетських ст╕нах.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 09.10.2009 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7903

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков