Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УРОКИ КРИМУ: ПОПРИ ТРАВМУ, МИ МА╢МО ЗНАЙТИ СИЛИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Виступ учасника Нестор╕всько╖ групи ╢вгена Гл╕бовицького у Кримському дом╕ п╕д час вечора,...


ОДИНОЧН╤ П╤КЕТИ В КРИМУ: ВИКЛИК ОКУПАНТАМ
Б╕льше 80 суд╕в у справах кримськотатарських патр╕от╕в провела в один день т.зв. "кримська влада"...


ЗА «КРИМСЬКУ СВ╤ТЛИЦЮ» В КРИМУ!
Поширюйте цього листа. Ма╓мо застоювати себе, св╕й Край. Хто, як не ми?


КОР╤ННЕ НАСЕЛЕННЯ ВИТ╤СНЯЮТЬ З КРИМУ
Про це йдеться в допов╕д╕ "Пол╕тичн╕ пересл╕дування в Рос╕╖": ш╕сть м╕сяц╕в 2017 року.


10 МАЛОВ╤ДОМИХ ФАКТ╤В ПРО КРИМСЬКОТАТАРСЬКИЙ ПРАПОР
Блакитний кол╕р прапора означа╓ чистоту, свободу ╕ чесн╕сть
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 06.11.2009 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 06.11.2009
М╤ЖКУЛЬТУРНИЙ Д╤АЛОГ: КРИМСЬКИЙ ВИМ╤Р

М╤ЖКУЛЬТУРНИЙ Д╤АЛОГ: КРИМСЬКИЙ ВИМ╤Р

30 жовтня Кримським незалежним центром пол╕тичних досл╕дник╕в та журнал╕ст╕в (КНЦПДЖ) за сприяння Програми Матра КАП (Н╕дерланди) ╕ Нац╕онального фонду демократ╕╖ НЕД (США) у Кримському центр╕ толерантност╕ Кримського етнограф╕чного музею був орган╕зований «круглий ст╕л» на тему: «М╕жкультурний д╕алог ╕ рег╕ональна безпека Криму». На ньому були присутн╕ кер╕вники Верховно╖ Ради АРК, Меджл╕су кримськотатарського народу, низки пров╕дних ун╕верситет╕в Криму, депутати, л╕дери етн╕чних громад, представники громадських орган╕зац╕й, кримськ╕ ╕нтелектуали та журнал╕сти. Серед них: Андр╕й ╤ванець, анал╕тик, прац╕вник Пост╕йного Представництва Президента Укра╖ни в Криму; Григор╕й ╤оффе, перший заступник голови Верховно╖ Ради Криму; Петро Вольвач, голова КНЦПДЖ, голова Кримсько╖ ф╕л╕╖ НТШ; Юр╕й Могаричов, голова Пост╕йно╖ ком╕с╕╖ з питань культури ╕ молод╕ Верховно╖ Ради Криму; Микола Семена, оглядач газети «День»; Рефат Чубаров, голова Всесв╕тнього конгресу кримських татар; Февз╕ Якубов, ректор Кримського ╕нженерно-педагог╕чного ун╕верситету, Герой Укра╖ни; Серг╕й Шувайников, голова Конгресу рос╕йських громад Криму та ╕н.
За словами Володимира Притули, експерта КНЦПДЖ, за п╕дсумками цього «круглого столу» плану╓ться п╕дготувати оф╕ц╕йн╕ листи не лише до кримсько╖ влади, а й до владних ╕нституц╕й Ки╓ва. У ньому, зокрема, будуть запропонован╕ шляхи налагодження конструктивного м╕жкультурного д╕алогу у Криму ╕ бачення цього питання ╕нтелектуальною ел╕тою Криму.
На думку б╕льшост╕ учасник╕в «круглого столу», Ки╖в, який намага╓ться ╕нколи позиц╕онувати Крим як ╕ будь-яку ╕ншу область кра╖ни, не до к╕нця розум╕╓, або ж не бажа╓ розум╕ти його особлив╕сть, як в ╕сторичному, так ╕ пол╕культурному аспектах.
Як зауважив Рефат Чубаров, голова Всесв╕тнього конгресу кримських татар, нам не вистача╓ не, власне, м╕жкультурного д╕алогу, а д╕алогу м╕ж владою ╕ сусп╕льством: «Якщо нема д╕алогу влада-сусп╕льство, то не може бути й конструктивного д╕алогу культур, але й без останнього неможлива зм╕на влади».
Не могли не зауважити й про роль ЗМ╤ у формуванн╕ цього д╕алогу, коли подекуди «в╕йну газет» намагаються перетворити у «в╕йну народ╕в».
Але ╓ й позитивн╕ зрушення, про як╕ не варто забувати. Наприклад, у галуз╕ кримського шк╕льництва було розроблено курс добросус╕дства для навчальних заклад╕в.
Вс╕ учасники «круглого столу», фактично, як один, впевнен╕, що треба з повагою ставитися не лише до себе й до свого, а й до сус╕да, спробувати зрозум╕ти одне одного, адже саме з розум╕ння ╕ усв╕домлення почина╓ться великий шлях д╕алогу культур, як шлях у тисячу л╕ почина╓ться з першого кроку...
Питання м╕жкультурного д╕алогу завжди актуальне для Криму, адже на так╕й мал╕й територ╕╖ прожива╓ б╕льше сотн╕ народ╕в, у кожного з яких своя самобутня культура, мова ╕ св╕тосприйняття, ╕ як╕, незважаючи на високий р╕вень запол╕тизованост╕ нашого сусп╕льства, на побутовому р╕вн╕ можуть, вм╕ють ╕ хочуть мирно сп╕в╕снувати. Головне ╖м у цьому не заважати ╕ не згадувати про питання культурного д╕алогу у Криму лише напередодн╕ вибор╕в!

Катерина КРИВОРУЧЕНКО.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 06.11.2009 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8030

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков