Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОГЛЯД ЧЕРЕЗ СТОЛ╤ТТЯ: МИНУЛЕ ╤ СУЧАСНЕ
Декада ╕стор╕╖, проведена у Червоноградському г╕рничо-економ╕чному коледж╕, насамперед була...


КАРАЛЬНА ОПЕРАЦ╤Я ПРОТИ УКРА╥НСЬКО╥ НАЦ╤╥
Правду про Голодомор сл╕д розкривати не в╕д одн╕╓╖ кругло╖ дати до ╕ншо╖, а на пост╕йн╕й ╕...


ДМИТРО ДОНЦОВ ╤ «ВИКРИВАЧ╤»: ДЛЯ ЧОГО РОЗГАНЯЮТЬ СКАНДАЛ ДОВКОЛА ПАМ’ЯТНОГО ЗНАКА?
Рос╕йська сторона не пропуска╓ жодного кроку укра╖нського сусп╕льства щодо ув╕чнення пам'ят╕...


У КИ╢В╤ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ВИПУСК ЧАСОПИСУ "╥", ПРИСВЯЧЕНИЙ ╤СТОР╤╥ КРИМСЬКИХ ТАТАР
Джем╕л╓в високо оц╕нив зм╕ст часопису, але нар╕кнув, що наклад у тисячу прим╕рник╕в ╓ абсолютно...


СИЛА БОЖА
Неймов╕рну ╕стор╕ю розпов╕ли мен╕ мешканц╕ одного з с╕л на Терноп╕лл╕. Сталося це в радянському...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 06.11.2009 > Тема ""Білі плями" історії"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 06.11.2009
РОС╤Я ПОМИНА╢ РЕПРЕСОВАНИХ

У Рос╕╖ поминали жертв пол╕тичних репрес╕й. Рос╕йський президент Дмитро Медвед╓в виступив на кремл╕вському сайт╕ з в╕деозверненням, в якому в╕н нагадав жах╕ття стал╕нських репрес╕й та чисток, наголосивши, що сусп╕льний поступ н╕коли не повинен в╕дбуватися за рахунок людського життя. Водночас правозахисники й опозиц╕онери голосно заявляють: кра╖на пережива╓ нов╕тн╕й етап репрес╕й, який нагаду╓ стал╕нський пер╕од.
29 жовтня правозахисники та родич╕ жертв радянських репрес╕й з╕йшлися б╕ля горезв╕сно╖ московсько╖ Луб’янки, щоб озвучити ╕мена трьох тисяч невинних людей, яких знищили за Стал╕на.
П╕д час великого терору 1937-1938 рок╕в б╕льше н╕ж п╕втора м╕льйона людей було заарештовано. 600 тисяч ос╕б розстр╕ляли, лише в одн╕й Москв╕ було знищено б╕льше н╕ж 30 тисяч людей. Серед ╕мен, як╕ прозвучали п╕д Луб’янкою, були люди р╕зних соц╕альних верств, в╕д роб╕тник╕в до артист╕в Большого театру. Загалом, за час╕в радянського режиму було знищено в╕д 15 до 30 м╕льйон╕в людей. Точно╖ цифри, мабуть, н╕коли не будемо знати.
Олена Сильвестрова з╕ сльозами на очах слухала, як читали список жертв. Вже трет╕й р╕к посп╕ль вона приходить п╕д Луб’янку в цей день, щоб пом’янути свого батька, про долю якого вона д╕зналася лише за час╕в Бориса ╢льцина, коли в╕н в╕дкрив радянськ╕ арх╕ви. До цього вона лише знала, що ╖╖ батько зник безв╕сти. Батько Олени був арх╕тектором, його розстр╕ляли 1942 року. «В╕н п╕шов на в╕йну як доброволець, ремонтував мости з буд╕вельними бригадами. Його розстр╕ляли н╕бито за прославлення н╕мецько-фашистсько╖ арм╕╖», – каже Олена.
День пам’ят╕ жертв пол╕тичних репрес╕й у Рос╕╖, як правило, проходить тихо, його пам’ятають правозахисники й родич╕ репресованих. Тому для багатьох великою неспод╕ванкою стало в╕деозвернення рос╕йського президента Медвед╓ва, в якому в╕н засудив тих, хто сьогодн╕ ще й дал╕ захища╓ стал╕нський режим. «М╕льйони людей загинули внасл╕док фальшивих звинувачень ╕ терору. Вони були позбавлен╕ вс╕х прав, нав╕ть права на достойний людський похорон, – зазначив Медвед╓в. – Упродовж довгих рок╕в ╖хн╕ ╕мена були просто викреслен╕ з ╕стор╕╖. До цих п╕р ми ще чу╓мо, що висок╕ державн╕ ц╕л╕ виправдують ц╕ численн╕ жертви. Я переконаний, що н╕який розвиток, н╕як╕ усп╕хи чи амб╕ц╕╖ не можуть реал╕зуватися коштом людського горя ╕ втрат».
 Олена Козлова з орган╕зац╕╖ «Мемор╕ал», в╕та╓ таку прогресивну позиц╕ю Медвед╓ва, адже президент Пут╕н н╕коли не присвячував цьому дню жодно╖ уваги. Проте вона нагаду╓: Рос╕я ще н╕чого не зробила, щоб допомогти встановити точну к╕льк╕сть ус╕х репресованих. «На сьогодн╕шн╕й день опубл╕ковано ╕мена трохи менше трьох м╕льйон╕в. Це десята частина того, що треба зробити. Уяв╕ть соб╕, пройшло 20 рок╕в з час╕в перебудови, ск╕льки сотень рок╕в потр╕бно, щоб таким темпом ми опрацювали бодай половину», – зауважу╓ правозахисниця.
 Важко зрозум╕ти, чого насправд╕ хоче оф╕ц╕йна Рос╕я. З одного боку, президент Медвед╓в говорить правильн╕ реч╕ ╕ заклика╓ не повторювати жах╕ття стал╕нсько╖ епохи, з ╕ншого боку, правозахисники констатують, що держава пересл╕ду╓ людей, як╕ см╕ють проти не╖ виступати. Минуло╖ нед╕л╕ в ╤нгушет╕╖ був убитий правозахисник Макшарип Аушев, у Чечн╕ в липн╕ була викрадена ╕ вбита сп╕вроб╕тниця «Мемор╕алу» Наталя Естемирова. А три роки тому була вбита в╕дважна журнал╕стка Анна Пол╕тковська, яка в╕дверто писала про тортури ╕ зловживання в╕йськових у Чечн╕. Це далеко не повний перел╕к нов╕тн╕х жертв.
 http://www.radiosvoboda.org/content/article/1865589.html
 
ТИМ ЧАСОМ...

 У МОСКВ╤ М╤Л╤Ц╤Я РОЗ╤ГНАЛА АКЦ╤Ю НА ЗАХИСТ СВОБОДИ З╤БРАННЯ

 31 жовтня на Тр╕умфальн╕й площ╕ у Москв╕ м╕л╕ц╕я не допустила проведення опозиц╕йно╖ акц╕╖ на захист свободи з╕брання.
 Людей били. Затримали к╕лька десятк╕в ос╕б, серед них, зокрема, одного з л╕дер╕в коал╕ц╕╖ «╤нша Рос╕я» Едуарда Лимонова, актив╕стку опозиц╕╖ Марину Литвинович, л╕дера руху «Оборона» Олега Козловського.
 Для участ╕ в акц╕╖ з╕бралося близько 500 ос╕б, серед яких ╕ голова Московсько╖ Гельс╕нсько╖ групи Людмила Алекс╓╓ва, кер╕вник громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Голос Беслана» Елла Кеса╓ва, л╕дер руху «За права людини» Лев Пономарьов.
 Опозиц╕онери ╕ правозахисники намагалися провести м╕тинг, попри те, що його не вдалося узгодити з мер╕╓ю.
http://www.radiosvoboda.org/archive/worldnews/20091031/630/2729.html?id=1866107

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 06.11.2009 > Тема ""Білі плями" історії"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8036

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков