Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ФРАНЦ╤Я ПОЧАЛА РОЗСЛ╤ДУВАННЯ ЩОДО ПРИЧЕТНОСТ╤ РОС╤╥ ДО ПРОТЕСТ╤В «ЖОВТИХ ЖИЛЕТ╤В»
«Зараз ведеться розсл╕дування», — сказав м╕н╕стр закордонних справ Ле Др╕ан.


ПУТ╤Н «ПООБ╤ЦЯВ ПОДУМАТИ» ПРО ЗВ╤ЛЬНЕННЯ СЕНЦОВА
Про це в╕н сказав у в╕дпов╕дь на прохання к╕норежисера Олександра Сокурова


ПАЛАТА ПРЕДСТАВНИК╤В США ВИЗНАЛА ГОЛОДОМОР ГЕНОЦИДОМ УКРА╥НСЬКОГО НАРОДУ
Таким чином, на сьогодн╕ обома палатами Конгресу США ухвалено р╕шення, у яких Голодомор визнано...


НИЖНЯ ПАЛАТА КОНГРЕСУ США ЗАСУДИЛА АГРЕС╤Ю РОС╤╥ НА МОР╤
Про це пов╕домило Посольство Укра╖ни в Вашингтон╕


М╤ЖНАРОДНИЙ СУД У ГААЗ╤ П╤ДТВЕРДИВ: АНЕКС╤Я КРИМУ – М╤ЖНАРОДНИЙ КОНФЛ╤КТ
Канцеляр╕я Прокурора М╕жнародного крим╕нального суду оприлюднила зв╕т ╕з попереднього...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 13.11.2009 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 13.11.2009
ДАЙТЕ ГРИПУ ГРОШЕЙ — БУДЕТЕ ХОРОШ╤!

Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко ма╓ нам╕р застосувати право вето до закону про вид╕лення 1 млрд. грн. з кошт╕в Нац╕онального банку Укра╖ни на подолання еп╕дем╕╖ грипу, оск╕льки цим законом передбачено ф╕нансування за рахунок ем╕с╕╖. Про це в╕н сказав 11 листопада п╕д час прямо╖ телефонно╖ л╕н╕╖ в редакц╕╖ газети «Комсомольская правда в Украине», пов╕домля╓ УКР╤НФОРМ ╕з посиланням на прес-службу Глави держави.
В. Ющенко зазначив, що його р╕шення застосувати право вето до цього закону не означа╓, що в╕н не дасть рекомендац╕й, де взяти кошти на боротьбу з грипом — зокрема зам╕нити джерела, якими можна було б наповнити бюджет. Глава держави зауважив, що грош╕ на ф╕нансування боротьби з еп╕дем╕╓ю грипу мають бути бюджетними, а не друкуватися Нац╕ональним банком. «Я з цим законом вчиню так само, як ╕ з законом про ╢вро-2012», — сказав в╕н. Водночас Президент наголосив, що буде орган╕зовано отримання необх╕дних л╕к╕в та обладнання за рахунок гуман╕тарно╖ допомоги в╕д ╕нших кра╖н.
Коментуючи законопроект, Президент наголосив, що в╕дпов╕дно до ф╕нансового плану НБУ, станом на 1 с╕чня 2010 року, його баланс становитиме близько 600 млн. грн. перевищення доход╕в над витратами. Тому Нацбанк у раз╕ набуття чинност╕ законом буде змушений зд╕йснити ем╕с╕ю — тобто надрукувати грош╕.
В╕ктор Ющенко звернув увагу, що в Держбюджет╕-2009 року на сьогодн╕ не вистача╓ тридцяти в╕дсотк╕в надходжень. За його словами, у Прем’╓р-м╕н╕стра нема╓ кошт╕в на ф╕нансування нав╕ть нев╕дкладних питань. Тому, наголосив Президент, на думку Прем’╓р-м╕н╕стра, ╓диним способом ф╕нансування ╓ ем╕с╕я гривн╕. Однак, зазначив В╕ктор Ющенко, так╕ кроки неминуче призведуть до девальвац╕╖ гривн╕. «Якщо йдеться про ем╕с╕ю, то Прем’╓р-м╕н╕стр ма╓ право ╕н╕ц╕ювати закон, парламент може його ухвалювати, але я завжди буду накладати вето», — сказав В. Ющенко. За словами Президента, Верховна Рада може його подолати, але тод╕ сл╕д сказати правду, що це ем╕с╕я.
В╕н також п╕дкреслив, що в такому випадку Ю. Тимошенко повинна брати на себе в╕дпов╕дальн╕сть за ем╕с╕йне кредитування. «╤ти на ем╕с╕ю — це заявити, що ми приступа╓мо до девальвац╕╖ нац╕онально╖ валюти», — п╕дкреслив Президент.
«Я не буду автором тако╖ пол╕тики. Ск╕льки можу, я буду противитися ц╕й пол╕тиц╕», — наголосив В╕ктор Ющенко.
* * *
Прем’╓р-м╕н╕стр Юл╕я Тимошенко вимага╓ в╕д Президента В╕ктора Ющенка негайно п╕дписати ухвалений парламентом закон про вид╕лення 1 млрд. грн. на боротьбу з еп╕дем╕╓ю грипу та ГРВ╤. Про це вона заявила 11 листопада, в╕дкриваючи зас╕дання уряду, ╕ п╕дкреслила, що Кабм╕н вимага╓ в╕дкликання вето Президента з урядових постанов, спрямованих на закуп╕влю реан╕мац╕йного обладнання та протиеп╕дем╕чних засоб╕в, переда╓ кореспондент УКР╤НФОРМу.
«Я вимагаю в╕д Президента кра╖ни, щоб в╕н сьогодн╕ п╕дписав цей закон ╕ дав можлив╕сть уряду закупити все необх╕дне, включаючи вакцину, необх╕дне медичне обладнання, антиб╕отики ╕ все ╕нше, що потр╕бно сьогодн╕ держав╕. Я спод╕ваюся, що сьогодн╕ до к╕нця дня Президент п╕дпише цей закон», — наголосила Ю. Тимошенко ╕ п╕дкреслила, що неп╕дписання закону означатиме бажання Президента ввести надзвичайний стан ╕ повернутися до тих час╕в, коли еп╕дем╕я розповсюджувалася прискорено.
«Якщо в╕н не п╕дпише цей закон, це означатиме, що в╕н хоче повернення до надзвичайного стану, в╕н хоче повернення до тих час╕в, коли еп╕дем╕я розповсюджувалася пришвидшеними темпами. ╤ на фон╕ цього зупинити президентськ╕ вибори. Я вважаю, що для Президента ця д╕яльн╕сть не ╓ сум╕сною з перебуванням його на займан╕й посад╕», — зазначила Прем’╓р-м╕н╕стр.
Кр╕м того, Юл╕я Тимошенко закликала урядовц╕в на зас╕данн╕ проанал╕зувати ситуац╕ю з протид╕╓ю В╕ктором Ющенком боротьб╕ з еп╕дем╕╓ю грипу та ГРВ╤ та направити до нього в╕дкрите звернення.
Кр╕м того, Юл╕я Тимошенко зазначила: у випадку, якщо Президент не в╕дкличе вето з урядових постанов, уряд сьогодн╕ ще раз прийме в╕дпов╕дн╕ постанови. «Сьогодн╕ ми проголосу╓мо ╕ поновимо д╕ю цих постанов. Спод╕ваюся, що в╕н (Президент) знову не накладе на них вето», — сказала Прем’╓р.
Як пов╕домила глава уряду, за останн╕ два дн╕ по вс╕й територ╕╖ Укра╖ни заф╕ксовано дворазове зростання к╕лькост╕ хворих на грип та ГРВ╤.
«Зменшення, яке ми мали 8 листопада, в нед╕лю, сьогодн╕ перекреслене дворазовим зростанням захвор╕лих на ГРВ╤ ╕ грип за дв╕ останн╕ доби. ╤ це зб╕льшення захворюваност╕ спостер╕га╓ться в ус╕х без винятку областях. Нема╓ жодного винятку. Це означа╓, що це тенденц╕я, ╕ з ц╕╓ю тенденц╕╓ю необх╕дно боротися», — зазначила Прем’╓р-м╕н╕стр, додавши, що станом на нед╕лю, 8 листопада, в Укра╖н╕ було 32443 людини, як╕ захвор╕ли на грип та ГРВ╤. А станом на 10 листопада к╕льк╕сть хворих зб╕льшилася б╕льш н╕ж у 2,5 раза — до 90592 хворих.
Юл╕я Тимошенко по╕нформувала, що, зокрема, 9 листопада в Укра╖н╕ в╕д грипу померло 19 ос╕б, а 10 листопада — 15. У цьому контекст╕ вона наголосила, що необх╕дно посилити оснащення л╕карень та забезпечити ╖х необх╕дною реан╕мац╕йною техн╕кою. Другим д╕╓вим заходом глава уряду вкотре назвала необх╕дн╕сть проведення вакцинац╕╖ як в╕д сезонного грипу, так ╕ в╕д пандем╕чного грипу штаму А(Н1N1).
Як пов╕домляв УКР╤НФОРМ, у понед╕лок Прем’╓р-м╕н╕стр Укра╖ни Юл╕я Тимошенко п╕д час зустр╕ч╕ з м╕с╕╓ю Всесв╕тньо╖ орган╕зац╕╖ охорони здоров’я в Укра╖н╕ зазначила, що еп╕дем╕чна ситуац╕я пол╕пшу╓ться, при цьому нав╕вши приклади, що 4 листопада в Укра╖н╕ було 127256 хворих на грип та ГРВ╤, а 8 листопада ця к╕льк╕сть скоротилася майже в 4 рази — до 32443 хворих.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 13.11.2009 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8048

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков