Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2687)
З потоку життя (5758)
Душі криниця (3246)
Українці мої... (1421)
Резонанс (1429)
Урок української (984)
"Білі плями" історії (1619)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (258)
Ми єсть народ? (235)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (125)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ТА ПЕТЕРБУРЗ╤ ПРОЙШЛИ П╤КЕТИ НА П╤ДТРИМКУ КРИМСЬКИХ ТАТАР
Актив╕сти Санкт-Петербурга ╕ Москви об'╓дналися у безстрокову акц╕ю п╕д назвою "Стратег╕я-18" на...


ОКУПАЦ╤ЙНИЙ СУД С╤МФЕРОПОЛЯ РОЗГЛЯНЕ ДОДАТКОВ╤ ДОКАЗИ У СПРАВ╤ «26 ЛЮТОГО»
якщо суддя ╕ обвинувач будуть дотримуватися норм КПК, це най╕мов╕рн╕ше стане останн╕м зас╕данням...


АДВОКАТ ╢ВГЕН╤Я ЗАКРЕВСЬКА ПРО СПРАВИ МАЙДАНУ: ЯКЩО НЕ БУДЕ ПРАВОСУДДЯ – БУДЕ САМОСУД
Адвокат постраждалих у Революц╕╖ Г╕дност╕ розпов╕да╓ спецпроекту "Вибори вибори" про усп╕хи в...


РОС╤ЙСЬК╤ КЕРЛ╤НГ╤СТИ ПОВЕРНУТЬ ОЛ╤МП╤ЙСЬК╤ МЕДАЛ╤ ЧЕРЕЗ ДОП╤НГ-СКАНДАЛ
Про це пов╕домила прес-служба Федерац╕╖ керл╕нгу (ФКР) Рос╕╖


УКРА╥НЦ╤ ПРО ПОЛ╤ТИЧНУ СИТУАЦ╤Ю: НАПРУЖЕНА ╤ КРИТИЧНА
Зг╕дно з даними опитування, 33% респондент╕в оц╕нюють пол╕тичну ситуац╕ю в кра╖н╕ як критичну,...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 13.11.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 13.11.2009
«ПИЛОЮ» ПО ДУШАХ

ОТАКЕ «К╤НО»...

Урядовий ком╕тет ╕н╕ц╕ю╓ проведення службового розсл╕дування щодо виходу в укра╖нський прокат ф╕льм╕в жах╕в «Хостел-2» та «Пила-6».
В╕це-прем’╓р-м╕н╕стр Укра╖ни ╤ван Васюник 12 листопада пров╕в зас╕дання урядового ком╕тету з питань гуман╕тарно╖ та соц╕ально╖ пол╕тики, на якому було обговорено питання показу в укра╖нських к╕нотеатрах ф╕льм╕в жах╕в «Хостел-2» та «Пила-6». Прокатн╕ посв╕дчення на демонстрац╕ю та розповсюдження цих «шедевр╕в» на територ╕╖ Укра╖ни видано Державною службою к╕нематограф╕╖ (Держк╕но), що, на думку к╕лькох державних ╕нституц╕й, не в╕дпов╕да╓ закону.
Як пов╕домили УКР╤НФОРМу в прес-служб╕ в╕це-прем’╓р-м╕н╕стра, п╕д час обговорення виникла надзвичайно гостра та емоц╕йна дискус╕я, що завершилася ╕н╕ц╕юванням урядовим ком╕тетом проведення службового розсл╕дування стосовно посадових ос╕б М╕нкультури та Держк╕но. У р╕шенн╕ також м╕ститься вимога належним чином та в╕дпов╕дно до законодавства орган╕зувати роботу орган╕в, в╕дпов╕дальних за видачу прокатних посв╕дчень на демонстрування та розповсюдження ф╕льм╕в.
На початку розгляду питання було продемонстровано чотирихвилинний уривок ╕з зазначених ф╕льм╕в жах╕в. Не вс╕ присутн╕ змогли витримати перегляд нав╕ть такого короткого уривку ф╕льму — надм╕ру реал╕стичних та в╕дверто брутальних сцен насилля, еп╕зод╕в з проявами садизму, тортур, катування, смакуванням страждань жертви, саморозчленувань, безжальност╕, зокрема стосовно д╕тей та ж╕нок. Саме так╕ сцени становлять наскр╕зну сюжетну л╕н╕ю зазначених ф╕льм╕в.
На думку в╕це-прем’╓р-м╕н╕стра ╤. Васюника, ц╕ «ф╕льми не можна назвати просто ф╕льмами жах╕в, це — п╕втори години гидотного людиноненависництва». На його переконання, наявн╕сть под╕бних ф╕льм╕в у к╕нопрокат╕ може означати, що в╕дпов╕дн╕ прояви не засуджуються, а видаються за правильну повед╕нку, таку, що заслугову╓ на насл╕дування. ╤. Васюник вважа╓, що «Хостел-2» та «Пила-6» деформують псих╕ку людей, особливо молод╕, сприяють зростанню злочинност╕ та пропагують культ насильства ╕ жорстокост╕.
З таким визначенням ц╕лковито погодились присутн╕ медики, психологи, осв╕тяни та ╕нш╕ учасники зас╕дання урядового ком╕тету. Це також було п╕дтверджено досл╕дженням Нац╕онально╖ ком╕с╕╖ з питань захисту сусп╕льно╖ морал╕, проведеним на запит орган╕в внутр╕шн╕х справ. Але в╕дпов╕дне р╕шення Нац╕онально╖ ком╕с╕╖ повн╕стю про╕гноровано Держк╕но.
Водночас п╕д час зас╕дання лунали поодинок╕ думки, що «св╕т сьогодн╕ руха╓ться у тому, що зло естетизу╓ться, ╕ без нього, на жаль, об╕йтися неможливо». З такою позиц╕╓ю категорично не погодилася абсолютна б╕льш╕сть учасник╕в зас╕дання. Кр╕м того, ╤ван Васюник зазначив, що «Хостел-2» ╕ «Пила-6» — лише окрем╕ приклади того, що сьогодн╕ дивляться наш╕ громадяни та на чому деяк╕ чиновники пропонують виховувати укра╖нц╕в.
«Я не хочу нав╕ть думати, як, через як╕ домовленост╕ видаються прокатн╕ посв╕дчення на так╕ «ф╕льми». Але це не позиц╕я держави, не позиц╕я уряду, ╕ не моя позиц╕я», — п╕дкреслив ╤. Васюник.
В╕н нагадав, що за кордоном непоодинокими ╓ випадки, коли п╕д впливом ф╕льм╕в, комп’ютерних ╕гор ╕ п╕дл╕тки, ╕ доросл╕ вдаються до крайн╕х форм насилля та знущань. «На мо╖й пам’ят╕ ╕ прецеденти в Укра╖н╕, коли д╕ти жорстоко побили у Дн╕пропетровську свого однол╕тка, под╕╖ в Харков╕... Я хочу запитати: ми хочемо, щоб це стало тенденц╕╓ю в Укра╖н╕?» — зауважив в╕це-прем’╓р-м╕н╕стр. За його словами, молодь на 60% сприйма╓ у режим╕ реальност╕ те, що бачить по телебаченню та у к╕нотеатрах, це вихову╓ у них в╕дпов╕дну реакц╕ю, людськ╕ ц╕нност╕, в╕дпов╕дн╕ ╕нстинкти. «Яку укра╖нську нац╕ю ми хочемо бачити в недалекому майбутньому: нац╕ю, виховану на християнських ц╕нностях любов╕ до ближнього, чи нац╕ю, зрощену на людиноненависницьких збоченнях режисер╕в ус╕ляких «хостел╕в» та «пил?» — наголосив в╕це-прем’╓р.
Насамк╕нець в╕н зазначив: «Враховуючи строки проведення службового розсл╕дування, я прошу на зас╕данн╕ Урядового ком╕тету разом з висновками службового розсл╕дування пропозиц╕╖ щодо кардинально╖ зм╕ни, кардинального покращання роботи в╕дпов╕дного структурного п╕дрозд╕лу М╕н╕стерства культури та туризму, а також в╕дпов╕дно╖ експертно╖ ком╕с╕╖».
Дов╕дково. 4 лютого 2009 року до Нац╕онально╖ експертно╖ ком╕с╕╖ Укра╖ни з питань захисту сусп╕льно╖ морал╕ над╕йшло звернення Управл╕ння боротьби з╕ злочинами, пов’язаними з торг╕влею людьми ГУ МВС Укра╖ни у м. Ки╓в╕, щодо проведення досл╕дження ф╕льму «Хостел-2» на його в╕дпов╕дн╕сть вимогам чинного законодавства про захист сусп╕льно╖ морал╕ й можлив╕сть його об╕гу на територ╕╖ Укра╖ни.
За результатами досл╕дження Нац╕ональна ком╕с╕я 20 лютого надала висновок, яким встановлено, що ф╕льм «Хостел-2» порушу╓ вимоги Закону Укра╖ни «Про захист сусп╕льно╖ морал╕». А 5 березня прийнято р╕шення про визнання його таким, що не в╕дпов╕да╓ вимогам чинного законодавства про захист сусп╕льно╖ морал╕ ╕ не може розповсюджуватися та демонструватися на територ╕╖ Укра╖ни. Нац╕ональна ком╕с╕я також вир╕шила звернутися до Державно╖ служби к╕нематограф╕╖ Укра╖ни щодо скасування державно╖ ре╓страц╕╖ та визнання нед╕йсними виданих прокатних посв╕дчень на право розповсюдження ╕ демонстрування ф╕льму «Хостел-2».
Державна служба к╕нематограф╕╖ Укра╖ни пов╕домила Нац╕ональн╕й ком╕с╕╖, що умови для скасування та анулювання прокатних посв╕дчень, встановлен╕ пунктом 12 Положення, ╓ вичерпними. У зв’язку з цим п╕дстав для скасування державного посв╕дчення на ф╕льм «Хостел-2» Держк╕но не вбача╓.
24 червня р╕шенням Нац╕онально╖ ком╕с╕╖ заборонено демонстрац╕ю ф╕льму «Хостел-2» на територ╕╖ Укра╖ни, яке було направлено, у тому числ╕, до М╕н╕стерства культури ╕ туризму.
Незважаючи на це, Держк╕но не лише не скасувало прокатних посв╕дчень на демонстрац╕ю в Укра╖н╕ ф╕льму «Хостел-2», а нещодавно видало прокатне посв╕дчення й на ще б╕льш брутальний ф╕льм «Пила-6», йдеться у пов╕домленн╕ прес-служби в╕це-прем’╓р-м╕н╕стра.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 13.11.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8052

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков