Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ПОМЕРЛА ПРАВОЗАХИСНИЦЯ, ЯКА КРИТИКУВАЛА ПУТ╤НА ╤ П╤ДТРИМУВАЛА УКРА╥НУ
"Не звертайте уваги на те, що я рос╕янка. Мен╕ соромно за те, що ми робимо в╕дносно Укра╖ни....


НА ХАРК╤ВЩИН╤ СКАСУВАЛИ РЕГ╤ОНАЛЬНИЙ СТАТУС РОС╤ЙСЬКО╥ МОВИ
Про це у Facebook написав депутат Харк╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Булах.


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАВ АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА ДО 11 ЛЮТОГО
Адвокати, посилаючись на здоров'я Бек╕рова, просили для свого п╕дзахисного як запоб╕жний зах╕д...


У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 13.11.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 13.11.2009
Новини Укра╖ни ╕ Криму

Уряд вид╕лив 10 м╕льйон╕в гривень з╕ Стаб╕л╕зац╕йного фонду на розселення та облаштування депортованих кримських татар та ос╕б ╕нших нац╕ональностей, як╕ були депортован╕ з територ╕╖ Укра╖ни.
В╕дпов╕дне розпорядження ухвалено на зас╕данн╕ Каб╕нету М╕н╕стр╕в 4 листопада. Ц╕ кошти будуть спрямован╕ на буд╕вництво житла для кримських татар та ос╕б ╕нших депортованих нац╕ональностей, мереж╕ водо-, газо-, електропостачання та водов╕дведення, спорудження та реконструкц╕ю шк╕л з кримськотатарською мовою навчання.
http://www.kmu.gov.ua
* * *
Прац╕вники ус╕х навчальних заклад╕в кра╖ни отримають зароб╕тну плату за весь пер╕од карантину в повному обсяз╕. Про це Прем’╓р-м╕н╕стр Укра╖ни Юл╕я Тимошенко заявила п╕д час робочо╖ по╖здки до Волинсько╖ област╕.
«Вс╕ вчител╕, вс╕, хто працю╓ в навчальних закладах, отримуватимуть повну зароб╕тну плату ╕ н╕яких двох третин, одн╕╓╖ третини або зовс╕м у в╕дпустки, як кажуть, в╕дпустили – цього категорично не буде. Я сама особисто проконтролюю», — п╕дкреслила Юл╕я Тимошенко.
Прем’╓р-м╕н╕стр також пов╕домила, що ситуац╕ю з виплатою зароб╕тно╖ плати осв╕тянам за пер╕од карантину мають також проконтролювати голови обласних державних адм╕н╕страц╕й: «Щоб зароб╕тна плата виплачувалася у повному обсяз╕ вс╕м прац╕вникам навчальних заклад╕в, як╕ на 3 тижн╕ вимушено п╕шли на карантин».
Управл╕ння у зв’язках з╕ ЗМ╤ Секретар╕ату КМУ.

* * *

Для 102 д╕тей з Льв╕всько╖ област╕ буде продовжено перебування в М╕жнародному дитячому центр╕ «Артек». Такий наказ п╕дписав м╕н╕стр у справах с╕м’╖, молод╕ та спорту Укра╖ни Юр╕й Павленко.
Це зроблено для уникнення поширення еп╕дем╕╖ грипу ╕ гострих респ╕раторних захворювань, пов╕домля╓ прес-служба м╕н╕стерства.
В╕дпов╕дно до документа, продовжено перебування в «Артеку» за згодою батьк╕в 102 д╕тей з 9 листопада строком на 21 день. В╕дпочинок оплачу╓ться за рахунок кошт╕в держбюджету.
* * *
Голова Севастопольсько╖ м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ Серг╕й Куницин об╕ця╓, що до 1 вересня 2010 року в Севастопол╕ буде побудована укра╖нська школа-колег╕ум, розрахована на 722 учн╕.
Як переда╓ кореспондент УН╤АН, про це в╕н сказав п╕д час ознайомлення з ходом буд╕вництва школи в Гагар╕нському район╕. С. Куницин закликав буд╕вельник╕в прискорити темпи виконання роб╕т. За його словами, «до початку нового навчального року залишилося не так багато — 10-11 м╕сяц╕в. Завдання — здати школу до 1 вересня. Об’╓кт дуже важливий, грош╕ на буд╕вництво ╓».
Кер╕вник м╕сько╖ адм╕н╕страц╕╖ додав, що у поточному роц╕ М╕н╕стерство рег╕онального розвитку ╕ буд╕вництва Укра╖ни вже вид╕лило на буд╕вництво школи-колег╕уму в Севастопол╕ 34 млн. грн. — половину в╕д необх╕дно╖ суми. С. Куницин також п╕дкреслив, що «це буде перша севастопольська школа, збудована п╕сля розпаду Радянського Союзу».
* * *
У Криму з початку 2009 року зал╕снено 760 гектар╕в земл╕. «Посаджено 2 м╕льйони 280 тисяч дерев», — пов╕домив прес-секретар Республ╕канського ком╕тету з л╕сового ╕ мисливського господарства Максим Головань.
В ц╕лому, у поточному роц╕ державн╕ л╕сов╕ господарства мають нам╕р створити б╕льш як 1500 га нових захисних насаджень. «Це найб╕льший р╕чний показник за останн╓ десятил╕ття», — зазначив Головань.
http://crimea.unian.net

СЛОВО — НЕ ГОРОБЕЦЬ...

«Через намагання принизити символ Укра╖нсько╖ держави — ╖╖ мову, кримська телекомпан╕я «ИТВ» виставила себе на посм╕ховисько», — заявив голова Кримсько╖ орган╕зац╕╖ УНП Олег Фомушк╕н. Пол╕тик вважа╓, що сюжет з веч╕рн╕х новин в День укра╖нсько╖ писемност╕ та мови, в якому «навмисно карикатурно була перекладена з рос╕йсько╖ на укра╖нську знаменита пушк╕нська фраза, св╕дчить як про неяк╕сний ╕нформац╕йний продукт, так ╕ про св╕домо заготовлену провокац╕ю з боку журнал╕ст╕в «ИТВ». За його словами, «вони, не гребуючи брудними засобами, в╕дкрито принижують перед глядачами державну мову через в╕дсутн╕сть елементарних знань укра╖нсько╖ стил╕стики». Олег Фомушк╕н нагадав, що «пушк╕нська фраза «Паду ли я, стрелой пронзенный, иль мимо пролетит она?» була подана глядачам телеканалу «ИТВ» для оц╕нки в такому вигляд╕: «Чи гепнусь я дрючком пропертий, чи мимо прошмигне його?». Пол╕тик радить прац╕вникам «ИТВ» «пройти курс укра╖нсько╖ стил╕стики, яку неодм╕нно повинен знати кожен журнал╕ст». «Кореспондентка принизила не т╕льки укра╖нську мову, а й поез╕ю Пушк╕на, знущаючись з його поеми «╢вген╕й Он╓г╕н», — зазначив голова Кримсько╖ орган╕зац╕╖ УНП.

Тетяна Степченкова,
прес-служба КО УНП.

СКАНДАЛ У «АРТЕКУ» ВИКЛИКАНИЙ БАЖАННЯМ ЗАХОПИТИ ЗЕМЛЮ?

Причиною скандалу про н╕бито розбещення д╕тей у «Артеку» було бажання захопити землю. Таку верс╕ю минулих под╕й виклав цього тижня журнал╕стам генеральний директор «Артеку» Борис Новожилов.
Зокрема, коли в╕н прийшов на цю посаду у вересн╕ 2006 року, борг МДЦ складав 57 млн. грн., до того ж було в╕дсутн╓ державне ф╕нансування, ╕ щодо «Артеку» йшли процеси банкрутства. Борис Новожилов заявив, що в 2006 роц╕ Гурзуфський селищний голова запропонував йому п╕дписати новий акт на землю МДЦ, який в╕дпов╕дав колишньому лише за загальною площею, але ╕стотно в╕др╕знявся в╕д нього тим, що на певних д╕лянках «Артеку» як╕сь земл╕ ур╕зувалися, а як╕сь — додавалися.
Гендиректор п╕дкреслив, що категорично в╕дмовлявся п╕дписувати тод╕ новий акт на землю. У результат╕ протягом ус╕х подальших трьох рок╕в йому довелося взяти участь загалом у 900 зас╕даннях суд╕в р╕зно╖ ╕нстанц╕╖, у тому числ╕ — з метою зберегти акт на землю МДЦ «Артек» зразка 1997 року.
Як зазначив Новожилов, за останн╕ 3 роки в «Артеку» було проведено 53 масштабн╕ перев╕рки. За його словами, 10 листопада в╕н п╕дписав угоду з ки╖вською юридичною компан╕╓ю, яка в╕д ╕мен╕ трудового колективу МДЦ подасть судов╕ позови про захист чест╕, г╕дност╕ та д╕лово╖ репутац╕╖ табору до тих, хто «дискредитував та втоптував у бруд «Артек».
(УКР╤НФОРМ).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 13.11.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8053

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков