Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2923)
З потоку життя (6092)
Душі криниця (3367)
Українці мої... (1441)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У РОС╤╥ В╤ДХИЛИЛИ СКАРГУ SIEMENS ЩОДО ЙОГО ТУРБ╤Н У КРИМУ
Верховний суд РФ в╕дмовився розглядати касац╕ю н╕мецького концерну Siemens ╕ його доч╕рньо╖...


У ЕСТОН╤╥ ВИСУНУЛИ П╤ДОЗРИ П'ЯТИ ТУРФ╤РМАМ ЗА ПРОДАЖ ПУТ╤ВОК ДО КРИМУ
Естонськ╕ турф╕рми роками продавали пут╕вки до Криму, ╕гноруючи ╓вропейський закон.


ТРАГЕД╤Я В КЕРЧ╤: ПОВНУ В╤ДПОВ╤ДАЛЬН╤СТЬ НЕСУТЬ ОКУПАНТИ
17 жовтня учень Керченського пол╕техн╕чного коледжу Владислав Росляков влаштував вибух ╕ в╕дкрив...


П╤СЛЯ ТАКИХ «ГЕРО╥В РОС╤╥» - ЧАС В╤ДМОВИТИСЯ В╤Д ЗВАННЯ «ГЕРОЙ УКРА╥НИ»
Це не лише принизлива для кра╖ни калька, серед наявних Геро╖в Укра╖ни ╓ не лише Геро╖ Небесно╖...


«СПРАВЖН╤Й ТЕРАКТ. ЯК ЦЕ НАЛЕЖИТЬ. ЯК В БЕСЛАН╤»
Жахлив╕ под╕╖, що в╕дбулися два дн╕ тому в Керч╕, сколихнули не лише Крим. Болем в╕ддалися вони й...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 13.11.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 13.11.2009
А В ОСНОВ╤ – ЗЕМЛЯ

ОБЛИЧЧЯ ВЛАДИ

У Ки╓в╕, в агентств╕ УН╤АН перед журнал╕стами прозв╕тувала Тимчасова сл╕дча ком╕с╕я Верховно╖ Ради Укра╖ни з питань розсл╕дування обставин щодо самов╕льного захоплення земельних д╕лянок, незаконного буд╕вництва у м╕ст╕ С╕мферопол╕ житлових, оф╕сних ╕ розважальних центр╕в, а також безд╕яльност╕ правоохоронних орган╕в. В╕д ком╕с╕╖ були присутн╕ народн╕ депутати Укра╖ни: ╖╖ голова В. Кисельов, його заступник Я. Кендзьор ╕ секретар ком╕с╕╖ В. Баранов. Ус╕ вони — представники р╕зних, багато в чому опозиц╕йних м╕ж собою фракц╕й (Василь Кисельов — нин╕ позафракц╕йний депутат), але в питанн╕ щодо С╕мферополя в даному випадку виявилися однодумцями, вважаючи, що ситуац╕я в м╕ст╕ вимага╓ оперативного вир╕шення вже на р╕вн╕ центрально╖ влади, оск╕льки очевидн╕ порушення не усуваються н╕ м╕сцевими виконавчими, н╕ правоохоронними органами, а в багатьох випадках нав╕ть ними заохочуються. ╤з правоохоронних орган╕в, на думку депутат╕в, б╕льш-менш правову позиц╕ю займа╓ м╕л╕ц╕я, але ╖╖ д╕╖ щодо захисту закону н╕велюються м╕сцевими судами та прокуратурою.
Порушенням ╕ неправовим д╕ям влади немало св╕дчень. У м╕ст╕ збудовано без оф╕ц╕йних дозвол╕в та необх╕дно╖ документац╕╖ 11 великих об’╓кт╕в, серед яких торговельний комплекс „FM”, чим порушено Закони Укра╖ни „Про основи м╕стобудування”, ”Про планування ╕ забудову територ╕й”, ”Про в╕дпов╕дальн╕сть п╕дпри╓мств, ╖х об’╓днань, установ та орган╕зац╕й за правопорушення у сфер╕ м╕стобудування”. Однак порушники не притягнут╕ до в╕дпов╕дальност╕ н╕ прокуратурою, н╕ ╤нспекц╕╓ю державного арх╕тектурно-буд╕вельного контролю в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим. Нав╕ть б╕льше. В╕дом╕ випадки, коли на б╕к порушник╕в стають суди, якщо ╕нш╕ органи гальмують позитивн╕ для них р╕шення. Той же комплекс „FM” був прийнятий в експлуатац╕ю на виконання судового р╕шення.
На спробу позбавити л╕ценз╕╖ ТОВ ”Стар-Буд” за неодноразове порушення ним норм та правил буд╕вництва суд взагал╕ заборонив розгляд такого питання. В ╕ншому випадку в╕н зобов’язав ╤нспекц╕ю державного арх╕тектурно-буд╕вельного контролю в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим видати дозв╕л на буд╕вництво за в╕дсутност╕ необх╕дно╖ документац╕╖.
З порушенням чинного законодавства вилучаються земл╕ у М╕н╕стерства оборони Укра╖ни. Так, р╕шенням С╕мферопольсько╖ м╕ськради була передана земельна д╕лянка по вулиц╕ Ав╕ац╕йн╕й буд╕вельн╕й корпорац╕╖ для буд╕вництва житла з умовою побудови ╕ прийняття в експлуатац╕ю у 2008 роц╕ дитсадка на 160 м╕сць. Однак умова чомусь була опротестована прокуратурою, ╕ та ж м╕ськрада на диво слухняно той протест задовольнила. На це питання парламентська ком╕с╕я дос╕ не отримала в╕дпов╕д╕, а також на те, на як╕й п╕дстав╕ були вилучен╕ у М╕н╕стерства оборони й ╕нш╕ земельн╕ д╕лянки. Поставлене нею питання ╕ про в╕дм╕ну р╕шення сес╕╖ С╕мферопольсько╖ м╕ськради про продаж земельно╖ д╕лянки по вулиц╕ Монтажн╕й ф╕рм╕ „Ун╕версал-серв╕с”.
У С╕мферопол╕ самочинно захоплено землю та розпочате буд╕вництво об’╓кт╕в по вулиц╕ Желябова, ресторану „Прага” по вулиц╕ Турецьк╕й, торговельно-розважального центру в парку ╕мен╕
Ю. Гагар╕на, семиповерхово╖ оф╕сно-торговельно╖ споруди по вулиц╕ Казанськ╕й, торговельно-оф╕сного центру на проспект╕ Перемоги, оф╕сного центру по вулиц╕ Гоголя. Нец╕льове використання бюджетних кошт╕в допущено на реконструкц╕╖ бульвару ╕мен╕
╤. Франка, д╕лянки дороги „проспект Перемоги – вулиця Лугова”.
У той же час м╕ськрадою чомусь дозволя╓ться окремим ╕нвесторам не перераховувати обумовлених договорами кошт╕в на комплексний соц╕ально-економ╕чний розвиток м╕ста, не передавати м╕ськвиконкому прийнято╖ в експлуатац╕ю корисно╖ площ╕ для забезпечення житлом громадян, як╕ перебувають у загальном╕ськ╕й черз╕. Такий борг сяга╓ вже
4 тисяч квадратних метр╕в.
При повному заохочуваному безд╕яльн╕стю чи нав╕ть п╕дтримкою влади незаконному буд╕вництв╕ маси людей, як╕ хочуть будуватися законно, отримують в╕дмови з посиланнями на те, що в С╕мферопол╕ нема╓ Генерального плану забудови ╕ вони можуть отримати цей дозв╕л п╕сля прийняття м╕ськрадою такого плану. Ситуац╕я дуже зручна для м╕сцевих чиновник╕в, адже да╓ можливост╕ просуванню багатьох самов╕льних р╕шень, д╕й без жодних умов та правил. Тут можуть ╕ дати дозв╕л, спираючись на якусь самочинну аргументац╕ю, ╕ не дати, посилаючись в тому числ╕ ╕ на в╕дсутн╕сть плану. Законн╕сть таких д╕й мало кого у влад╕ турбу╓. Тим б╕льше зручно, що можна нав╕ть ц╕лком законне, здавалося б, р╕шення скасувати, ц╕лком законн╕ д╕╖ забудовника, якщо в╕н чимось не сподобався, н╕велювати. Як сталося, наприклад, ╕з вид╕ленням д╕лянки п╕д буд╕вництво у С╕мферопол╕ мечет╕.
— Я тримаю документац╕ю, звернення член╕в мусульмансько╖ громади, як╕ дек╕лька рок╕в ходять по ╕нстанц╕ях, просять дати ╖м земельну д╕лянку. Ця д╕лянка повн╕стю узгоджена, вс╕ печатки ╓, вс╕ документи, 51 аркуш. Врешт╕-решт, у цьому роц╕ м╕ськвиконком в╕дмовля╓ закр╕пити за ними земельну д╕лянку, ╕ тут же вона переда╓ться ╕ншим п╕д буд╕вництво, — розказу╓ В. Кисельов.
Ц╕лком лог╕чно, що такий крок кримськотатарським населенням Криму сприйма╓ться, як дискрим╕нац╕йний. ╤, скажемо так, що небезпечний. На думку голови ком╕с╕╖ Василя Кисельова, сьогодн╕ лише мудра, виважена позиц╕я кримськотатарського Меджл╕су, його оч╕льника Мустафи Джем╕л╓ва утриму╓ ситуац╕ю в╕д народних збурень.
Члени ком╕с╕╖ упевнен╕, що в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим ма╓ м╕сце в╕дверте зрощення крим╕налу ╕з силовиками, що справа зайшла наст╕льки далеко, що вже власними силами кримськ╕й громад╕ з проблемою не впоратися. ╤ тому депутати мають нам╕р найближчим часом це питання поставити на розгляд Верховно╖ Ради Укра╖ни ╕з пропозиц╕╓ю звернутися до Президента Укра╖ни, який ма╓ дати доручення розглянути ситуац╕ю у Криму Рад╕ нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони держави.

Анатол╕й КОВАЛЬЧУК.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 13.11.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8055

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков