Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ПОМЕРЛА ПРАВОЗАХИСНИЦЯ, ЯКА КРИТИКУВАЛА ПУТ╤НА ╤ П╤ДТРИМУВАЛА УКРА╥НУ
"Не звертайте уваги на те, що я рос╕янка. Мен╕ соромно за те, що ми робимо в╕дносно Укра╖ни....


НА ХАРК╤ВЩИН╤ СКАСУВАЛИ РЕГ╤ОНАЛЬНИЙ СТАТУС РОС╤ЙСЬКО╥ МОВИ
Про це у Facebook написав депутат Харк╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Булах.


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАВ АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА ДО 11 ЛЮТОГО
Адвокати, посилаючись на здоров'я Бек╕рова, просили для свого п╕дзахисного як запоб╕жний зах╕д...


У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 13.11.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 13.11.2009
«ЗВ╤Т – Т╤ЛЬКИ ПЕРЕД ПРЕЗИДЕНТОМ!»

ТВОРИМО КОНСТИТУЦ╤Ю

Прошу взяти до уваги мо╖ пропозиц╕╖ та побажання щодо доробки проекту Конституц╕╖.
Цей проект ще далекий в╕д народно╖ Конституц╕╖, але передавши його в Нац╕ональний ╕нститут стратег╕чних досл╕джень, Президент зробив в╕рно. Бо цей ╕нститут також несе моральну ╕ пол╕тичну в╕дпов╕дальн╕сть за майбутн╓ Укра╖нсько╖ нац╕╖ ╕ в ц╕лому за Укра╖нську державу. Тому, кр╕м побажань ╕ пропозиц╕й в╕д народу Укра╖ни, науковц╕ теж повинн╕ сказати ╕ сво╓ слово.
У XVIII стол╕тт╕ у США був такий хаос, як тепер в Укра╖н╕. Було рабство, велика громадянська в╕йна, але перем╕г розум. Завдяки вдал╕й Конституц╕╖ кра╖на США вже трет╓ стол╕ття процв╕та╓, як в пол╕тиц╕, так ╕ в економ╕ц╕. Тому для Укра╖ни конче потр╕бна така Конституц╕я, яка зробила б революц╕ю в пол╕тиц╕ ╕ в економ╕ц╕. Зараз демократ╕╓ю користу╓ться ел╕та-ол╕гархи, а народ узурпований кап╕талом. Сам Ющенко визна╓ це у вступному слов╕ до проекту Конституц╕╖. Щоб не бути голосл╕вним, наводжу приклад по Швец╕╖ ╕ Укра╖н╕. Швец╕я живе на каменях, в них нема н╕ одного м╕льярдера, зате прожитковий м╕н╕мум народу один з найвищих у св╕т╕. Укра╖на багата природно, а народ жебраку╓. Зате у нас до десятка м╕льярдер╕в, тисяч╕ м╕льйонер╕в. А причина в тому, що у Швец╕╖, як у вс╕х цив╕л╕зованих кра╖нах, роботодавц╕ на зароб╕тну плату вид╕ляють 25% в╕д прибутку, а в Укра╖н╕ вид╕ляють всього 6%. Коли при╖здив прем’╓р Швец╕╖ в Укра╖ну, його запитали, яка р╕зниця в зароб╕тн╕й плат╕ у нього ╕ м╕н╕мальн╕й для перес╕чних людей. Прем’╓р в╕дпов╕в – у 6 раз╕в. А в Укра╖н╕ розб╕га╓ться до сотн╕, тому що оц╕ ол╕гархи сидять у Верховн╕й Рад╕ ╕ встановлюють соб╕ ╕ вс╕й ел╕т╕ оклади, п╕льги, пенс╕╖, як╕ ╖м захочеться. Я пам’ятаю, як в 2006 роц╕ перед парламентськими виборами депутати вир╕шили встановити баснословн╕ оклади ╕ таке ╕нше, то Литвин, як сп╕кер, ще й заохочував: голосуйте, голосуйте!
Для того, щоб покласти край оц╕й узурпац╕╖, треба в Конституц╕╖, в╕дпов╕дно до ст. 17 закласти положення про соц╕альний захист перес╕чного громадянина Укра╖ни. Треба ч╕тко вказати, що роботодавц╕ повинн╕ виплачувати зароб╕тну плату не менше, н╕ж 25% в╕д ╖хнього чистого доходу. У друг╕й статт╕ вказати, що кратн╕сть м╕ж м╕н╕мальними зарплатнею ╕ пенс╕╓ю та максимальними зарплатнею ╕ пенс╕╓ю повинна бути не б╕льше десяти. За приховування доход╕в – позбавлення вол╕ до 10 рок╕в. У США вважа╓ться найб╕льшим крим╕налом, коли нев╕рно сплачують податки.
У проект╕ Конституц╕╖ добре сказано, що повинн╕ робити депутати Нац╕ональних Збор╕в, але н╕чого не сказано, що не повинн╕ робити. Перес╕чним громадянам добре в╕домо, що парламент б╕льше басту╓, н╕ж працю╓. Сотн╕ проект╕в закон╕в, як╕ конче потр╕бн╕ для Укра╖ни, лежать роками п╕д сукном. ╤ за це н╕хто в парламент╕ не в╕дпов╕да╓. Для цього потр╕бно в ст. 91 викреслити те, що написано, а написати таке: депутати Нац. Збор╕в позбавляються недоторканност╕. А в залах зас╕дань повинна бути охорона, яка повинна забезпечувати нормальну роботу для б╕льшост╕. При блокуванн╕ роботи охорона повинна виводити «блокувальник╕в» ╕з зал╕в зас╕дань. При б╕йках охорона повинна арештовувати винних на 15 д╕б. У службових в╕дрядженнях депутати повинн╕ мати охорону, а якщо вони скоять хул╕ганськ╕ чи крим╕нальн╕ вчинки, то ця ж охорона повинна арештувати винуватих ╕ передати в прокуратуру. Охорона повинна бути п╕дпорядкована Президенту. Депутати, сенатори повинн╕ мати в╕дрядний лист, в якому п╕сля зак╕нчення в╕дрядження повинна бути позначка, де в╕н був, а пот╕м зв╕тувати перед Президентом, що в╕н зробив п╕д час в╕дрядження. (Зв╕т – т╕льки перед Президентом, бо якщо цей контроль буде зд╕йснювати сп╕кер чи голова сенату, то депутати наступного дня домовляться ╕ зн╕муть його з посади).
Вс╕ кандидати, що будуть обиратися народом, не повинн╕ мати судимост╕. Сюди належать: депутати вс╕х р╕вн╕в, сенатори, прокурори, весь склад Конституц╕йного Суду, голови ус╕х суд╕в, весь склад Вищо╖ ради юстиц╕╖, Президент Укра╖ни. В ст. 141 викреслити «Суддя признача╓ться безстроково».
Вс╕ кандидати, як╕ перерахован╕ вище, повинн╕ обиратися на 5 рок╕в, як ╕ Президент. У раз╕ потреби – робити достроков╕ вибори в тих чи ╕нших ╕нституц╕ях. Контролювати це повинен гарант Конституц╕╖ – Президент. Зараз в Укра╖н╕ все продажне ╕ покупне. Якщо парламент Укра╖ни – це надводна частина айсберга корупц╕╖ ╕ бандитизму, то п╕дводна частина – це прокуратура ╕ суди.
Перед виборами на б╕гбордах багато гарних попул╕стських сл╕в. Наприклад, «Сильний Президент – сильна Укра╖на». А потр╕бна сильна Конституц╕я. В США — сильна Конституц╕я, а Президент — л╕берал. Тому звинувачувати в чомусь Ющенка несправедливо. Причина — в Конституц╕╖, п╕дкинут╕й Кучмою, щоб погубити Укра╖ну в угоду Рос╕╖. ╤ недарма вс╕ кандидати в президенти не п╕дтримують Конституц╕ю в редакц╕╖ Ющенка. Я не бачу альтернативи Ющенку на цих виборах, в╕н — порядний, великий патр╕от Укра╖ни, сильний економ╕ст, пол╕тик.
Необх╕дно до 1 грудня в╕дредагувати Конституц╕ю з ус╕ма поправками, надрукувати укра╖нською мовою приблизно 65% ╕ 35% — рос╕йською для сх╕дних, п╕вденних областей ╕ Криму. Щоб люди встигли ознайомитися з д╕йсно народною Конституц╕╓ю. Т╕льки треба виносити ╖╖ на народний референдум паралельно з першим туром вибор╕в президента. Якщо Конституц╕я отрима╓ п╕дтримку народу п╕сля першого туру, тод╕ Ющенко, як д╕ючий Президент, указом введе нову Конституц╕ю. Тод╕ потр╕бно буде призупинити подальш╕ вибори президента ╕ призначити вибори Парламентських збор╕в, прокурор╕в, судд╕в ╕
т. д., очистити Укра╖ну в╕д зла, щоб пот╕м демократично обрати нового Президента.

╤ван Лук’янович ЛАВТАР,
пенс╕онер.
м. С╕мферополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 13.11.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8060

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков