Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2882)
З потоку життя (6054)
Душі криниця (3354)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1458)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1645)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
…П╤ШЛИ ЗА ПАЦ╤╢НТАМИ
Чому хворий закр╕плений за одним л╕карем вже не ма╓ змоги вислухати думку дек╕лькох л╕кар╕в?...


ФЕОДОС╤Я:ПОЛЮВАННЯ НА В╤ДЬОМ
штраф розм╕ром в дв╕ тисяч╕ рубл╕в присуджено заслуженому л╕карю Укра╖ни феодос╕йцев╕ Сма╖лу...


ПАТР╤АРХАТИ ПОЧИНАЮТЬ ВЕЛИКУ В╤ЙНУ
Чи спричинить надання автокефал╕╖ укра╖нськ╕й церкв╕ розкол православного св╕ту


НОВИНИ К╤ЛЬКОМА РЯДКАМИ
Пол╕толог Серг╕й Таран у сво╓му блоз╕ розпов╕в, чому на його думку патр╕арх Варфолом╕й забира╓ у...


МР╤╥ ╤Д╤ОТ╤В, АБО ЯК КРЕМЛЬ ЗАДУМАВ «РОЗВАЛИТИ» УКРА╥НУ
Черговий рос╕йський в╕йськовий експерт розв╕в баляси про розпад Укра╖ни на к╕лька невеликих...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 20.11.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 20.11.2009
ПРО ╤НВАЛ╤Д╤В ПАМ’ЯТАЮТЬ

В Укра╖н╕ к╕льк╕сть ╕нвал╕д╕в сяга╓ 5 в╕дсотк╕в в╕д загально╖ чисельност╕ населення, тобто кожний двадцятий громадянин нашо╖ держави — це людина з особливими потребами. Протезно-ортопедичну допомогу одержу╓ понад один м╕льйон громадян Укра╖ни — це ╕нвал╕ди, пенс╕онери, ╕нш╕ категор╕╖ населення.
В Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим мешка╓ б╕льше 121 тисяч╕ ╕нвал╕д╕в. Державн╕ та казенн╕ п╕дпри╓мства, як╕ входять до складу Промислового об’╓днання «Укрпротез», обслуговують 96 в╕дсотк╕в тих, хто потребу╓ протезно-ортопедично╖ допомоги, турботи про решту населення беруть на себе п╕дпри╓мства недержавно╖ форми власност╕. У Криму функц╕ю забезпечення населення протезно-ортопедичними виробами, засобами пересування ╕ реаб╕л╕тац╕╖ зд╕йсню╓ С╕мферопольське казенне експериментальне протезно-ортопедичне п╕дпри╓мство (дал╕ – СКЕПОП). На п╕дпри╓мств╕, яке в народ╕ називають просто «протезний завод», ╓ ╕ св╕й медичний в╕дд╕л, стац╕онар, виробнич╕ цехи, магазини-атель╓ у ╢впатор╕╖, Керч╕, С╕мферопол╕, Севастопол╕, Ялт╕.
На жаль, в╕тчизнян╕ вироби, призначен╕ для забезпечення повноц╕нного ╕снування людей з обмеженими ф╕зичними можливостями, ще не в╕дпов╕дають св╕товим стандартам. Тож з жовтня 2004 року уряд розпочав нову програму модерн╕зац╕╖ протезно-ортопедичних п╕дпри╓мств, розраховану на 2005-2007 роки, яка так ╕ не була виконана у повному обсяз╕. У березн╕ 2007 року було внесено зм╕ни у цю програму, на як╕ держава передбачила 77 м╕льйон╕в гривень. Ще 100 м╕льйон╕в заплановано було витратити на впровадження ╕нвестиц╕йних технолог╕й у виробництво техн╕чних засоб╕в реаб╕л╕тац╕╖ ╕нвал╕д╕в. Зокрема, ц╕ кошти буде витрачено на орган╕зац╕ю виробництва протез╕в молочно╖ залози, засоб╕в побутового обслуговування ╕нвал╕д╕в, орган╕зац╕ю виробництва сучасних комплектуючих до протез╕в (кол╕нн╕ механ╕зми, гом╕лковостопн╕ суглоби тощо), на орган╕зац╕ю виробництва сучасних засоб╕в пересування та мало╖ механ╕зац╕╖ для ╕нвал╕д╕в — в╕зки, п╕дйомники, поручн╕.
За централ╕зованим дорученням Головного контрольно-рев╕з╕йного управл╕ння Укра╖ни, з метою оц╕нки ефективност╕ управл╕ння п╕дпри╓мством, анал╕зу законност╕ ╕ ефективност╕ використання державного майна ╕ ф╕нансових ресурс╕в, у 3 квартал╕ 2009 року Контрольно-рев╕з╕йним управл╕нням в АР Крим проведений державний ф╕нансовий аудит ф╕нансово-господарсько╖ д╕яльност╕ С╕мферопольського казенного експериментального протезно-ортопедичного п╕дпри╓мства, яке входить до складу ПО «Укрпротез».
Одним з найголовн╕ших питань аудиту, як╕ потребували додаткового та б╕льш ретельного досл╕дження, було виконання програми ф╕нансування в частин╕ буд╕вництва, реконструкц╕╖, модерн╕зац╕╖, техн╕чного оснащення, витрат на п╕дготовку кап╕тального буд╕вництва ╕ придбання основних засоб╕в казенними та державними протезно-ортопедичними п╕дпри╓мствами, що передбачено розпорядженням Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 28.10.2004 «Про подальший розвиток в╕тчизняного виробництва техн╕чних засоб╕в реаб╕л╕тац╕╖ для ос╕б з вадами опорно-рухового апарату» та постановами Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни.
П╕д час аудиту встановлено, що одержувачем бюджетних кошт╕в за програмою ф╕нансування було промислове об’╓днання «Укрпротез», яке власноруч використовувало ц╕ бюджетн╕ кошти на придбання обладнання ╕ предмет╕в довгострокового користування для державних та казенних п╕дпри╓мств, а також на реконструкц╕ю ╖хн╕х буд╕вель та прим╕щень.
А С╕мферопольське казенне експериментальне протезно-ортопедичне п╕дпри╓мство у с╕чн╕ 2007 року безоплатно отримало в╕д Кримського республ╕канського фонду соц╕ального захисту ╕нвал╕д╕в для виробництва протезно-ортопедичних вироб╕в спец╕ал╕зоване обладнання варт╕стю майже м╕льйон гривень, але ╕ цього було недостатньо для задоволення потреб п╕дпри╓мства.
Враховуючи, що протезний завод ╕сну╓ майже 90 рок╕в, а буд╕вля, в як╕й розташоване п╕дпри╓мство, була введена в експлуатац╕ю ще в далекому 1961 роц╕, можна зрозум╕ти, що тут давно на час╕ кап╕тальний ремонт. Оск╕льки п╕дпри╓мства соц╕ально╖ сфери, як правило, нездатн╕ в вир╕шенн╕ таких кап╕талом╕стких питань самотужки, програмою були передбачен╕ видатки ╕ на ц╕ заходи. Впродовж 2007 та 2008 рок╕в на П╕дпри╓мств╕ проводились роботи з реконструкц╕╖ (ремонту) корпусу, як╕ включали роботи ╕з зам╕ни в╕конних та дверних блок╕в на сучасн╕ метало-пластиков╕, зам╕на покр╕вл╕, утеплення та ремонт фасадних ст╕нок корпусу. Загальна варт╕сть якого склала майже 3,1 м╕льйона гривень.
Аудитом встановлено низку прийнятих неефективних управл╕нських р╕шень з боку органу управл╕ння п╕дпри╓мством, як╕ вплинули на як╕сть обслуговування ╕нвал╕д╕в та недоотримання доход╕в п╕дпри╓мством. Так, у 2006 роц╕ п╕дпри╓мство взяло участь у тендер╕ (конкурс╕) на забезпечення протезами молочно╖ залози (дал╕ — ПМЗ) та л╕фами ж╕нок-╕нвал╕д╕в, який у результат╕ виграло ТОВ «Баланда», що знаходиться у
м. Львов╕, що само по соб╕ ╓ нелог╕чним, оск╕льки льв╕вське п╕дпри╓мство не в змоз╕ надавати послуги з протезування ж╕нкам в Криму без в╕дпов╕дно╖ бази. У зв’язку з цим зазначене п╕дпри╓мство було вимушене укласти догов╕р з СКЕПОП, через що виникли певн╕ проблеми з обслуговуванням ж╕нок-╕нвал╕д╕в.
Аналог╕чна ситуац╕я склалась у 2006 роц╕, коли тендер на забезпечення милицями та палицями, виробництво яких було налагоджено на СКЕПОП, виграло Харк╕вське КЕПОП, а згодом зг╕дно з ухваленою Постановою КМУ
№ 1652 ╖х стали видавати безпосередньо через м╕сцев╕ органи прац╕ та соц╕ального захисту.
У ц╕лому оц╕нка ефективност╕ управл╕ння П╕дпри╓мством заслугову╓ на позитивний результат, проте мають м╕сце випадки порушення порядку ведення бухгалтерського обл╕ку, що призводило до викривлення ф╕нансово╖ зв╕тност╕. Також невиважена пол╕тика Промислового об’╓днання «Укрпротез» та фонду соц╕ального захисту ╕нвал╕д╕в призводить до негативного впливу в забезпеченн╕ кримчан протезно-ортопедичними виробами.
За результатами аудиту, з метою п╕двищення ефективност╕ управл╕ння державним майном, забезпечення дотримання вимог законодавства з обл╕ку ╕ зв╕тност╕, а також пошуку резерв╕в аудиторською групою КРУ в АР Крим внесен╕ пропозиц╕╖, як╕ вимагають вир╕шення не т╕льки на р╕вн╕ П╕дпри╓мства, але й на р╕вн╕ М╕н╕стерства прац╕ та соц╕ально╖ пол╕тики Укра╖ни як органу управл╕ння.

Костянтин Мовчан,
пров╕дний державний аудитор в╕дд╕лу аудиту в сфер╕ державно╖ та комунально╖ власност╕ КРУ в АРК.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 20.11.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8089

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков