Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ПОМЕРЛА ПРАВОЗАХИСНИЦЯ, ЯКА КРИТИКУВАЛА ПУТ╤НА ╤ П╤ДТРИМУВАЛА УКРА╥НУ
"Не звертайте уваги на те, що я рос╕янка. Мен╕ соромно за те, що ми робимо в╕дносно Укра╖ни....


НА ХАРК╤ВЩИН╤ СКАСУВАЛИ РЕГ╤ОНАЛЬНИЙ СТАТУС РОС╤ЙСЬКО╥ МОВИ
Про це у Facebook написав депутат Харк╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Булах.


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАВ АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА ДО 11 ЛЮТОГО
Адвокати, посилаючись на здоров'я Бек╕рова, просили для свого п╕дзахисного як запоб╕жний зах╕д...


У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 27.11.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 27.11.2009
ОДНОГО ПРЕЗИДЕНТА... ЗАМАЛО

Калейдоскоп. Нов╕ обличчя. А найголовн╕ше – увага до просто╖ людини в зал╕. ╤ я – як вс╕. Тягну руку. Та мене не пом╕чають. Сьогодн╕ чи не вся увага – в╕йськовим, ╖хн╕м проблемам. ╥хн╕м запитанням. Склада╓ться нав╕ть враження, що зустр╕ч кандидата у президенти Укра╖ни Анатол╕я Гриценка в╕дбува╓ться не в Будинку оф╕цер╕в (теж симптоматично), а в якомусь закритому в╕йськовому м╕стечку. Щоправда, тут нема╓ людей у погонах, вони ╖х уже в╕дносили свого часу. ╤нш╕ почуваються певне що трохи не в сво╖й тар╕лц╕. Н╕ про осв╕ту, н╕ про медицину, н╕ про долю пенс╕онер╕в, як ╕ проблеми молод╕ тут не згаду╓ться. Хоча для знайомства кандидат у президенти спов╕ща╓, що народився в╕н в сел╕, а його батьки мешкають ╕ нин╕ в шахтарському м╕стечку Ватут╕не, при чому матуся одержу╓ пенс╕ю 650 гривень.
Тож, аби заповнить паузу, п╕д яку потрапила переважна б╕льш╕сть населення, текстом, наводжу деяк╕ цитати з рекламно╖ газети А. Гриценка «Ворог ╖хньо╖ держави».
«Большинство граждан смогут себе позволить недорогую частную клинику или страховку». А решта? ╤ я знову опиняюся в меншост╕. Прикро. «Бизнесмены грабят народ? Нет, предприниматели создают рабочие места и производят товары и услуги». Нещодавно в╕дв╕дувала державну установу, де хвалилися не пристойною зарплатою, а тим, що видають прац╕вникам трудову книжку ╕ сплачують нарахування до Пенс╕йного фонду. Б╕знесмени не люблять цього робити, ╕, пропрацювавши на них рок╕в з 10 та б╕льше, людина не заробля╓ соб╕ нав╕ть права на пенс╕ю за ╕нвал╕дн╕стю, бодай щось трапиться. На мо╖х очах, захищаючи чуже майно, охоронець перегородив двер╕ ларка власника сво╓ю ногою. Пот╕м – «Швидка». Верс╕я про те, що в╕н упав у п╕двал, на п╕вроку – непрацездатн╕сть без л╕карняного. А п╕дпри╓мець — б╕лий та пухнастий. Але А. Гриценко тут н╕ при чому. Хоча в╕н, як би там не було, на боц╕ власника, а не його жертв, мр╕╓ в╕длучити в╕д п╕дпри╓мця значну частину «контролеров», «которые ныне мешают бизнесу работать». ╤ знову я в меншост╕, бо, спостер╕гаючи за роботою того ж самого ларка в сус╕дньому город╕, де торгують «паленою» гор╕лкою (на пляшки ╕ на чарки), перев╕ряючих не бачу, оск╕льки в небезпечн╕ дн╕ та часи «фабрику з╕рок» зачинено. Зате сус╕ди бачили, як, в╕д╕йшовши в╕д ларка, п╕дл╕тки ╜валтували дитину, а пот╕м поволокли ╖╖ за гараж╕. Багато непривабливого бачила ╕ я. Але не кандидат у президенти – у нього ╕нш╕ обр╕╖. В╕н розгляда╓ роботу б╕знесу «в ╕деал╕», чого, звичайно, н╕хто не дочека╓ться, у всякому раз╕, з мо╖х сучасник╕в. Хоча сам Анатол╕й Степанович – людина вольова, з характером, достатньо р╕шуча ╕ в розумних межах компром╕сна (це пом╕тно було ╕ з його сл╕в, ╕ з повед╕нки). А ще – компетентна. Вт╕м спец╕ал╕зац╕я його досить вузька. Зак╕нчивши суворовське та вище ав╕ац╕йне училища, в╕н присвятив сво╓ життя служб╕ в арм╕╖ та викладацьк╕й д╕яльност╕ (п╕сля навчання у в╕йськов╕й асп╕рантур╕ та захисту кандидатсько╖ дисертац╕╖). Дал╕ – був при влад╕ за трьох прем’╓р-м╕н╕стр╕в: Тимошенко, ╢ханурова, Януковича. Народний депутат Укра╖ни, голова парламентського Ком╕тету з питань нац╕онально╖ безпеки та оборони, кер╕вник громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Громадянська позиц╕я».
Ось чому, в╕ддавши 25 рок╕в свого життя во╖нськ╕й служб╕, на зустр╕ч╕ в╕н ╕ звертався здеб╕льшого до «сво╖х», а зв╕тував про т╕ досягнення, яких здобув у в╕дпов╕дн╕й сфер╕. Це стосувалося соц╕ального захисту в╕йськовослужбовц╕в, ╖хн╕х пенс╕й, як╕ кандидат у президенти плану╓ прир╕вняти до пенс╕й держслужбовц╕в, деяких ганебних перекос╕в, що йому вдалося л╕кв╕дувати, перебуваючи при влад╕. Так, наприклад, якщо гинув солдат, його родина одержувала компенсац╕ю у 7800 грн. у той час, як життя високопоставлених в╕йськовик╕в ц╕нувалося до 100000 грн.; дивно було почути ╕ те, що командир сухопутних в╕йськ одержував оклад менший за «знедоленого» рядового м╕л╕ц╕онера (за Гриценка оклади в╕йськових командир╕в п╕двищилися в 5 раз╕в). Йшлося також про видачу суми вартост╕ квартир, як╕ мали вид╕лятися в╕йськовим, гот╕вкою ╕ про багато ╕ншого з ц╕╓╖ ж теми. Але, вибачте за его╖зм, знов-таки не про мене. Бо хабара в 10 тис. долар╕в за нового Президента н╕кому давати я не буду, не буду також брати його п╕д загрозою 15 рок╕в позбавлення вол╕ без права амн╕ст╕╖. Майже байдуже мен╕ ╕ до прокурора чи судд╕, яких за такий же самий хабар мало оч╕кувати дов╕чне ув’язнення. Але не так само байдуже, як нин╕шньому Президенту та л╕деру опозиц╕╖, через незгоду яких цю норму не було проголосовано та затверджено понин╕. Просто коли неправдою ╕ несправедлив╕стю просякнута кожна молекула життя, то ув’язнення одного або двох зварич╕в пов╕тря ще не очистить.
Тож продовжую шукати щось про себе в газет╕: «Малая зарплата и пенсия? При моем президентстве Закон определит минимальную почасовую оплату труда, которая при полной занятости будет выше прожиточного минимума». Ц╕каво, а який же в╕н буде, той прожитковий м╕н╕мум? Сьогодн╕ це менше 500 грн. У «продуктовий кошик» заклада╓ться на два роки по тро╓ колготок, як╕ рвуться за перш╕ три години. А якщо одержуватимемо м╕н╕мум лише за годину, то при чому тут «полная занятость»? так ╕ не роз╕бралася. Нам╕р перерозпод╕лу пенс╕й пом╕ж найбагатшими пенс╕онерами ╕ найб╕дн╕шими мене теж не захоплю╓ – це взагал╕ схоже на будь-який перерозпод╕л, що виклика╓ ворожнечу. А до того ж багат╕ вже д╕лилися з б╕дними останн╕ п’ять рок╕в, аж гай шум╕в.
Про осв╕ту та культуру я, на жаль, взагал╕ не знайшла н╕чого. В актив╕ залишилося почуте на зустр╕ч╕ критичне зауваження на адресу В. Ющенка, на в╕дм╕ну в╕д якого А. Гриценко займатися «глечиками та мистецтвом» (тут ╕ укра╖нська мова виявилася доречною! – авт.) не буде.
А ще Анатол╕й Гриценко об╕ця╓:
— Я буду поддерживать олигархов. Они тоже нужны. Они тоже люди.
Ще б пак! Якщо вони не люди, тод╕ хто ж люди взагал╕ — бомж╕, чи що? А ось чи ╓ вони найвразлив╕шим прошарком населення – це питання дискус╕йне.
Тож у мене склався висновок такий: ма╓мо обирати щонайменше чотирьох президент╕в: одного – для в╕йськовик╕в та ол╕гарх╕в (пр╕звища не розшифровую), ╕ншого – для знедолено╖ б╕льшост╕ та села (це, певне, В. Литвин), ще одного – який дбатиме про нашу державн╕сть, незалежн╕сть ╕ культуру (це — нин╕ д╕ючий Президент), а щоб п╕дтримувати добросус╕дськ╕ стосунки з Москвою, знадобиться л╕дер опозиц╕╖. Тод╕ кожний громадянин, нос╕й тих чи ╕нших переконань, не опиниться поза увагою. Т╕льки за яким граф╕ком працювати президентам: понед╕лок, в╕второк, середа, четвер? Але ж ╓ ще й п’ятниця. То, може, обрати й п’ятого, «в╕д молод╕»?

Тамара СОЛОВЕЙ.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 27.11.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8117

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков