Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2825)
З потоку життя (5960)
Душі криниця (3330)
Українці мої... (1435)
Резонанс (1446)
Урок української (985)
"Білі плями" історії (1635)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (259)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОПРОЩАЛИСЯ З ЛЕВКОМ ЛУК’ЯНЕНКОМ…
Левкo Лук’яненко був сп╕взасновником Укра╖нсько╖ гельс╕нсько╖ групи ╕ автором Акта...


СП╤ВЧУВА╢МО…
Нехай п╕дтримка р╕дних, друз╕в, колег по письменницькому ╕ журнал╕стському цеху розд╕лить г╕ркоту...


А НА РУСАН╤ВСЬКОМУ ОСТРОВ╤ ЗАБУЯЛИ КВ╤ТИ
В альбомах, що ╖х дбайливо збира╓ киянин В╕ктор Гострий, чого лишень нема╓.


НЕ СТАЛО ╤ВАНА ДРАЧА…
╤ван Драч був поетом, перекладачем, к╕носценаристом, драматургом, державним та громадським д╕ячем.


«РАТАЙ УКРА╥НСЬКОГО ЕФ╤РУ»
У Нац╕ональн╕й сп╕лц╕ журнал╕ст╕в Укра╖ни в╕дбулась презентац╕я книги спогад╕в про видатного...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 27.11.2009 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 27.11.2009
УКРА╥НА ВШАНОВУ╢ ЧОТИРЬОХ АЛЬБЕРТЦ╤В

12 листопада 2009 р. к╕лька сот ос╕б з╕бралося у Дом╕ укра╖нсько╖ молод╕ в Едмонтон╕ на церемон╕╖ вручення державних нагород Укра╖ни чотирьом альбертцям. Серед нагороджених урядом Укра╖ни були прем’╓р-м╕н╕стр Альберти Едвард Стельмах (орден князя Ярослава Мудрого ╤╤╤ ступеня), м╕н╕стр у справах кор╕нних народ╕в та заступник пров╕дника урядово╖ парт╕╖ Евген Звоздецький (орден князя Ярослава Мудрого V ступеня), президент Альбертсько╖ пров╕нц╕йно╖ ради Конгресу укра╖нц╕в Канади Дар╕я Луц╕в та директор Канадського ╕нституту укра╖нських студ╕й д-р Зенон Когут (обом вручено орден «За заслуги» ╤╤╤ ступеня).
Серед запрошених на церемон╕ю нагородження були депутати Федерального парляменту, Законодавчо╖ асамбле╖, мер Едмонтону, ╓пископи Укра╖нсько╖ Католицько╖ та Укра╖нсько╖ Православно╖ Церков. У сво╓му виступ╕ посол ╤гор Осташ сказав, що «укра╖нське серце Канади знаходиться в Альберт╕», в╕дзначивши, що у пров╕нц╕╖ знаходяться р╕зн╕ укра╖нськ╕ ╕нституц╕╖ та потужна програма з укра╖нських студ╕й в Альбертському ун╕верситет╕. Посол також оголосив про в╕дкриття на початку 2010 р. в Едмонтон╕ консульства Укра╖ни.
У сво╖й промов╕ посол Осташ згадав про ролю Канадського ╕нституту укра╖нських студ╕й при Альбертському ун╕верситет╕, а ведуча Люба Бойко-Белл покликала його директора отримати нагороду.
Д-р Когут, в╕домий ╕сторик, який займа╓ться питаннями гетьманату, укра╖нсько-рос╕йських стосунк╕в та ╕дентичности в ╕сторичному контекст╕, нагороджений урядом Укра╖ни за внесок у вивчення та в╕дбудову столиц╕ козацько-гетьмансько╖ держави XVII–XVIII ст. м. Батурина. Приймаючи нагороду, голова Батуринського проекту з канадсько╖ сторони д-р Когут висловив слова вдячности Президентов╕ В╕ктору Ющенку за п╕дтримку под╕бних проект╕в ╕ наголосив на важливост╕ п╕дтримання ╕сторично╖ пам’ят╕ та нац╕онально╖ св╕домости в Укра╖н╕.
Тро╓ ╕нших нагороджених, Прем’╓р Стельмах, Високодостойний Звоздецький та Дар╕я Луц╕в, були в╕дзначен╕ за вагомий особистий внесок у донесення до св╕тово╖ сп╕льноти правди про геноцид укра╖нського народу п╕д час Голодомору 1932–1933 рр. та активну участь у проведенн╕ м╕жнародньо╖ акц╕╖ вшанування пам’ят╕ жертв Голодомору «Незгасима св╕чка».
Приймаючи нагороди, ус╕ тро╓ в╕дзначили велику роботу, проведену задля визнання Голодомору як геноциду, та людей «за лаштунками», як╕ сприяли цьому визнанню Законодавчою асамбле╓ю Альберти. Звоздецький наголосив на ключов╕й рол╕, яку в╕д╕грав Прем’╓р у поданн╕ закону про Голодомор на розгляд асамбле╖. У свою чергу Прем’╓р указав на одностайн╕сть у прийнятт╕ даного закону, незалежно в╕д парт╕йно╖ приналежности. В╕н також сказав, як важливо було продовжувати процес ознайомлення сусп╕льства з под╕ями Голодомору. Окр╕м старань Дар╕╖ Луц╕в у справ╕ визнання Голодомору, президент Конгресу укра╖нц╕в Канади Павло ╫род у зачитаному в╕д нього лист╕ похвалив п-╕ Луц╕в за ╖╖ самов╕ддану працю, спрямовану на зростання ╕м╕джу укра╖нсько╖ сп╕льноти в Канад╕.
На завершення ще один науковець, пов’язаний ╕з К╤УСом, був в╕дзначений укра╖нським Послом. Д-ру Андр╕╓в╕ Горняткевичу, який понад двадцять п’ять рок╕в працював у К╤УС╕ фах╕вцем ╕з укра╖нсько╖ мови, в╕д уряду Укра╖ни було вручено «Посв╕дчення закордонного укра╖нця».

На фото Романа Петр╕ва: нижн╕й ряд (л-п) — Зенон Когут, Евген Звоздецький, Едвард Стельмах, Дар╕я Луц╕в; верхн╕й ряд (л-п) — Радомир Б╕лаш, Богдан Медв╕дський, ╤гор Осташ, Петро Саварин, Андр╕й Гладишевський.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 27.11.2009 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8130

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков