Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2530)
З потоку життя (5626)
Душі криниця (3175)
Українці мої... (1408)
Резонанс (1405)
Урок української (980)
"Білі плями" історії (1606)
Крим - наш дім (528)
"Будьмо!" (258)
Ми єсть народ? (234)
Бути чи не бути? (69)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (125)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (829)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СТОР╤НКАМИ “М╤СЦЕВОГО ЧАСОПИСУ”
Ще наприк╕нц╕ 2013-го, до початку под╕й на Майдан╕, поет та проза╖к ╤гор Дах (м. Червоноград)...


НЕЗР╤ВНЯНИЙ СВ╤Т ПЕТРИК╤ВСЬКОГО РОЗПИСУ
Нещодавно мала при╓мну зустр╕ч – на виставц╕ «╤нноватика в сучасн╕й осв╕т╕»...


СП╤ЛКА В╤ДЗНАЧИЛА ПИСЬМЕННИК╤В-КРИМЧАН
Михайло Вишняк вручив нагороди ╕ побажав Галин╕ Литовченко ╕ В╕ктору Стусу нових щедрих ужинк╕в...


СТЕПОВ╤ ОБРИСИ ПОЕТА
Не буде переб╕льшенням, якщо сказати, що Василь Латанський, якому 18 листопада виповню╓ться 79...


ЗИМА С╤ДА╢ НА ПОКУТЬ...
З Феодора-Студита ста╓ холодно й сердито.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 27.11.2009 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 27.11.2009
ЛЬВ╤ВСЬКИЙ ПОЕТ В╤РИТЬ В УКРА╥НСЬКУ МОЛОДЬ

Минуло╖ п’ятниц╕ у «Кримськ╕й св╕тлиц╕» в╕дбулася зустр╕ч з льв╕вським поетом, викладачем Академ╕╖ сухопутних в╕йськ Володимиром Тимчуком на тему: «Роль молод╕ у духовному житт╕ кра╖ни». На не╖ зав╕тали ╢пископ С╕мферопольський ╕ Кримський УПЦ КП Климент, о. Володимир УПЦ КП, оч╕льник КУНу в Криму Василь Овчарук, представники Державно╖ орган╕зац╕╖ «Всеукра╖нський ╕нформац╕йно-культурний центр», студентство, шк╕льн╕ педагоги та т╕, кому просто було ц╕каво посп╕лкуватися з оф╕цером Збройних Сил Укра╖ни, майором, кандидатом техн╕чних наук, членом Ки╖вського молод╕жного православного братства святих княз╕в-страстотерпц╕в Бориса та Гл╕ба ╕ Заслужено╖ хорово╖ капели Укра╖ни ╕м. ╢вгена Вахняка «Боян», який ще й до всього тонко в╕дчува╓ слово – пише та переклада╓ в╕рш╕.
«Коли я вперше познайомився з Кримом, — под╕лився сво╖ми спогадами п╕д час зустр╕ч╕ Володимир, — то в╕н справив на мене дуже гарне враження. Я для себе вир╕шив, що найкрасив╕ш╕ д╕вчата в Укра╖н╕ – у Севастопол╕. Хай не ображаються ус╕ ╕нш╕ укра╖нськ╕ красун╕. Думаю, причиною того ╓ багато навчальних заклад╕в. А ще пам’ятаю, що з ус╕ма сп╕лкувався укра╖нською, ╕ що найпри╓мн╕ше, не було жодного непорозум╕ння чи агрес╕╖».
До реч╕, у гост╕ до кримчан льв╕в’янин при╖хав не з порожн╕ми руками, а з подарунками: книгами ╕ дисками – напрацюваннями в╕д сво╖х льв╕вських колег та особисто в╕д себе. (Тож якщо у вас ╓ бажання почути поему ╤вана Франка «Мойсей» у виконанн╕ льв╕вського театру чи почитати поез╕ю Володимира Тимчука, звертайтеся в редакц╕ю «КС».)
П╕д час дружнього сп╕лкування св╕тличани, а ним сьогодн╕ можна назвати ╕ Володимира, обговорили чимало питань, як╕ стосувалися теми зустр╕ч╕.
Володимир Тимчук зауважив, що ми часто говоримо, н╕би сьогодн╕шня молодь не така, не в╕дпов╕да╓ якимось стандартам ╕ уявленням. На його ж думку, у нас чудова, розумна ╕ активна молодь! «Питання в тому, що у нас нема людей, або ╖х дуже мало, як╕ здатн╕ правильно зор╕╓нтувати наших юнак╕в та юнок, дати ╖м гарн╕ ╕ мудр╕ дороговкази, – переконаний в╕йськовий з л╕ричною душею поета. — Ознакою того, що у нас все ж таки живе у кра╖н╕ гарна молодь ╓ под╕╖ 1990-1991 рок╕в, коли саме студенти вийшли на протест, оголосили голодування. Це деякою м╕рою зумовило ус╕ подальш╕ демократичн╕ зм╕ни у держав╕. А згадайте под╕╖ 2004 року на Майдан╕, коли ми в╕дстояли наше право на виб╕р. Просто цей наш потенц╕ал не зреал╕зований повною м╕рою... Думаю, що ми ма╓мо формувати ч╕тку ╕ активну громадянську позиц╕ю серед молодого покол╕ння, адже ми ╓ в межах нашо╖ держави ╕ ми, молодь, ╖╖ форму╓мо! На жаль, нам зараз прищеплюють небезпечну думку, що н╕би там, на гор╕, у владних ешелонах щось в╕дбува╓ться, а ми н╕чого не можемо зробити чи зм╕нити, бо м╕ж нами н╕бито нема зв’язку. Це неправда, зв’язок ╓. Безпосередньо через вибори, бо якби так не було, то не вид╕лялося б так багато кошт╕в на них. А ще можна вза╓мод╕яти з владою через р╕зн╕ громадськ╕ ╕нституц╕╖, за допомогою яких можна реал╕зовувати на практиц╕ завдання щодо громадсько-патр╕отичного, духовного, культурного виховання молод╕. Молодим людям треба об’╓днуватися у громадськ╕ орган╕зац╕╖ ╕ д╕яти. Бо як не ми, то хто?».
╤ ще багато про, що говорилося, питалося ╕ нав╕ть сп╕валося у гостинному св╕тличанському дом╕, а на завершення зустр╕ч╕ Володимир Тимчук зауважив, що тепер в╕н точно зна╓: якщо на стор╕нках «Св╕тлиц╕» пишуть, що зустр╕ч в╕дбулася у тепл╕й та дружн╕й атмосфер╕, то це не просто слова, а ц╕лковита правда.

Катерина КРИВОРУЧЕНКО.
На фото О. НОСАНЕНКА: Володимир Тимчук в редакц╕╖ «Кримсько╖ св╕тлиц╕» разом ╕з владикою Климентом та отцем Володимиром.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 27.11.2009 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8135

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков