Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
╤РП╤НЬ ДВА РОКИ ТОМУ: «НАВКОЛО БУЛИ РУ╥НИ, ТЕМНИЙ ДИМ ТА БАГАТО РОЗСТР╤ЛЯНИХ АВТОМОБ╤Л╤В»
Розпов╕дь кримського татарина, який брав участь у визволенн╕ Ки╖вщини…


РОС╤Я НАМАГА╢ТЬСЯ ПОШИРИТИ СВОЮ ЗЛОЧИННУ СУТЬ НА ╤НШ╤ КРА╥НИ
Рос╕я – це велика тюрма. Нин╕ рос╕яни намагаються загнати в цю тюрму ╕ укра╖нц╕в…


НЕМА╢ СИЛ ТЕРП╤ТИ: НОБЕЛ╤ВСЬК╤ ЛАУРЕАТИ ВЛАШТУВАЛИ МАН╤ФЕСТ ПУТ╤НУ
П╕д зверненням п╕дписалося 39 ос╕б, всесв╕тньо в╕домих св╕тил науки…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРО ЗВ╤ЛЬНЕННЯ ДАН╤ЛОВА:
В╕н переводиться на ╕нший напрямок…


ПУТ╤Н ЗАГНАВ СЕБЕ У ПАСТКУ:
Дан╕лов попередив про наближення катастрофи в Рос╕╖…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 04.12.2009 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#49 за 04.12.2009
«УКРА╥НСЬКИЙ СЕВАСТОПОЛЬ» ВИМАГА╢ ДЕМ╤Л╤ТАРИЗУВАТИ М╤СТО

Голов╕ Ком╕тету Верховно╖ Ради з питань нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони
пану А. С. ГРИЦЕНКУ
Голов╕ Ком╕тету Верховно╖ Ради з питань еколог╕чно╖ пол╕тики, природокористування та л╕кв╕дац╕╖ насл╕дк╕в Чорнобильсько╖ катастрофи
пану А. ╤. СЕМИНОЗ╤
Голов╕ Ком╕тету Верховно╖ Ради з питань економ╕чно╖ пол╕тики
пану О. М. ТКАЧЕНКУ
Голов╕ Ком╕тету Верховно╖ Ради з питань ╓вропейсько╖ ╕нтеграц╕╖
пану Б. ╤. ТАРАСЮКУ
Голов╕ Ком╕тету Верховно╖ Ради у закордонних справах
пану О. Г. Б╤ЛОРУСУ

Високоповажн╕ державники!
На околицях м╕ста Херсонеса (V ст. до н. е.) ще древн╕ греки почали добувати кам╕нь-вапняк. Впродовж же стол╕ть на м╕сц╕ цих кар’╓р╕в утворилися численн╕ печери. У минулому стол╕тт╕ ╖х було дек╕лька десятк╕в ╕ ╖х почали використовувати для в╕йськових потреб — розм╕стивши там склади з бо╓припасами для частин Червоно╖ арм╕╖, що дислокувалися на Кримському п╕востров╕, ╕ Чорноморського флоту. Завантажен╕сть ╖х особливо зросла у перш╕ дн╕ в╕йни, коли в╕йськове командування, як згадують очевидц╕, перем╕стило сюди тисяч╕ тонн бо╓припас╕в.
Така практика збер╕галась ╕ в пово╓нн╕ часи. Тепер вже накопичувались бо╓запаси на десятил╕ття можливих во╓н ╕з ус╕м св╕том. За деякими даними, лише у п╕дземних шахтах п╕д Севастополем лежать десятки тисяч тонн вибухонебезпечних предмет╕в. Зокрема, у бухт╕ Голланд╕я розташовано близько 80 п╕дземних каземат╕в, де збер╕гають неймов╕рну к╕льк╕сть бо╓запас╕в. Просто нафарширован╕ ними п╕дземний арсенал у Сухарн╕й балц╕, торпедний арсенал в Тро╖цьк╕й балц╕, над яким розташований ц╕лий житловий м╕крорайон. ╢ дан╕, що застар╕л╕ бо╓припаси на територ╕╖ деяких склад╕в (як, наприклад – у район╕ Феодос╕╖) просто засипались землею, ╕ на ╖хньому м╕сц╕ уже споруджен╕ житлов╕ квартали.
Зб╕льшу╓ загрозу ╕ те, що ц╕ смертоносн╕ „скарби” знаходяться ще й у сейсм╕чно нест╕йкому район╕.
На бойових суднах ЧФ РФ, як╕ дислокуються в П╕вденн╕й ╕ Севастопольськ╕й бухтах, знаходиться певна к╕льк╕сть ракетних ╕ артилер╕йських бо╓припас╕в, м╕н, бомб та ╕нших вибухонебезпечних предмет╕в. Враховуючи те, що сам╕ судна були побудован╕ ще у минулому стор╕чч╕ ╕, звичайно, морально ╕ ф╕зично застар╕ли, як ╕ умови збер╕гання бо╓припас╕в, вони теж являють собою потенц╕йну небезпеку.
Небезп╕дставними, мабуть, ╓ чутки про затоплення в бухтах Севастополя Чорноморським флотом, п╕д час розпод╕лу, бойових отруйних речовин та застар╕лих бо╓припас╕в.
Так, за св╕дченням вчених Севастопольського нац╕онального ун╕верситету ядерно╖ енерг╕╖ ╕ промисловост╕ на дн╕ Чорного моря затоплено 1150 суден, б╕льша частина яких знаходиться на континентальному шельф╕ прибережно╖ зони. Фах╕вц╕ стверджують, що ор╕╓нтовна сумарна вага бо╓запасу на вс╕х затонулих човнах та суднах перевищу╓ 20 тис. т. На б╕льшост╕ затонулих суден у цистернах, в╕дс╕ках та пов╕тряних подушках збереглися залишки р╕дкого палива, ор╕╓нтовна к╕льк╕сть якого склада╓ 100 тис. тонн. ╤сну╓ реальна загроза вит╕кання цього палива внасл╕док короз╕╖ металу.
Звалища х╕м╕чних в╕дход╕в утворювались протягом тривалого часу переважно в╕д д╕яльност╕ Чорноморського флоту на прибережному шельф╕ – на зах╕д в╕д Севастополя (на “Херсонеському звалищ╕”) й в ╕нших м╕сцях (в акватор╕╖ селища Чорноморське ╖х нараховано 49 одиниць, в Керченськ╕й протоц╕ — 11, Феодос╕йськ╕й затоц╕ — 1, на узбережж╕ Алупки — 66, Ялти, район «Ласт╕вчиного Гн╕зда», — 60, Алушти — 70, Балаклави — 80, мису Лукулл — 65 контейнер╕в).
Ск╕льки ╖х насправд╕, знають достеменно рос╕йськ╕ в╕йськовики, але документац╕╖ на них не передають, бо кажуть, що вона ще в них не розта╓мничена.
Нам зрозум╕ла позиц╕я рос╕йських зверхник╕в, як╕ до цього часу не вжили заход╕в, щоб застар╕л╕ й надлишков╕ арсенали були вивезен╕ або ж знищен╕: вони знаходяться за тисяч╕ к╕лометр╕в в╕д штолень, ╕ н╕ ╖м, н╕ ╖хн╕м д╕тям це лихо не загрожу╓.
Але склада╓ться враження, що ╕ в Укра╖н╕, на державному ╕ м╕сцевому р╕вн╕, вир╕шенням ц╕╓╖ глобально╖ проблеми по сут╕ н╕хто не перейма╓ться ╕ за можлив╕ насл╕дки не в╕дпов╕да╓. Так, за нашими даними, л╕кв╕дац╕я кримських арсенал╕в нав╕ть не включена до Державно╖ програми.
З огляду на вище означене, просимо Вас перейнятись ц╕╓ю проблемою, зокрема:
— ╕н╕ц╕ювати утворення тимчасово╖ сл╕дчо╖ ком╕с╕╖ з вивчення загрози й визначення шлях╕в зменшення техногенно╖ небезпеки в район╕ м. Севастополя;
— домогтися розгляду цих питань на зас╕данн╕ Ради нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони;
— домогтися розгляду зазначено╖ проблеми на зас╕данн╕ м╕ждержавно╖ укра╖нсько-рос╕йсько╖ ком╕с╕╖ з подальшим об’╓днанням зусиль Укра╖ни та Рос╕╖ щодо вироблення ╕ реал╕зац╕╖ системи заход╕в для зниження небезпеки;
— вимагати в╕д командування ЧФ ╕нвентаризац╕╖ укра╖нськими фах╕вцями п╕дземних споруджень, як╕ знаходяться на територ╕╖ в╕йськових частин ЧФ та переведення у безпечн╕ райони, бажано за територ╕ю Укра╖ни, в╕йськових частин, що мають артилер╕йськ╕, м╕нн╕, торпедн╕ та ╕нш╕ небезпечн╕ види озбро╓ння;
— звернутись до рос╕йських урядовц╕в з клопотанням про надання документац╕╖ з ус╕х поховань х╕м╕чно╖ збро╖ в Чорному мор╕ та сп╕льно приступити до ╖хньо╖ утил╕зац╕╖;
— домогтися в╕д Рос╕╖, як спадко╓миц╕ СРСР, ф╕нансування знешкодження бо╓припас╕в та отруйних речовин, залишених рос╕йською стороною на наш╕й територ╕╖;
— провести переговори з ╓вропейськими державами й п╕вн╕чноатлантичними партнерами про започаткування ц╕льово╖ програми знешкодження застар╕лих бо╓припас╕в у район╕ Севастополя.

З глибокою повагою,
за дорученням ГК «Укра╖нський Севастополь»
Л╕д╕я МАДОЯН.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 04.12.2009 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8165

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков