Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4442)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4115)
Українці мої... (1657)
Резонанс (2107)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1842)
Крим - наш дім (1022)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (305)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (201)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«ФАРС НА БОЛОТАХ»: п╕сля 17 березня пут╕н ма╓ стати «так званим президентом»
Як╕ ще зм╕сти та смисли можна знайти в беззм╕стовних рос╕йських «виборах»...


ПОСЛАННЯ ПУТ╤НА ПАРЛАМЕНТУ ТА ПОХОРОН НАВАЛЬНОГО
Як вони характеризують стан кремл╕вського режиму…


ЗАЛУЖНИЙ ПРОКОМЕНТУВАВ ДРУГУ Р╤ЧНИЦЮ НАПАДУ РФ НА УКРА╥НУ
Генерал подякував ус╕м, хто у ц╕ хвилини на пол╕ бою боронить нашу державу…


НА КИ╥ВЩИН╤ В╤ДКРИЛИ МЕМОР╤АЛ «ХРЕСТ ГЕРО╥В»
М╕сцем встановлення мемор╕алу не випадково обрано Вишгород, адже саме на його пагорбах було...


П╤ДТРИМУВАТИМЕМО УКРА╥НУ, ЧОГО Б ЦЕ НЕ КОШТУВАЛО. МИ НЕ МОЖЕМО ДОЗВОЛИТИ РОС╤╥ ВИГРАТИ ЦЮ В╤ЙНУ
П╕я Каума, президентка Парламентсько╖ асамбле╖ ОБС╢…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 04.12.2009 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#49 за 04.12.2009
ЧИ ПОТР╤БЕН КРА╥Н╤ ЛИТВИН?

26 листопада на прес-конференц╕ю в м. С╕мферопол╕ Володимир Литвин зап╕знився хвилин на сорок. Для мене це був дуже в╕дпов╕дальний день, тому оч╕кування дедал╕ ставало напружен╕шим. Але, побачивши нарешт╕ бл╕де стомлене обличчя Голови Верховно╖ Ради (явно не з гримерно╖), який вже побував у Армянську та Красногвард╕йському район╕, пробачила йому непунктуальн╕сть. Бо, зда╓ться, в╕н д╕йсно «працю╓», хоча хваляться цим на б╕лбордах ╕нш╕ кандидати у президенти, зокрема т╕, що ╕дентиф╕кують себе з Укра╖ною в ц╕лому. Що ж до сп╕кера, то працю╓ в╕н не як досв╕дчений «п╕арщик», а йде в трудов╕ колективи, так би мовити, в «гаряч╕ точки», занурю╓ться у проблеми, намага╓ться в╕дчути б╕ль кожного виборця, якому сьогодн╕ особливо незатишно, ╕ пропону╓ допомогу, коли в змоз╕ щось запод╕яти.
╤нформац╕╓ю щодо ситуац╕╖ в Криму Володимир Михайлович волод╕╓ досить детальною. Думаю, вона буде ц╕кавою ╕ для наших читач╕в. Спад промисловост╕, за даними сп╕кера, в Криму цього року склав 21,7%, особливо постраждала галузь видобутку корисних копалин (43,5% у м╕нус╕). Под╕бн╕ цифри прогнозувалися ще навесн╕ ╤нститутом м╕неральних ресурс╕в (чула особисто).
У с╕льському господарств╕ в╕дбува╓ться ц╕лком лог╕чний процес — люди повернулися обличчям до сво╖х власних земельних д╕лянок, за рахунок яких обсяг с╕льськогосподарсько╖ продукц╕╖ зб╕льшився на 6%. Вт╕м, ╕мпорт овоч╕в дедал╕ зроста╓. У доларовому екв╕валент╕ цього року ╖х ввезено в 5 раз╕в б╕льше, н╕ж минулого. Навколо цього питання виникло досить гаряче обговорення. Журнал╕ста, який переймався долею науковц╕в-господарник╕в, ц╕кавило, чому наука, попри вкладен╕ в не╖ кошти, да╓ м╕н╕мальну результативн╕сть. Адже за бажання Управл╕ння академ╕╖ аграрних наук могли б прогодувати кримською та херсонською картоплею всю Укра╖ну, а не завозити ╖╖ з Н╕дерланд╕в. На думку Володимира Литвина, для цього треба подбати про те, аби ╕мпорт втратив свою ф╕нансову приваблив╕сть. Певне, не випадково прокуратура С╕мферополя порушила крим╕нальну справу за фактом зловживання службовим становищем в╕дпов╕дальних ос╕б М╕н╕стерства аграрно╖ пол╕тики Криму.
Серед м╕сцевих проблем – зменшення к╕лькост╕ в╕дпочиваючих на 16,8%, а отже – ╕ надходжень до бюджету. Знизилася ╕ реальна зароб╕тна плата кримчан (на 10,7%). ╤ хоча в середньому вона склада╓ 1665 грн., в деяких районах ця цифра – на чверть менша. Але 6,7% населення не мають ╕ того – вони безроб╕тн╕. К╕льк╕сть ваканс╕й дедал╕ зменшу╓ться, ╕ сьогодн╕ на одне робоче м╕сце претенду╓ вже п’ять ос╕б.
Одн╕╓ю з найвразлив╕ших проблем, на думку кандидата у президенти, ╓ земельна. Саме тут в╕дбува╓ться найб╕льше зловживань. Як з’ясувалося п╕д час розмови, через те, що морське узбережжя ╓ лакомим шматочком для «прихватизатор╕в», нищиться, зокрема в Криму, суднобуд╕вництво. Йшлося ╕ про в╕дверт╕ рейдерськ╕ заз╕хання на землю, аж до в╕дчуження присадибних д╕лянок. Сп╕керський в╕зит, до реч╕, зб╕гся з народною акц╕╓ю протесту, п╕д час яко╖ люди перекрили транспортну маг╕страль.
— Якби я там був, то став би одним з протестуючих, — зауважив сп╕кер ╕ пооб╕цяв вивчити це питання б╕льш досконало. – Заводи ╕ фабрики, як╕ перейшли у приватн╕ руки ╕ вже практично втрачен╕ для держави, ми ще в╕дбуду╓мо, а ось «приростити» землю не зможемо н╕ за яких умов, — додав в╕н, п╕дбиваючи п╕дсумки. А вони так╕: сьогодн╕ основою президентсько╖ кампан╕╖ ╓ боротьба за землю.
В усякому раз╕ МВС Укра╖ни в Криму порушило 11 карних справ за фактами зловживання посадовцями виконкому С╕мферопольсько╖ м╕сько╖ ради щодо земельно╖ та буд╕вничо╖ сфер.
Тож розмова з кандидатом у президенти виявилася нетиповою: це була розмова конкретна, д╕лова, швидше, з господарником, н╕ж з мр╕йливим пол╕тиком, що охоче виголошу╓ гасла ╕ безв╕дпов╕дально змальову╓ рожев╕ перспективи Укра╖ни з ним на чол╕.
У пол╕тичн╕й площин╕ зац╕кавила досить категорична позиц╕я стосовно зм╕ни виборчо╖ системи. Прогнозуючи передчасн╕ депутатськ╕ вибори, Володимир Михайлович заявив, що, лише голосуючи за конкретних людей, укра╖нц╕ зможуть на 80% оновити владу, в ╕ншому раз╕ депутатський корпус залишиться практично незм╕нним.
Щодо бачення Криму на карт╕ Укра╖ни, то для В. Литвина це, перш за все, – рекреац╕йна зона, яка ма╓ розвиватися саме у в╕дпов╕дному напрямку, тож треба подбати про його еколог╕ю, а не про буд╕вництво тут вуг╕льних терм╕нал╕в, накопичуючи токсичн╕ в╕дходи, питання утил╕зац╕╖ яких поки що нав╕ть не сто╖ть на порядку денному.
На мо╓ запитання, чому, переймаючись проблемами найширших верств населення, сп╕кер не знаходить адекватно╖ п╕дтримки, Володимир Михайлович схильний був погодитися з тим, що люди мають таку владу, на яку заслуговують, не втрачаючи над╕╖, що на виборах переможуть все ж таки розум ╕ здоровий глузд.
Це запитання, до реч╕, було спровоковане колишн╕ми виборами президента у Криму, коли знану авторитетну людину перем╕г такий соб╕ «к╕т в м╕шку» на пр╕звище М╓шков, який об╕цяв повести кримчан до Рос╕╖, але невдовз╕, виявившись повним банкрутом, вт╕к туди сам.
Та ми продовжу╓мо полюбляти об╕цянки, зворушлив╕ слова, рукавички з «сердечками» (бачила, як за них колись городяни ледь не билися б╕ля к╕нотеатру «С╕мферополь»). Кажуть, ж╕нки люблять вухами. Але ж ми — не плем’я амазонок. Розум назива╓ мен╕ к╕лька пр╕звищ людей, як╕ теоретично могли б очолити владу. ╤ серед них – Володимир Литвин. Хоча чи до снаги йому вт╕лення глобальних стратег╕чних завдань, за виконання яких болить серце у В╕ктора Ющенка?

Тамара СОЛОВЕЙ.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 04.12.2009 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8166

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков