Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4442)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4115)
Українці мої... (1657)
Резонанс (2107)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1842)
Крим - наш дім (1022)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (305)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (201)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ОДЕСЬК╤ ДРУЗ╤ Т.Г. ШЕВЧЕНКА
В Одес╕ на той час мешкали друз╕ Тараса Григоровича, з якими в╕н п╕дтримував пост╕йний...


ПЕРША ЛАСТ╤ВКА УКРА╥НСЬКО╥ ПЕР╤ОДИКИ
Наш календар


ЯН НАГУРСЬКИЙ – ТОЙ, ХТО ПОСТАВ З МЕРТВИХ
П╕лот час╕в Першо╖ св╕тово╖ в╕йни був оголошений загиблим, про що в╕н д╕знався в середин╕ 1950-х...


КАРТИ НАШО╥ ╤СТОР╤╥
╤сторичн╕ карти спростовують химери «руского м╕ра» про «╕конно руск╕╓...


КОЗАЦЬКИЙ МАРС
Держава та в╕йсько Козацького Гетьманату в добу М╕л╕тарно╖ революц╕╖ 1648–1764 рок╕в…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 04.12.2009 > Тема ""Білі плями" історії"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#49 за 04.12.2009
СБУ НАЗВАЛА ОРГАН╤ЗАТОР╤В ГОЛОДОМОРУ

ПАМ’ЯТЬ

Крим╕нальна справа за фактом Голодомору 1932-1933 рок╕в може бути передана до суду до к╕нця року. Про це в еф╕р╕ 5 каналу заявив голова СБУ Валентин Наливайченко.
«Приблизно до к╕нця року, за наявност╕ експертиз, ╓ вс╕ правов╕ п╕дстави сл╕дчому зробити процесуальний висновок у справ╕ ╕ передати справу до суду», — сказав в╕н. «Це означа╓, що у висновку, шляхом досудового сл╕дства, будуть встановлен╕ орган╕затори злочину геноциду-Голодомору», — зазначив глава СБУ.
За словами Наливайченка, «досудове сл╕дство вийшло на орган╕затор╕в, як╕ об╕ймали кер╕вн╕ посади в укра╖нськ╕й б╕льшовицьк╕й парт╕╖». В╕н заявив, що сл╕дчий дозволив назвати пр╕звища орган╕затор╕в Голодомору: «Це (Стан╕слав) Кос╕ор, який був секретарем ЦК КП(б)У».
«Це (Павло) Постишев, якого Стал╕н ╕ Молотов направили у с╕чн╕ 1933 в Харк╕вську область, ╕ в╕н керував ц╕╓ю областю, доводячи злочин до лог╕чного завершення», — сказав глава СБУ.
«Трет╕й посадовець – це (Влас) Чубар, який також входив тод╕ до складу Ради народних ком╕сар╕в Укра╖ни», — заявив Наливайченко.
«Ми ма╓мо за законодавством довести вину цих людей у суд╕… П╕сля цього, я переконаний, ц╕ злочинц╕, як╕ вчинили злочини проти людства, мають бути засуджен╕ ╕ позбавлен╕ будь-яких прив╕ле╖в», — наголосив в╕н. Глава СБУ вважа╓, що п╕сля цього необх╕дно «звертатися до м╕сцевих рад ╕ орган╕в м╕сцевого самоврядування, щоб зн╕мати пам’ятники (цим особам)».
В╕дпов╕даючи на запитання щодо норми укра╖нського законодавства, яка не дозволя╓ виносити вирок щодо померло╖ людини, Наливайченко заявив, що в Укра╖н╕ може бути застосований прецедент, коли злочин проти людяност╕ не ма╓ терм╕ну давност╕. Також в╕н заявив, що крим╕нальна справа щодо Голодомору буде розсекречена.

«Укра╖нська правда».

КРИМСЬК╤ СП╤ВРОБ╤ТНИКИ СБУ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

Кримськ╕ сп╕вроб╕тники Служби безпеки Укра╖ни запалили св╕чки напередодн╕ Дня пам’ят╕ жертв голодомор╕в ╕ пол╕тичних репрес╕й. Пам’ять загиблих в╕д Голодомору вшанували хвилиною мовчання в ход╕ вечора-рекв╕╓му, пов╕домив прес-центр СБУ Криму.
«Працю╓ спец╕альна виставкова композиц╕я, демонстру╓ться створена «на основ╕ св╕дчень ╕ оприлюднених арх╕вних матер╕ал╕в» документальна стр╕чка «Злам». Ф╕льм надано для трансляц╕╖ кримським телекомпан╕ям», — зазначили в прес-служб╕.
У СБУ заявили, що «вл╕тку 1921 року на кримських полях згор╕ло 3/4 врожаю, а взимку хл╕б подорожчав у 59 раз╕в; у лютому-березн╕ 1922 року голодувало 65% населення п╕вострова (близько 500 тис. ос╕б); щодня вмирало в╕д 18-20 до 50 ос╕б». «Але повно╖ статистики про жахи того пер╕оду нема╓, оск╕льки точн╕ п╕драхунки не велися», — зазначили в управл╕нн╕.
У 1932-1933 роках Крим став «но╓вим ковчегом для голодуючих» — продовольча ситуац╕я на п╕востров╕ була б╕льш благополучною, н╕ж в ╕нших рег╕онах СРСР, говорять у спецслужб╕. «Зг╕дно з даними Держарх╕ву АРК ╕ арх╕ву СБУ, тод╕ в Криму Голодомору не було», — заявили в главку. При цьому, «було введено жорстк╕ м╕грац╕йн╕ санкц╕╖, контроль над перем╕щенням товар╕в, блокада в╕льного ринку продовольства, каральн╕ заходи щодо припинення спекуляц╕╖ та мародерства». «Зупинити людськ╕ жертви в голодуючих рег╕онах СРСР можна було ╓диним способом — знайти продовольство, яке було в благополучних областях. Силов╕ санкц╕╖ вилучення хл╕бних запас╕в у приватних садибах, або так зване «розкуркулення», викликали серед населення несанкц╕онован╕ м╕тинги, так зван╕ «голодн╕ бунти», — зазначили в СБУ.
Той пер╕од ╕стор╕╖ кримського п╕вострова поки мало вивчено. «Багато укра╖нських арх╕в╕в мають уривчаст╕ дан╕ або зовс╕м не м╕стять даних щодо Криму, оск╕льки тод╕ в╕н не був суб’╓ктом УРСР. Прим╕ром, динам╕ка статистики населення п╕вострова в органах статистики ведеться т╕льки з 1939 року», — зазначили в СБУ.    
(УН╤АН).

28 листопада 2009 року в С╕мферопол╕ представники Кримсько╖ орган╕зац╕╖ Укра╖нсько╖ Народно╖ парт╕╖, пол╕тичних парт╕й та громадських орган╕зац╕й, громадяни в╕ддали шану пам’ят╕ жертвам голодомор╕в та пол╕тичних репрес╕й в Укра╖н╕. Панахида в╕дбулася б╕ля пам’ятного знаку жертвам Голодомору, що знаходиться на територ╕╖ Укра╖нсько╖ Православно╖ церкви Ки╖вського Патр╕архату. Учасники заходу тримали «св╕чки пам’ят╕» за загиблими.
«Криму волею дол╕ довелося бути в еп╕центр╕ жахливих под╕й, — прокоментував под╕ю голова Кримсько╖ орган╕зац╕╖ УНП Олег Фомушк╕н. — Наш п╕востр╕в зазнав дек╕лька хвиль масового терору та пол╕тичних репрес╕й: голодомор 1921-1923 рр., кампан╕ю з розкуркулення 1933-1933 р., депортац╕╖ етн╕чних груп та народ╕в Криму 1941-1944 рр. У результат╕ злочинних д╕й комун╕стичного режиму загинули сотн╕ тисяч кримчан, було завдано величезно╖ шкоди сусп╕льству. Практично в кожн╕й кримськ╕й родин╕ ╓ постраждал╕ в╕д тотал╕таризму».
«Укра╖нська народна парт╕я виступа╓ за негайне ухвалення Верховною Радою законопроекту, що передбача╓ введення крим╕нально╖ в╕дпов╕дальност╕ за заперечення Голодомору 1932-1933 рок╕в», — зазначив представник УНП. «Треба заборонити д╕яльн╕сть комун╕стично╖ парт╕╖ як пров╕дника тотал╕тарного режиму, д╕яльн╕сть яко╖ призвела до Голодомору та пол╕тичних репрес╕й», — п╕дсумував Олег Фомушк╕н.

Тетяна Степченкова, прес-служба КРО УНП.

На фото: ╢пископ С╕мферопольський ╕ Кримський Климент чита╓ молитву за невинно загиблими...

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 04.12.2009 > Тема ""Білі плями" історії"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8172

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков