Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОБИМО ВСЕ, ЩОБ У НАШИХ ВО╥Н╤В БУЛО Б╤ЛЬШЕ МОЖЛИВОСТЕЙ, Б╤ЛЬШЕ ЗБРО╥; ЦЕ БУДЕ
Звернення Президента Укра╖ни.


ЗЕЛЕНСЬКИЙ: РОС╤Я ГОТУ╢ НОВИЙ НАСТУП
Нав╕ть завтра рос╕йськ╕ ракети можуть долет╕ти до будь-яко╖ держави…


╢ВРОПА МА╢ БУТИ ЩИТОМ ДЛЯ УКРА╥НИ
Президентка ╢вропейсько╖ ком╕с╕╖ Роберта Мецола - за п╕дсумками зустр╕ч╕ у Брюссел╕…


НАШ╤Й ╢ВРОП╤ ПОТР╤БНА РЕАЛЬНА ОБОРОННА САМОДОСТАТН╤СТЬ
Виступ Президента Укра╖ни на зас╕данн╕ ╢вропейсько╖ ради.


У ДЕНЬ УКРА╥НСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ МИ ДЯКУ╢МО КОЖНОМУ Й КОЖН╤Й, ХТО СТАВ НА ЗАХИСТ УКРА╥НСЬКО╥ ДЕРЖАВИ ТА СУСП╤ЛЬСТВА
Президент вручив нагороди во╖нам…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 01.01.2010 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 01.01.2010
«ТЕРП╤ННЯМ ВАШИМ СПАСАЙТЕ ДУШ╤ ВАШ╤...»

Р╤ЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ ПАТР╤АРХА КИ╥ВСЬКОГО ╤ ВС╤╢╥ РУСИ-УКРА╥НИ Ф╤ЛАРЕТА
преосвященним арх╕пастирям, боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та вс╕м в╕рним Укра╖нсько╖ Православно╖ Церкви Ки╖вського Патр╕архату

Дорог╕ браття ╕ сестри!
Христос народився, слав╕мо Його!

 Нин╕ знову Православна Церква святку╓ Р╕здво Христове, духовно прославляючи Господа нашого ╤суса Христа. Знову в наших храмах лунають слова: «З нами Бог, розум╕йте народи ╕ покоряйтеся, бо з нами Бог!». Ц╕ слова обнад╕йливо звучать у наш час, коли вс╕ християнськ╕ народи переживають так звану ф╕нансову кризу. В Укра╖н╕ до ц╕╓╖ всесв╕тньо╖ б╕ди додалися сво╖ внутр╕шн╕ проблеми. В цих умовах в нас, християн, слова пророка ╤сай╖: «З нами Бог!» – вселяють незбориму над╕ю ╕ тверду в╕ру, що все, що ста╓ться в св╕т╕ з кожним народом ╕ з кожною людиною, в╕дбува╓ться для нашого спас╕ння, задля нашо╖ корист╕. Бог не т╕льки кара╓ за гр╕хи, але й милу╓. ╤ нав╕ть, коли В╕н кара╓, то робить це з любов’ю заради нашого спас╕ння ╕ в╕чного життя.
 Син Божий, один ╕з трьох ос╕б Пресвято╖ Тр╕йц╕, Творець Всесв╕ту, заради визволення нас, гр╕шних людей, в╕д гр╕ха ╕ смерт╕, принизив Себе: будучи Богом, В╕н став людиною, не зм╕нившись у Сво╖й Божественн╕й природ╕. Бог так полюбив св╕т ╕ людей, що в╕ддав Сина ╢динородного, «щоб усякий, хто в╕ру╓ в Нього, не загинув, а мав життя в╕чне» (╤н. 3, 16). Невже ви дума╓те, що Той, Хто зазнав страшних страждань на хрест╕, не любить ╕ не вбол╕ва╓ за нас, людей ХХ╤ стол╕ття?! Чи Бога не турбу╓ наше в╕чне життя? Ми можемо бути байдужими до сво╓╖ в╕чно╖ дол╕, але не В╕н. Наш╕ душ╕ роз’╖да╓ гр╕х, як ╕ржа зал╕зо, ╕ ми, християни, майже не зверта╓мо на це уваги. Наш╕ душ╕ просякли грошолюбством, користолюбством, неправдою, блудом, заздр╕стю, марнославством, горд╕стю, владолюбством та ╕ншими багатьма пороками. Ми забува╓мо, що все це веде нас до в╕чно╖ загибел╕. Але чолов╕колюбивий Бог, у Якого безодн╕ любов╕ до Свого твор╕ння, не бажа╓ нашо╖ смерт╕; В╕н хоче, «щоб ус╕ люди спаслися ╕ досягли п╕знання ╕стини» (1 Тим. 2, 4).
 Вс╕лякий гр╕х перемага╓ться стражданнями. Тому Спаситель наш ╤сус Христос перетерп╕в страждання на хрест╕, щоб нашу людську природу очистити в╕д гр╕ха. В╕н взяв на Себе гр╕хи всього св╕ту. Його розпинають, ганьблять, кричать: «Якщо Ти Син Божий, з╕йди з хреста!». А В╕н у в╕дпов╕дь блага╓ Отця Небесного: «Отче, прости ╖м, бо вони не знають, що роблять!». Але для того, щоб перетерп╕ти страждання ╕ перемогти гр╕х, треба було Сину Божому мати людську природу, а ╖╖ можна було прийняти через народження в╕д Пресвято╖ Д╕ви. В цьому ╕ поляга╓ значення Р╕здва Христового. Без страждань не в╕дбулося б в╕дкуплення гр╕ха; а страждань не могло бути без вт╕лення, тобто без Р╕здва. Апостол Павло назива╓ це великою благочестя тайною, що Бог явився у плот╕ (1 Тим. 3, 16).
 Оск╕льки ми, християни, носимо на соб╕ ╕м’я Христа, то й повинн╕ упод╕бнюватися Йому в усьому, в тому числ╕ ╕ в подоланн╕ гр╕ха через страждання, як в соб╕ особисто, так ╕ в сусп╕льств╕. Тому, коли ми не боремося з╕ сво╖ми власними гр╕хами, Господь посила╓ нам хвороби, страждання ╕ вс╕ляк╕ б╕ди, щоб ми терп╕нням перемагали наш╕ гр╕хи. ╤сус Христос сказав: «Терп╕нням вашим спасайте душ╕ ваш╕» (Лк. 21, 19).
 Церква заклика╓ в╕рних до терп╕ння в стражданнях. Але сенс земного життя поляга╓ не в терп╕нн╕, а в праведност╕ ╕ благочест╕. Що таке праведн╕сть? Це властив╕сть життя людини, коли вона свято шану╓ права ╕нших ╕ пост╕йно викону╓ покладен╕ на не╖ обов’язки щодо ближн╕х. Праведним назива╓ться той, хто в╕дда╓ кожному сво╓, хто викону╓ сво╖ обов’язки.
 Христос Спаситель прин╕с на землю мир: мир з Богом, мир душевний. Тому п╕д час Його народження ангели сп╕вали: «Слава в вишн╕х Богу ╕ на земл╕ мир, в людях благовол╕ння!» (Лк. 2, 14). Виходячи з цього, Церква навча╓, що душевний мир християнина повинен ╜рунтуватися не на багатств╕, не на грошах ╕ не на користолюбств╕, а на любов╕ та благочест╕. Запов╕д╕ Бож╕ сл╕д виконувати з любов╕ до людей, ╕ це, любов’ю пройняте виконання, да╓ душевний мир ╕ в╕драду. Коли людина викону╓ сво╖ обов’язки, спонукувана любов’ю, в той момент вона вже не прагне до власно╖ вигоди. Якщо так╕й людин╕ в╕дпов╕дають на добро злом, вона не втрача╓ через це душевного миру, бо творила добро з добрими нам╕рами: з любов╕ до Бога, з любов╕ до людини, з любов╕ до благочестя ╕ до правди. У такому випадку добро завжди залиша╓ться добром, ╕ мета його досяга╓ться нав╕ть тод╕, коли на добро в╕дпов╕дають злом.
 Т╕льки та праведн╕сть, в основ╕ яко╖ любов, ма╓ моральну варт╕сть ╕ може бути названа м╕цною. Вона прихиля╓ до себе Духа Святого. А Дух Святий занепале поповнить, нем╕чне вил╕ку╓ та дасть душ╕ мир ╕ рад╕сть, як╕ н╕що н╕коли не може порушити.
 Цього святкового дня сердечно в╕таю Вас, дорог╕ браття ╕ сестри, та вс╕х християн Укра╖ни ╕ серед них – в╕руючих УПЦ Московського Патр╕архату з Р╕здвом Христовим ╕ Новим роком. Поздоровляю з╕ святом ╕ наших земляк╕в-укра╖нц╕в, розс╕яних по всьому св╕ту: в Америц╕ ╕ Канад╕, в ╢вроп╕ ╕ Австрал╕╖, як╕ люблять свою Батьк╕вщину ╕ дбають про Укра╖нську державу. В╕таю з Р╕здвом Христовим Президента Укра╖ни В╕ктора Ющенка, Верховну Раду, Укра╖нський уряд ╕ Збройн╕ Сили Укра╖ни.
 У це велике свято Р╕здва Христового подякуймо Богов╕ за вс╕ Його милост╕ до нас, за радост╕ ╕ скорботи. Будемо благати Христа Спасителя, щоб В╕н благословив нашу Укра╖нську державу в Новому 2010 роц╕, весь укра╖нський народ, дарував нам мир, злагоду, ╓дн╕сть ╕ здоровий глузд, щоб ми керувалися в житт╕ любов’ю до Бога, до ближн╕х ╕ до Укра╖ни, ходили дорогами правди ╕ не збочували на крив╕ шляхи. Нехай св╕тлосяйне пром╕ння Р╕здвяно╖ з╕рки ося╓ наш╕ душ╕ й серця св╕тлом правди, миру ╕ любов╕!
Христос народився, слав╕мо Його!
 
Ф╤ЛАРЕТ,
 Патр╕арх Ки╖вський ╕ вс╕╓╖ Руси-Укра╖ни.
 м. Ки╖в,
 Р╕здво Христове
2009/2010 рр.

На фото: фрагмент ╕кони з базил╕ки Р╕здва Христового у Вифле╓м╕.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 01.01.2010 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8309

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков