Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ПОМЕРЛА ПРАВОЗАХИСНИЦЯ, ЯКА КРИТИКУВАЛА ПУТ╤НА ╤ П╤ДТРИМУВАЛА УКРА╥НУ
"Не звертайте уваги на те, що я рос╕янка. Мен╕ соромно за те, що ми робимо в╕дносно Укра╖ни....


НА ХАРК╤ВЩИН╤ СКАСУВАЛИ РЕГ╤ОНАЛЬНИЙ СТАТУС РОС╤ЙСЬКО╥ МОВИ
Про це у Facebook написав депутат Харк╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Булах.


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАВ АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА ДО 11 ЛЮТОГО
Адвокати, посилаючись на здоров'я Бек╕рова, просили для свого п╕дзахисного як запоб╕жний зах╕д...


У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 08.01.2010 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#2 за 08.01.2010
Кому «муля╓» «Св╕тлиця»?..

ЗВЕРНЕННЯ

 Президенту Укра╖ни В╤КТОРУ ЮЩЕНКУ
 Коп╕╖:
Голов╕ Нац╕онально╖ ради з питань культури ╕ духовност╕ при Президентов╕ Укра╖ни академ╕ку Микол╕ ЖУЛИНСЬКОМУ
Голов╕ ком╕тету Верховно╖ Ради Укра╖ни з питань культури ╕ духовност╕, народному депутату Укра╖ни Володимиру ЯВОР╤ВСЬКОМУ
М╕н╕стру культури ╕ туризму Укра╖ни Василю ВОВКУНУ
 
 Високоповажний пане Президенте!
 П╕д час сво╓╖ зустр╕ч╕ з ╕нтел╕генц╕╓ю АР Крим та Херсонсько╖ област╕ наприк╕нц╕ минулого року Ви справедливо п╕ддали жорстк╕й критиц╕ м╕сцеве малопатр╕отичне кримське чиновництво за безд╕яльн╕сть у процесах утвердження Укра╖нсько╖ державност╕ в автоном╕╖. Зокрема, мова йшла про в╕дсутн╕сть укра╖нського обличчя у б╕льшост╕ кримських м╕ст та селищ, у реклам╕ назв р╕зноман╕тних установ та орган╕зац╕й. Ви також обурювалися ганебним станом укра╖номовного ╕нформац╕йно-культурного простору ╕ под╕ляли занепоко╓ння укра╖нсько╖ громади Криму щодо в╕дсутност╕ належного ф╕нансування ╓дино╖ укра╖номовно╖ державницько╖ газети «Кримська св╕тлиця». Здавалося, що п╕сля тако╖ серйозно╖ розмови кримська влада та ки╖вськ╕ високопосадовц╕ дослухаються до авторитетного голосу Глави держави.
 На жаль, цього не трапилося. На прим╕щенн╕ Кримського укра╖нського музично-драматичного театру, який розташований напроти Ради М╕н╕стр╕в АРК, зам╕сть одного гасла «Крымчане за Януковича!» вив╕сили ще три аналог╕чн╕ аг╕тки.
 Напередодн╕ Нового року та Р╕здва Христового, у день 17-л╕ття «Кримсько╖ св╕тлиц╕», ╓диного укра╖нського променя сонця у шов╕н╕стичному ╕нформац╕йному мор╕, М╕н╕стерство культури ╕ туризму Укра╖ни «прив╕тало» укра╖нську громаду Криму та численних шанувальник╕в часопису як в Укра╖н╕, так ╕ в заруб╕жж╕, наказом про зв╕льнення редактора В╕ктора Качули та арештом всього новор╕чного накладу. Брутально ╕ самочинно, без згоди сп╕взасновник╕в — трудового колективу «Об`╓днано╖ редакц╕╖ газети «Кримська св╕тлиця» та Всеукра╖нського товариства «Просв╕та» ╕м. Т. Шевченка, вже призначено нового редактора, а редакц╕ю газети переводять до Ки╓ва.
 Приверта╓ увагу те, що безв╕дпов╕дальн╕ ки╖вськ╕ голови заборонили поширювати в Укра╖н╕ саме те число часопису, у якому пода╓ться Ваш розлогий виступ на рег╕ональному з╕бранн╕ ╕нтел╕генц╕╖ у м. С╕мферопол╕. До того ж, у цьому номер╕ розм╕щене Р╕здвяне послання Патр╕арха Ки╖вського ╕ вс╕╓╖ Руси-Укра╖ни Ф╕ларета, звернення в╕д ╕мен╕ Укра╖нсько╖ Греко-Католицько╖ Церкви отця В╕ктора Гуменюка, в╕тання голови Кримсько╖ республ╕кансько╖ орган╕зац╕╖ «Пол╕тична парт╕я «Наша Укра╖на» Богдана Дубаса та анал╕тичний матер╕ал «Болюч╕ проблеми утвердження укра╖нсько╖ державност╕ у Криму», який частково виголошувався на зустр╕ч╕ з Вами.
 Склада╓ться враження, що чиновники з М╕нкультури вперше п╕сля Помаранчево╖ революц╕╖ намагаються запровадити у кра╖н╕ пол╕тичну цензуру та руйнують вистражданий та виборений укра╖нською громадськ╕стю за 18 рок╕в Незалежност╕ Укра╖ни ╓диний укра╖номовний та державний друкований орган у Криму.
 На мо╓ тверде переконання, зазначен╕ чиновницьке свав╕лля та д╕йства напередодн╕ президентських вибор╕в мають провокативний характер ╕ спрямован╕ на компрометац╕ю Вас як ╓диного кандидата у Президенти Укра╖ни, який ма╓ ч╕тку програму в╕дродження ╕ повернення ╕сторично╖ пам`ят╕, державотворення та розбудови ╓вропейсько╖ демократично╖ Укра╖ни. Ваше авторитетне втручання у це чиновницьке свав╕лля та протид╕я наступу на свободу слова — це теж певна сходинка до ц╕╓╖ велико╖ мети.
 Ми впевнен╕ у наш╕й сп╕льн╕й перемоз╕!
 Укра╖н╕ — укра╖нського Президента!

 З повагою,
 Петро ВОЛЬВАЧ,
 голова Кримсько╖ ф╕л╕╖ Наукового товариства ╕м. Тараса Шевченка, доктор ф╕лософ╕╖, академ╕к УЕАН, д╕йсний член НТШ, заслужений д╕яч науки ╕ техн╕ки АР Крим.

Вих. № 1 в╕д 6 с╕чня 2010 р.
 Президенту Укра╖ни ЮЩЕНКУ В. А.  
 
 Коп╕я: Вих. № 2 в╕д 6 с╕чня 2010 р
 М╕н╕стру культури ╕ туризму Укра╖ни ВОВКУНУ В. В.
 
 Вельмишановний В╕кторе Андр╕йовичу!
 Напередодн╕ нового року за наказом м╕н╕стра культури та туризму Укра╖ни зв╕льнено з посади головного редактора газети «Кримська св╕тлиця» В╕ктора Качулу ╕ вчинен╕ д╕╖, що заблокували д╕яльн╕сть газети, доставку ╖╖ передплатникам.
 Так╕ д╕╖, ми розц╕ню╓мо як антиукра╖нськ╕ та антидержавн╕. Вони св╕дчать про в╕дсутн╕сть розум╕ння реально╖ рол╕ ╕ значення для кримського укра╖нства ц╕╓╖ поважно╖ газети. Бо саме тут, в непростих умовах, «Кримська св╕тлиця» ╓ фактично ╓диною укра╖нською газетою, форпостом розбудови укра╖нсько╖ державност╕, що визнано укра╖нською сп╕льнотою в Криму та доведено багатор╕чною д╕яльн╕стю трудового колективу.
 Натом╕сть, протягом значного пер╕оду часу з боку м╕н╕стерства не виконувалися зобов’язання щодо ф╕нансування газети ╕з Державного бюджету та зд╕йснювалися намагання радикального скорочення трудового колективу газети.
 ПРОСИМО Вас, В╕кторе Андр╕йовичу, сприяти скасуванню наказу про зв╕льнення головного редактора газети, створення робочо╖ групи з питань вивчення ситуац╕╖ та вироблення сп╕льно╖ програми подальшо╖ д╕яльност╕ газети, а також розсл╕дування д╕й тих ки╖вських чиновник╕в, що нищать ╓дину в Криму державницьку газету.
 На жаль, вказан╕ д╕╖ м╕н╕стерства сприймаються укра╖нською громадою Криму не т╕льки як непрофес╕йн╕, а й як деструктивн╕, що завдають шкоди укра╖нським нац╕ональним ╕нтересам в Криму.
 Укра╖нська громадськ╕сть Криму вважа╓, що м╕н╕стерство втягнуто в пол╕тичн╕ ╕нтриги з боку уряду Тимошенко.
 
 Кер╕вники укра╖нських громадських орган╕зац╕й в Криму:
 ГО «Укра╖нська Громада Криму» Хмеловський В.Г.
 Кримська ф╕л╕я Наукового товариства ╕м. Т.Г.Шевченка Вольвач П.В.
 Всекримське товариство вчених Ярем╕йчук Р.С.
 Товариство «Укра╖на-св╕т», Кримська орган╕зац╕я Стефанюк В.С.
 Сп╕лка оф╕цер╕в Укра╖ни, Кримська орган╕зац╕я Дубровський М.Ф.
 Всеукра╖нське об’╓днання ветеран╕в,Кримська орган╕зац╕я ╤ванов А.Й.
 «Товариство в╕дродження укра╖нсько╖ нац╕╖» ╢рещенко С.О.
 М╕жнародна орган╕зац╕я «Ж╕ноча громада», Кримська ф╕л╕я Луц╕в Л.М.
 «Союз укра╖нок», С╕мферопольська м╕ська орган╕зац╕я Король П.М.
 «Сумське земляцтво в Криму» Волобу╓в ╤.М.
 Науково-творче товариство ╕мен╕ Василя Безкоровайного Безкоровайний Б.М.        
 «Укра╖нське козацтво», Кримська орган╕зац╕я Н╕кола╓нко О.Д.
 Л╕га етн╕чних укра╖нц╕в Криму «Лелека» Смолян╕нов П.В.
 Конгрес укра╖нських нац╕онал╕ст╕в, Кримська орган╕зац╕я Овчарук В.Л.
 Укра╖нська республ╕канська парт╕я «Собор», Кримська орган╕зац╕я ╢рмаков В.Е.
 
* * *
 УНП: Тимошенко знищу╓ ╓дину укра╖номовну газету Криму

 Укра╖нська народна парт╕я заклика╓ уряд не знищувати газети “Кримська св╕тлиця”.
 Як пов╕домили УН╤АН у прес-служб╕ УНП, за словами голови Кримсько╖ орган╕зац╕╖ Укра╖нсько╖ народно╖ парт╕╖ Олега ФОМУШК╤НА, «уряд ма╓ негайно скасувати розпорядження М╕н╕стерства культури держп╕дпри╓мству «Преса», що забороня╓ друк газети «Кримська св╕тлиця».
 В╕н заявив, що «уряд фактично знищу╓ ╓дину укра╖номовну газету Криму», зазначивши, що перший новор╕чний номер видання не д╕йшов до передплатник╕в.
 «З ╕н╕ц╕ативи уряду «Кримську св╕тлицю» позбавили бюджетного ф╕нансування, зв╕льнили головного редактора, тепер йдеться про ╖╖ остаточне закриття», — констатував голова Кримсько╖ орган╕зац╕╖ УНП. На його переконання, «йдеться про неприхован╕ факти цензури».
 «Газета в╕дстою╓ ╕нтереси Укра╖ни та укра╖нц╕в Криму, ╕ якщо ТИМОШЕНКО не знаходить свого пр╕звища на ╖╖ стор╕нках, то це не ╓ проблемою редакц╕йно╖ пол╕тики», — вважа╓ О.ФОМУШК╤Н.
 В╕н також закликав Президента В╕ктора ЮЩЕНКА «гарантувати безпереб╕йний вих╕д «Кримсько╖ св╕тлиц╕», скасувавши розпорядження М╕нкультури, в раз╕ продовження урядом пол╕тики знищення газети». «Це буде кроком на захист укра╖нц╕в Криму», — переконаний О.ФОМУШК╤Н.

http://www.unian.net/ukr/news/news-355511.html

ЗВЕРНЕННЯ
╓пископа С╕мферопольського ╕ Кримського КЛИМЕНТА
Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Ки╖вського патр╕архату
до Президента Укра╖ни ЮЩЕНКА В. А.

Вельмишановний В╕кторе Андр╕йовичу!
Звернутися до Вас напередодн╕ св╕тлого свята Р╕здва Господа нашого ╤суса Христа спонука╓ та чорна несправедлив╕сть, яка може узаконитися у нас в Криму за Вашого замовчування ╕ безд╕яльност╕. Перед Новим роком було зв╕льнено головного редактора ╓дино╖ кримсько╖ укра╖нсько╖ газети «Кримська св╕тлиця» В╕ктора Качулу - н╕бито «за систематичн╕ порушення вимог наказ╕в та розпоряджень М╕н╕стерства культури ╕ туризму Укра╖ни ╕ неналежне виконання службових обов`язк╕в».
Як один ╕з представник╕в Громадсько╖ ради «Кримсько╖ св╕тлиц╕» я добре знаю, що то були за накази ╕ розпорядження з м╕н╕стерства, бо к╕лька раз╕в протягом минулого року нам доводилося збирати Раду, щоб п╕дтримати ╕ газету, ╕ редактора, ╕ колектив, який ки╖вськ╕ кер╕вники ус╕ма способами намагалися скоротити й розформувати. Як виконував сво╖ службов╕ обов`язки В. Качула св╕дчить хоча б той факт, що, незважаючи на величезн╕ борги, як╕ назбирало М╕н╕стерство культури за друкування газети, в цих екстремальних умовах не було з╕рвано жодного випуску «Кримсько╖ св╕тлиц╕». Б╕льше того, редактор ╕ очолюваний ним колектив однодумц╕в знаходили сили, щоб разом з Укра╖нською громадою Криму орган╕зовувати й проводити для кримчан масов╕ культурн╕ заходи, об`╓днувати ╖х довкола наших укра╖нських духовних ц╕нностей. (Лише тиждень тому я молитвою з╕ сцени Будинку оф╕цер╕в у С╕мферопол╕ в╕дкривав I-й фестиваль укра╖нсько╖ п╕сн╕ кримських автор╕в, який орган╕зувала «Кримська св╕тлиця»). ╤ все це у нас, кримських укра╖нц╕в, ╕ так обд╕лених увагою держави до наших в╕чних мовних, осв╕тн╕х, духовних проблем, хочуть в╕д╕брати?!
Ви чи не найб╕льше з ус╕х кандидат╕в говорите у сво╖х виступах перед виборцями про найвищ╕ наш╕ досягнення - свободу слова ╕ демократ╕ю... А чи зна╓те Ви, що перший новор╕чний номер «Кримсько╖ св╕тлиц╕», який колектив у цьому безлад╕ все-таки спром╕гся видати, лежить макулатурою на склад╕ друкарн╕ «Таврида», бо з М╕н╕стерства культури не дають дозволу на його доставку передплатникам? Натом╕сть, кажуть, що у Ки╓в╕ збираються друкувати свою, КИ╥ВСЬКУ «Кримську св╕тлицю» ╕ розсилати читачам, як╕, передплачуючи близьку ╖м за духом ╕ зм╕стом газету, й гадки не мали, що отримуватимуть «п╕дробку». Оце таку «свободу слова», таку «демократ╕ю» нам готують? Що це - як не нов╕тн╓ ╕нформац╕йне, духовне рейдерство!
Господь наш не вперше у часи найв╕дпов╕дальн╕шого вибору м╕ж Добром ╕ Злом, Правдою ╕ Кривдою посила╓ на землю випробування. Вважайте, що ця кривда, ця кричуща несправедлив╕сть по в╕дношенню до «Кримсько╖ св╕тлиц╕», ╖╖ редактора В. Качули ╕ очолюваного ним колективу, а ще - стосовно ус╕х читач╕в газети у Криму ╕ в ус╕й Укра╖н╕ - це випробування нин╕шн╕м кер╕вникам ╕ кандидатам у майбутн╕ л╕дери держави. Не може бути Божого благословення у вс╕х майбутн╕х д╕яннях тим, хто, маючи для цього вс╕ можливост╕, не захистить сьогодн╕  сво╓, р╕дне, укра╖нське. А на що ж ╕ на кого тод╕ цим л╕дерам спиратися, яким словом закликати укра╖нц╕в до розбудови нашо╖ Батьк╕вщини, ╕ хто в╕ритиме ╖м ╕ йтиме за ними, якщо сьогодн╕ так нехтують вистражданим, чесним, неп╕дкупним Словом «Св╕тлиц╕» ╕ пров╕дниками цього Слова в Криму?

╢пископ С╕мферопольський ╕ Кримський КЛИМЕНТ
Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Ки╖вського патр╕архату

м. С╕мферополь.
4. 01. 2010 р.
 
 
 В╤Д РЕДАКЦ╤╥.
Колектив «св╕тличан» насамперед просить у сво╖х читач╕в вибачення за те, що вони й дос╕ не отримали у цьому роц╕ 1-й номер «Кримсько╖ св╕тлиц╕» (невже така ж доля чека╓ ╕ на 2-й?), надрукований тираж якого з 1 с╕чня лежить на склад╕. Випадок безпрецедентний! Н╕би у тому номер╕ вм╕щено заклик до в╕йни, до державного перевороту... Просто один сп╕взасновник, переступивши через двох ╕нших — ╕, що найбрутальн╕ше, через передплатник╕в, — раптом вир╕шив пом╕няти незгов╕рливого кримського редактора, який н╕бито заважа╓ реформувати газету, на свого, ки╖вського, а редакц╕ю «телепортувати» ╕з С╕мферополя до Ки╓ва. Тод╕ н╕хто не заважатиме скорочувати колектив, пол╕пшувати дизайн, як╕сть друку, нарощувати тираж?
 Оце така реформа? А зм╕ст? А дух, ╕дея, позиц╕я? А дов╕ра людей, яка роками плекалася стараннями кожного «св╕тличанина»? А наш╕ мр╕╖ зб╕льшити пер╕одичн╕сть виходу «Св╕тлиц╕», в╕дродити ус╕ три ╖╖ додатки — це т╕льки мр╕╖ колективу, чи, може, це й держав╕ було б потр╕бно?
 Та про яку, зрештою, реформу можна говорити, коли друкарн╕ ще з минулого року заборговано за 4 м╕сяц╕, орендодавцю — за 8. Невже «реформатори» спод╕ваються перекрити ц╕ борги, переполовинивши колектив, — який, м╕ж ╕ншим, теж ╓ сп╕взасновником «Кримсько╖ св╕тлиц╕», ╕ т╕льки суд може його «скоротити» з╕ складу сп╕взасновник╕в.
 Оце «дореформувалися»... Редактор пода╓ до суду (за що зв╕льняють — бо за колектив заступився?). Трудовий колектив редакц╕╖ оф╕ц╕йно заклика╓ двох ╕нших сп╕взасновник╕в — М╕н╕стерство культури ╕ туризму Укра╖ни та Всеукра╖нське товариство «Просв╕та» ╕м. Т. Шевченка с╕дати за ст╕л переговор╕в. ╤ все це — зам╕сть того, щоб сп╕льно працювати ╕ на тираж, ╕ на дизайн, ╕ на добру славу «Св╕тлиц╕» й держави?
 Редакц╕я сердечно дяку╓ ус╕м щирим приятелям «Св╕тлиц╕» — ╕ простим читачам, ╕ патр╕отичним парт╕йним та громадським силам — як у Криму, так ╕ в ус╕й Укра╖н╕, як╕ виступили на захист сво╓╖ газети. Ми не можемо (та й не потр╕бно, напевне) оприлюднити ус╕ ваш╕ звернення ╕ заклики до влади з вимогами пок╕нчити з цим довкологазетним абсурдом (особливо небезпечним перед виборами), але знайте, що завдяки саме ваш╕й п╕дтримц╕ «Св╕тлиця» ще св╕тить ╕ залиша╓ться такою, до яко╖ ви звикли ╕ як╕й дов╕ря╓те, — КРИМСЬКОЮ! ╤ св╕дчення тому — оц╕ два «заборонен╕» номери газети, як╕ з початку року вперто пробиваються до вас через ки╖вськ╕ чиновницьк╕ «терни».
 
З повагою ╕ вдячн╕стю —
 «Св╕тличани».

* * *
 ДО УВАГИ ЮРИСТ╤В!
 З 1 с╕чня на склад╕ С╕мферопольського ЦОПП лежить заблокований для розповсюдження передплатникам в╕ддрукований тираж першого новор╕чного номера «Кримсько╖ св╕тлиц╕». Читач╕ чекають в╕д газети, як╕й дов╕ряють, оперативно╖ ╕нформац╕╖ про переб╕г передвиборчо╖ кампан╕╖. Виборц╕в — читач╕в «Кримсько╖ св╕тлиц╕» — брутально позбавили права на цю ╕нформац╕ю! Хто ╕ як ма╓ за це в╕дпов╕сти? (Конт. тел. 0652 51 13 24).

 
* * *

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 08.01.2010 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8334

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков