Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ПОМЕРЛА ПРАВОЗАХИСНИЦЯ, ЯКА КРИТИКУВАЛА ПУТ╤НА ╤ П╤ДТРИМУВАЛА УКРА╥НУ
"Не звертайте уваги на те, що я рос╕янка. Мен╕ соромно за те, що ми робимо в╕дносно Укра╖ни....


НА ХАРК╤ВЩИН╤ СКАСУВАЛИ РЕГ╤ОНАЛЬНИЙ СТАТУС РОС╤ЙСЬКО╥ МОВИ
Про це у Facebook написав депутат Харк╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Булах.


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАВ АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА ДО 11 ЛЮТОГО
Адвокати, посилаючись на здоров'я Бек╕рова, просили для свого п╕дзахисного як запоб╕жний зах╕д...


У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 08.01.2010 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#2 за 08.01.2010
ЧИ ВИСТАЧИТЬ УКРА╥Н╤ ОДНОГО ТЯГНИБОКА?

У Севастопол╕ не бояться нелегально╖ м╕грац╕╖, безроб╕ття, непом╕рних тариф╕в, свинячого грипу, в╕русно╖ пневмон╕╖ чи ще яко╖сь там чуми. Найстрашн╕шим жахом для цього м╕ста стали в╕дв╕дини законно заре╓строваного кандидата в Президенти Укра╖ни Олега Тягнибока. Севастополь по черз╕ в╕дв╕дали майже вс╕ кандидати, але цей спричинив просто цунам╕ укра╖нофоб╕╖. Красень-кандидат шляхетно╖ статури з гол╕вудською посм╕шкою, толерантний ╕ спок╕йний, проте на забезпечення правопорядку п╕д час його короткого перебування в м╕ст╕ було стягнуто 300 правоохоронц╕в та ще й п╕дрозд╕ли “Беркут”.
 Що ж спричинило так╕ хвилювання у славетному м╕ст╕-геро╖, чим так налякав прибулець? А ляка╓ в╕н, передус╕м, сво╓ю укра╖нськ╕стю. Саме ╖╖ у нас стережуться, як чуми. Тягнибок не лише сам пиша╓ться сво╖м укра╖нством, в╕н його несе, як дорогоц╕нн╕сть, як найб╕льше наше надбання. Його потужна енергетика та безмежна харизма зачаровують нав╕ть супротивник╕в. Деяк╕ рос╕яни кажуть, хоч ╕ пошепки: “Нам бы хоть одного такого Тягнибока!”
 30-го грудня депутати м╕ськради, б╕льш╕сть яких – “рег╕онали”, “в╕тренк╕вц╕”, комун╕сти та представники “Русского блока”, нав╕ть скликали позачергову сес╕ю, на як╕й засудили м╕сцевий осередок ВО “Свобода” за проходження 26-го грудня вулицями м╕ста з плакатами, що засуджували дозв╕л на нелегальну м╕╜рац╕ю. У проблему нелегально╖ м╕грац╕╖, як на диво, н╕хто з депутат╕в не вникав, укра╖нофобам треба було зл╕пити образ ворога. Хоч найб╕льшою провиною учасник╕в маршу було скандування “комуняку на г╕лляку” у в╕дпов╕дь на стусани озв╕р╕лого натовпу. Так╕ висловлювання, на думку депутат╕в, ображали, шокували та провокували севастопольц╕в. П╕д визначенням “севастопольц╕” лукаво ховалися представники м╕сцевих осередк╕в “Русский блок”, “За единую Русь”, “Российская община”, комун╕ст╕в та “рег╕онал╕в”. Останн╕ давно вже служать держав╕-сус╕ду з поблажливост╕ наших властей. На позачергов╕й сес╕╖ було прийняте р╕шення звернутися до генпрокуратури з пропозиц╕╓ю заборонити д╕яльн╕сть ВО “Свобода” “...в случае подтверждения противоправности его действий”.
 Отже, з 26-го грудня, коли пройшов марш ВО “Свобода”, до 6-го с╕чня, коли мав прибути до м╕ста Олег Тягнибок, укра╖нофоби мали досить часу, аби п╕дготуватися. Журнал╕стам показували найстрашн╕ш╕ кадри, де клят╕ “тягнибок╕вц╕” проливали р╕ки кров╕, знущаючись з севастопольц╕в. В╕д шквалу брехливо╖ ╕нформац╕╖ не рятували нав╕ть документальн╕ кадри прац╕вник╕в м╕л╕ц╕╖. “Нам необходимо всерьёз задуматься о создании народных дружин самообороны”, — сказав журнал╕стам голова м╕ськради Валер╕й Саратов.
 ╤ ось, нарешт╕, настав час, якого так довго чекали. На так╕ показов╕ заходи обов’язково запрошують журнал╕ст╕в з телеканал╕в Рос╕╖, корпункти яких пост╕йно д╕ють у Севастопол╕. Й марно намагалися фах╕вц╕ в╕д м╕сцевих владних структур розвести противник╕в у час╕ ╕ простор╕: “Аннушка уже пролила масло”, — сказав би в╕домий класик.
 Треба в╕ддати належне севастопольськ╕й м╕л╕ц╕╖: в╕дпрацювала напередодн╕ Святвечора найналежн╕шим чином. Правда, найменше зап╕знення на зустр╕ч до свого кандидата в Президенти оберталося для городянина повним провалом над╕й ╕ спод╕вань. Не рятувало н╕ посв╕дчення держадм╕н╕страц╕╖, н╕ документ ЗМ╤.
 Розташований на г╕рц╕ Д╕ловий ╕ культурний ценр Севастополя вже сам по соб╕ нагаду╓ фортецю: аби пробратися туди непом╕ченим, треба мати неабияк╕ навички. А тут ще потр╕йне к╕льце правоохоронц╕в. Проте площа перед ДКЦ таки нагадувала поле бою. Б╕снуватий електорат комун╕ст╕в тягав портрети Стал╕на, найнят╕ промовц╕ наш╕птували натовпу, що треба залишити у Севастопол╕ Чорноморський флот, аби зберегти вплив Рос╕╖, в м╕крофони читали як╕сь уривки про кривав╕ под╕╖, шип╕ли, сп╕вали, свист╕ли, кричали та погрожували. Ще б парочку ╕нкв╕зиторських багать — ╕ серед сучасного Севастополя постало б середньов╕ччя.
 А тим часом до прим╕щення ДКЦ, без зап╕знення, як ╕ належить кандидатов╕ в Президенти, коридором з правоохоронц╕в спок╕йно пройшов Олег Тягнибок, аби донести з╕бранню свою Програму, з якою в╕н п╕де на вибори глави держави Укра╖на, до яко╖, де-юре ╕ де-факто, належить ╕ рег╕он Севастополь з його в╕чно-протестним електоратом. ╤ якби протестували проти забруднення еколог╕╖, надм╕рних тариф╕в, чи, скаж╕мо, в╕дсутност╕ гарячо╖ води в оселях, можна було б той люд зрозум╕ти. А то, бачте, вони проти фашизму п╕д назвою нац╕онал╕зм. Дума╓ться, та бабуська з портретом Стал╕на заплута╓ться в деф╕н╕ц╕ях куди нижчого порядку, н╕ж ц╕ –╕зми. Проте, наш╕ депутати не соромляться витягати ╖╖ раз по раз на протестн╕ заходи.
 У зал╕ ДКЦ з╕бралося б╕ля 200 ос╕б: представники громадських орган╕зац╕й, журнал╕сти, перес╕чн╕ громадяни. Зустр╕ч тривала понад дв╕ години, протягом яких О. Тягнибок говорив про державоустр╕й, органи влади, виборчу систему кра╖ни та ╖╖ недол╕ки. Наводив приклади ╕нших кра╖н. Особливо зупинився на небезпец╕ в╕д нелегально╖ ем╕╜рац╕╖ та закон╕ про землю. Земля с╕льськогосподарського призначення ма╓ бути у власност╕ держави, як ╕ п╕дпри╓мства стратег╕чного значення. Йому, л╕карев╕ за фахом, також небайдужий стан еколог╕╖ в Укра╖н╕. Побудова вуг╕льного терм╕налу в Севастопол╕, на його думку, неприпустима.
 Серед найболюч╕ших проблем держави в╕н в╕дм╕тив занепад ╖╖ укра╖номовного простору.
 Розпов╕даючи про парт╕╖ нац╕онал╕ст╕в ╕нших кра╖н, в╕н дивувався, що в наш╕й держав╕ нема╓ розум╕ння того, що нац╕онал╕зм – це любов до свого, а не ненависть до чужого.
 Зак╕нчивши промову, Олег Ярославович запропонував засп╕вати г╕мн Укра╖ни. З╕брання жваво в╕дгукнулося на пропозиц╕ю. ╤м╕тац╕я тризуба у його р╕зко п╕днят╕й руц╕, й пронизливе “Слава Укра╖н╕!” в╕длунням прогуло з кожних небайдужих грудей: «Героям слава!» 
 Дал╕ кандидат в Президенти був готовий в╕дпов╕сти на запитання виборц╕в й окремо – представник╕в ЗМ╤. Деяких журнал╕ст╕в ц╕кавила не лише передвиборна Програма, а й генеалог╕я родини Тягнибок╕в мало не до п’ятого кол╕на. Варто в╕дзначити, що харизми цього кандидата вистачило не лише на прихильник╕в, а й на в╕двертих противник╕в ╕з заангажованих ЗМ╤.
 Говорячи про укра╖номовний прост╕р держави й, зокрема, Криму, Олег Тягнибок згадав “Кримську св╕тлицю” та ╖╖ в╕чн╕ негаразди. Побачивши прим╕рник газети, зац╕кавився та попросив дозволу взяти його з собою. З Севастополя кандидат в Президенти Укра╖ни в╕дбув до С╕мферополя, а ми ще довго не могли вийти з прим╕щення. Задля безпеки, нас випускали порц╕ями, по 20 ос╕б, садовили в автобуси та в╕двозили за пару квартал╕в в╕д ДКЦ.
 Журнал╕стський стаж маю чималий, але таке бачила вперше. Оце так Укра╖ну ми побудували за 18 рок╕в! Дума╓ться, одного Тягнибока нам буде замало, аби встати з кол╕н.

 Л╕д╕я СТЕПКО.
м. Севастополь.

На фото: Олег Тягнибок знайомиться ╕з заблокованим для розповсюдження номером «Кримсько╖ св╕тлиц╕», яка з 1-го с╕чня не може д╕йти до передплатник╕в…

* * *

КАНДИДАТ НА ПОСТ ПРЕЗИДЕНТА УКРА╥НИ, Л╤ДЕР ОБ’╢ДНАННЯ «СВОБОДА» ОЛЕГ ТЯГНИБОК ВВАЖА╢, ЩО АКЦ╤╥ ПРОТЕСТУ ПРОТИ ЙОГО В╤ЗИТУ ДО КРИМУ СПЛАНУВАЛИ В РОС╤╥.

 «Спроби з╕рвати мо╖ зустр╕ч╕ у Криму — не ╓ нормальними протестами укра╖нських громадян. Без сумн╕ву, це спланована з-за кордону антиукра╖нська акц╕я. ╥╖ мета — нав’язати думку, що Крим не ╓ укра╖нською територ╕╓ю. Ясно як день, що укра╖нофоби, як╕ вийшли на ц╕ акц╕╖, повн╕стю керуються Кремлем», — сказав Тягнибок, слова його циту╓ прес-служба «Свободи».
 В╕н заявив, що «антиукра╖нськ╕ сили» в Криму «брутально порушували виборче законодавство та право на свободу пересування».
 За словами л╕дера «Свободи», в акц╕ях протесту брали участь ╕ «громадяни ╕ншо╖ держави». «╤ цьому ╓ пояснення, адже давно ширяться чутки, що значна частина мешканц╕в Криму мають подв╕йне — укра╖нське та рос╕йське громадянство», — сказав кандидат.
 «Подив виклика╓ страусяча позиц╕я укра╖нсько╖ влади, яка жодним чином не реагу╓ на розгул сепаратизму», — додав Тягнибок.
 В╕н вважа╓, що Укра╖на ма╓ вжити «радикальних заход╕в для наведення конституц╕йного ладу в Криму». «Крим — суверенна територ╕я Укра╖ни», — сказав л╕дер «Свободи».
 
http://crimea.unian.net

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 08.01.2010 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8340

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков