Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 08.01.2010 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#2 за 08.01.2010
ВНУТР╤ШНЯ СИЛА ЯК ОСНОВА УСП╤ШНОСТ╤ ТА ЗДОРОВ’Я

ДОРОГА ДО ХРАМУ

Слово “усп╕шн╕сть” походить в╕д “всп╕вати”, “посп╕вати”, “устигати” – мати усп╕х, удачу в чомусь, досягати бажаного. З чого склада╓ться вона? Усп╕шн╕сть под╕ля╓ться на зовн╕шню та внутр╕шню. Зовн╕шня усп╕шн╕сть знаходиться н╕би на поверхн╕, ╖╖ ус╕м видно, а тому й зац╕кавлю╓ людей у першу чергу саме вона. Ось визначальн╕ позиц╕╖ зовн╕шньо╖ усп╕шност╕ (╖х ╓ чотири): здоров’я, матер╕альна забезпечен╕сть (сюди ж робота, справа, б╕знес), повага оточуючих та с╕мейне благополуччя. Внутр╕шня ж усп╕шн╕сть – це внутр╕шн╕й мир, упевнен╕сть, рад╕сть, оптим╕зм (в╕д латинського optimus, себто найкращий), позитивне св╕тосприймання, пройняте житт╓рад╕сн╕стю, бадьор╕стю, в╕рою у краще майбутн╓.
Що зумовлю╓ зовн╕шню усп╕шн╕сть? На дев’яносто в╕дсотк╕в вона залежить в╕д усп╕шност╕ внутр╕шньо╖ (десять в╕дсотк╕в – сприятлив╕ стартов╕ умови, елемент випадковост╕, “поталанило”). А що зумовлю╓, в╕дпов╕дно, усп╕шн╕сть внутр╕шню? Внутр╕шню усп╕шн╕сть, а отже й усп╕шн╕сть взагал╕, визнача╓ наявн╕сть позитивно╖ внутр╕шньо╖ (духовно╖) сили (енерг╕╖). Сказано: “Око (тут внутр╕шн╓ око душ╕. – Авт.) — то св╕тильник для т╕ла. Тож як око тво╓ буде здорове (усп╕шн╕сть внутр╕шня. – Авт.), то й усе т╕ло тво╓ буде св╕тле. А коли б тво╓ око лихе було, то й усе т╕ло тво╓ буде темне...” (╢вангел╕╓ в╕д Матв╕я). Досить ремствувати та нар╕кати на долю свою. Хочеш бути усп╕шним – будь ним!
Що ма╓мо при в╕дсутност╕ внутр╕шньо╖ сили? Ц╕ прикмети нам ус╕м в╕дом╕. У сфер╕ здоров’я – це понижений внутр╕шн╕й тонус орган╕зму, в╕дпов╕дно неефективн╕сть ╕мунно╖ системи та знижена оп╕рн╕сть хворобам, в╕д чого пост╕йна хвороблив╕сть (част╕ше, довше та важче хвор╕╓мо), також хрон╕чне в╕дчуття слабкост╕ та пригн╕ченост╕, надокучлив╕ больов╕ в╕дчуття (завше щось болить).
У матер╕альн╕й сфер╕ (робота, справа, б╕знес) – в’ял╕сть, швидка втомлюван╕сть, низька продуктивн╕сть прац╕; розс╕ян╕сть, неуважн╕сть; без╕н╕ц╕ативн╕сть, в╕дчуття власно╖ маловарт╕сност╕; невпевнен╕сть у завтрашньому дн╕, боязнь перем╕н, консерватизм; нер╕шуч╕сть, втрата в╕ри у себе та в свою справу, зв╕дки запопадлив╕сть та боязк╕сть у вза╓минах ╕з начальством, а також вагання та безв╕льн╕сть перед п╕длеглими (╕нколи навпаки – немотивована зухвал╕сть та агрес╕я повед╕нки як св╕дчення т╕╓╖-таки невпевненост╕); заздр╕сть та уразлив╕сть у по╓днанн╕ з в╕дсутн╕стю вол╕ до фахового вдосконалювання; матер╕альна незабезпечен╕сть.
У план╕ сусп╕льного респекту (г╕дност╕) – у кращому випадку прикре в╕дчуття жалю та сп╕вчуття з╕ сторони оточуючих; у г╕ршому – почуття опущеност╕, прихована або в╕дверта неповага та посм╕х.
На с╕мейн╕й нив╕ – повна або часткова втрата с╕мейного статусу господаря (господин╕). Чолов╕к усе б╕льше набува╓ якостей слабкодухого “п╕дкаблучника” (або навпаки, шукаючи заспоко╓ння у чарц╕ – ерзац╕, зам╕ннику Сили, – перетворю╓ться на домашнього деспота, стаб╕льно деградуючи до зв╕ропод╕бного стану); ж╕нка ж, узявши на тенд╕тн╕ плеч╕ левову частку турботи про с╕м’ю, ма╓ докласти ус╕х зусиль, аби спроквола не вчинитися мужопод╕бною фур╕╓ю, або нервово виснаженою ╕стеричкою, чи не обернутися на забиту, завжди перелякану рабиню. Нищення вертикал╕ чолов╕к – дружина – д╕ти: чолов╕к втрача╓ любов до жони, дружина ж не шану╓ й не поважа╓ свого чолов╕ка; д╕ти в╕дпов╕дно – не шанують обох сво╖х батьк╕в. Насильство в с╕м’╖ – як це не парадоксально – також ╓ ознакою внутр╕шнього безсилля. Браку╓ снаги, в╕дпов╕дно й часу на виховання д╕тей словом та прикладом свого життя. Не вистача╓ н╕ терп╕ння, н╕ авторитету, аби переконати подружжя у власн╕й правот╕. Легше поставити у куток або “прикласти руку”, ан╕ж знайти час ╕ натхнення для правильного виховання... Взагал╕, крик – це ознака слабкост╕.
Що да╓ нам присутн╕сть духовно╖ енерг╕╖ (внутр╕шньо╖ сили)? У сфер╕ здоров’я — це п╕двищений житт╓вий тонус без використання руйнуючих орган╕зм сурогат╕в сили – алкоголю, наркотичних речовин, р╕зного роду стимулятор╕в та транкв╕л╕затор╕в; вив╕льнення енерг╕╖ здоров’я, в╕дпов╕дно висока ефективн╕сть ╕мунно╖ системи, п╕двищена оп╕рн╕сть хворобам (орган╕зм у переважн╕й к╕лькост╕ випадк╕в абсолютно самотужки справля╓ться з недугами та негативним впливом оточуючого середовища), в╕д чого високий ╕ндекс здоров’я (вкрай р╕дко хвор╕╓мо, а якщо й доведеться, то швидше та легше переносимо захворювання); рад╕сне в╕дчуття ф╕зично╖ сили та внутр╕шньо╖ свободи; визволення в╕д болю. Забудьте про хвороби! Перестаньте думати та говорити про них. Запам’ятайте просту ╕стину: нема╓ невил╕ковних хвороб – ╓ невил╕ковн╕ хвор╕. Дев’яносто в╕дсотк╕в ус╕х наших б╕д – у нас же самих, у св╕домост╕ наш╕й. Св╕домо в╕ддайте себе ╕ сво╓ здоров’я у руки Бож╕ – таким чином ви перекладете турботу на Його плеч╕. Сказано: “Поклад╕ть на Нього всю вашу журбу, бо В╕н оп╕ку╓ться вами...”.
У матер╕альн╕й сфер╕ (робота, справа, б╕знес) внутр╕шня сила породжу╓ енерг╕йн╕сть, невтомн╕сть, високу продуктивн╕сть прац╕; з╕бран╕сть, зосереджен╕сть, уважн╕сть; свободу прийняття правильних р╕шень (╕н╕ц╕ативн╕сть); спроможн╕сть на власну точку зору, ум╕ння в╕дстоювати ╖╖ без упертост╕ та агресивност╕; Богом дану упевнен╕сть у завтрашн╕м дн╕, повне самозречення, ц╕лковиту над╕ю на Господа; доц╕льну р╕шуч╕сть д╕й, зумовлену в╕рою в себе та у свою справу; в╕дсутн╕сть ганебного низькопоклонства у в╕дносинах ╕з начальством (але без погорди, неповаги або зухвальства) та необх╕дну тверд╕сть у стосунках з п╕длеглими (але без брутально╖ жорсткост╕ – з лаг╕дн╕стю та справедлив╕стю); великодушн╕сть, невразлив╕сть, в╕дсутн╕сть упертост╕ як спроби самоствердження в колектив╕; обов’язкове стремл╕ння профес╕йного вдосконалення, бажання бути кращим у сво╖й справ╕; матер╕альну забезпечен╕сть. “Без в╕ри Богов╕ догодити не можна” – навча╓ апостол Павло. Додам лишень: стати усп╕шним – також. Пов╕р у себе, в Бога та у свою справу! Я в╕рю Богов╕. А тому – дов╕ряю Йому. А тому – й дов╕ряюсь Йому... Молитва самозречення: “В руки Тво╖, Господи, в╕ддаю дух, душу й т╕ло мо╖. Здоров’я мо╓, с╕м’ю мою, роботу мою, достаток, добробут та безпеку мо╖. Ти ж мене благослови, Ти мене помилуй ╕ життя в╕чне даруй мен╕. Ам╕нь”.
Що стосу╓ться поваги оточуючих, то внутр╕шня сила завжди виклика╓ пошану, хоча провоку╓ ╕ заздр╕сть ненавчених. Ут╕м, для декого вже сам факт нашого ╕снування ╓ спокусою. Тож пам’ятаймо, що ми народилися та живемо не для того, аби т╕шити чи╓сь самолюбство. Будьмо самими собою! Не треба ч╕пляти на себе жодно╖ маски. Просто працюймо над собою. Просто здобуваймо Силу. Вона – зодягне нас...
На с╕мейн╕й нив╕ внутр╕шня сила – це побудова гармон╕йних родинних стосунк╕в, збереження мудрих с╕мейних усто╖в. Чолов╕к – достойний глава с╕м’╖, шанований ус╕ма в дом╕; ж╕нка – любляча (╕ любима!) дружина та мати; в╕дсутн╕сть насильства у вихованн╕ д╕тей. Слово та авторитет батька, материнська ласка, особистий приклад злаг╕дного подружжя – ось визначальний стимул виховного процесу.
Як Церква назива╓ означену внутр╕шню Силу? Вона назива╓ ╖╖ силою Духа Святого, або ж благодаттю. Де джерело ╖╖? Джерело ╖╖ — Бог, як би св╕т не називав Його – Косм╕чним Розумом, Абсолютним Розумом, Нематер╕альним Началом, Вселенською Самоконтролюючою Системою... Церква назива╓ цю Самосутн╕сть Богом, тобто багатим на все, джерелом усього сущого – Законодавцем, Творцем та Вседержителем буття. Богом – Творцем енерг╕й...

Прото╕╓рей Олег ВЕДМЕДЕНКО.
www.vedmedenko.org

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 08.01.2010 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8348

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков