Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2923)
З потоку життя (6092)
Душі криниця (3367)
Українці мої... (1441)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
АДЕЛЬ СТАН╤СЛАВСЬКА: Я ТА, ЩО ТРИМА╢ СВ╤Т
Сьогодн╕ господинею Поетично╖ Св╕тлиц╕ ╓ Адель Стан╕славська. Справжн╓ ╕м'я – Олександра...


«РИМОВАНИЙ ╤РП╤НЬ»
3 жовтня в столичному Будинку письменник╕в в╕дбулася презентац╕я зб╕рника поез╕╖ «Римований...


«ЯК ДАЛ╤ ЛОВИТИМЕШ ГАВИ - НЕ БУДЕ У ТЕБЕ ДЕРЖАВИ!»
Наше покол╕ння на цих знущаннях повинно поставити крапку. Щоб н╕коли ╕ н╕кому не хот╕лося б╕льше...


ЗАХИСТИ, ПОКРОВО-МАТИ!
День Покрови Пресвято╖ Богородиц╕ — велике християнське свято, яке щор╕чно в╕дзнача╓мо 14...


ТА╥НА СЛОВА
У золот╕ вереснев╕ дн╕ Червоноград ста╓ центром л╕тературного свята... П╕дбито п╕дсумки VIII...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 08.01.2010 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#2 за 08.01.2010
ЗБАГАЧУ╢МОСЬ ДУХОВНО ╤ ПАТР╤ОТИЧНО

ДОРОГА ДО ХРАМУ

Вельмишановна редакц╕╓ «Кримсько╖ св╕тлиц╕»! В╕таю весь Ваш чудовий колектив («Кримський козачий к╕ш») з Новим роком та Р╕здвяними святами.
Нехай 2010 р╕к стане роком зд╕йснення вс╕х ваших мр╕й ╕ спод╕вань, нехай те золоте зерно, пос╕яне Вами, дасть щедрий урожай. Зрошуйте ╕ надал╕ сво╖м нац╕ональним духом спраглу Кримську землю ╕ вс╕ простори укра╖нсько╖ земл╕. Щоб н╕коли не було у Вас «проблем» з випуском наступного номера Вашого часопису. З роси ╕ води Вам!
З нетерп╕нням чекаю кожного Вашого прим╕рника, де з такою толерантн╕стю, в дус╕ християнсько╖ морал╕ написан╕ на р╕зну тематику вс╕ статт╕. Ск╕льки жертовност╕ ╕ любов╕! Честь Вам.
Надзвичайно подоба╓ться мен╕ зац╕кавлен╕сть Ваших кореспондент╕в молод╕жною пол╕тикою, любов до р╕дного порогу, до свого родоводу, п╕сн╕, ╕стор╕╖. У нас д╕йсно росте прекрасна молодь: зд╕бна, працьовита, достатньо осв╕чена. На жаль, обмаль самов╕дданих висококвал╕ф╕кованих учител╕в-патр╕от╕в.
Хочу перед Вами похвалитися учн╕всько-студентською молоддю нашого Галицького м╕стечка Тлумача (╕сторична назва «Товмач») ╤вано-Франк╕всько╖ обл. Ми разом ╕з
п. Наталею Михайленко (диригент-хоровик) створили з учн╕в 8-10 клас╕в середньо╖ школи ╕ г╕мназ╕╖, а також студент╕в Тлумацького коледжу церковний хор.
Колектив займа╓ться всього 7 м╕сяц╕в ╕ повн╕стю вивчив св. Л╕тург╕ю (автор Григор╕й Курцеба, працюючи в Лондон╕, написав для укра╖нц╕в греко-католик╕в св. Л╕тург╕ю). Разом з молодими людьми духовно ╕ патр╕отично збагачу╓мось ╕ ми. Спочатку в╕дв╕дали древн╕й Галич, де ознайомилися з духовними святинями Х╤-Х╤╤╤ ст., музеями, замками, з геро╖чною ╕ траг╕чною ╕стор╕╓ю Галича.
У церкв╕ Р╕здва Христового Х╤-Х╤╤ ст. п╕д диригентством п. Натал╕ в╕дсп╕вали службу Божу. Пот╕м в╕дв╕дали церкву (твердиню Х╤╤-Х╤╤╤ ст.) св. Пантелеймона, церкву Успення Пресвято╖ Богородиц╕ ХVI ст. ╕ мури Успенського собору Х╤-Х╤╤ стол╕ть.
Наступного разу молод╕жний хор в╕дв╕дав нац╕онально-траг╕чну святиню на околиц╕ м. ╤вано-Франк╕вська «Дем’ян╕в Лаз». Разом з екскурсоводом п. Ю. Куйб╕дою пройшли Хресною дорогою наших мученик╕в, а в музе╖ побачили зв╕рства кат╕в-«визволител╕в», як╕ в нелюдський спос╕б катували ╕ вбивали наш народ лише за те, що в╕н любив св╕й край, свою Укра╖ну.
Напевно, н╕коли так щиро не молились молоденьк╕ хористи, як на тих 5 могилах (як 5 Христових ран), де розкопан╕ ╕ перепохован╕ за християнським звича╓м 524 жертви комуно-б╕льшовицького режиму. А пот╕м в церкв╕-каплиц╕ «Дем’янового Лазу» з натхненням в╕дслужили св. Л╕тург╕ю за невинно закатованих. Молились за те, щоб н╕коли б╕льше така траг╕чна доля не сп╕ткала Укра╖ну. Того ж дня в╕дсп╕вали св. Л╕тург╕ю для молод╕ в ╤вано-Франк╕вськ╕й катедр╕ Св. Воскрес╕ння. Ви╖здив хор ╕ на запрошення священик╕в в с. Богородчани Коломийського р-ну ╕ с. Лок╕тка Тлумацького р-ну.
Молодь церковного хору дуже здружилася, ус╕ з великим бажанням беруть участь у Богослуж╕ннях. Дуже шанують ╕ слухають художнього кер╕вника ╕ чудового диригента п. Наталю. На одн╕й з репетиц╕й я розказав молодим хористам про долю ╖хнього ровесника В╕ктора Чайки, який за укра╖нське слово, укра╖нську п╕сню був вбитий в Одес╕ нов╕тн╕ми катами Укра╖ни. Молод╕ люди, помолившись за душу невинно вбитого В╕ктора, попросили передати через «Кримську св╕тлицю» батькам В╕ктора Чайки, «що вони високо ц╕нують мужн╕й вчинок ╖хнього сина, який ц╕ною власного життя став на захист укра╖нсько╖ мови». Хористи впевнено сказали, що вони також готов╕ стати на захист сво╓╖ мови, сво╓╖ п╕сн╕, сво╓╖ чест╕. Готов╕ дати в╕дс╕ч нов╕тн╕м яничарам ╕ укра╖нофобам, щоб не повторились «Дем’янов╕ Лази», «Бик╕вн╕», «Крути».
Я пов╕рив, що кров борц╕в за волю Укра╖ни не пролилася марно, а п╕дносить дух нац╕╖, дух лицар╕в Укра╖ни. Як говорить наш Президент
В. Ющенко: «Буде духовна нац╕я — буде Укра╖на» — ╕ я в це в╕рю!

Зенов╕й ЗАВ╤ДОВСЬКИЙ.

На фото: наш учн╕всько-студентський хор, наш╕ «Ча╓нята».

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 08.01.2010 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8350

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков