Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
МАФ╤Я
Здавалося б, що може пов’язувати навколотарифн╕ танц╕, вибори Президента та плани Кремля?


БРЕХНЯ, ЩО НЕ ДОЖИЛА ДО СТАРОСТ╤.
наша влада не стомлю╓ться запевняти нас, що Крим було загарбано з одн╕╓╖ лише причини: в Укра╖н╕...


НЕДОВ╤РА - ЯК ТРОЯНСЬКИЙ К╤НЬ КРЕМЛЯ
Традиц╕╖, як бачимо, живуч╕. Ц╕лком можливо, що й сьогодн╕шн╕м «героям» посиплють...


SI VIS PACEM, PARA BELLUM (З ДУМОЮ ПРО ФЛОТ)
Г╕бридна ╕стор╕я з окупац╕╓ю/здачею Криму рано чи п╕зно випливе на св╕т. В тому нема╓ сумн╕ву. Це...


«ЩО ЦАРЕВ╤ МОСКОВСЬКОМУ КОНЯ НАПО╥ЛА…»
Хто ще не бачив – перехрест╕ться ╕ не в╕рте очам сво╖м! Бо справжн╕ УКРА╥НЦ╤ Криму до...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 08.01.2010 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#2 за 08.01.2010
Репрес╕╖ проти укра╖нсько╖ мови?

 Понад м╕сяць у Павлоград╕ трива╓ конфл╕кт м╕ж власниками та менеджментом компан╕й торговельно╖ марки «БудМайстер». 18 управл╕нц╕в вищо╖ та середньо╖ ланки, як╕ п╕д гаслом «В╕дбуду╓мо Укра╖ну!» перетворили «БудМайстер» на одного з пров╕дних виробник╕в буд╕вельних сум╕шей в кра╖н╕, були зв╕льнен╕ чи зв╕льнилися через антиукра╖нську мовну та нац╕ональну пол╕тику ╤горя Слюнкова — власника 75% актив╕в «БудМайстра».
 Конфл╕кт ╕з патр╕отично налаштованими управл╕нцями та ╖хн╕м л╕дером, власником 25% актив╕в «БудМайстра» Юр╕╓м Щербаком, викликало р╕шення очолюваного Слюнковим правл╕ння ВАТ «Павлограджилстрой» про обов’язкове сп╕лкування мовою, якою зверта╓ться кл╕╓нт п╕дпри╓мства, що в переважно рос╕йськомовному Павлоград╕ означа╓ фактичну заборону на вживання укра╖нсько╖ колективом «БудМайстра».
 Знаково, що ╤гор Слюнков, який прикрива╓ сво╖ в╕дверто антиукра╖нськ╕ д╕╖ фантастичними опов╕даннями про «насильницьку укра╖н╕зац╕ю», начебто зд╕йснювану на п╕дпри╓мствах «БудМайстра» Юр╕╓м Щербаком, ╓ кер╕вником фракц╕╖ БЮТ у Павлоградськ╕й м╕ськ╕й рад╕ та основним спонсором ус╕х останн╕х виборчих кампан╕й БЮТ на Зах╕дному Донбас╕.
 Громадянський актив Дн╕пропетровська виступив ╕з заявою, в як╕й закликав Юл╕ю Тимошенко як кандидата на вищу посаду в укра╖нськ╕й держав╕ негайно припинити пересл╕дування укра╖нц╕в та укра╖нсько╖ мови власником «БудМайстра» бют╕вцем Слюнковим, показово виключити цього укра╖нофоба з БЮТ або, в ╕ншому раз╕, позривати з себе ус╕ вишиванки, косу ╕ припинити використовувати патр╕отичну символ╕ку та риторику у виборч╕й кампан╕╖.
 Детальн╕ше про мовний конфл╕кт на п╕дпри╓мств╕ з хронолог╕╓ю под╕й можна д╕знатися на сайт╕, створеному зв╕льненими прац╕вниками спец╕ально для висв╕тлення цього ганебного ╕нциденту — http://budmajster.io.ua/
 Олекс╕й МАЗУР.
 м. Дн╕пропетровськ.
 
 ТИМ ЧАСОМ...

 Тимошенко не погодилася говорити в Криму РОС╤ЙСЬКОЮ МОВОЮ

 Прем`╓р-м╕н╕стр Укра╖ни Юл╕я Тимошенко вважа╓, що питання про статус рос╕йсько╖ мови для л╕дера Парт╕╖ рег╕он╕в В╕ктора Януковича насправд╕ не важливе, ╕ воно порушу╓ться лише п╕д час виборчо╖ кампан╕╖. Як переда╓ кореспондент УН╤АН, про це Ю.Тимошенко заявила п╕д час зустр╕ч╕ з жителями села П╕онерське ╕ довколишн╕х с╕л АРК.
 «Для них не ма╓ значення мова, запам`ятайте це», – сказала Ю.Тимошенко, нагадавши при цьому, що перед призначенням на посаду прем`╓р-м╕н╕стра Укра╖ни В.Янукович ╕ Президент В╕ктор Ющенко п╕дписали Ун╕версал, в якому м╕стився пункт про ╓дину державну мову, – укра╖нську.
 «Для нього (Януковича – УН╤АН) мова – не мова, або щось ╕нше, для нього важливо мати доступ (до державного майна ╕ влади – УН╤АН)», — зазначила Ю.Тимошенко.
 Вона також розпов╕ла, що виросла в рос╕йськомовному рег╕он╕ ╕ укра╖нською мовою почала розмовляти в 36 рок╕в. «Я навчилася розмовляти укра╖нською, коли мен╕ було десь 36 рок╕в, а до цього у мене мама ╕ вся с╕м`я – ми вс╕ розмовляли рос╕йською. У мене дотепер мама не розмовля╓ укра╖нською… Не у мов╕ справа, а в тому, хто ╕ що краде в Укра╖н╕. А я хочу, щоб грабувати припинили», — запевнила Ю.Тимошенко.
 Таку заяву прем`╓р-м╕н╕стр зробила п╕сля того, як на початку ╖╖ виступу присутн╕ на м╕тингу прихильники Парт╕╖ рег╕он╕в к╕лька раз╕в викрикнули прохання розмовляти рос╕йською. Ю.Тимошенко, звертаючись до них, заявила, що як прем`╓р-м╕н╕стр Укра╖ни зобов`язана розмовляти укра╖нською ╕ продовжила виступ державною мовою.
 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 08.01.2010 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8362

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков