Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
╤РП╤НЬ ДВА РОКИ ТОМУ: «НАВКОЛО БУЛИ РУ╥НИ, ТЕМНИЙ ДИМ ТА БАГАТО РОЗСТР╤ЛЯНИХ АВТОМОБ╤Л╤В»
Розпов╕дь кримського татарина, який брав участь у визволенн╕ Ки╖вщини…


РОС╤Я НАМАГА╢ТЬСЯ ПОШИРИТИ СВОЮ ЗЛОЧИННУ СУТЬ НА ╤НШ╤ КРА╥НИ
Рос╕я – це велика тюрма. Нин╕ рос╕яни намагаються загнати в цю тюрму ╕ укра╖нц╕в…


НЕМА╢ СИЛ ТЕРП╤ТИ: НОБЕЛ╤ВСЬК╤ ЛАУРЕАТИ ВЛАШТУВАЛИ МАН╤ФЕСТ ПУТ╤НУ
П╕д зверненням п╕дписалося 39 ос╕б, всесв╕тньо в╕домих св╕тил науки…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРО ЗВ╤ЛЬНЕННЯ ДАН╤ЛОВА:
В╕н переводиться на ╕нший напрямок…


ПУТ╤Н ЗАГНАВ СЕБЕ У ПАСТКУ:
Дан╕лов попередив про наближення катастрофи в Рос╕╖…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 09.03.2010 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#3 за 09.03.2010
В. М. Король: «ТОМУ Б╤БЛ╤ОТЕКУ, ЯКУ Я РАН╤ШЕ ПЕРЕДАВ У КОРИСТУВАННЯ «КРИМСЬК╤Й СВ╤ТЛИЦ╤», Я ЗАБИРАЮ...»

Головному редактору
газети НЕ «Кримська св╕тлиця»
Леон╕ду П╕лунському,
голов╕ парт╕╖ РУХ в Криму

в╕д пост╕йного передплатника
та шанувальника «Кримсько╖ св╕тлиц╕»,
ветерана-╕нвал╕да 2-╖ св╕тово╖ в╕йни
Короля Володимира Максимовича

З В Е Р Н Е Н Н Я
Особисто не сприймаю рейдерський метод захвату редакц╕╖ газети «Кримська св╕тлиця», яка 18 рок╕в радувала передплатник╕в не т╕льки Криму, а й ус╕╓╖ Укра╖ни та поза нею.
«Нова» газета та ╖╖ передплатники втратили:
- право друкувати без цензури сво╖ матер╕али, поез╕ю, спогади, опов╕дання;
- незаконно зв╕льненого головного редактора В╕ктора Качулу – досв╕дчену, шановану людину;
- л╕кв╕дац╕ю дитячо-юнацько╖ газети «Джерельце», зв╕льнення ╖╖ шеф-редактора, в╕домого поета Данила Кононенка;
- переведення друку газети до Ки╓ва, зв╕льнення квал╕ф╕кованих сп╕впрац╕вник╕в газети;
- право на свободу слова, бо вивели з-п╕д критики голову парт╕╖ БЮТ, екс-прем’╓ра Ю. Тимошенко напередодн╕ вибор╕в Президента Укра╖ни та враховуючи майбутн╕ вибори (для цього й був зроблений переворот);
- д╕ти шк╕л, г╕мназ╕й, виш╕в – право на участь в пост╕йних конкурсах: на кращу поез╕ю та опов╕дання, п╕сню, знання державно╖ мови, ╕стор╕╖ р╕дного краю ╕ т. ╕н.; отримання винагород: музичних ╕нструмент╕в, комп’ютер╕в. Дитяча творч╕сть всеукра╖нських конкурс╕в була передн╕м кра╓м боротьби за Укра╖ну, ╖╖ мову, культуру, мистецтво, а не була ареною боротьби за владу. Орган╕заторами вс╕х конкурс╕в була «Кримська св╕тлиця».
Як для мене, «Кримська св╕тлиця» була житт╓утверджуючим ковтком св╕жого пов╕тря, щирих, правдивих ╕сторичних досл╕джень науковц╕в-╕сторик╕в, як╕ проживають ╕ творять в нашому Криму. Нав╕ть у важк╕ пер╕оди безгрош╕в’я «Кримська св╕тлиця» сво╓часно приходила до свого читача, передплатника.
Не в╕дчув н╕чого св╕тлого в нин╕шн╕й «Кримськ╕й св╕тлиц╕», х╕ба що пост╕йну «передовицю» головного редактора – взявши за вз╕рець газету «Правда». Та ще телепрограму на ц╕лу стор╕нку, н╕кому не потр╕бну, бо до передплатника газета приходить тод╕, коли зак╕нчу╓ться останн╕й день програми.
Думаю, що малюнками, фарбами газета н╕кого не здиву╓.
Тому б╕бл╕отеку, яку я ран╕ше передав у користування «Кримськ╕й св╕тлиц╕», я забираю та передаю у власн╕сть Укра╖нськ╕й г╕мназ╕╖. Там вона б╕льше корист╕ принесе. Прошу Вас зберегти б╕бл╕отеку в ц╕лост╕.

В. М. КОРОЛЬ.
29. 03. 2010 р. 
м. С╕мферополь.

 

З арх╕ву "Кримсько╖ св╕тлиц╕"

"КНИГА – ДУХОВНИЙ М╤СТОК ДО ДЕРЖАВИ", -
так вважа╓ с╕мферополець В. М. Король, який зробив цього тижня справд╕ "корол╕вський" подарунок для "Кримсько╖ св╕тлиц╕" (а значить, ╕ для ус╕х ╖╖ читач╕в), передавши до редакц╕йно╖ читальн╕ добру половину сво╓╖ ун╕кально╖ укра╖нознавчо╖ б╕бл╕отеки.
Наш читач Володимир Максимович Король в Криму мешка╓ недавно – пере╖хав сюди з К╕ровограда. Ми вже розпов╕дали про його нелегку долю сина "ворога народу". Але це було лише продовженням, а не початком нашо╖ дружби, яка зав’язалася одразу ж п╕сля знайомства.
У себе, в К╕ровоград╕, Володимир Максимович разом з однодумцями мали за "штаб-квартиру" редакц╕ю м╕сцево╖ газети демократичного спрямування "Народне слово", редактор яко╖ Валер╕й Павлович М’ятович запропонував до ╖хн╕х послуг редакц╕йну приймальню.
Тут, при газет╕,  створювалися ╕ демократична ветеранська орган╕зац╕я "За державн╕сть ╕ злагоду в Укра╖н╕", ╕ Товариство пол╕тв’язн╕в та репресованих. Тут гуртувалася й рел╕г╕йна громада УПЦ КП. ╤ все то – заслуга ╕н╕ц╕ативного центру на чол╕ з Володимиром Максимовичем, по╓днана з доброю волею головного редактора газети – ╖хнього однодумця.
В╕дкривши для себе "Кримську св╕тлицю", Володимир Король одразу ж переконався щодо сво╓╖ внутр╕шньо╖ спор╕дненост╕ з нею. В╕н бажав би, щоб наш часопис став не лише "творчою лаборатор╕╓ю", а й гостинною св╕тлицею, двер╕ яко╖ в╕дчинен╕ для кожного, кому болить доля сво╓╖ держави, хто хоче в╕дчути себе "серед сво╖х", прагне краще п╕знати ╕стор╕ю свого народу.
╤ перший крок для реал╕зац╕╖ цього задуму Володимир Максимович зд╕йснив – в╕н подарував "Кримськ╕й св╕тлиц╕" добру половину власно╖ б╕бл╕отеки, яку п╕дбирав з великим смаком ╕ наполеглив╕стю. Книги ц╕ мають стати тим об’╓днавчим началом, що привабить сюди читач╕в-однодумц╕в. А це – близько двохсот зб╕рок твор╕в укра╖нських письменник╕в, державних д╕яч╕в, науковц╕в.
Чи можливо ще десь познайомитися з об’╓мними томами енциклопедичного характеру, присвяченими голодомору в Укра╖н╕, або ж заглибитися в документац╕ю науково-практично╖ конференц╕╖, пов’язано╖ з д╕яльн╕стю укра╖нсько╖ див╕з╕╖ СС "Галичина"? Зрозум╕ло, що перш н╕ж п╕дтримувати чи критикувати, бажано мати  про будь-який ╕сторичний факт об’╓ктивну ╕нформац╕ю максимального обсягу. А чи ма╓ ╖╖ хто-небудь в Криму – особливо з таких складних ╕ суперечних тем?
Твори, присвячен╕ Михайлу Грушевському та його власн╕, опов╕д╕ про гетьман╕в Сагайдачного, Хмельницького, "╤стор╕я запорозьких козак╕в" Д. Яворницького, "╤стор╕я Укра╖ни" ╤. Крип’якевича, "Нац╕ональн╕ символи" А. Сокульського, "╤стор╕я галицького стр╕лецтва" М. Литвина, "Р╕дн╕ голоси з далекого континенту" – ус╕м цим живим стор╕нкам нашо╖ ╕стор╕╖ нема╓ ц╕ни. Серед автор╕в так╕ високоавторитетн╕ в Укра╖н╕ письменники, як О. Гончар, М. Коцюбинський, Ю. Мушкетик, ╢. Греб╕нка, О. Кобилянська, М. Стельмах, О. Апанович, М. Слабошпицький, П. Глазовий, П. Мовчан та багато ╕нших.
А ще подарував Володимир Король для "Кримсько╖ св╕тлиц╕" чудовий портрет Тараса Григоровича Шевченка, аби в╕н прикрасив куточок, де розташовуватиметься б╕бл╕отека.
– Уяв╕ть соб╕, як би ц╕каво можна було проводити тут Шевченк╕вськ╕ свята! Для ус╕х демократичних сил К╕ровограда вони завжди були надзвичайною под╕╓ю, – розпов╕да╓ Володимир Максимович. – ╤ взагал╕ нам, укра╖нцям, треба якомога б╕льше сп╕лкуватися пом╕ж собою. Особливо це важливо напередодн╕ вибор╕в, щоб ми не "проспали" свого президента.
Я теж, як ╕ багато ╕нших, був свого часу зрос╕йщеним, а повернувся до р╕дно╖ мови завдяки щирому бажанню ╕... читанню. Ц╕кава книга – це найкращий п╕дручник для опанування мови. ╤ н╕защо не пов╕рю, що це так вже складно – сам вивчив свого часу рос╕йську за п╕втора м╕сяця, поки перед в╕дправкою на фронт нас готували на молодших сержант╕в. Дуже хот╕лося б, аби подарован╕ мною книги допомогли укра╖нцям пригадати свою мову, а рос╕янам – стати ближчими до сво╓╖ держави. ╤ мен╕ вт╕шно про це думати...
Вт╕шно ╕ нам думати про те, що попри св╕й вже сол╕дний в╕к та виснажлив╕ хвороби, як╕ залишила по соб╕ в╕йна, Володимир Король може скласти приклад будь-якому молодому козаков╕.
╤ в╕н н╕коли не залишиться "у минулому", бо живе майбутн╕м.

Тамара СОЛОВЕЙ.
№29 за 18 липня 2003 р.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 09.03.2010 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8391

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков