Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПУТ╤Н ЗАГНАВ СЕБЕ У ПАСТКУ:
Дан╕лов попередив про наближення катастрофи в Рос╕╖…


УКРА╥НА ПРОТИ РАШИЗМУ
Рашизм – це як╕сно нова форма тотал╕тарно╖ ╕деолог╕╖ ╕ практики…


СТАЛЕВ╤ ДУХОМ
Фотовиставка Костянтина Сови «Сталев╕ духом» - це вираження шани б╕йцям ╕ розпов╕дь...


«ФАРС НА БОЛОТАХ»: п╕сля 17 березня пут╕н ма╓ стати «так званим президентом»
Як╕ ще зм╕сти та смисли можна знайти в беззм╕стовних рос╕йських «виборах»...


ПОСЛАННЯ ПУТ╤НА ПАРЛАМЕНТУ ТА ПОХОРОН НАВАЛЬНОГО
Як вони характеризують стан кремл╕вського режиму…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 22.10.2010 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#43 за 22.10.2010
П╕сн╕ севастопольських пол╕тик╕в перед московським гостем

В СВО╥Й ХАТ╤ - СВОЯ ПРАВДА?..
 
  Особливою ознакою цих вибор╕в ╓ чимала к╕льк╕сть пророс╕йських нац╕онал╕стичних парт╕й, як╕ висунули сво╖х кандидат╕в до м╕сцевих рад у Севастопол╕. Це видно ╕ на б╕гбордах, ╕ в дармових аг╕тках, ╕ на телебаченн╕.
 Перед╕ мною автоб╕ограф╕я Олександра Ковшаря, надрукована в ун╕кальн╕й передвиборч╕й брошурц╕ в╕д Будинку Москви в Севастопол╕. У н╕й в╕н, будучи висунутий парт╕╓ю «Рос╕йський блок», навмисне приховав той факт, що в╕н ╓ пенс╕онером М╕н╕стерства оборони Укра╖ни. Ми зна╓мо про ╕снування таких недолугих угод м╕ж Укра╖ною ╕ Рос╕╓ю щодо в╕йськових пенс╕онер╕в.
 На конференц╕╖ 13 жовтня 2010 року в Будинку Москви в Севастопол╕ пролунала заява укра╖нця за нац╕ональн╕стю Олександра Ковшаря про те, що «Укра╖на – це придумана держава», та ╕нш╕ антиукра╖нськ╕ вислови. Парадокс цих сл╕в поляга╓ в тому, що влада ц╕╓╖ «придумано╖ держави» продовжуватиме платити йому ╕ багатьом ╕ншим ╖╖ недругам реальн╕ чимал╕ пенс╕╖ за рахунок укра╖нського народу.
 На жаль, виборчий закон не забороня╓ контр-адм╕ралов╕ запасу Чорноморського флоту Рос╕╖, консультантов╕ управл╕ння цього флоту, заступников╕ генерального директора Будинку Москви в Севастопол╕ бути обраним до укра╖нських м╕сцевих орган╕в влади нав╕ть ╕з антидержавними закликами.

 Севастопольська травма Костянтина Затул╕на

 П╕д прикриттям конференц╕╖ п╕д назвою «Особливий статус м╕ста Севастополя ╕ його реал╕╖», яка була ╕н╕ц╕йована ╤нститутом СНД, директор ц╕╓╖ установи, депутат Держдуми Рос╕╖ Костянтин Затул╕н пров╕в передвиборчий огляд пророс╕йських сил, як╕ претендують на присутн╕сть у м╕сцев╕й влад╕ укра╖нського м╕ста.
 ╤з 49 анонсованих учасник╕в конференц╕╖ на в╕дкритт╕ було трохи б╕льше в╕д половини. Недавн╕й «persona non grata» у сво╖й вступн╕й промов╕ к╕лька раз╕в повертався до факту ╕гнорування його заходу кер╕вництвом Севастопольсько╖ адм╕н╕страц╕╖, м╕ськради та й Чорноморського флоту. Роздратування гостя з╕ столиц╕ сус╕дньо╖, але дружньо╖ держави було важко приховати.
 Зализати ц╕ душевн╕ рани взялися м╕сцев╕ пол╕тичн╕ зв╕тувальники. Один за одним вони били поклони «Констант╕ну Фйодоров╕чу» ╕ дякували за п╕дтримку.
 Та й справд╕, для к╕лькох людей в╕н – ╓дина над╕я. П╕сля притягнення до в╕дпов╕дальност╕ п╕дбурювач╕в антидержавних виступ╕в на Графськ╕й пристан╕, коли б╕льше в╕д сотн╕ дебелих оскажен╕лих бойовик╕в напали на укра╖нських молодих моряк╕в строково╖ служби, саме коштами пана Затул╕на ╖х викупили п╕д заставу. Саме за його кошт цим патр╕отам сус╕дньо╖ держави були виготовлен╕ медальки. ╤ це в╕н робив у часи, коли був небажаною особою для Укра╖ни…
 Треба зауважити, що публ╕чно пан Затул╕н закликав не пол╕тизувати конференц╕ю. Але, на м╕й погляд, усього один виступ стосувався безпосередньо статусу Севастополя. Таким чином, намагання надати заходов╕ назву наукового не п╕дтвердились.
 До цього додалась ще й чимала прикр╕сть: розданий учасникам проект закону виявився, за словами пана Затул╕на, зовс╕м не останн╕м вар╕антом, ╕ в╕н дав команду терм╕ново розшукати той, що треба, в ╕нтернет╕ на сайт╕ Верховно╖ Ради Укра╖ни. Та й брошурка дов╕ри особливо╖ в╕ри не виклика╓ – автори проекту не вказан╕, не в╕дома ╕стор╕я цього проекту, яких нарахову╓ться до десяти. 

╤ не радикал╕зували б, якби не вибори

 Пол╕тичну метушню на найвищому р╕вн╕ навколо закону про статус Севастополя припинив на початку червня 2010 року на прес-конференц╕╖ в Ки╓в╕ Президент Укра╖ни В╕ктор Янукович, заявивши, що в Севастопол╕ працю╓ м╕сцева влада, д╕ють органи самоврядування, «тому я не бачу передумов для прийняття закону про спецстатус м╕ста».
 Також в╕н в╕дзначив, що деяк╕ пол╕тики намагаються п╕двищити рейтинг, спекулюючи на цьому питанн╕. «Ми не допустимо радикал╕зац╕╖ ситуац╕╖ н╕ в Севастопол╕, н╕ в ╕ншому рег╕он╕», – заявив Президент.
 Голова Севастопольской м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ Валер╕й Саратов зауважив через к╕лька дн╕в, що дискус╕╖ навколо закону суперечитимуть т╕й пол╕тиц╕, яку проводить Президент Янукович.
 Горезв╕сний тод╕шн╕й мер Москви Юр╕й Лужков, в╕домий сво╖ми заявами про приналежн╕сть Севастополя, на святкуванн╕ Дня ВМФ Рос╕╖ у к╕нц╕ липня 2010 року сказав журнал╕стам, що його позиц╕я щодо Севастополя не зм╕нилась – «зм╕нилась ситуац╕я», «прийшло зрозум╕ле кер╕вництво Укра╖ни».
 ╤ певний час розмов на цю тему не було. А тут – м╕сцев╕ вибори. Чому б не потеревенити для п╕дняття рейтингу про рос╕йську мову, утиски прав рос╕йськомовних громадян Укра╖ни та про статус Севастополя?

 Севастополь – насправд╕ не м╕сто

 Рег╕он Укра╖ни Севастополь – це не т╕льки м╕сто Севастополь. Про це знають справжн╕ експерти у галуз╕ м╕сцевого самоврядування.
 Це б╕льш як 30 поселень, у тому числ╕ м╕сто ╤нкерман, м╕сто Балаклава, яке, як не дивно, не ма╓ статусу м╕ста. За наявност╕ представницьких орган╕в влади – Севастопольсько╖ м╕сько╖ ради, ╤нкермансько╖ м╕сько╖ ради, Качинсько╖ селищно╖, Орлин╕всько╖, Верхн╓сад╕всько╖, Андр╕╖всько╖, Терн╕всько╖ с╕льських рад, тут ще й обираються в╕дпов╕дн╕ голови територ╕альних громад. Фах╕вц╕ називають цей стан «матрьошкою» – в╕н спотворю╓ багато принцип╕в м╕сцевого самоврядування, у тому числ╕ незалежн╕сть при формуванн╕ бюджет╕в та вир╕шенн╕ земельних питань.
 До вс╕х цих проблем дода╓ться найважлив╕ша – базування тут рос╕йського флоту, який сутт╓во вплива╓ ╕ на внутр╕шн╕ м╕сцев╕ справи.
 Отже, згадан╕ ╕ не згадан╕ чинники надто ускладнюють справу з прийняттям закону про особливий статус Севастополя.
 Дума╓те, про це йшлося на «науков╕й» конференц╕╖?

 Власне теревен╕

 Так ось, говорили, як ╕ передбачалось, б╕льше про насильницьку укра╖н╕зац╕ю, другу державну рос╕йську мову. До чого тут статус м╕ста?
 Фронтмен под╕╖ заявив, що статус Севастополя хоч ╕ ╓ питанням внутр╕шнього устрою Укра╖ни, все ж не може вир╕шуватись без участ╕ Рос╕╖. А неприйняття закону про цей статус в╕н пояснив н╕ чим ╕ншим, як «ворожими стосунками» Укра╖ни з Рос╕╓ю. Тональн╕сть обговорення задана. Вперед, товариш╕!
 Генеральний директор Будинку Москви в Севастопол╕ Володимир Стручков пов╕дав присутн╕м, що не може впливати на осв╕тн╕й процес у м╕ст╕ – педагоги бояться, що ╖х повезуть «вербувати у ФСБ».
 Голова парт╕╖ «Рос╕йський блок» ╕ депутат м╕ськради Генад╕й Басов похвалив московського гостя за «блискучий виступ» та запропонував запровадити крим╕нальну в╕дпов╕дальн╕сть за нехтування правами рос╕йськомовного населення на територ╕╖ Укра╖ни у раз╕ прийняття закону про другу державну рос╕йську мову в Укра╖н╕. Процес укра╖н╕зац╕╖ для пана Басова ╓ очевидним.
 Голова Севастопольсько╖ м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ на початку 1990-х рок╕в ╤ван ╢рмаков висловив спод╕вання на те, що врешт╕-решт «наш╕ кра╖ни» будуть належати до одного економ╕чного ╕ пол╕тичного простору, та додав компл╕мент╕в панов╕ Затул╕ну, оц╕нюючи його попередню д╕яльн╕сть так: «ви, Костянтине Федоровичу, д╕яли правильно, ╕ за це вам спасиб╕».
 Щоправда, «б╕льшо╖ н╕сен╕тниц╕ ╕ б╕льшого нерозум╕ння питання, н╕ж надруковано в розданому проект╕ статусу», пан ╢рмаков у житт╕ не бачив. В╕н висловив песим╕зм щодо того, що щось може зм╕нитись в╕д поточного обговорення.
 Л╕дер «Рос╕йсько╖ громади Севастополя» Ра╖са Телятникова висловила задоволення, що зараз «в╕дходять в╕д придумано╖ ╕стор╕╖ Укра╖н╕».
 Для точн╕шого опису атмосфери «науково╖» конференц╕╖ можна навести частину промовистого монологу щодо статусу Севастополя вже згаданого вище контр-адм╕рала запасу Чорноморського флоту Олександра Ковшаря: «Притягли вигадану ╕стор╕ю з глибини стол╕ть. Надумана держава, яка мала три област╕, а все ╕нше нал╕пили. Зараз мова р╕зна, в╕ра р╕зна, завдання стоять р╕зн╕. П╕вкра╖ни каже, що ми з Рос╕╓ю, а п╕в-Укра╖ни – ╕з Заходом. Н╕хто не хоче йти на поступки, за винятком Рос╕╖ – такий рос╕йський характер – Рос╕я завжди поступа╓ться. Визнали ╕ Севастополь, ╕ Крим територ╕╓ю Укра╖ни. Але земля-то рос╕йська! Тут рос╕йськ╕ люди живуть. А нас змушують перейти на укра╖нську мову. А там нав╕ть у алфав╕т╕ на три букви менше». За його словами, Севастополь продовжу╓ «протистояти укра╖н╕зац╕╖».
 Вс╕ ╕нш╕ оратори в╕дразу поблякли на тл╕ цього виступу. Зате на продовження перел╕ку св╕жих абсурд╕в в╕д м╕сцевих пол╕тик╕в пролунало п╕дбурення телев╕з╕йно╖ публ╕ки до боротьби за майбутн╕й Севастополь як м╕сто-державу на приватному 1-му Севастопольському телеканал╕ наступного дня з боку депутата м╕сько╖ ради попереднього скликання Поляхова.

 Хто платить, той ╕ замовля╓ музику

 Перед перервою пан Затул╕н зробив загалов╕ к╕лька зауважень. Сказав, що за в╕дсутност╕ на оф╕ц╕йному р╕вн╕ громадськ╕сть Севастополя могла б ╕ сама запропонувати св╕й проект закону, а ╤нститут СНД в Севастопол╕ як громадська орган╕зац╕я став би координатором ц╕╓╖ справи.
 Дал╕ борець за статус ╕ рос╕йську мову досить кострубато ╕ з якимось московським лоском висловився, щоб його п╕длегл╕, анал╕зуючи виступи, «клали на бумагу какие-то предложения».
 Костянтин Затул╕н сказав, що «необх╕дно розгорнути громадськ╕ роботи щодо проекту статусу Севастополя», ╕ продовжив уже зовс╕м зрозум╕лою для присутньо╖ публ╕ки мовою: «Ми готов╕ допомогти проф╕нансувати витрати, пов’язан╕ з цим».
 П╕сля перерви н╕ пана Затул╕на, н╕ м╕сцевих зв╕тувальник╕в, кандидат╕в на депутати м╕сцево╖ влади, в зал╕ чомусь дружно не було.
 Микола ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 22.10.2010 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8402

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков